Widok

Gdzie przekłuć uszy małej dziewczynce?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Moja córa strasznie się nakręciła na przekłuwanie uszu.
Czy możecie polecić jakąś kosmetyczkę, która robi to szybko, w miarę bezboleśnie, w nienagannych warunkach higienicznych i najlepiej z dobrym podejściem do dzieci?

I jeszcze jedno: jakie kolczyki są najlepsze na ten pierwszy raz? Wkręty, kółeczka czy takie z haczykiem z tyłu?
www.trzeciwymiar.blox.pl
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
a po co 4-latce kolczyki ??????? bo rozumiem że córce chcesz zafundować ,uważam że to zbędne ale jak już musisz to najlepiej żeby kolczyki były takie przy samych uszach nie wiszące ...........w zabawie ktos może ją szarpnąć niechcacy albo zahaczyć i nieszczęście gotowe ...........ja uważam że ta decyzje powinna dziewczynka podejmować sama jak jest starsza i mądrzejsza już tak. ok. 10 lat jakby miała to bym pozwoliła ale wczesniej nie .
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 36
pytanie bylo gdzie... kazdy podejmuje takie decyzje jak uwaza...
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie. Niby uważają się za takie najmadrzejsze a nie potrafią zrozumieć różnicy między odpowiedzią na pytanie a madrzeniem sie. Masakra jakas.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieci często sie na coś nakręcają ale uważam , że rolą rodziców jest decydowac co dla nich jest akurat najlepsze a juz napewno w wieku 4-5 lat :-)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 9
Pytanie było GDZIE a nie czy. Przecież to nie dyskusja o gustach czy nie daj Boże moich predyspozycjach rodzicielskich. Pewnie mi ich brak, skoro chcę spełnić urodzinowe marzenie pięciolatki. :-/
www.trzeciwymiar.blox.pl
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jak dla mnie to też bez sensu przekłuwać uszy tak szybko... Ale to moje zdanie tylko.

Byłam kiedyś u kosmetyczki i weszłyśmy na ten temat. Powiedziała, że jak już przekłuwać uszy, to najlepiej albo kilkumiesięcznemu dziecku (bo się nie rusza, można przytrzymać główkę, bo nie ma świadomości co się dzieje), albo 6 -7 letniemu (bo takiemu, to można wytłumaczyć i samo może określić czy chce czy nie).
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9
może narazie kup jej jakies klipsy plastikowe ktore w każdej chwili mozna zdjąć moge się założyć że sie zadowoli a za kilka tygodni jej przejdzie calkiem - mam dziecko w wieku 5 lat i wiem jak to się szybko u nich zmienia opcja :-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
słuchajcie pytnie było gdzie i jakie kolczyki najlepsze będą dla małej, w każdym większym zakładzie kosmetycznym przekuwaja uszy, na początek najlepsze lecznicze kolczyki. Pred przekuciem podejdz do takiego zakładu, wszystko ci tam wytłumacza :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
no tak a gdyby zażyczyła sobie kolczyk w pępku to tez spełniłabyś jej urodzinowe życzenie ????????????? sorki ale nie mogłam sie powstrzymać , oczywiście zrobisz jak uważasz .......pozdrawiam
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 31
I kolejny wątek, gdzie ktoś się czegoś dowiedzieć a tu zamiast otrzymać pomoc to sama krytyka, chyba już lepiej o nic nie pytać na tym forum.
Sama śledzę watek, z nadzieją, że się czegoś dowiem, a tu......


image
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ludzie potrafią krytykować tylko czyjeś decyzje.Nie słuchają co się do nich mówi.Też chcę przekłuć uszy mojej 5 letniej córce i uważam ,że to ni złego.I ciężko mi dopatrzeć się odpowiedzi na pytanie gdzie ?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Buaaaaaahahahaa, sorki też nie mogłam się powstrzymać!

Nie wiedziałam, że kolczyki w uszach to tak poważna, demoniczna sprawa, nad którą musi debatować dopiero dziewczynka w wieku szkolnym (jakby takie to już wiedziały, na czym świat stoi). Rzeczywiście, powiem jej, że to bardzo poważna sprawa, że niech poczeka do osiągnięcia dojrzałości, bo wtedy będę miała czyste sumienie, że się zgodziłam.
www.trzeciwymiar.blox.pl
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 2
pytanie - odpowiedź - i to chyba wystarczy, po co off topic robić i jeszcze o zgrozo oceniać kogoś? można inny wątek założyć w razie potrzeby.

