Widok

Oszczędzanie - jakie macie sposoby?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Ponieważ niedługo rozpoczynam urlop wychowawczy, przyjdzie nam żyć przez pewien czas z jednej pensji. Jakie macie sposoby na obniżenie kosztów w domowym budżecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po narodzinach pierwszego dziecka znacznie wzroslo namw domku zuzycie wody, wiec w pierwszej kolejnosci pilnuje wody, zrezgnowalismy z kapieli na rzecz prysznica i jest OK.
Zakupy - robie liste zakupow i sie jej trzymamy, + kazdy kupuje sobie 1 rzecz extra.
Gotowanie- 3 dni w tygodniu zupa, 4 dni 2 danie obiadowe - oj i sadelko nie rosnie.
Lidl- tu kupuje sporo fajnych zamiennikow drogich rzeczy, np chrupki na mleko, mleko

Oj sa sposoby, tylko jak by sie chcialo wszedzie zaoszczedzic to mozna zglupiec :)

Zazdroszcze wychowawczego :) Powodzenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
No, ja Lidla też znam, chociaż mam kawałek. Znam też Rossmana i tam można sporo zaoszczędzić na chemii/kosmetykach i art. dla dzieci, o mleku nie wspominając. Muszę zacząć planować obiady. Bo teraz to przy byle okazji jadamy na mieście, ale to trzeba zmienić.
Wodę oszczędzam, ale muszę pod tym względem męża pilnować.... i ciągle gderam, żeby zakręcał ;>
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupuje np duże ilości artykułów dla dzieci wtedy gdy sa w promocji.Na raz to spory wydatek ale potem kolejne miesiące nie musze tego kupować

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
My niektóre rzeczy kupujemy w makro.
np. na zgrzewce mleka (6 szt.) oszczędza się ok. 6zł. Poza tym opłaca się tam często kupować pampersy, chusteczki (pakowane po 3 paczki) , zupki / owoce/ deserki ( po 3 w op.), soczki, Vanish (wielka 5l. butla kosztuje ok.50zł a starcza na wieki), proszek dla dzieci, jakieś jogurty itd itd.
Biedronka też ma dużo rzeczy znacznie taniej ale nie wszystko, trzeba patrzeć na ceny, bo wiele produktów podrożało (np. osełka, która kosztuje teraz tyle ile w normalnym sklepie)
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja też się ostatnio tego uczę, więc moje sposoby są takie:

- zakupy w Lidlu i Biedronce - naprawdę taniej niż gdzie indziej i przy okazji smaczne produkty sprawdzone przez nas wielokrotnie np. serki z Lidla mniam i lody z Biedronki mniam :) jak najmniej kupowania nawet drobnych rzeczy w sklepikach przypadkowych - czyli dbanie o to by w domu było wszystko w zapasie :)
- ubrania kupuje na różnych wyprzedażach, uwielbiam łazić po sklepach i trafiać na fajne ceny w Reserved czy innych sklepach
- sklepy "za 5 zł" to moje ulubione, mam b. dużo fajnych i dobrych jakościowo rzeczy stamtąd np. talerzyki do ciasta - nie mam potrzeby kupowania w sklepach typu Rosenthal
- obowiązkowo lista zakupów
- pralka raz w tyg. chodzi i zmywarka także i to tylko w godzinach wieczornych bo mamy taryfę prądu tanszą od 22 do 6 rano
- żarówki energooszczędne w całym domu - tu nad tym jeszcze pracuje bo one też kosztują ale warto
- zwracamy uwagę, aby niepotrzebnie nie paliło się światło, kupiliśmy też płytę indukcyjną
- cokolwiek kupowaliśmy czy kupujemy do nowego domu ceny sprawdzamy w kilku miejscach min. też na allegro - duże różnice są
- robię sama kompoty i przetwory, mam swój mały ogórd uprawny z warzywami - raz dla zdrowia dwa oszczędzam w zimie na sokach, a latem na warzywach

pozatym staramy się zawsze choć raz wyjść w miesiącu do jakiejś knajpy czy zrobić sobie inną przyjemność, staram się też nie kupować czegoś co już mam w domu bo tamto jest np. ładniejsze
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o matko pralka raz w tygodniu i zmywarka??? U nas to nierealne
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas również :-)
przy dwójce małych dzieci i mężu strojnisiu ;-)
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
- Zakupy w Biedronce i Lidlu (mamy o tyle konfortowo, że oba sklepy są w pobliżu nas, więc nawet nie musimy daleko jeżdzić :)),
- Staram się mieć zawsze w domu zapas, np. ryżu, kaszy, makaronu, itp.,
- Zakupy raz w tygodniu (chodzi o spożywcze, typu np. wędlinka, ser, jogurty), a raz w miesiący środki czystośći, chemia (wszystko jest obliczone, więc wiem co ile zużywamy),
- Napewno zwracam uwagę na promocje, i jeżeli cena jest okazyjna to zakupię nawet kilka rzeczy, robiąc tym samym zapas na następne miesiące,
- pilnujemy, aby światło nie paliło się bezsensu, tak samo z włączonym tv i komputerem,
- napewno oszczędność wody poprzez prysznic, a nie kąpiele w wannie,
- staram się minimum na dwa dni w tygodniu przygotować zupę na obiad.

