Widok

Dziecko nie chce Orsalitu co robić?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Macie jakieś sposoby? syn, 10 mcy ma biegunkę, chyba 8-10 razy go przewijałam+nocnik byliśmy u lekarza dostaliśmy antybiotyk, chciałam mu podać orsalit ale on za nic tego nie chce pic, cukier nie pomaga, próbowałam, faktycznie paskudne, musiałabym sie zmusić do wypicia ale dziecku tego nie wytłumaczę, może są inne sposoby zeby dziecko chciało to pić?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spróbuj podawać małe ilości strzykawką tak jak lekarstwo,jak trzeba to na siłę bo inaczej się odwodni i wylądujecie w szpitalu,nie znam dziecka które chce dobrowolnie pić Orsalit.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spróbuj zamiast orsalitu podać floridral(chyba tak to się pisało)chłodniejsze, przez słomkę(tak mi powiedziała dziś lekarka,bo też chorujemy :/ )
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Owoce ze sloika ktore lubi i tam wymieszaj. Nie znam lepszego sposobu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super, wypił 150 ml , z herbatką owocową i cukrem no i podczas snu ale zawsze:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Podam Ci taki domowy ale sprawdzony sposób na nawodnienie.

Do przegotowanej, studzonej wody wsyp ok. łyżeczkę glukozy i dodaj szczyptę soli, wymieszaj i podawaj dziecku do picia. Łyczek, dwa, potem jakieś 10 min przerwy i znów.

Sól ma na celu zwiększyć przyswajanie glukozy. Mieszanka działa, więc podobnie jak orsalit, ale smak jest zdecydowanie bardziej akceptowalny.

Sama stosuję tą metodę przy biegunkach.

Pozdrawiam i powodzenia!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Po pierwsze, orsalitu itp płynów się nie dosładza. Po drugie, nie rozcieńcza się ich herbatkami itp d*perelami. Po to masz miarkę i tabelkę według której masz to przygotować, by postąpić według schematu! To jest srodek leczniczy, masz załączoną ulotkę, jakim cudem wymyśliłaś by podać dziecku w takiej formie? Zapewniam cię, że dziecko nadal się odwadnia, bo to co zrobiłaś nie miało najmniejszego sensu. Więc może uruchom mózgownice i podaj mu lek zgodnie z zaleceniami zanim naprawde sie odwodni. Głupota ludzka nie zna granic. Głupota i nieodpowiedzialność niektórych matek przekracza wszelkie granice.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 44
Jaga Ty masz jakieś kompleksy? Obrażają Cię całe życie czy jak? Nie umiesz naprawdę kulturalnie się do innych odnosić? Czemu na wszystkich syczysz?
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mój syn tez nie chciał pic orsalitu a podawanie strzykawka na siłę kończyło sie wymiotami. Ale widzę, że sa tu ekspertki od wszystkiego.
Ja do orsalitu dodawałam soku malinowego(poradził mi tak pediatra!!) i nadal nie chciał tego pić, dopiero jak zasnał to przez sen wypił.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jaga jakis straszny agresor z Ciebie. Ciekawe czy sama wtykasz swoim dzieciom paskudne lekarstwa na sile, jesli tak to gratuluje podejscia... Niestety jedne dziecko wypije bez problemu, inne nie i wtedy trzeba kombinowac. Ja wiele lekow o nietypowym smaku podawalam mojemu maluchowi wlasnie z musem owocowym (zreszta zgodnie z porada pediatry) i dziecko zdrowialo, a wiec lek dzialal jak trzeba.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
oooo nawet tu pojawiła się jaga ze swoją agresją :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja muszę wtykać dziecku ochydne lekarstwa na siłę bo inaczej nie wypiłoby 2/3 z nich,moje dziecko nie toleruje żadnych soków,nektarów nie wspominająć o przecierach owocowych nie weźmie ich do ust tak ma do picia tylko czysta woda ,wierzę ,że z wiekiem mu przejdzie ,dosładzanie orsalitu i jemu podobnych glukozą też na nie wiele się zdało,także co matka to inne doświadczenie bo każde dziecko jest inne.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Do wiadomości tej tam Jagi czy jak jej tam, byłam u pediatry i lekarka powiedziała że stan dziecka nie jest dobry ale na pewno nie odwadnia się i jak nie można inaczej to podawać tak jak dziecko przyjmuje.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja przetlumaczylam swojemu i pil. W szpitalu min 2 kubki dziennie i nawet gdy już nie musial, to się dopominal :) Miał 2 lata...
Da się i warto się przemeczyc szukając sposobu, bo jak pije to po dobroci to jest to ogromna ulga.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
....2 latkowi faktycznie wytłumaczysz, ale roczniakowi? :/