pozdrawiam ;)


popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja już żałuję, że o cokolwiek zapytałam. Szokuje mnie skłonność do oceniania innych nawet bez ich wyraźnej prośby o opinie. Przyjdzie mi po prostu pochodzić po zakładach kosmetycznych. Szkoda tylko, że nikt nie może jakiegoś polecić. A wątek, jak widać, mógłby się przydać, bo są osoby zainteresowane.
www.trzeciwymiar.blox.pl
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie no oczywiscie ZAWSZE nalezy słuchac tego co mówią dzieci i ROBIĆ to czego one zapragną ..........inaczej bedziesz miała dopiero wielkie wyrzuty sumienia .......... mysle , że grunt to odrobina zdrowego rozsądku .... tylko nie pisz za chwilę wątku , że ucho ropieje lub że jakieś niedobre dziecko w przedszkolu jej zrobiło krzywdę bo zahaczyło o kolczyk ............
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 26
NIE ZAWSZE należy się wtrącać w życie i decyzje innych, zwłaszcza obcych nam ludzi, i przy okazji robić szum w wątku, który w tym celu został założony - bez przesady... na tym forum naprawdę coraz trudniej się odnaleźć przez takie coś


popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie* w tym celu miało być



popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Supernowa, ja bym zrezygnowała jednak z kosmetyczki na rzecz jakiegoś salonu piercingu. Mimo wszystko mam większe zaufanie w takich kwestiach. Sama sobie nie zaryzykowałabym przekuwania czegoś u kosmetyczki. Cóż, do krytyki na forum trzeba się przyzwyczaić albo nie pisać, po to między innymi forum jest. Tego akurat oceniać nie będę. Ja miałam kategoryczny zakaz przekłuwania sobie czegokolwiek. jak skończyłam 18 lat to sama sobie przekłułam cerówką uszy w sześciu miejscach, trochę później nos i już nie sama pępek.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
pisząc na forum zawsze trzeba się liczyć z krytyką co w tym złego , kazdy pisze co chce to wolny kraj i nie ma sie co oburzać .......
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 16
chciałam tez zauważyc że jest to forum dyskusyjne a nie czysto informacyjne więc uznaję ,że można się wypowiadac - nie kytykuję tez wprost decyzji mamy i tak zrobi jak uważa za stosowne ......bo chyba forum nie jest tylko od piania z zachwytu nad rodzicami i ich dziecmi ... .prawda ??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 13
jeśli mowa o mnie - nie oburzam się :) zwracam tylko uwagę, że mimo ulubionego argumentu - "z krytyką trzeba się liczyć" - warto liczyć się też z zasadą, że wątek schodzi na zupełnie inny temat niż powinien i kultura wymaga, by nie robić sztucznego chaosu i off topica - załóżmy inny wątek pt. przekłuwanie uszu dzieciom - dobre czy złe? - i tam dyskutujmy do woli - to nie jest trudne


popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ktoś tu dał do zrozumienia, że na forum należy piać z zachwytu tylko i wyłącznie? chyba nie


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Matko, to nie chodzi o to, ze każdy pisze co chce , bo to jest forum.
Ludzie, gdyby zapytała CZY przekłuwać, to rozumiem, że ktoś mógłby wyrażac swoje poglądy, ale ona zapytała tylko "gdzie".
Zwykle staram sie nie udzielac w takich dyskusjach, ale to jest jakas paranoja, ze nie mozna nawet prostego pytania zadać. Aż takie jesteście przewrażliwone drogie mamy?
image
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
To może ja powtórzę pytanie?

GDZIE PRZEKŁUĆ USZY?

Dobrze, że od kilku lat wprowadzili na maturze czytanie ze zrozumieniem. :-)
www.trzeciwymiar.blox.pl
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja 6 latka w zeszłym roku też miała takie marzenie i doskonale Cię rozumiem, bo codzienne pytania doprowadzały mnie do szału. W rezultacie ciocia zafundowała jej przekłucie uszu u kosmetyczki gdzieś na żabiance, ale dokładnie nie wiem gdzie. Ładnie się zagoiło.
Kolczyki - te pierwsze - są chyba ze stali chirurgicznej i dopiero jak się zagoi to możesz zmienić na inne. My mamy tylko te na wkrętkę.

