Widok

Gdzie w Gdyni bezproblemu daja chrzest bez s.kościelnego??

Grabówek Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
hej,
szukam kosciola gdzie nie robia problemow przy chrzcie dziecka kiedy rodzice nie majaslubu koscielnego. Moze ktos sie orientuje ??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Franciszkanowie Gdynia Wzgórze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Franciszkanie miała być buahuahuaa sorki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w gdyni się nie orientuję ale Parafia św Polikarpa w Gdańsku osowej - super proboszcz! taki to zachęca do chodzenia do kościola a nie Ci wszyscy którrzy tylko potrafią cię zmieszać z błotem...
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem jak w Gdyni :P ale w Gdańsku u Dominikanów :) (Św. Mikołaj)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
potwierdzam. U Franciszkanów w Gdyni nie będzie problemu.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej, a jakjest z katechezą dla rodziców i chrzestnych --> na stronie franciszkanów jest napisane że jest taka konieczność ... jak to wygląda w praktyce ? I czy dawane są takie karteczki dla rodziców chrzestnych że byli u spowiedzi ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W centrum na ul. Portowej. Mojej siostrze nie robili problemu, chociaż namawiali albo raczej proponowali.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u Franciszkanów. Przed chrztem było spotkanie ok. 30 minutowe rodziców i chrzestnych z księdzem, a co do karteczek to niestety nie pamiętam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karteczki są - byłam tam chrzestną:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam Sw.józefa na grabóku--rozmawiac tylko z proboszczem!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
smieszne ja miałam długą przeprawe nim mi dał zgode kazał nam sie nauczyć jakiś odlitw a potem zrobił sprawdzian naprawde tak było pewnie czekał na koperte zdziwił sie wiec dziwie sie ze nie zrobił problemu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja jestem z dabrowy i byłam juz w trzech kosciolach i jedyne na co sie godza to chrzest ze slubem bo samych chrzcin to nie :(
we wtorek tez ide na wzgorze bo dzisiaj bylam na swietojanskiej i ta sama gatka a na wzgorzu biuro jest czynne od wtorku
zycze powodzenia :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika daj znac jak bedziesz we wtorek po rozmowie,ja narazie jestem w ciazy ale juz interesuje sie tematem chrzcin,nie mamy slubu i wciaz słysze jaki to problem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moi znajomi chrzcili dziecko na Brodwinie (to Sopot), też ksiądz nie robił żadnych problemów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bylam dzisiaj u Franciszkanów i musze miec zgode ze swojej parafi aby moc ochrzcic dziecko
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kobitki napewnio nie robia problemow na oksywiu na arciszewskich ten stary kosciół po schodach :)
u mnie na pogórzu przy synku poprosilam o chrzest i synka ochrzcili bez problemów nie wiem jak teraz przy drugim dziecku ale z moim darem przekonywania :) |
Nie ma co krecic twardo i rzeczowo prosi się o ochrzczenie dziecka poniewaz chcecie wychowywac go w wierze Katolickiej z pomoca rodziców chrzesnych
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
kurcze scieło mi wypowiedz
napewno się uda
ja z usmiechem na ustach powiedzialam ze przeciez chłopa pod ołtarz nie zaciagne i wole byc szczesliwa bez slubu niz po plakac w poduszkę i uwac ze jest oki bo co by ludzie powiedzieli
dzieci nie sa winne i chrztu nie powinni odmawiac
powodzenia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
na osowej nie robią problemów z chrztem jak się nie ma ślubu , informacja sprawdzona przez znajomych i kuzynkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
paranoja normalnie. Zeby chodzic i prościc się, żeby dziecko laskawie księżulek ochrzcił.Ja nigdy nie zniżę się do tego żeby kogokoliwek z zakłameneg i obłudnego kleru katolickiego o cokolwiek proscic.zaraz mnie telepie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
na zielonej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wznawiam wątek, gdyż jestem aktualnie na etapie przygotowań do chrzczenia swojego dziecka. Żyjemy w tzw. związku nieformalnym i mamy z tego powodu problemy związane z możliwością ochrzczenia dziecka. Nie jestem w stanie pojąć jak można karać dziecko za błedy jego rodziców!!!!! Pytanie w każdym z kościołów (4) brzmiało - a jaki jest powód że nie macie ślubu? W św. Brygidzie ksiądz poinformował nas że za jedyne 500zł (tzw. co łaska) będziemy mieli ślub a potem spokojnie możemy chrzcić do woli. Na Suchaninie miałam, jako matka odbyć rozmowę umoralniającą z proboszczem. Pani w biurze parafialnym patrzyła na mnie jak na odszczepieńca, że niby w tej parafii nie ma zwązków nieformalnych. Po wielu perypetiach, w końcu trafiłam na piątą z kolei normalną parafię na Jasieniu i wyrozumiałych ludzi. Nasz związek nie jest przeszkodą w udzieleniu sakramentu niewinnemu dziecku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