I to chyba takie z tych najważniejszych... ;)
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i allegro, jeżeli jest coś nam potrzebne (pilnie albo koniecznie) najpierw sprawdzam tam a później w sklepach, i zazwyczaj taniej wychodzi na allegro :)
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja również robię dużo zakupów na allegro
w szczególności kupuję tam ubrania dla Julki, niekoniecznie nowe
bardzo dużo na tym oszczędzamy :-)
Ostatnio kupiłam tam łóżko z Ikea (używane w super stanie) za 200 zł, za które w rzeczywistości dalibyśmy ok 500 zł
300 w kieszeni :-)
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja podobnie jak pmgadalena sporo kupuje gdy sa jakies promocje,zwlaszcza w biedronce i w auchan.wtedy mam spokoj czasem na caly miesiac.

ech,zazdroszcze wychowawczego...:P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ubranka kupuje w ciucholandach.mam dwa miejsca gdzie sa super ciuszki i tam sie zaopatruję.szkoda mi kasy na nowe bo wygladaja tak samo:P
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
-zakupy raz w tyg. z listą
-uwielbiam ciucholandy tanio i często oryginały /zwłaszcza dziecięce/
-światło pod dużą kontrolą
-uwielbiamy kąpiele w wannie, ale tylko razem
-planowanie /oczywiście tak na oko/ wydatków na każdy m-c /ile na opłaty a ile na jedzenie/
-mamy skarbonkę na przyjemności, każdego miesiaca wrzucamy tam jakiś grosz na wypad do kina czy cos extra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do tego można dodać
-płacenie rechunków przelewami internetowymi za darmo gdzie na poczcie biorą za to chyba 2,5zł od rachunku a wiadomo się troche tego zbierze ( światło, gaz, telefony, internet itp)
-większość środkó czystośći mydła, płyny do kąpieli, płyny do podłóg itp kupuje w makro w baniakach są dośyć dobre jak za tą cene
-szampony i odżywki, zel do włosów dla mężą itp maseczki kupuje w sklepie fryzjerkim 1lit szmponu joanny kosztuje ok 12zł, tak samo odzywka i zel tak samo odżywka. Są lepsze niż te joanny z supermarketu bo są to rzeczy przeznaczone do salonów fryzjerskich.
- tak jak wczęsniej już zostało napisane kupowanie podróbek produktó w lidlu i biedronce oraz na promocjach, unikanie ośiedlowych sklepów
-planowanie objadów tak żby nic do jedzenia nie wyrzucac aby się nie marnowało
- dużą oszczednością jest auto na gaz lub chodz na disel, napewno kupując warto zwrócic na to uwage
- i przedewsztkim z doświdczenia nie branie niczego na raty bo niby raty 0% ale dochodzi jeszcze ubepiecznie i jest to mało opłacalne, lepiej zaoszczedzić i kupić za kilka miesięcy za gotówke
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas podobnie jak u większości z Was:
- częste zakupy w biedronce sprawdzonych i smacznych produktów (mleko 3,2 i dla dzidzi, parówki, Rama, pieluszki, jogurty, kulki do mleka, soki),
- oszczędzanie światła, wody (prysznic, zmywarka), zimą na ogrzewaniu, u mnie też wychodzą 2 (czasem 3) pralki w tygodniu (dwoje dorosłych i dwójka dzieci 10 lat i 6 miesięcy),
- kupowanie na promocjach (i tak sprawdzamy cenę, czy to aby napewno promocja) i jak rzeczywiście to kupienie większej ilości,
- Rossmann - mleczko dla dziecka, słoiczki, papier toaletowy i promocje
- 1-2 razy w miesiący większe zakupy w jakimś hipermarkecie ( z listą zakupów w ręku + promocje),
- ciuszki dla dzieci i dla nas w promocjach, przecenach lub lumpeksach, dla Małej dodatkowo od dziewczyn z forum. Lumpeksy to najlepsze sklepy dla dzieci - fajne, niezniszczone ciuchy i często firmowe,
- auto na gaz,
- szukanie najtańszych produktów - częste zakupy na allegro - szczególnie wyprawka dla niemowlaka, sprzęt rtv, zabawki,
- kupowanie raz na 2,5 miesiąca pół świniaka (na pół z rodzicami) w normalny mięsnym, i dikupowanie tylko kurczaka,
- dobre planowanie obiadów, przemyślane zakupy, oszczędny Facet:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cieżko będzie ... :]
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
- Oszczędnego faceta to ja mam :D
- zakupy w Auchan robię z listą, bo szybciej
- kupuję w Biedronce produkty z serii "niebiedronkowej" Rama, Nescafe, Berlinki, warzywa i owoce
- kupuję w Lidlu warzywa i pieluchy
- kupuję w Rossmanie cała chemie i kosmetyki (często w promocjach) plus sporo rzeczy dla malucha, łacznie z mlekiem, kaszkami i słoiczkami
- kupuję ciuszki w lumpeksach, ale teraz ciężko, bo syn sie niecierpliwi w wózku (czyżby po ojcu to miał ;)?
- żarówki energooszczędne mamy,
- staram się gotować (wychodzi duuuużo taniej niż jadanie na mieście, czy zamawianie do domu ;)

Najgorzej z wodą.... nie mam zmywarki :( pralka co drugi dzień, bo synek sporo ulewa
Podoba mi sie sposób ze skarbonką :) na przyjemności
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja mama przed moim ślubem zbierała dla mnie na sukienkę tzn kupiła sobie ogromną skarbonkę i wrzucała wszystkie 5zł jakie miała w portfelu. Jednego dnia wrzuciła 3 a innego żadnej bo akurat nie trafiła się. Tym sposobem uzbierała się w pół roku niezła sumka. Można takim systemem uzbierać na wakacje:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My tak robimy ze złotówkami:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u Nas wyglada to tak :