Dodam, że też byłam przeciwniczką kolczyków. Ale niestety życie weryfikuje nasze poglądy więc pouczanie osób, a w szczególności tych które nie mają jeszcze dzieci jest troszkę nie na miejscu.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0
szkoda, że wprowadzili do szkół ogłupiajace testy które ograniczają myslenie tylko do podania prawidłowej odpowiedzi ............matura niestety zeszła na psy ........... i dzis zeby zdac mature nie trzeba czytać ze zrozumieniem ........... mozna nie rozumiec wystarczy, że masz wkute :-((((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Ja pierdziele czy Ty nie rozumiesz różnicy między kolczykiem w pepku a w uszach? :-\ Zachowaj te rodzicielskie madrzenie sie dla siebie. Kobieta zadajaca pytanie i prosząca o radę jest matka tego dziecka a nie my wiec jakie prawo my mamy wygłaszać opinię typu: powinnas czy nie powinnas. Ludzie ogarnijcie sie!!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gabinet Vanillia Beauty na przymorzu. Przekluwanie uszu malym dzieciom na 2pistolety jednoczesnie. Duzy wybor kolczykow, dla dzieci do roku-kolczyki z krotszym sztyftem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiem, że pytanie jest GDZIE, ale ja dopowiem coś o tym, JAK. Przekłuwanie uszu pistoletem to nie jest najlepsza metoda. Znacznie lepszy efekt (szybkie gojenie, brak miażdżonych przez pistolet tkanek, itd.) osiąga się IGŁĄ prowadzoną przez doświadczoną pielęgniarkę, albo zawodowego piercera i do takiej osoby lepiej udać się w celu przekłucia uszu. W Gdańsku też są dobrzy piercerzy można ich strony bez trudu znaleźć w sieci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Chyba nie Wiesz co mówisz...albo nigdy nie miałaś uszu przekuwanych igła...Przeklucie pistoletem jest szybsze przez co mniej bolesne poza tym od razu zakłada się kolczyki. Przeklucie igła nie dość że bardziej boli i wiec krwawi to potem jeszcze trzeba kolczyk założyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pani nie wie co pisze , przekłucie uszu pistoletem nie jest takie dobre jak się Pani wydaje . Może Pani dużo o tym przeczytać na różnych stronkach. Powiem jeszcze , że żadna doświadczona osoba , która przekłuwa uszy nie wzięłaby pistoletu do ręki .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każda kosmetyczka zrobi to szybko i w miare bezboleśnie :) warunki higieniczne są prawie wszędzie. Nie wiem jak z tym podejściem do dzieci.
Znam tylko jeden gdzie widziałam jak kosmetyczka przekłuwa małemu dziecku uszy i bardzo szybko to zrobiła, zagadała małą tak że nawet się chyba nie zorientowała :) w Gdańsku na Stogach jest miła kosmetyczka, tzn była nie wiem czy dalej tam prauje.

Dobrze by było jakbyś napisała jakie rejony cie interesują.

Co do kolczyków, to nie wiem jakie najlepsze na początek.
Widziałam że tamta dziewczynka miała takie kwiatuszki, ale czy były na wkręty czy z haczykiem to juz nie wiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mojej corce załozylam kolczyli jak miala 6mcy :) kosmetyczka w kazdym salone powinna miec lecznicze one sa najlepsze, ladnie sie goi wszystko:)

zaraz pewnie mnie zjecie ze okaleczylam dziecko:) eh trudno
i powiem wam ze jak teraz urodze, to mala skonczy 6 mcy i bedzie miala kolczyki
imageimage
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dzięki, dziewczyny za odpowiedzi!

Co do salonu, to mógłby być na Chełmie, Orunii, ale szczerze mówiąc dojadę wszędzie, jeśli tylko jest super. :-)
www.trzeciwymiar.blox.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Chełmie (na pasażu handlowym) jest kosmetyczka, która ma dobre podejście do dzieci (moja kuzynka sowjej córeczce ostatnio zakładała kolczyki u nich, Mała nawet nie zorientowala się co się dzieje ;)) Tylko nie jestem pewna czy to była Viva czy jakiś inny salon... :/
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W pasażu handlowym**
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej ja przez 10 lat pracowałam w gabinetach kosmetyczno-fryzjerskich. Naoglądałam się troszkę... Zauważyłam że mamy przychodziły albo z malutkimi córeczkami, albo przed komunią,bo przecież córcia pewnie dostanie złote kolczyki w prezencie.... Sama będę miała córcię i już zastanawiam się nad kolczykami... Wydaje mi się ( to tylko moje zdanie!!) że chyba lepiej im dziecko mniejsze...Nie raz był taki przypadek, że jak kosmetyczka przekuła starszemu dziecku jedno ucho to już był ryk i nie chciało dać drugiego.... A takiego maluszka się przytrzyma i po kłopocie...Ja mam nadzieje przekuć uszka córci tak do roczku... Ps. Sama mam traumatyczne przeżycia jak mi tata przekuwał w wieku 5 lat uszy przez ziemniaka....Nosiłam te kolczyki dopóki nie zahaczyłam czapką i nie wyrwałam jednego....Po dłuższym czasie poszłyśmy z mamą do kosmetyczki i zrobiła mi nowe dziurki....Powiem wam,że to było dobre 20 lat temu ale pamiętam te wydarzenia do dziś.
image

image
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bym podeszła do najblizszego gabinetu i zapytała czy wogóle kosmetyczka podejmie sie to zrobić bo nawet włosów niechca wszędzie scinac takim małym dzieciom
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jeszcze przedtem przeczytaj to :