Mój mały wczoraj też sporo wymiotował i maił biegunkę. Dziś na razie jest ok, ale ciągle śpi. Czy Wasze maluszki też były takie senne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I tu nie masz racji, a przy okazji obrażasz innych. Nasz pan doktor sam proponował wysypać na banana jak dziecko lubi lub pomieszać z woda i sokiem, w sumie dał do zrozumienia żeby zro oc cos co dziecko napewno zje lub wypije. Sadze ze nie powinnaś tak oceniać kogoś kogo nie znasz, a tym bardziej poniżać. Hejt to twoje drugie imię ?!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie powinno się miesza elektrolitów z owocami przy biegunce. Większość z nich jeszcze bardziej ją nasili
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój syn akurat wypił całe 200 ml bez problemu. A ma niespełna 8 miesięcy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
piszecie tu ze dzieci nie byly zbyt chetne do picia orsalitu, jednak mysle ze nie ma co narzekac, bo wyprobowalam wczesniej inne srodki nawadniajace z elektrolitami i smakowaly o wiele gorzej, orsalit jest chociaz owocowy, a ostatnio kupilam Orsalit drink, jest jzu gotowy do wypicia, smakuje znacznie lepiej, jest slodszy, wiec nie czuje sie juz slonawego smaku, moim dzieciom bardzo smakuje, fajnie tez ze jest w malych, wygodnych buteleczkach!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ostatnio jak Zosia miała biegunkę pediatra polecił mi orsalit drink, zgadzam się z wypowiedzią wyżej, u nas ten płyn również się sprawdził. Córeczka z chęcią go piła, po otwarciu buteleczki cały pokój pachniał owocami, smak płynu również jest dobry, nie słony.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ja podawałam strzykawką co kilka minut.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
rzeczywiscie powinniscie wyprobowac Orsalit drink, ma zupelnie inny smak niz inne dpn-y jest slodszy i bardziej owocowy- smak truskawki, od kolezanek slyszalam ze ich dzieci rowniez nie przepadaly za innymi srodkami, dopiero ta wersja im zasmakowala, jest w malych buteleczkach z kolorowa etykieta, co tez zacheca dzeicko, trzeba w koncu miec jakies sposoby na te nasze pociechy! a nawadnianie to bardzo wazna sprawa i trzeba robic to dobrze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Moja córeczka również chętnie pije orsalit drink, to prawda płyn nie jest słony, ma wspaniały truskawkowy zapach i jest dobry w smaku. Jak Majka była młodsza przy biegunce podawałam jej orsalit bananowy strzykawką lub przez słomkę w zależności od nastroju córki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
idioci chociaż nie piszcie z tego samego IP, przez was nie kupie już Orsalitu skoro podstępem na forach go reklamujecie
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
skoro jej córka lubi ten płyn to niech se laska pisze, u moich dzieci też nie raz pomógł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Co na 1. rocznice ślubu? Jakieś ciekawe pomysły? (11 odpowiedzi)

Witajcie, Chciałabym z mężem jakos miło spedzic czas w pierwsza rocznice ślubu, nie chodzi o...

Wakacje z dziećmi (111 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...

Przeprowadzka - jaką firmę polecacie? (52 odpowiedzi)

Hej! Jaka firmę przeprowadzkową polecacie?? Za dwa tygodnie mnie to czeka i chciałabym...

do góry