- podobnie jak u wiekszosci zakupy w biedronce i lidlu
- raz np na miesiac środki czystosci w Auchan czy innym tego typu sklepie
- raz na 3 miesiaca pół świniaka , pozniej dokupujemy tylko kurczaka
- korzystanie z promocji jesli tylko takie sa i rzeczywisćie są korzystne
- zawsze w zapasie w sloikach mam gotowy jakis obiad, np leczo jak gotuje to szukam taniej papryki i gotuje duzy garnek
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
-żarówki energooszczędne w prawie całym domu (tam na zewnątrz, gdzie załącza się fotokomórka NIE)-w niedalekiej przyszłości montaż paneli słonecznych lub opcjonalnie pompy ciepła,
-zakupy Lidl (1-2xtydzień) lub Biedronka (sporadycznie), Rossmann (głównie pieluchy),
-wody jak narazie nie musimy oszczędzać bo mamy własne ujęcie,
-rachunki (zlecenia stałe realizowane są przez bank + przelewy internetowe),
-ciuchy kupuję głównie w wybranym Ciucholandzie, gdzie gatunek ubrań jest zdecydownie lepszy niż w większości nowych sklepów,
-kupując sprzęt AGD , RTV itp..., porównuję cenę w sklepie i na allegro lub w sklepie internetowym i wybieram opcję która jest dla mnie najbardziej dogodna,
-dużo rzeczy kupuję z allegro co daje mi oszczędzić czas i niejednokrotnie nerwy :) w porównaniu ze sklepami stacjonarnymi,
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
-zmywarka 2-3xtydzień, pralka 1-2xtydzień,
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O kurcze, ale wam zazdroszczę, że tak wam się chce wszytskiego dopilnować.
Jak patrzę na siebie jak marnotrawię kasę w tych osiedlowych sklepikach i jeszcze w Bomi, który jest u nas monopolem- no cóż lenistwo. Ale otworzyli Lidla, postaram sie tam zaglądać częściej, biedronka też w sumie nie tak daleko...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a może tak namiary na ciuchland ;0 pozostały system oszczędności mamy zbliżony poza szlabanem na zakupy ciuchowe dla nas... także aż by w końcu coś wypadało kupić nawet na poprawę humoru ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wcześniej przeglądam gazetki promocyjne na stronie https://gazetkipromocje.pl/ i wiem co gdzie jest w danym tygodniu taniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Szczerze mówiąc, to ja zauważyłam duży postęp w budzecie domowym jak zaczęłam skrzętnie przygotowywać listę zakupów. Polecam tradycyjną i tę dla bardziej nowoczesnych osób i zapominalskich - telefoniczno-internetową http://listonic.pl/ . Prowadzone były badania, ktore udowodniły, że mając wyznaczone cele w supermarkecie , czyli konkretne rzeczy, kupuje się jedynie rzeczy z listy i już nie szuka się słodyczy i innych rzeczy. Na dłuższą metę można zaoszczędzić sporo planując.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do tych wszystkich sposobów doliczyłabym jeszcze
- zastanawiać się lepiej nad obiadami, czasem warto zrobić tańsze obiady
- kiedyś u mnie w domu codziennie się kupowało gazetę, ale teraz kupujemy tylko raz w tygodniu jak jest program
- robić większe zakupy za jednym razem i sprawdzać promocje
- nie kupować takich durnych rzeczy w stylu czipsy, cukiereczki, gazowane napoje, soczki itp bo na to leci zawsze trochę kasy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbijam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam sprawdzony ciucholand w Brzeźnie, przy pizzeri Roma
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje sposoby:
1. gotowanie na parze - nie dość że zdrowe, to jeszcze dużo tańsze i szybsze gdyż: zużywa się o wiele mniej wody, zachowuje się minerały i składniki odżywcze i same ziemniaki gotują się z 10 min krócej niż normalnie zanużone w wodzie. Długo trzyma ciepło i można podgrzać bez konieczności ładowania tłuszczu. Ważne jest też to że o wiele mniej sie soli potrawy,albo sie nie soli wcale bo zachowuja swój smak.
Ja mam jeden profesjonalny garnek na parę (byl bardzo drogi, ale jest niezbyt dobry), a drugi z Biedronki garnek do gotowania makaronu za chyba za 50 zl. Jest duzy, szczelny i rewelacyjny.

2. mieszkałam w Brukselii i tam podpatrzyłam, ze uzywa sie jak najmniej chemii. Prosty spoób na dobry płyn do mycia kafelek czy osadów: woda+ ocet+ denaturat, rozpuszcza brod i kamien.
Okna: woda + plyn do mycia garnkow, albo woda i ocet. Mozna kroplę dodac zapachowego olejku.
Przypalona foremka do ciasta: zamiast chemii przypalenie mozna delikatnie ściągnąć mechanicznie . W Praktikerze są takie szpachelki prostokatne ze stali, chyba 8 zl za 4 sztuki : rewelacyjnie można nimi duzo rzeczy zdziałać: szpachelkę owijam w kawałek ręcznika kuchennego zeby nie była ostra i ściągam uporczywy bród, tłuszcz (mozna nasączyć recznik płynem do naczyn), stare farby i lakiery z szyb czy kafelek. Dziala to o wiele szybciej i mniej sie chemii wdycha.
Jasne, ze do toalety czy drewna czy do naczyn chemie trzeba normalna kupic.