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=566&w=77724830&v=2

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje drogie MAMY.moze ktoś mi doradzi, bo nie mam juz pomysłów na
problem jaki spotkał moje dziecko. W lipcu 2007r postanowiłam mojej
córce(3 latka) przekuć uszy. no i udałysmy się do salonu
fryzjerskiego.pistoletem przekuto uszy i "zamontowano"kolczyki. nie
raz się zdarzyło że dziecko zachaczyło o bluzkę, poduszkę
kolczykiem..więc postanowiłam zdjąć te cuda.próbowałam ja i mój mąż -
ma więcej siły.nie udało się ściągnąć śrubek. poszłam do salonu-
gdzie były kolczyki zakładane spytać o radę. Panienki tam pracujące
mówiły że to żaden problem. ponownie próbowałam, bez skutku. dziecko
tylko się napłakało-że je bolą uszka. któregoś dnia poszłam z
dzieckiem do salonu fryzjerskiego- 3 Panienki próbowały i nie dały
rady zdjąć kolczyków. smarowałam masłem, kręciłam śrubki..i wszystko
na nic, córeczka dziś strasnie płakała jak polałam uszka wodą
utleniona. mówi ze uszy bolą. a ja siedzę i płaczę razem z nią, bo
nie wiem co robić. niby taki mały problem...


to fragment .....juz wam nie napisze jakie komentarze dziewczyna dostała .......
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
mozna jeszcze poczytać to :

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=566&w=19608695&v=2

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakie niby? na pewno mniej chamskie niz tu na forum.....

bardziej smieszne bym powedziala...

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie widzę ani jednego chamskiego komentarza w naszy wątku - możesz wskazac gdzie taki jest ???????????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
A gdzie nie chcą ścinać 5 letnim dzieciom włosów???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To, że komuś tak się przytrafiło to nie znaczy, że u wszystkich będą problemy.... Jak wszystko jest zdezynfekowane i doświadczona kosmetyczka, to tłumaczy mamie co trzeba robić...Czym i ile razy przemywać uszka, od kiedy zacząć kręcić kolczykiem aby nie zarósł.. Można także się umówić,ze jak uszka się zagoją to przyjdzie się ze swoimi kolczykami. A co do sterylności, to myślę,że już każdy gabinet je spełnia.
image

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
no niestety jest z tym problem ....mój syn nie lubi byc scinany maszynką bo go ciągnie za bardzo woli nozyczkami a tego nie podjął się ani jeden fryzjer w którym z nim byłam byłam w zwiazku z tym młodego ścina moja mama nożyczkami właśnie ....na szczęśćie robi to całkiem dobrze a on grzecznie siedzi przy tym :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też myślałam żeby przekłuć uszy córci jak będzie miała okolo4miesiące bo jeszcze nei wie o c chodzi i nie będzie pamiętała
Ja miałam przekłuwane uszy w salonie jako paro letnia dziewczynka ale zwykłą igłą i dobrze to pamiętam
Kiedyś na przymorzu przekłuwałam uszy bratanicy mojego męża ale ona miała pare lat i pani bardzo fajnie do niej podeszła i szybko załatwiła sprawe
image[/url]
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
rybalon, ale się uparłaś ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
powiedz córce , że małe śliczne dziewczynki nie potrzebują kolczyków bo te zakłada sie tylko tym niezbyt ładnym , żeby mozna było poznać że to jest dziewczynka ..............
wogóle doleję oliwy do ognia napewno jak powiem , że małe dziewczynki z kolczykami wygladają dla mnie jak stare-malutkie ........... jeszcze tipsy, skrajna mini i białe kozaczki aż się proszą ...
małe dzieci sa śliczne i powinny zostać takie jakie są- naturalne na dorosłe sprawy i ozdoby maja jeszcze czas
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 10
uparłam się a cooooo :-) nie mozna :-) dziś mam taki dzień chyba ...........ale naprawdę nie jestem tu złośliwa :-) ...........to jakos dzis mnie ten wątek rozkręcił i natchnął a pozatym ta pogoda jakoś tak na mnie wpływa chyba hehehehe :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
no to wytłumacz też synkowi, że prawdziwe chłopaki chodzą do fryzjera ścinać włosy :))))
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
on by poszedł do fryzjera gdyby go scinali nożyczkami a nie tą wstrętna maszynką która nieraz rwie włosy brrrrrrrr ........ ale nikt nie chce tak scinać małych dzieci :-((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
Kurczę, naprawdę zawód fryzjera schodzi na psy - w latach 70-tych i 80-tych nie było takich problemów, przynajmniej w Gdyni - każdy fryzjer umiał strzyc nożyczkami, również dzieci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
miało byc" poza tym" :-) się skleiło :-)
ja Was naprawde tu wszystkie lubię ,no żyć bez Was czasem nie mogę , naprawdę .....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
Agnesik - słuszna rada hihi :))