u maksymiliana na witominie nie robią żadnych problemów. zalezało mi na kameralnej uroczystości tylko dla rodziny i takie chrzciny mieliśmy. my nie mamy ślubu, w dodatku chrzestna też bez ślubu kościelnego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś się orientuje jak jest na Płycie Redłowskiej? czy robią problem z chrztem bez ślubu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i bardzo słusznie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
w Mikołaju na chylonskiej ja nie mialam problemu bedac tylko po cywilnym.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam wczoraj kolędę wiec się o chrzest od razu zapytała czy nie będzie problemu bo nie mamy ślubu kościelnego i ksiądz powiedział, ze nie ma problemu. Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza na Cisowej
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na Obłużu w Boboli też nie robią żadnych problemów, za poprzedniego proboszcza były jakieś dziwne gadki, ale za opłatą dało się wszystko załatwić, teraz jest nowy super proboszcz i nie ma problemów.
Chrzestni i rodzice muszą mieć kartki od spowiedzi i zaśw. ze swojej parafii że nie ma przeciwskazań. Dzień wcześniej jest msza wieczorna ze spowiedzią, a po mszy jest 30-minutowe spotkanie rodziców i chrzestnych (jak da radę fajnie jak są wszyscy, ale niekoniecznie, tam gadaja głównie kiedy co się mówi, kiedy się podchodzi, w jakiej kolejności, także dobrze być żeby sie nie zakręcić)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Daria, ale jesteście po ślubie czy konkubinat jak ja:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zróbcie chrzest nad rzeką abo na łące ...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jana Chrzciciela w gdyni przy ul chylońskiej (na wysokości dworca skm chylonia).
Zero problemu, nikt nawet tematu nie poruszał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem na ile aktualne te wszystkie dane, bo gdziekolwiek ja nie szukałam, tam i tak musiałam przedstawić zgodę z własnej parafii.
Tego jakby nie dało się obejść.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sajwer, zgodę chyba zawsze trzeba przedstawić jak nie chrzci się w swojej parafii, ale akurat u nas ze zgodą nie było problemu tylko z inna parafia gdzie i tak nie chcieli udzielić chrztu ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To zgodę wam dali a ochrzcić już nie mogą? Dziwne. Jak szukałam to wszędzie chcieli zgody i gdy wrzeszcie się udało, to już nie było w mojej parafii odpowiednich terminów. Dlatego szukałam gdzie indziej.
Rozumiem że namiary w Gdańsku cię nie interesują?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a po co dziecku chrzest ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie rozumiem,a po co chrzciEi dzieci,jak nie macie zamiaru brac slubu koscielnego?U mnie byl problem finansowu, bo nie stac bylo nas na slub.ksiadz na koledzie pytajac o chrzest, sam zaproponowal ze udzieli nam slubu z chrztem za darno. moze warto zastanowic sie, czy jest sens chrzic dziecko, jesli i tak nie zamirzamy wycowywac dziecka na katolika.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6
a kto powiedział, że osoby żyjące w konkubinacie czy bez ślubu kościelnego zamierzają wychowywać swoje dzieci nie po chrześcijańsku? osobiście nie zamierzam brać ślubu, ale dziecko powinno zostać ochrzczone i mam zamiar wychowywac w wierze katolickiem, a dalej jaką drogę, wiarę wybierze to będzie już jego decyzja...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7
Każdy kto czuje potrzebę ochrzczenia dziecka czy siebie powinien mieć taką możliwość. Nie rozumiem dlaczego mam zaspokajać nakaz kościoła do zawierania ślubu kościelnego?
Ochrzczono mnie - więc to samo chcę dać mojemu dziecku.
A co to jest katolicyzm? Już wyjaśniam.... 42 lata temu gdy zmarł mój braciszek dzień po swoim urodzeniu, ksiądz proboszcz z Pruszcza Gdańskiego robił problem z pochówkiem bo dziecko NIE BYŁO OCHRZCZONE..... macie jakieś pytania ?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
A ja jestem przeciwna udzielaniu sakramentów ot tak, "na żądanie".
Bowiem często jedyną motywacją chrztu, I komunii czy ślubu jest piękna oprawa w jakiej się te uroczystości odbywają, a nie potrzeba duchowa.
Przykre to.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
głupie hipokrytki jestescie babsztyle i tyle!!!!! jeżeli narzekacie na KK to wara od niego chrzcić w hipermarkecie, żałosne
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
~Goccia72