3. Gotuje wiecej i zamrazam. Jedno siedzenie przy garach i mycie ale mam kilka porcji (np. wiecej gotuję gołąbkow, czy jakis sosow i mies, zamrazam nawet reszte rosolu i mam gotowy na risotto).

4. Moja rodzina stara sie jesc bardzo duzo warzyw i owocow i jak najmniej przyjmowac lekow, zwłaszcza supelmentów. Mieszkalam tez sporo we Wloszech i tam ludzie nie wciskaja w siebie tyle lekarstw typu supelmenty, ile w Polsce. Reklamy nam wmawiaja ze nawet dziciaczki, zeby byly zdrowe musza od malego wpychac w siebie lekarstwa. A lekarstwa... kosztuja. Jasne, jak trzeba to trzeba, ale jak nie trzeba.. to po co sie truc? warzywa i owoce są zdrowsze, no i znacznie tansze.

5. statam sie zawsze miec zywe ziola w doniczce na oknie w kuchnii. Tylko je podlewam, a mam zawsze swiezy rozmaryn, tymianek czy bazylie.

6. a jak wiem, ze jest slabszy kasowo okres- wysyłam męza na zakupy. On czy mamy czy nie mamy kase kupuje tylko rzeczy podstawowe, wedlug zasady: ze zawsze mozna isc do sklepu i cos dokupic, wiec po co na raz kupowac za duzo? :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
prysznic duzo zaoszczedza - chć ja i tak nie lubię kąpac się w wannie
jedzenie - gotowane a nie zamawiane do domu
latem mozesz zrobić jakieś dzemy, soki itp. - zimą nie bedziesz kupowac i na dodatek masz zdrową zywność


ze względów zdrowej zywności,a le takze taniej to wychodzi pieczemy łopatkę ( lepsza o neibo od skleowej szynki)

zarówki emergooszczędne
smieci posegregowane w niektórych miejscach zabierają spod domu za darmo :)
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i ubranka uztwane dla dzieci mozna trafic w swietnym stanie np. na allegro
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze jeszcze jakies rady.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
napewno dużą oszczędnością jest samemu dziecku przygotowywanie obiadków i owoców a nie te nieszczęsne słoiczki których cena jest koszmarna-ja gotowałąm małemu od 3 mc zupy i wkładałamw słoiki na gorąco to miał na 8-10 dni do każdego słoiczka dodawałam coś innego czyli pomidory pózniej ogórkie kiszone troszkę wody z kiszonej kapusty ale zdecydowanie było taniej jak kupiłam jabłuszko i utarłam a nie chory mus jabłkowy za niesamowite pieniądze :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
hoop do góry, może jeszcze jakieś pomysły ???
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem jakie tam poimysły były bo nie czytałam ale myśmy stosowali i chyba trzeba do tego wrócić- system kopertowy

Początek miesiąca wszystkie opłaty. Resztę dzielimy na równe części i do kopert w sensie ile tygodni w miesiącu. Nie płacić kartą, bo wtedy mniejsza kontrola. Do sklepu tylko z listą. Jak mamy te koperty to widzimy ile jeszcze mozemy wydać, jak coś zostaje to dobrze, można przełożyć do następnego tyg. My mamy problemy, bo często wydajemy pod wpływem impulsu- tzn. a może to by się nam przydało itd.. nie zaplanowanie wydatki pochłaniają więcej niżbyśmy chcieli.
Od kwietnia wracamy do naszej metody:)
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
fajnie zapowiada się ten system kopertowy :P też będziemy musieli wypróbować :P od końca kwietnia będę na wychowawczym ;P


teraz raz płacimy kartą, raz gotówką - i idzie nam tyle kasy, że straciliśmy trochę panowanie nad budżetem :/