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak to ta pogoda :)
Spadam do przedszkola po starą- maleńką:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
no to się naraziłam niektórym mamom dziewczynek ojjjjjjjjjjjjjj chyba .......pewnie mój syn żony nie znajdzie .....hihihi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
Daj spokój. jak dla mnie idealnym wyjściem było by powiedzenie dziecku, że przekłuje sobie uszy jak np. samo na to zaoszczędzi czy zarobi... Cóż, przypomina mi się jakiś tekst bodajże Joli Rutowicz, że ona chciała by już mieć dziecko, żeby je ubierać w takie małe lateksiki... jakoś tak to było, jeśli nic nie przekręciłam:P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
odnośnie pytania zdecydowanie polecam wizytę w salonie piercingu z tego prostego względu, że tam wszystko odbywa się higienicznie, chrząstka ucha nie jest rozrywana przez strzał z pistoletu, poza tym nawet jeśli pani kosmetyczka da do pistoletu czysty kolczyk to i tak nie można być pewnym w 100% o czystość z tego względu, że "Pistolety są wielokrotnego użytku i nie ma możliwości ich pełnej dezynfekcji, co zwiększa ryzyko zakażeń."
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się. W salonie piercingu wiedzą co robią, na pewno lepiej niż w salonie kosmetycznym gdzie przekłuwanie jest usługą dodatkową. W mojej ocenie albo zostawia się to profesjonalistom albo robi samemu. Ot i tyle.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
supernowa tylko na mnie nie krzycz :)

wiem, że pytałaś gdzie a nie czy ale aż mi się ciśnie na usta historia mojej kumpeli, która właśnie przekłuła córce uszy i problem był tego rodzaju, że dziewczynka wyobraziła sobie, że będzie nosić takie jak mama, czyli długie piękne i wiszące albo duże koła i jak zobaczyła, że mama jej tu funduje takie małe kropki to wpadła w szał i powiedziała, że takie " groszki " to ona ma gdzieś i nie chce żadnych bo nie po to chce mieć dziurki żeby nic nie było widać ! :):):)

więc może spróbuj jeszcze z tymi klipsami
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
hehe....kolejny przyklad tematu,w ktorym jakas mama zostaje skrytykowana,bo ma swoje zdanie.standart ;D


supernowa-pozdrawiam:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdyby miała swoje zdanie nie pytałaby "Gdzie"
Czytanie ze zrozumieniem, bądż logiczne myslenie.
http://vaila.pl/
http://odbiorybudowlane.com.pl/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
az starch pomyslec na co to dziecko w przyszlosci sie napali :) jak dorosnie a mama spelni zachcianke. 4 latka i napalenie sie dobre :D


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
nakreci nie napali :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak pisałam wyżej przez 10 lat pracowałam w zakładzie fryzjerskim... Jestem w szoku czytając wpisy typu nie chcą obciąć włosów synkowi.... Ja strzygłam i mniejsze dzieci, które siedziały u mamy na kolanach i oboje byli przykryci peleryną....Nie raz byłam pokopana bo dziecko się wyrywało...Twierdze,że dużo zależy od wprawy i podejścia do dziecka. Fakt, że takiego malucha łatwiej obciąć maszynką, ale na litość boska przecież nie każda mama tak chce, aby maluch wyszedł jak spod kosiarki. Obcinając nożyczkami liczy się refleks bo maluch się wierci i trzeba obciąć go szybko i przy okazji nie zrobić mu krzywdy... Ale jak to mówią nie ma rzeczy niemożliwych....
image

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie tez mnie dziwi ale naprawde nie będę jezdzic po całym trójmieście aby go obciąć nozyczkami w salonie fryzjerskim to juz wolę do mamy jechac i bez stresu go obetnie ..........normalnie chyba wyczyn jakiś to wielki wg fryzjerów - sciąć włosy 5 latkowi nożyczkami tym bardziej , ze jak widzi nożyczki a nie maszynke to grzecznie siedzi :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Supernowa polecam salon kosmetyczny na długiej...tam ja jako mało dziewczynka miałam przekłuwane uszka-sprawnie, nic sie nie babrało, jakiś czas temu kumpela była z synkiem:) i też fajnie mu uszko przekłuli, mam tylko nadzieje że ten salon tam jeszcze jest bo wiem że sporo lokali zostało zlikwidowanych po podwyżce czynszów.
Rybalon polecam fryzjerkę w salonie w galerii bałtyckiej-strzyże tylko facetów i dzieciaki-ma na imię Ania i ma super podejście, i widziałam że używa nożyczek:)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja przyjaciółka chodzi z dwuletnim synkiem do Dalii na Przymorzu, ścinają mu włoski nożyczkami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to chłopcom też przekłuwaja uszka??

no to juz nie jest normalne...co sie dzieje z tymi "mamusiami"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
a po co chłopcom przekłuwa się uszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trochę nie rozumiem, co ma wspólnego posiadanie zdania na dany temat z pytaniem: GDZIE? Jeśli chcę przekłuć dziecku uszy, to mogę chyba zapytać, gdzie to zrobić. Ale może to zbyt trudne do zrozumienia. Już mi się nawet nie chce odpowiadać na tego typu zaczepki.