To było, jak sama napisałaś 42 lata temu, teraz podejście księży jest inne, poza tym dziecko w sytuacji zagrożenia życia można ochrzcić w szpitalu lub samemu.
Kiedyś były problemy z pochówkiem dzieci które uległy poronieniu, teraz nikt z kościoła nie będzie robił Ci z tym problemu.
Podobnie jak z opłatą za ślub. Moi rodzice pobrali się na studiach, ksiądz nie wziął ani złotówki, powiedział, że jak będą mieli w przyszłości to wrzucą na tacę ile będą uważali. I to jest piękne.
Oczywiście gdy ktoś urządza wesele na kilkadziesią- kilkaset osób to niby dlaczego ksiądz ma nie wystawić rachunku, w końcu wszystko kosztuje...utrzymanie kościoła również.
Jasne księża są różni, niektórzy pewnie nie powinni pełnić tej posługi, ale tak jest w wielu innych sferach ludzkiego życia.
Dla mnie po prostu liczy się motywacja, dlaczego ktoś chce dany sakrament, jeśli nie rozumie jego istoty. I kłamie wypełniając kościelne deklaracje co do obowiązku wychowywania w wierze itd.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kinga
Czy będąc kilkumiesięczną dziewczynką posiadałaś jakąś motywację czy zrozumienie istoty sakramentu ? Zrobili to za Ciebie Twoi rodzice, którzy to samo dostali pewnie od swoich rodziców itd. Jest to jak przekazywanie symbolu wiary na początek życia potem komunia, bierzmowanie - to chcemy przekazać swojemu dziecku bo sami w tym uczestniczyliśmy. Czulibyśmy się nieuczciwie gdybysmy nie przekazli Dziecku tego co szmi dostaliśmy. Kocham mojego męża z ktorym żyję już 20 lat, niedawno urodziła się nam córeczka i zamierzamy ją ochrzcić, sami zaś nie zamierzamy brać ślubu kościelnego i w związku z tym nie czujemy się przestępcami
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A dlaczego nie chcesz wziąć ślubu? Nie możesz, czy uważasz, że nie jest potrzebny.
Sakrament małżeństwa jest taki sam jak pozostałe, stanowi ich niejako konsekwencję.
Chrzest można przyjąć w wieku dorosłym świadomie decydując wybór pewnej drogi życiowej.
Wybacz, ale jak Twoje dziecko ma rozumieć istotę sakramentów w życiu jak widzi ich "wybiórczość" - ten mi odpowiada to wezmę, ten nie to nie biorę.
Religia nie na tym polega, że sobie wybierasz co chcesz a resztę odrzucasz bo ci się nie podoba. Niestety w katolicyźmie często tak jest...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Niewinne pytanie rozwinęło się w debatę nt wiary, motywacji, konsekwencji... Jeszcze parę lat temu reagowałam podobnie jak Ty Kingo i Twoje przedmówczynie, oburzeniem - jak ktoś może nazywać się katolikiem i nie wypełniać swoich obowiązków względem wspólnoty do której należy?! ano przykład idzie z góry. Obserwując przedstawicieli KK nie wywiązujących się z najbardziej podstawowego nakazu Boga- życia w ubóstwie, zamiatających pod dywan poczynania swoich pracowników (np. pedofilia) zaczęłam się zastanawiać czy ktoś nas wyznawców nie robi w bambuko?.. Ja wierzę w Boga ale nie wierzę w ludzi którzy prowadzą świetnie prosperującą firmę od ponad 2000 lat, bo inaczej tego nazwać nie umiem. Wierzę w Boga ale nie tego z obrazów, bo to też jest tylko interpretacja jakiegoś człowieka. Wierzę że na ziemi jesteśmy z krótką wizytą i że należy żyć zgodnie z własnym sumieniem. Wszelkie zasady dotyczące wiary zostały ustalone przez ludzi tylko po to, żeby panować nad innymi ludźmi. Kiedyś 90% ludzi było analfabetami i łatwo było nimi manipulować, dzisiaj mimo że proporcja uległa znacznej poprawie, wielowiekowa indoktrynacja i przede wszystkim lęk przed karą boską niestety odbiera racjonalne myślenie. To ludzie napisali biblię której (dam sobie uciąć rączkę), większość katolików nigdy nie przeczytała, to udzie palili czarownice, ludzie organizowali krucjaty, i też ludzie ustalili sakramenty i ich taryfikator, i to wszystko w imię Boga...Bóg nie ma nic do tego.. niestety tam gdzie chodzi o kasę niewiele ma to wspólnego z wiarą. Skoro ludzie kierujący kościołem znoszą wielowiekową tradycję nie jedzenia w wigilię mięsa, to jak to się ma do pozostałych zasad np. obowiązku przyjmowania sakramentów? Jak widać, to tylko spis zasad stworzony przez ludzi i przez nich zmieniany w zależności od okoliczności. Dlatego żyjmy zgodnie z własnym sumieniem i nie dawajmy się ponosić emocjom:) i wesołych świąt wielkiej nocy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Po co chrzest Twojemu dziecku obłudny człowieku.Takich to gonić.!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Jakie krzesło obrotowe dla dziecka? (24 odpowiedzi)

Biurka już są, teraz kolej na krzesła obrotowe. Czy możecie mi doradzić jakie krzesło, z jakiego...

Lekarz pediatra - szukam (10 odpowiedzi)

Witam, do jakiego pediatry z rocznym dzieckiem się zapisać? Możecie kogoś polecić?

Oszczędzanie - jakie macie sposoby? (108 odpowiedzi)

Ponieważ niedługo rozpoczynam urlop wychowawczy, przyjdzie nam żyć przez pewien czas z jednej...

do góry