najgorsze jest to, że mój Mąż nie bardzo jest za zupami... a do tego Jego Mama przyzwyczaiła Go, że do pracy bierze się obiadek do podgrzania... więc ciągle muszę tak kombinować, żeby miał coś na obiad do pracy :/ i do tego coś(tu z reguły zupa - czy chce czy nie) ciepłego jak wraca do domu po godz. 22 :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poza sposobami wymienionymi przez dziewczyny przygotowuje miesieczny plan wydatkow i sie jego trzymam. Obliczam ile wyniosa nas oplaty stale wydatki na paliwo. Reszte dziele na rozne wydatki, na ubrania (np. 300 zl na m-c), na zakupy tygodniowe (np 200zl na tydzien, czyli ok. 800 na miesiac), na zakupy codzienne (np. 100zl na tydzien, czyli ok. 400 na m-c), na niespodziewane wydatki itd. Mam zalozony zeszyt, w ktorym robie tabelke, w kazdej kolumnie zapisuje cel wydatkow i kwote. No i pozniej skrzetnie zbieram paragony i zapisuje wydatki. Jest troche przy tym pracy, ale odkad zaczelam prowadzic te zapiski znacznie poprawil sie stan naszych finansow.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasze sposoby na oszczędzanie:
- ponieważ jesteśmy zwolenikami zdrowej zywności to na jedzenie wydajemy sporo ale i tu znajdą się sposoby - jak coś jest na promocji to kupujemy zapas lub szukamy w internecie jakiś promocji; obiady staram się gotować na kilka dni (też wychodzi taniej); wybieram produkty sezonowe bo wiadomo wtedy taniej;
- chemia: opakowania ekonomiczne a nie jakieś małe; dużo rzeczy da się wyczyścić tym samym środkiem więc nie bawię się w 100 różnych specyfików tylko 2-3 sprawdzone :)
- energia elektryczna - pilnujemy światła aby nie paliło się zbędne - w dużym pokoju zamiast jednego silnego światła mamy dwa mniejsze i w zależności co robimy palimy albo jedno albo drugie; przy wyjsciu z domu lub nie korzystaniu z komputera wyłączamy listwę zasilającą;
- zakupy z listą :)
- notuje wszystkie wydatki w excelu i po miesiącu patrzę co oprócz tzw. stałych wydatków (czynsz, rachunki itp) zostało kupione;
- duże wydatki planujemy z kilku miesięcznym wyprzedzeniem aby odłożyć odpowiednią kwotę;
- unikamy jak ognia zakupów na raty i samych kart kredytowych;
- ciuchy, kosmetyki kupuję tylko wtedy jak coś mi się skończy lub faktycznie potrzebuję (unikam chodzenia po sklepach i galeriach ot tak aby uniknąć pokusy "promocji")
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ojej...ja raz na miesiac jezdze do makro i reala, robie gruntowne zakupy od mleka, przez chemie do wedlin i warzyw (kupuje np worek ziemniaków worek marchwi itp) wydaje na to na nasze dwie dorosłe osoby, male dziecko plus codziennie od pon-pt dwóch dorosłych mezczyzn jakies 600zł...miecho zawsze porcjuje i do zamrazalnika, ryz czy insze wypelniacze zawsze w tych duzych paczkach np 10saszetek ryzu kosztowało ostatnio w realu w promocji ok 5zł a ryz normalny w standardzie, sama robie pizze, pierogi, chłopaki lubia spagetti wiec raz w miesiacu zrobie, latem co roku od zawsze robie przetwory oraz zamrazam warzywa i owoce sezonowe jak botwina, truskawki...do tego mam kilkanascie jabłonek, pozeczki i czeresnie na ogrodzie, zaprawiam ogórki i pomidory...srednio miesiecznie razem z zarciem dla psów(a sa spooore) i dodatkami w sklepie obok mieszcze sie w 1000zł ....u nas oszczedzanie musowe bo budujemy dom i zawsze sa jakies nieprzewidziane wydatki, a to jakas maszyna sie zepsuje a to cos przerabiac trzeba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaa i tem w domu na dzien jest na 20st a na noc dwa mniej, przy takiej pogodzie zmniejszamy grzanie na piecu, w całym domu prysznice plus jedna wanna, w zlewie woda zawsze na pol cisnienia, no i mam jeszcze zbiornik wody uzytkowej na dworzu czyli np woda z pracy pieca nie spływa do kanalizacji a do zbiornika do podlewania ogrodu, jest tez kompostownik i w całym domu zamontowane właczniki czasowe jak np wyjezdzamy, samochody to diesele bo bardziej oszczedne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale super wątek!!!!
My co prawda mamy jeszcze 2 pensje i w sumie mamy nie mało pieniędzy ale jakoś tak nam uciekają między palcami że aż strach. Od tego miesiąca kontrolujemy wydatki w specjalnym programie i będziemy analizować na poszła kasa.
Wasze porady bardzo mi się przydadzą.

Powodzenia wszystkim życzę:)
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja wlasnie zauwazylam oszczędnosc od kiedy przestalam robic zakupy w duzych marketach.... Bo mimo, że jezdzilam z kartką to zawsze cos niepożadanego sie w koszyku znalazlo :)

Kupowalam tez ryz, makaron, make na zapas, a i tak nigdy nie pamietalam czy mam jeszcze te produkty czy nie :D i kupowalam po drodze z pracy w razie czego :)

Teraz zakupy mąkowe, ryzowe (itp.) robie w biedronie bo mam pod domem (a tam wiadomo nie mozna poszalec nawet jakby sie chcialo)
a miesko, chcleb, warzywa w sklepach pod domem. Mam ulubiony miesny, niedrogi i ci 2 dni kupuje wedliny 2-3 razy po 15 dag wtedy mam pewnosc, ze je zjemy i nie wyrzuce :)

No i gotuje mniej, tzn konczymy jesc jedno, to robie cos inego żeby jak najmniej jedzenia wyrzucac/wylewac....
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze tak sobie mysle, ze jak juz robimy zakupy w marketach, a czasmi sie to zdarza :) to mam sposob i wysylam meza z kartką :0 bo wtedy wiem, ze bedzie trzymal sie listy :) a ja zawsze cos wymysle"niezbędnego" jak jade z nim ;P :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas tez jest podobnie-jak wysylam meza to wraca ze scisle okreslonymi rzeczami. jesli jedziemy razem- wychodzimy z kilkoma siatkami nadbagażu.

niestety wszedzie glownie płacimy kartami-to bardzo zgubne :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nyzosia napisała:Od tego miesiąca kontrolujemy wydatki w specjalnym programie i będziemy analizować na poszła kasa.
co to za program możesz podać link
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już go szukam...
Mam, My stosujemy ten:
http://www.dobreprogramy.pl/Interesik,Program,Windows,11611.html
Trzeba się do niego przyzwyczaić ale teraz już jest ok.

