Widok

Gdzie w Gd założę wkładkę domaciczna na NFZ?

Poproszę o informacje i nazwisko lekarza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

niestety nigdzie, sama wkładka jest płatna jak i jej założenie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Wkładka owszem ale zabieg jest refundowany przez fundusz tylko po prostu się o tym głośno nie mówi :/
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Możliwe, że celowo się o tym nie informuje, to biznes. Może szukaj lekarzy np na portalu znanylekarz, którzy zakładają takie wkładki i pracują jednocześnie na NFZ, zadzwoń do tych przychodni i zapytaj położnej, to jedyne co mi przychodzi do głowy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

zabieg jest jak najbardziej refundowany, spojrzcie tu: https://gp24.pl/nfz-pouczyl-ginekologow-spirala-nalezy-sie-kobietom/ar/10409856

może telefon do nfz-aby wskazali, które gabinety wykonują? ja pytałam 2 lekarzy- to 1 wręczył wizytówke: proszę przyjść prywatnie 400 zl (miedziana) a drugi, tak - kosztuje to 400 zl ( w ramach wizyty nfz!!) -to tyle odnosnie realiow w Gdańsku, powodzenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czytałam wcześniej że jakaś kobieta sporo się namęczyła aby dowieźć swego ale po wielu wizytach na NFZ w końcu się udało czyli MOŻNA! ;) było tez coś o tym ze jak lekarz na fundusz odmówi ci założenia wkładki to prosić o pisemny dokument dlaczego nie chce wykonać zabiegu aby później przesłać do siedziby NFZ. Podobno od ta groźba od razu zadziałała
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hmm A podjęłaś ostateczną decyzję? Może warto zastanowić się nad inną formą antykoncepcji, nie ingerującą tak w Twoje ciało. Słyszałaś może o komputerach cyklu? Polecam Cyclotest MyWay- jest precyzyjny, nowoczesny, jestem bardzo zadowolona ma również tryb do Monitorowania cyklu do antykoncepcji bez hormonów. Pomyśl może jeszcze o innych metodach, mnie wkładka nie przekonuje ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 24

Ekstra i jak to ma zapobiec ciąży? Mam powiedzieć mężowi - "Fajnie, że masz ochotę na sex, a też, ale przez parę dni nie możemy, bo to te płodne dni?" Antykoncepcja jest po to żeby uprawiać bezpieczny sex zawsze kiedy ma się ochotę. A nie jakieś dziś tak, jutro nie.

Taki pomysł zupełnie mnie nie przekonuje. Poroniony pomysł, kalendarzyk w innym wydaniu. Nadaje się na katolicki kursik przedmałżeński o planowaniu rodziny...
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

komputer cyklu..to chyba bardziej dla tych, którzy starają się o ciążę, a nie tych, którzy jej nie chcą ;)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak masz coś z głową to sobie to stosuj, a potem rodz dzieciary
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie prawda w Rumi lekarz zakłada i sciaga tylko fakt musimy nabyc ja prywatnie , poresztą NFZ refunduje zakładanie tylko lekarze zarabiaja na tym dobra kasę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaki to lekarz? Mogę prosić o namiary?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzień dobry, można dokładny adres tego lekarza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez z chęcią się dowiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

NFZ Wam nie powie. Napiszcie do Federy (federacja@federa.org.pl)- dziewczyny wysyłają listę placówek, w których lekarze zajmują się wkładaniem spirali. Tylko jak zadzwonicie do przychodni żeby się umówić, dopytajcie się w poradni który lekarz to robi. Ja umówiłam się przez przypadek do takiej lekarki, która była całkowicie przeciwna. Jej kolega natomiast nie ma żadnych "ale".
No i pamiętajcie, że wielu lekarzy jest przeciwko wkładkom, jeśli kobieta nie rodziła.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak to jest ze lekarzom na NFZ przeszkadza to ze kobieta nie rodziła a prywatnie „nie ma to znaczenia” ? :D
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

hmm..czyzby na 'NFZ' była 'inna sztuka lekarska' :D a może jak woń banknotów unosi się w powietrzu -to juz 'nic nie ma znaczenia"
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie boisz się iść na fundusza? :/ ja wolałabym zapłacić żeby wiedzie ze spirala jest założona poprawnie a nie z łaska i byle jak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Założenie wkładki jest refundowane i każdy ginekolog NFZ powinien Ci ją założyć.
"Zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje wprowadzenie oraz usunięcie wewnątrzmacicznej wkładki antykoncepcyjnej (bez kosztu wkładki, który ponosi pacjentka).|

Ale... nie każdy ginekolog potrafi to zrobić. Jeżeli lekarz nie ma praktyki w zakładaniu wkładki to unikałabym takiego specjalisty.Może źle założyć,..wkładka może wypaść. Poza tym do założenia wkładki i jej kontroli potrzebne jest usg a nie każdy gabinet ginekologiczny taki sprzęt posiada.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dodzwoń się do nfzetu i poinformują
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Zdrowie

Kolonoskopia robiona przez lekarza kobietę. Gdzie? (15 odpowiedzi)

Polecacie kogoś?

Pozbyć się bólu kręgosłupa, stawów itd. (40 odpowiedzi)

Piszę, bo natrafiłam zupełnie przypadkiem na coś co likwiduje lub redukuje każdy ból. Bez...

Dobry neurolog - Gdynia - pilne!!! (27 odpowiedzi)

Witam serdecznie Czy zna ktoś dobrego neurologa z najlepiej z Gdyni, który szybko mnie...

do góry