Widok

Do mam dzieci z dysplazja.

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
U mojej córki ortopeda stwierdził dysplazje lewego bioderka. Dziecko musi nosić rozwórkę koszli przez 6 tygodni. Mam pytanie do mam, jak długo Wasze dzieciaczki nosiły taka rozworke i jaki stopień dysplazji miały stwierdzony. No i jak sobie poradziłyście,bo ja jestem załamana :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja mała ma dysplazję II stopnia też lewego ale nic nam nie kazali. Mamy jeszcze zrobić usg i rentgen jak będzie wstawała. Nawet pieluchować nie kazał tylko szeroko nosić
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja ma typ III a i niestety musimy nosic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zależy u jakiego ortopedy byłaś , jedyny, najlepszy to dr sieliwończyk, jak on powie że trzeba to trzeba , jeśli u niego nie byłaś to idź będziesz miała 100 % pewność że diagnoza jest dobrze postawiona . moja mała miała tylko dysplazję na granicy i on kazał nosić rozwórkę, nie powiem było ciężko , mała kombinowała i płakała, nie daliśmy non stop rady nosić, ale na szczęscie na kontroli się okazało że wszystko wróciło do normy. to tylko 6 tygodni, dacie radę, najgorzej jest przy karmieniu, bo ciężko się małą trzymało no ale cóż, jak mus to mus. My nosiliśmy mniej niż te 6 tygodni, około 4, nie dało rady tyle bo na końcu mała już za bardoz ruchliwa była.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja Mała ma dysplazje IIIb nosi szyne juz 5 tydzień za pare dni idziemy na kontrole i mam nadzieję ze na tych 6 tygodniach sie skończy.
Na poczatku też byłam załamana ryczałam razem z Mała,ale trzeba to przetrzymać zeby potem było dobrze.Stosuje sie skrupulatnie do zaleceń, nie odpuszczam Małej nawet jak ryczy jak szalona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Natalia miała IIb , 6 tyg w rozwórce a potem było już ok
życzę cierpliwości i konsekwencji
będzie dobrze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Julka miała IIc, nosiła rozpórkę przez 6 tygodni, potem 2 na noc. Leczona była u Sieliwończyka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja mała miała 3 stopień - a więc poważny. Na szczęście skończyło się na trzech tygodniach (poszłam na kontrolę rozwórki) non stop w szynie. Po kontroli lekarz p. Sieliwończyk zalecił 3 tygodnie na noc, ale to był już pikuś. W sumie u nas po 3 tygodniach bioderko było już zdrowe:-))))
Ani razu nie odpuściłam - chociaż mała bardzo płakała.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha - diagnoza postawiona w 4 tygodniu życia - to też ma duży wpływ na czas leczenia.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karol nosił 6 tygodni, potem 2 na noc i wszystko było ok. Młody nie protestował w sumie za bardzo, tylko mnie się serce kroiło. Byliśmy u Silewiończuka, baaaaaaardzo polecam! Jak dzieciaczki są takie małe to nie zauważają tego tak bardzo, to raczej rodzicom jest cięzko na to patrzeć. Konsekwencja, zacisnąć zęby i będzie dobrze.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Macie racje, mała na razie nie protestuje ale mi się płakać chce jak ja w tym widzę. Mam nadzieje ze po tych 6 tyg wszystko się wyprostuje. Najgorsze ze dziecko oglądało 2 pediatrów, żaden nic nie zauważył a to podobno widać gołym okiem. Jeden powiedział ze do ortopedy chodzi się jak dziecko ma 3 miesiące a drugi nic nie powiedział. Teraz wiem że im szybciej tym lepiej. Mam do nich żal bo poszłabym wcześniej a tak poszłam jak Mała miała 6 tyg. Tez chodzimy do Silewiończuka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Matka, no weź przestań beczeć, bo nie ma o co :))) Synek miał dysplazję IIID. Jak miał dwa miesiące zaczął nosić rozwórkę. Przez pierwszy miesiąc dzień i noc, drugi miesiąc tylko na noc. Mnie to kompletnie nie załamywało (a jak wyglądają np. aparaty na zębach - ładnie ???;))))
Nałóż maluszkowi bodzik i półśpioszki na to rozwórkę a potem dopiero ubranko typu spodenki itp. - nic nie będzie widać. .
Czas szybko leci a po dysplazji śladu nie będzie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Heh, akurat aparat na zęby mnie nie przeraza bo sama taki nosze ;) A w ogóle to mam pytanie co do zakładania tej rozwórki, moja córka wyciąga sobie nóżki z tych zagłębień i trzyma je na tym środkowym pałąku. Nie wiem czy tak może być.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie może. Lekarz mówił, że ruch może być tylko góra-dół ale po bokach. Może są za luźne szeleczki. Ja zapinałam dość ciasno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny podbijam niestety temat.
Czy mozecie dopisać ile miały dzieciaki jak postawiono diagnozę. Bo naczytałam się z necie, że muszą nosić koszlę tyle ile miały jak im założono. A u Was czytam, że po 6 tygodniu. Brzmi to cudownie.
My mamy koszlę 3,5 tygodnia dopiero (diagnoza IIb lewe). Ale niestety mała zoraz bardziej się złości rpzy zakładaniu :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja miała 6 tyg. Wada IIIA. Po 5 tyg noszenia poszłyśmy do kontroli. Jest poprawa. Biodro na granicy miedzy zdrowym a chorym, czyli duża poprawa. Mimo to dalej musimy nosić przez 3 tyg, tyle ze przerwy trochę dłuższe, a po 3 tyg mamy zakładać tylko na noc. Jak na początku nie było problemu tak teraz jest straszny. Mała płacze już na sam widok aparatu, wykręca się, próbuje nawet sobie to ściągnąć. Przyznam ze nie mogę patrzeć jak się meczy i przy dużych awanturach ściągam jej to. :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja też miała 6 tygodni jak poszlismy do ortopedy nosiła 6 tygodni.

Matka nie sciagaj jej bo bedziesz dłużej leczyła to bioderko a im starsza tym bedzie gorzej.Wiem co przechodzisz ale badz silna, konsekwentna bo to przeciez dla jej dobra!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może wizyta u ortopedy. U nas były konieczne ćwiczenia oprócz samego aparatu, bo okazało się na wizycie, że jest niewielki problem. Chodziliśmy na rehabilitację i teraz jest ok. rehabilitacje.org sprawdz sobie. myślę, że warto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Jak nauczyć roczniaka spania w łóżeczku? (91 odpowiedzi)

Nadszedł TEN moment... ;P czas na wyprowadzkę z naszego łóżka... jak to zrobić?...

Kosmetyki dla dzieci - czytacie skład? (42 odpowiedzi)

Ostatnio całkiem przez przypadek trafiłam na fachową stronę nt. szkodliwych składników kosmetyków...

Wakacje z dziećmi (111 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...

do góry