Są też inne programy:
http://www.dobreprogramy.pl/Organizery-finansowe,Kategoria,Windows,111.html

Mam nadzieje że linki są aktywne.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja juz teraz oszczędzam sobie na wychowawczy :) odkładam co miesiąc...zeby miec na czarną godzinę.
Poza tym mój mężuś jest mistrzem w oszczędzaniu i gospodarowaniu pieniędzmi więc z NIM na pewno nie zginiemy :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
http://forum.gazeta.pl/forum/f,20012,Oszczedzamy_.html

fajne forum jest nt. oszczędzania :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też mam taki plan żeby oszczędzać teraz żeby później na wychowawczym mieć jakieś dodatkowe pieniądze.
Ale tak jak pisałam kasa płynie nam między palcami więc muszę się wspierać programami oszczędnościowymi:)))
I już wiem jak zmodyfikuje moje wydatki w następnym miesiącu:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zazdroszczę zdolności:)oszczędzania..
Ja nie potrafię.
Nie jestem rozrzutna, ale nigdy nie robię list, a nie daj Boże jakiś tabelw Excelu czy innym dranstwie.

Szczerze Wam ZAZDROSZCZĘ:)
image

image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
moj sposob na oszczedzanie pieniedzy, to dwa konta, jedno, na ktore wplywaja pieniazki z wyplat itp. a na drugie konto przelewam tyle ile moge wydac w miesiacu! jak zblizam sie do konca kaski na tym drugim koncie, to wiem, ze albo zbliza sie koniec miesiaca, albo przeholowalam :D
ale na serio, to dla mnie to niezly sposob na kontrolowanie wydatkow! niby mozna sie kontrolowac sie samemu itp., ale dopoki czlowiek nie ma wyznaczonej kwoty, to latwo przeholowac...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dziś aby zaoszczędzić na znaczku pocztowym za 3,55 zł aby wysłać Pita, poszłam na pieszo do urzędu skarbowego.

Podczas spacerku córcia zgubiła bucik, gdzie para kosztuje 70 zł :(

Ot, to się nazywa oszczędność....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
podobno trzeba zakupy robić kiedy jesteśmy syci.

dlaczego ja zawsze na odwrót?:)
...a potem przyjdą noce
jak psy wierne pod nasz dom...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może macie jeszcze jakieś nowe sposoby oszczędzania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
-a ja nie mam koperty z tyg kwota mam podzielone kwoty dzienne i wiecej nie moge wydac a jak wydam to odejmuje z kolejnego dnia .
-Kupuję w lkumpkach jak jest najniższa cena i zawsze coś fajnego znajde .
-Chemia z Lidla bo jest dobra i tania.
-Co poniedzialek przeglądam oferty sklepowe w necie i patrzę co jest lub bedzie w promocji .

Podoba mi się wizja z kasą w skarbonce i chyba zacznę tę metode stosowac ze 1zł i zobaczymy co z tego wyjdzie :)
tylko ja Mai musze jeszcze do skarbonki coś dawać .

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przeczytane i zaczynam wprowadzać w życie :)
Skarbonka na przyjemności- rewelacja:)

A gdzie kupujecie te świnki i jak to wychodzi cenowo ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co do skarbonki, to mogę polecić sposób który z mężem stosujemy:
Każdą pięciozłotówkę, która znajdzie się w portfelu z tzw "reszty", wrzucamy do skarbonki. nie ma ściemniania- nawet jak mam do zapłacenia 4,99 i w portfelu mam 5 zł , i np 20 to daję 20. fakt,że później mam zazwyczaj już dwie 5ki do wrzucenia. No ale trudno :) Takim sposobem w 2009 r zaczynając od stycznia, mieliśmy dodatkowo ponad 1200 zł na wydatki wakacyjne. najlepiej jak płaciłam za sandały 200 zł 5cio złotówkami, to pytali nas czy obrobiliśmy jakieś dziecko lub kasę :)
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupiłam w Szczepaie w przejazdowie za 19.90 taką dość sporą i z napisem "lokata na lata " co mi się najbardziej z tego podobało. Teraz wrzucam kaskę ale to na dalsze potrzeby naszej córeczki.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My do skarbonki odkładamy 2 zł :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja zawsze odkładałam do sloika po 5 zł albo 2 zł, ale czesto tez z niego wyciagałam... musze sie chyba skusic na skarbone...

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja zaczynam od dziś odkladać po 2 lub 5 zl do skarbonki .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my m-cznie wrzucamy do skarbonki ok 100=150 zł (2-10 zl co jakiś czas)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Myślę, że najlepiej zacząć od diagnozy codziennych wydatków - pozbierać paragony, stworzyć w excelu taki wykaz z 2-3 miesięcy. Zaznaczyć na czerwono wydatki, z których można zrezygnowac lub je ograniczyć. Oszczędzanie pieniędzy nie jest wcale trudne, tylko wymaga skrupulatności. Kilka wskazówek znalazłam na http://polakuzaoszczedzisz.pl/moje-pieniadze.html i mam nadzieję niedługo zaczać je stosować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niestety wcale nie jest tak łatwo założyć oczyszczalnie ścieków, trzeba przejść niektóre wymagania, jednak wszystko jest do zrobienia http://www.darlowo.info/index.php/83-biznes/5650-inwestycja-w-wygode
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, zachęcam do wypełniania ankiet za kasę, w ciągu roku można zarobić dobre pieniądze, wszystko jest przejrzyste, w polskim języku, polecam!
xurl.pl/ankietypewnakasa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moim sposobem jest sprawdzanie gazetek promocyjnych, np. z lewiatana itp. http://gazetka-lewiatan.pl - można znaleźć naprawdę świetne promocje ! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Oszczędzaj na zakupach cashback.
Rejestracja -> https://cbw.to/sbnu4y
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

