Widok

Ganglion na stopie

Mam na stopie ok 2 cm ganglion. Ma ktoś doświadczenie? Jak leczenie, czy powiększał się?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ganglion to loteria. Może zniknąć samoistnie po kilku dniach albo po kilku miesiącach. Może po jakimś czasie się powiększyć.
Póki swieży, można próbować go odessać, choć zazwyczaj mało to skuteczne.
Starszy, jeśli denerwuje lub przeszkadza to juz trzeba łyżeczkować.
Mi się zdarzyło, że prawie roczny ganglion znienacka sobie urósł, a kiedy zacząłem biegać po lekarzach, żeby go ładnie "obfotografować" celem usunięcia, to się wystraszył i sam zniknął ;)
Jest domowa metoda na młode gangliony, choć bolesna i ryzykowna. Trzeba go porządnie czymś zdzielić :)
Kilka ganglionów tak potraktowałem i się wchłonęły bez śladu i skutków ubocznych po 1-2 dniach. Choć za jakiś czas (parę miesięcy, rok-dwa) lubił sobie w tym samym miejscu wyrosnąć nowy. Taka uroda naczyń limfatycznych. Nie wiem, czy są jakies metody profilaktyki w tym zakresie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki, a proponował ci ktoś fizykoterapię? Mi się pojawił pierwszy raz, być może związany z urazem. Ma ok 2 cm x 1, ale jest mało widoczny, bo pod skórą podeszwy. Trochę tylko czasami mi dokucza przy chodzeniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od spodu? To może ty masz odcisk a nie ganglion? ;>
Gangliony zazwyczaj lokują się na zewnętrznej stronie zgięcia stawów i rzeczywiście, najczęściej są skutkiem przeciążenia lub (drobnego nawet) urazu. Poza osobniczą skłonnością do nich.
Dokładnie pamiętam okoliczności powstania tego najbardziej "upiardliwego", który w końcu sam zniknął. Stuknąłem się niechcący zgięciem środkowego palca (fakulca) z siłą niewiele większą niz jakbym do drzwi pukał. I następnego dnia pojawił mi się w tym miejscu podskórny "sygnet" :D
Fizjoterapii nikt mi nigdy nie proponował. Natomiast proponowano mi wielokrotnie samodzielne rozmasowywanie ganglionu. Podobno czasami działa. Choć u mnie zauważałem jedynie powiększenie jego ruchomości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak wyszło na usg - tzn nie jest dokładnie pod spodem, tylko trochę z boku, ale czasami boli, gdy chodzę. Wyczytałam gdzieś, że może laser. idę niedługo do ortopedy, to zobaczę, co powie. Obawiam się, żeby nie było "Jak urośnie, to się wytnie". Będę próbować uciskać i rozmasowywać ;) Dzięki za info
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja miałam ganglion na ręku, pierwszego chirurg odessał strzykawką zniknął ale po kilku miesiącach się odnowił niestety. Tym razem zastosowałam metodę polecaną w internecie czyli masowałam i uciskałam go kilka razy dziennie i po kilku dniach się wchłonął. Odnawiał się jeszcze 2 razy bo ponoć taka ich uroda... ponoć świetna jest też metoda na biblię czyli należy uderzyć mocno ganglion grubą książką z twardą okładką!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Trądzik różowaty - jak sobie z nim radzić? (148 odpowiedzi)

hej, od ponad 4 lat borykam się z problemem skóry- trądzik różowaty są etapy że jest zaleczony i...

Czy ktoś korzystał z pomocy psychoterapeuty? (61 odpowiedzi)

Czy ktoś korzystał z takiej pomocy i może polecić? Ja próbowałam dwa razy, u dwóch różnych osób,...

Problem z erekcją w wieku 23 lat (15 odpowiedzi)

Witam, pisze w związku z problemem z erekcja. Mam 23 lata. Problem pojawia sie juz na poczatku...

do góry