Co do zakładów piercingu. Możecie mi wytłumaczyć, jaką metodą tam przekłuwa się uszy, że jest ona lepsza? Ja jestem niestety pokoleniem "na ziemniaka" i już pistolet wydaje mi się czymś nowoczesnym. ;-)
www.trzeciwymiar.blox.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie znam się na przekłuwaniu, ale wydaje mi się, że w salonach piercingu przekłuwają po prostu igłą, co jest mniej inwazyjne niż pistolet, który jakby nie było tępym przedmiotem (kolczyk) rozrywa tkanki...

Zgodzę się z jednym - ja też uważam, że małe dzieci z jakąkolwiek biżuterią wyglądają pretensjonalnie, jak to ktoś ujął "stare-malutkie" ;) może to się komuś podoba - no cóż, gusta i guściki :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Majko-no wlasnie czytanie ze zrozumieniem polecam Tobie.
supernowa nie pyta CZY przekluc uszy,bo w tej kwestii ma swoje konkretne zdanie,ze TAK,tylko zwyczajnie szuka poleconego miejsca gdzie to zrobic:PPP
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
supernowa-poprostu niektorzy ludzie nie potrafia zniesc,ze ktos moze miec inne zdanie niz oni hehe.a jesli juz masz inne,to jest złe hihi;P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niektóre z was atakują tak to przekłuwanie uszu, jakby Bóg wie czym ono było.

Poza tym, to, czy ktoś chce przekłuć uszy dziecku, zostawić go pod opieką opiekunki, kupić mu sanki, rower.... i masę innych rzeczy możnaby tu jeszcze wymienić - zawsze związane jest z jakimś ryzykiem. Jakby tak popatrzeć, to samo urodzenie dziecka jest jednym wielkim ryzykiem. Ale nie popadajmy w paranoje...
W końcu rodzice zdają sobie z tego sprawę, że podejmując jakąkolwiek decyzję dotyczącą swoją pociechy, za każdym razem ponoszą pewną odpowiedzialność.


image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Temat pewnie mało aktualny :) ale chcę powiedzieć, ze też kiedyś przekluwalam uszy u kosmetyczki, zrobila mi to pistoletem. Nic nie bolalo, trwało doslownie chwilke. Wkrecone zosaly kolczyki lecznicze i wszystko ladnie sie zagoilo. A dodam,ze kolczyki zafundowalam sobie w wieku hmm 11 czy 12 lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie przekłuć uszy małej dziewczynce?

Sopot, ul.Jagiełły 4 CENTRUM PIĘKNEGO CIAŁA tel 58 551-50-04
cena 50 zł, kolczyki ze stali chirurgicznej czyli te, którymi przekłuwają uszy są najlepsze dla dzieci,
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
nasza córcia miała przekłute uszy gdy skończyła rok, poszliśmy do ksmetyczki na Powstańców Warszawskich gdzie i ja miałam przekłute uszy x lat temu. Kolczyki daje kosmetyczka, takie specjalne. Z uszkami nic sie nie działo i nie dzieje, a mała nawet nie zwraca na nie uwagi. Tak wiem, jestem złą matką bo to przecież nie potrzebne, ale tak zadecydowaliśmy i tak zrobiliśmy bo tak nam sie podobało.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie macie kuźwa lepszych tematów do gadania...

jak ktoś chce przebić dziecko uszy to niech przebija, jak ktoś chce oddać dziecko do żłobka czy pod opieke niani to niech oddaje-nie wszystkim musi się to podobac ale nie TRZEBA od razu atakować!!

ludzie! opamiętajcie się! każdy ma prawo do własnego zdania ale wyrażajmy je kulturalnie

szlag mnie trafia jak czytam takie wypociny
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co za różnica kiedy?
jak jest bardzo male dziecko to faktycznie-jeszcze nie daj Boże zje kolczyka ale pięciolatka chyba juz by sie na to nie skusiła? :)
ja mialam przekłuwane uszy ok 6-7 r.ż. :) przekłuwał mi tata :) oczywiscie w gabinecie ... tyle ze dentystycznym hehe, nie załuje do dzis! ewentualnie dziurki by zarosły....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kilkumiesieczne dziecko sie nie ruszaaaaaaaaaa????????????
o rany pierwsze slysze:P
To chyba tylko dziecko jakies apatyczne lub chore...

Zresztą,nie przekłułabym uszu szybciej niż po roczku.Jak widze kilkumiesieczne dziewczynki z kolczykami w uszkach to żal mi rodziców ...
No,ale pieciolatka to chyba bez problemu moze miec juz kolczyki:)
Z tego co wiem to praktycznie w kazdym salonie kosmetycznym mozna to zrobic.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
..."ludzie opamietajcie sie! kazdy ma prawo do wlasnego zdania..."