lista, Lista, Lista zakupów. To chyba najważniejszy i najczęściej powtarzający się punkt we wszystkich poradnikach o oszczędzaniu. Planowanie posiłków też jak najbardziej wchodzi w grę. Jak jeszcze ktoś lubi kupować przez internet tak jak ja, to osobiście polecam cashback na Tipli.pl, bo nawet nie musisz wyjątkowo planować, a zawsze coś zaoszczędzisz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Jak robie zakupy w necie to korzystam z portalu cashbackowego. Mogę polecić Ci cashgoback.pl
https://cashgoback.pl/polecaj/SYY371E5BABB39
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jaka regularna reklama....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panele fotowoltaiczne. Wbrew pozorom są one w stanie wygenerować duże pokłady energii elektrycznej. Ponadto można na nie dostać dofinansowanie, więc ogólny koszt nie jest aż taki wysoki. Dla osób zainteresowanych dofinansowaniem podaje stronę: http://pgreen.com.pl/panele-fotowoltaiczne/fotowoltaika-mazowieckie-instalacja-dofinansowania/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Najbezpieczniej moim zdaniem włożyć pieniądze na lokatę. Ryzyko jest praktycznie żadne, a można zarobić parę groszy. Tym, którzy nie lubią porywać się z motyką na słońce polecam więc wizytę na stronie https://najlepszelokaty.pl/ .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Ja z reguły mam taki charakter, że raczej żyję oszczędnie. Zanim coś kupię zastawiam się chociaż ze dwa dni czy na pewno ta rzecz jest mi tak niezbędna do życia :D mój narzeczony jest bardziej spontaniczny a mnie zwyczajnie szkoda jest moich zarobionych groszy. Co do kosztów domowych, trzeba się po prostu kontrolować. Zwracać uwagę na wyczerpanie prądu, minimalizować zakupy zastanawiając się wcześniej jakie posiłki przygotowywać. Zajrzyj na stronę https://tefin.pl/ . To strona poświęcona właśnie temu, jak oszczędzać pieniądze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Całą gazetkę można obejrzeć promocje aktualne https://gazetkipromocje.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wiadomo, że przeglądam gazetki, przecież każdemu chyba zależy, żeby nie przepłacać na zakupach. Kupuję głównie w Carrefour, często sięgając po ich produkty Marki Własnej, tym bardziej, że mają gwarancję niezmiennej ceny, skład produktów jest ok i zazwyczaj pochodzą od lokalnych dostawców. Dla mnie to mega plus.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Też właśnie ostatnio widziałam, że w Carrefourze można dorwać dobre produkty jakościowo w dobrych cenach- mówię o tych pod ich marką własną, obkupiłam się. :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Można też oszczędzać z myślą o przyszłości...
Mam tu na myśli wykupienie ubezpieczenia na życie i dokonywanie regularnych wpłaty miesięcznie!
Z jedna z firm daje taką możliwość,tu jest opisana https://viennalife.pl/oferta/oszczednosci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

A też widziałam, że mają dobre produkty w Carrefourze, szczególnie te Jakość z Natury, kupiłam ostatnio takie podstawowe rzeczy, a zapłaciłam dużo mniej niż w innym markecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Oszczędzanie nie jest łatwe, zwłaszcza na początku, gdyż wymaga to zmienienia pewnych nawyków. Nie jest też skomplikowane, kiedy zrozumie się kilka zasad. Opisano je szerzej tutaj https://www.biznesnetworking.pl/jak-oszczedzac-pieniadze-i-rozsadnie-wydawac/ zatem jeśli zależy ci na skutecznym oszczędzaniu, nie zwlekaj i zapoznaj się z nimi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja oszczędzam przede wszystkim na dojazdach do pracy i na kontrolowaniu swoich wydatków. https://komentarzpolityczny.pl/polecane/jak-oszczedzac-pieniadze-pandemia-uszczupla-nasze-oszczednosci/ tutaj piszą o tym więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wyłączyłam całkowicie spłuczkę w toalecie. Po kąpieli przelewam wodę do takich dużych wiader z obi i tym spłukuje. W umywalce mam miskę, myjąc ręce zlewam ta wodę do wiadra i tak zbieramy na spłukanie. Ogromne ilości wody zaoszczędzone
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

I goście wiadrami się obsługują? Słabo...
Ja zauważyłam oszczędność na litrach wody po zakupie zmywarki. Odpalam jedną dziennie, bierze 9 litrów wody na cykl mycia. A tak to cały dzień co chwila coś w zlewie sie myło a woda leciała. Rachunki za prąd też trochę spadły po zmianie taryfy na weekendową. Teraz staram się co mogę robić w godzinach taniego prądu, głównie oczywiście w weekend.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja oszczędzam na zakupach spożywczych, ale nadal jem dobrze i zdrowo, a to w sumie zasługa marki własnej Carrefoura Jakość z Natury.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wczoraj jako Irka parę wpisów wyżej też reklamowałaś Carefour. Zapomniałaś? Masz tyle imion, że nie wiesz jakiego należy używać, rozdwojenie? IP kompa nie kłamie. A 4 miesiące temu wyżej jako Martusia, też te samo IP kompa. Płacą ci za te bzdury?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

