Widok

Ginekolog trudna ciąża

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Poszukuję ginekologa najlepiej na NFZ który specjalizuje się w trudnych ciążach (zakładam że moja taka będzie) jestem po dwóch poronieniach, mam stwierdzoną trombofilie i poszukuję lekarza z powołania i z dobrym podejściem bo wiem że ciąża od samego początku będzie mnie dużo kosztować.
Chodzilam do dr. Adamskiego ale już go nie polecam.
Z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moze Łukaszuk na NFZ w Sopocie?
A dlaczego nie polecasz już Adamskiego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam dr Szemryka, przyjmuje na Chełmie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sama jestem po dwoch poronieniach, jedno w 20tyg, drugie na poczatku ciazy. Dzieki mojej doktor przeszlam szereg badan i rowniez stwierdzono trombofilie. Jednak mimo wszystko mam dwojke zdrowych dzieci.
Osobiscie mam super lekarke doktor Papinska- Stachowiak ale chodzilam do niej do Medicovera.
Naklepiej zglosic sie jak najszybciej do poradni szpitala Klinicznego i tez powinnas miec bardzo dobra opieke i wszystkie mozliwe badania bezplatnie.
Jesli masz jakoes pytania odnośnie ciazy przy trombofili moge zawsze cos pomoc ;).
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny! Chcę zacząć starania o dziecko. Mam trombofilię wrodzoną- mutacja protrombiny- a wiem to z okazji badania genotypu w rodzinie. Ja sama nigdy nie miałam problemów z krwią jakichkolwiek. Nawet przy okazji operacji. Wręcz by powiedziała wyniki krzepnięcia itp. zawsze idealne. Moja ginekolog powiedziała, że heparynę wdrożymy jak już będę w ciąży. Powiedzcie mi proszę jak to jest - dowiaduje się, że jestem w ciąży i po prostu idę po heparynę? Czy jak? Bo to przecież będzie po miesiącu jakimś... nic już nie wiem. Proszę o pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wybierz gin.który pracuje w szpitalu referencyjnym, jeśli chodzi o trudne ciąże. Ja chodziłam do dr Leszczyńskiej. Zakładałam, że nie ma innej opcji jak Kliniczna. Pomimo wielu problemów ciąża przebiegła pod kontrolą, jeśli pojawiały się problemy to pani dr dobrze sobie z nimi radziła. Dzidzia zdrowa. Dodam, że nikt mi nie dawał szans na urodzenie zdrowego dziecka (z zajściem w ciążę nie miałam problemu, ale choroby przewlekłe i leki,które na stałe przyjmowałam, były problemem w jej donoszeniu bez szkody dla dziecka).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Maja mogłabyś jakos po krotcce opowiedzieć jak minęła Ci ciąża po stwierdzeniu trombofilii? Ja mam syna zdrowego z pierwszej ciąży niestety druga i trzecia zakończyła się poronieniem. Było to dla mnie straszne przeżycie i wiem, że kolejna ciąża będzie stresem od samego początku do końca dlatego szukam dobrego lekarza z podejściem.
Dr Adamski jest dokładnym i rzetelnym lekarzem ale niestety nie chce już do niego chodzić i moim zdaniem przy trzeciej ciąży mógł zapobiec poronieniu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie miałam trombofili, nie chcę się rozpisywać nt swojego stanu zdrowia, po prostu jestem dość mocno obciążona, jeśli chodzi o donoszenie ciąży, m.in. ze względu na przewlekłe schorzenia, które wymagają brania leków, które sa teratogenne dla płodu. w moim przypadku każdy specjalista mi rozkładał ręce twierdząc, że muszę zaryzykować, bo różne rzeczy się dzieją w organizmie w ciąży i nikt mi nic nie obiecał, tzn. że leki, na które nie reaguję przed ciążą, a są bezpieczne w ciąży, będąc w ciąży zadziałają. No i zaryzykowaliśmy. Mamy zdrowe dziecko. Co prawda nie donoszone, ale to akurat wiedzieliśmy od początku. Ale Ty jesteś o tyle w dobrej sytuacji, że trombofilia i ciąża jest chyba dość dobrze przepracowana przez specjalistów. Myślę, ze są odpowiednie schematy postępowania, tylko musisz być pod opieką ludzi z patologii ciąży ze szpitala referencyjnego. Ja mimo wszystko ( kliniczna jak kliniczna, jest dużo ale..) pod względem wiedzy specjalistycznej próbowałabym tam. Ja akurat chodziłam do dr Leszczyńskiej. Jeśli chodzi o wiedzę i doświadczenie, mogę polecić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najwazniejsze, zeby od samego poczatku kiedy potwierdzi sie ciaze brac zastrzyki przeciwzakrzepowe.