No właśnie...trafna teoria tylko tutaj raczej cieżko funkcjonuje heh...
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam studia piercingu, np. w Gdańsku na Chlebnickiej - ja tam swojej córce przekłuwałam uszy (też miała 4 lata); kosmetyczki teraz raczej sporadycznie wykonują takie zabiegi, a studia tatuażu i piercingu są na pewno miejscem, gdzie sprzęt jest odkażony, czysty, możesz kupić kolczyki z tytanu (nie uczulają).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
STUDIO URODY DIAMOND GDAŃSK PRZYMORZE przy płocie zielonego rynku 45zł
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
kosmetyczka p.Agata z salonu Diamond przy rynku,
która ma podejście i dobrze uszy dzieciom przekłuwała
niedawno wyprowadziła się z tego salonu
podaję jej nr tel 511 387 655
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja np. miałam uszy przekłute w wieku 8 miesięcy ... uszy powinny być przekłute w samym środku na dolnym płatku ucha ... powinny być to wkrętki, najlepiej srebrne, ponieważ wtedy Pani córka się przyzwyczai do kolczyków każdego rodzaju...nawet te z niklem i ołowiem- kosmetyczna znajduje się w Katowicach, jest tam ich tylko kilka, które przebijają uszy bezboleśnie i które w ogóle przebijają uszy, robi to całkiem bezboleśnie, ma super podejście do dzieci... Mam nadzieję, że pomogłam : )
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
do niklu i ołowiu się człowiek nie może "przyzwyczaić" ! to jakieś ciemne zabobony ze średniowiecznej wsi...
niektóre osoby mają alergię kontaktową na takie metale jak np. nikiel , chrom i żadne kolczyki tego nie zmienią, nietolerancja sztucznej biżuterii to alergia czyli nadmierna odpowiedź immunologiczna na alergen (patogen -w tym wypadku składnik mieszaniny metali z których zrobione są tanie kolczyki)
dlatego nie można komuś poradzić żeby przekłuwał uszy dziecku srebrnym kolczykiem to wtedy będzie gwarancja możliwości noszenia wszystkiego. czym by nie przekłuć jak ktoś ma na coś uczulenie to zawsze je będzie miał. a uszy przekłuwa się zwykle jałową stalą chirurgiczną lub tytanem żeby nie było ryzyka uczulenia a nie srebrem i świetnie się wszystko goi. natomiast po zagojeniu faktycznie poleca się nosić najwyższej próby srebro lub złoto a nie tandetne kolczyki za 5zł żeby nie ryzykować reakcji alergicznej i nowej trudno gojącej rany.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mojej córeczce zafundowałam kolczyki gdy miała prawie trzy latka. bardzo chciała je mieć, bo "mamusia ma, a ona nie". Gabinet był w Gdańsku- oruni Górnej na Strzelców Karpackich. Gabinet prowadziła pani Olga. Kolczyki, które sama córka wybrała byly wstawiane za pomocą pistoletu szybko fachowo i w odpowiednie miejsce. Córka nawet nie zdążyła pisnąć, a już kolczyki błyszczały w uszkach. Kolczyki były zdrowotne, na zatyczki i nigdy się z nimi nic nie działo. Córka potem poszła do przedszkola i też nigdy nie było żadnych komplikacji. Gdzies dopiero po 1,5 roku zmieniła je na srebrne małe kułeczka. A teraz w wieku 6 lat ma 6 par swoich wlasnych kolczyków, w tym jedna pare złotych i jakiekolwiek założy nie ma problemu.
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja dzis przeklulam uszy mojej rocznej coreczce i ...bardzo zaluje!!!
Sama jestem tym zaskoczona, nie spodziewalam sie sama po sobie takiej reakcji...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dodam jeszcze ze starsza corka miala 2,5 roku gdy przekluwalismy uszy, bardzo tego chciala, prosila... owszem wystraszyla sie pistoletu ale generalnie byla zadowolona, dumna z tych kolczykow, cieszyla sie...
No i ja, glupia matka, nakrecilam sie teraz zeby przekluc mlodszej - na roczek, napalilam sie strasznie, uprosilam meza, ulegl... przeklulismy... pozalowalam tego od razu u kosmetyczki, nie dosc ze mala sie szarpnela i jest jedno uszko troche za wysoko przeklute to jeszcze uplakala sie biedna... wrocilam do domu zla na meza ze zle ja trzymal, na siebie ze zafundowalam jej ten piep... stres... w domu nie bylo radosci z kolczykow bo dziecko male nie rozumie tego, byl za to strach zeby nie lapala sie za uszka... zaluje jak cholera, po co jej te kolczyki, moglam poczekac jeszcze z rok, patrze jak tuli sie w pieluszke tetrowa gdy zasypia i wiem ze to byl moj mega blad!!! mezowi nie przyznam sie ze zaluje bo nie chce sluchac ze mial racje itd ale swoje w lazience uryczalam sie, jest nierowno, niepotrzebne itd... to nie to samo co u 2,5 letniego dziecka ktore swiadomie chcialo i potem cieszylo sie, teraz zafundowalam stres i placz dziecku ktore ufnie tam z nami poszlo nie wiedzac co je czeka.
Nie popelniajcie mojego bledu!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
normalnie brak słów...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ms: zdejmij jej ten krzywo założony kolczyk i poczekaj az zarośnie dziurka. Potem zrób u kosmetyczki drugi raz w tym uchu i po sprawie...

