Widok

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy- kontrola ZUS

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Obecnie pracuje, ale kierowniczka delikatnie zaczyna namawiać mnie i inne koleżanki żebyśmy poszły na dodatkowy zasiłek opiekuńczy z małą sugestią, że będziemy i tak przychodziły do pracy i będzie nam dodatkowo płacić pod stołem. Niestety ja będąc kiedyś na L4 na synka miałam kontrolę ZUS i słyszałam, że już są przeprowadzane takie kontrolę bo ludzie kombinują żeby płacić mniej .Co grozi za takie oszustwo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Będziesz musiała zwrócić ZUSowi całą kwotę jaką wyłudziłaś. Przemyśl czy warto. Słusznie nazwałaś to oszustwem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba też obowiązuje odpowiedzialność karna za złożenie fałszywego oświadczenia na wniosku, pod którym się podpisujesz. Tak więc pewnie sankcje mogą być dużo bardziej dotkliwe niż utrata całości zasiłku z ZUS. Niewątpliwie jest to oszustwo. Pomyśl tylko, co stanie się w momencie np. wypadku przy pracy... Czysto hipotetyczna sytuacja, ale jednak.2
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja mam pytanie kiedy można składać wniosek o dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Z góry dziękuję za pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

czym wybielić zęby (23 odpowiedzi)

żeby jak najmniej bolało, piję dużo kawy;(

poszukiwany dobry ortopeda (32 odpowiedzi)

Moja mame czeka operacja, dostała juz skierowanie i po swietach ma isc sie zapisac w kolejkę......

echo serca płodu-gdzie w Gdańsku? (30 odpowiedzi)

Czy orientujecie sie, gdzie poza Invictą, zrobię badanie echo serca płodu? Co prawda mam...

do góry