Tak naprawde ciaza przebiegala u mnie bardzo spokojnie, przy synu byl stres bo tez nie wiedzialam co mnie czeka do samego konca.
Wazne przy tej chorobie jest robienie badan krwi na didimery i tak 3 razy w ciazy w akademi medycznej robilam anty x tu chodzi o sprawdzenie czy dawka leku jest odpiwoednia.
Jeśli chodzi o porod przy naszym schorzeniu to przebiega normalnie, tylko jesli nie bralo sie zastrzykow a czuje sie skorcze odpuszczamy juz lek, ale to szczegolowo wyjasni lelarz. Po porodzie obowiazkowo przez 6tyg zastrzyki.
Jesli trombofilia jest rozpoznana i bierze sie zastrzyki to ogromne szanse ze wszystko bedzie dobrze, poznalam kilka mam z tym schorzeniem i potwierdza sie to. Wazne jeszcze im wczesnie j zachodzi sie w ciaze tym lepiej, choc byla kobietka ze mna na sali ktora miala 42 lata i tez urodzila zdrowego synka w terminie droga naturalna ;).
U mnie niestety wyszly w ciazy inne paskudztwa. Przy synu mialam cukrzyce ciazowa, a na koniec cholestaze i ostatni miesiąc przelezalam w szpitalu na klinicznej. Mlody byl wywolywany, ale sam zdecydowal kiedy chce wyjsc, tyle ze nie bylo postepu porodu i zle ulozyl sie w kanale, skonczylo sie cc.
Ciaz z corcia to rowniez cukrzyca ciazowa ale bardzo naciagana, bo tylko minimalnie na czczo przekraczałm cukier i pod koniec ciazy nadcisnienie. Ostatnie 2tyg spedzilam w szpitalu, tym razem na Zaspie. Podobnie jak przy synu wywoływanie nic nie dawalo, a ze cisnienie skakalo i moj stan psychiczny byl tragiczny mialam ciecie na żądanie. To tak w skrocie. Przewinelam sie przez wielu super specjalistow ale wszyscy nieatety prywatnie.
Nie polecam na klinicznej doktor Zielińskiej jesli jeszcze tam pracuje, u niej w medicoverze mialam usg polowkowe i powiedziala ze syn ma pelno wad i powinnam sie cieszyc ze dotarlam do tego etapu ciazy. Po powtornych usg u innych lekarzy okazalo sie ze wszystko kest dobrz. Jedyne co to mial szmery na sercu, ale okazalo sie ze ma 3 strune, nie jest to zadna wada.
Jesli chodzi o szpitale i personel Kliniczna patologia super, polozniczy to juz dno, ale to bylo 3lata temu.
Zaspa opieka na patologi super, choc do kilku lekarzy mozna sie przyczepic ale polozne fantastyczne, po porodzie bylam na oddziale tylko po cc i opieka jak w szpitalu prywatnym. To bylo rok temu wiec mogło sie cos juz zmienic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Maja dziękuję za informacje, szkoda że nie ma możliwości skontaktować się na priv tak aby normalnie porozmawiać. Ja rodziłam 3 lata temu na Zaspie i też CC miałam wywoływany poród ale synek był dwa razy owiniety pepowina. Czy raczej zostaje kliniczna jesli zdecyduje się spróbować, chociaż nie ukrywam że strasznie się tego boję, nawet teraz jak jestem zdiagnozowana i teoretycznie wiadomo co robić...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może ktoś jeszcze może mi podpowiedzieć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie prowadziłl dr Dawicki z Gdańska i byłam bardzo zadowolona. Teraz jestem w drugiej ciaży i jest na szczęście prawidłowa, ale równiez zdecydowałam się na jego opiekę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też prowadził moją ciążę i jestem baaardzo zadowolona :) Pan doktor to specjalista w swoim fachu. Zawsze spokojnie wytłumaczy wszystko tak jak jest i co robić jeśli coś się dzieje. polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

czym wybielić zęby (23 odpowiedzi)

żeby jak najmniej bolało, piję dużo kawy;(

czy akt notarialny kupna mieszkania oddajemy do banku przy kredycie hipotecznym? (11 odpowiedzi)

szukam tego oryginalu (wypisu) po calej chalupie, bo nagle jest mi potrzebny! i nie pamietam czy...

in vitro (4 odpowiedzi)

Dzień dobry. Przeszłam 2 implantacje in vitro, niestety bezskutecznie. Mam pytanie, kto...

do góry