Ja szukam na chełmie sprawdzonego gabinetu, ile kosztuje taka przyjemność? I czy w cenę przekłucia jest wliczony koszt kolczyków, czy to dodatkowa kwota?

W gdańsku na chlebnickiej: gdzie się dokładnie znajduje ten gabinet piercingu? I jaki jest tam koszt tej usługi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na samym końcu szerokiej przy motławie już jest studio Pandemonium tam Polecam u Adama. A koszt to napewno nie taki jak u kosmetyczki bo pewnie albo 50-100zł u nich, choc mogę się mylić
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki! A to rozumiem, że u kosmetyczki jest taniej? W sumie to się liczyłam z kosztem ok.50zł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja u kosmetyczki zaplacilam 30zl w tym wliczone kolczyki ze stali chirurgicznej,wydaje mi sie ze kazda matka zna dobrze swoje dziecko i wie czy moze jej przekluc uszy ,ja zabralam cala moja trojke i wszystkie daly sobie przekluc bez krzyku ,mala 2,5 roku zniosla to dzielnie na sam koniec przytulila sie i polecialy jej leski ale krzyku zadnego nie bylo,w domu daje sobie normalnie krecic,ruszac ,nawet sama to robi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Byłam dziś na szerokiej (przy okazji oglądania Baltic Sail) ale jakoś nie zauważyłam tego Pandemonium. Jednak chyba i tak ze wzgl. na cenę zdecyduję się na kosmetyczkę :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziś byłyśmy w pasażu na Chełmie -koszt to 45zł wraz z kolczykami. Niestety u nas udało się założyć tylko jednego kolczyka, choć pomysł był małej (prezent na 5 urodziny) może jutro uda się zrobić druga dziurkę ;-) -przynajmniej tak się umówiłyśmy.
Bardzo miła i przede wszystkim cierpliwa kosmetyczka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja przekłuwałam jakieś 3 miesiące temu naprzeciwko ETC, w "Solarium u Diabła":)
Koszt 35 zł z kolczykami, jest równiutko i nic się nie dzieje (odpukać). Pani kosmetyczka stamtąd ma doświadczenie z małymi dziewczynkami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja córcia ma 13 mies. i od tygodnia przekłute uszy. Polecam kosmetyczkę na Nowym horyzoncie - 30 pln z kolczykami ze stali chirurgicznej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Macie numer do tego salonu?
Bo na stronce nic nie ma ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Derm-Alu w Sopocie, sterylne przekłuwanie uszu ( i kolczyki i aparat), przekłuwają za jednym zamachem jedno i drugie ucho, a kolczyki odpowiednie dla alergików
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
NIE PRZEKUWAĆ!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8
W Horyzoncie Przekłuwają na dwa pistolety jednocześnie. Pistolety są ciche. Wszystko bardzo szybko i sprawnie, bez komplikacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy bez kompikacji to nie zawsze tak jest, zależy od organizmu - mi ropiały i miałam 2 razy przekuwane.
Poza tym po co dziecku kolczyki ??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
supernowa-przekluwalam uszka corce w Gdansku kolo cukierni w-z .
Na pierwszy raz miala i ma do dzis na wkrety( malukie cyrkonie )
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
plecam salon Pola, pani ma ponad 20 letni staz, sama u niej przekluwalam uszy jak bylam dzieckiem, niedrogo ok 39zl

Salon Urody Pola
tel. 58 302 98 38
studiopola@wp.pl
ul. Powstańców Warszawskich 15
80-152 Gdańsk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Salon Vanillia Beautyna Przymorzu. Robią to na dwa pistolety w tym samym momencie. Duże doświadczenie i umiejętność pracy z dzieckiem. Sama jestem zachwycona dlatego polecam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
A czy ktos pomyslal o tym ze biedne dzieciatko moze sie zarazic zoltaczka?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
https://youtu.be/OJzF52m8HvA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
https://youtu.be/OJzF52m8HvA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak to się właśnie szybko i właściwie bezboleśnie odbywa. Uważam jednak że pani kosmetyczka powinna była mieć rękawiczki jednorazowe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Kasza manna do butelki (27 odpowiedzi)

hej Dziewczyny jakie proporcje dajecie tak żeby dziecko piło kaszę manne z butli. Cukier...

Złe oddychanie 5 latki - może ktoś poradzi? (15 odpowiedzi)

Mamy problem z córką. Jak oddycha nosem to na chwilkę ok 2-3 sekundy wstrzymuje ten oddech i tak...

Przedszkola Państwowe - WRZESZCZ (28 odpowiedzi)

Skoro istnieje wątek przedszkoli na zaspie i przymorzu to ja zapytam się o Wrzeszcz. Czy są tu...

do góry