" IP kompa nie kłamie." Komp nie ma IP. IP ma sieć, a przy dynamicznym IP może okazać się, że jedna osoba pisze pod kilkoma różnymi, lub kilka różnych osób korzysta z tego samego IP w różnym czasie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Co nie zmienia faktu, że to wszystko to tylko upierdliwa reklama. Tak nagle wszyscy polecają zakupy w Carefourze? Zupełnie przypadkowo? No raczej nie...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słaba to Ty jesteś.
Oczywiście że gdy są goście to włączam ją.
Trochę logiki kobieto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Biegniesz do wc przed gościem wołając chwileczkę, tylko spłuczkę włączę?
No i jeszcze trzeba się dostać do wc między dużymi wiadrami z obi pełnymi wody....
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam współpracy z firmą kosmetyczną która daje bardzo tanie kosmetyki i pozwala zarobić za polecenie gdy znajomi kupią produkt tak jak pracujesz takie będą efekty polecam https://pl.oriflame.com/business-opportunity/become-consultant?potentialSponsor=3339530
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Staram się nie dublować kosmetyków (kiedyś potrafiłam mieć trzy szampony jednocześnie) chyba że jakiś bardzo mi nie służy to wtedy zwykle oddaję Mamie. Dezodorant w kulce a nie w spreju - starcza na dużo dłużej. Mydło w kostce albo żel pod prysznic w butelce o pojemności 500 ml lub więcej, telefon na kartę, samo urządzenie ewentualnie kupuję za gotówkę, nieraz wychodzi taniej,niż gdybym wzięła z abonamentem bądź kupiła u operatora. U mnie problemem są papierosy, bo zżerają mnóstwo pieniędzy, ale zbieram się do rzucenia (kolejny raz).
Jeśli chcecie oszczedzać na lokatach polecam ten serwis https://www.tanie-konto.pl/ranking-lokat/ Można tam porównać sobie ich oprocentowanie. Najwyższe lokaty dają obecnie 2% oprocentowania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Można oszczędzać pieniądza w różny sposób, polecam przeczytać ten tekst: https://www.biznesnetworking.pl/jak-oszczedzac-pieniadze-pomysly-blogerow-finansowych. Jest sporo blogów, które o tym mówią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cóż oszczedzać teraz można na wiele sposobów, na przykład z net-pocket, co wy na to ? Czy ktos o czymś takim słyszał ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrym pomysłem jest założenie sobie arkusza kalkulacyjnego - może to być np arkusz kalkulacyjny w Google Docs - wówczas jest darmowy - daje też możliwość zarządzania za pośrednictwem Smartfona.
Opcjonalnie druga opcja rzeczywiście kategoryzowanie wydatków w saldzie konta bankowego - a można to stosunkowo łatwo zrobić.
mBank ma rozbudowane funkcjonalności z tego zakresu. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj jak coś.
https://www.konto-studenckie.pl/mbank.php

Na strone jest informacja jak otworzyć takie konto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak widać możliwości mamy wiele. Moim zdaniem to nauka gotowania może pozwolić nam zaoszczędzić dużo pieniędzy. Jakby nie patrzeć to jedzenie na mieście może kosztować krocie, a przecież przez ostatnie lata wielkość porcji z pewnością się zmniejszyła. Nic nie stoi na przeszkodzie by przyrządzić w domowym zaciszu bardzo ciekawe potrawy. Najlepszym tego przykładem niech będzie - https://uwielbiam.pl/przepis/shakszuka Zaskoczymy nie tylko naszych znajomych ale także samych siebie tym co potrafimy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Kupuje to co potrzebuje, wyznaczam cele np podroze, zakup biżuterii, a resztę oszczędzam. Choć teraz sporo idzie nam na życie i utrzymanie córki w szkole po za miejsce zamieszkania. Z czego zrezygnowałam? Z wielu rzeczy na rzecz innych potrzeb. Nie kupuje rzeczy żeby zaimponować osobom innym, żeby polepszyć swoje poczucie wartości dlatego tak trudno innym zrozumieć moje postępowanie. Jak również regularnie odkłądam co miesiąc część pieniędzy z pensji na przyszłość. Dobrze jest sobie wyliczyć ile da nam regularne oszczędzanie: https://inwestuje.info/kalkulator-oszczednosciowy Na stronie jest kalkulator oszczednościowy. Wpiszcie dane i zobaczcie ile da Wam oszczędzanie na przykład 200 zł miesięcznie ( na co może sobie pozwolic praktycznie każdy).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam aplikację, w której zapisuję sobie na dany miesiąc budżet taki jaki mogę wydać, aplikacja mi z tego wylicza dzienny limit i potem zapisuję każdy wydatek w danej kategorii. W ten sposób widzę czy mniej więcej jestem w limicie na dany dzień, jak mam większy wydatek i pojawia się deficyt to przez następne kilka dni mam większą motywację żeby mniej wydawać żeby się wyrównało. Juz po 2 miesiącach takiego śledzenia naprawdę wchodzą zdrowe nawyki. Mozna popatrzeć na co się wydaje jaki procent kasy i przemyśleć czy można to jakoś zmniejszyć.

Poza tym warto jest przelewać część pieniędzy na konto oszczędnościowe od razu po wypłacie. A najlepiej ustalić sobie przelew stały na konto. Dzięki temu nie odczujesz praktycznie procesu oszczedzania a po roku nazbiera się łądna sumka. Zerknij sobie na lokaty bankowe i konta oszczędnościowe w Getin Bank. Obecnie maja jedno z lepszych oprocentowaań wśród banków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Można połączyć oszczędzanie z wydawaniem jak się chce. Przykładowo można sobie ściągnąć darmową wtyczkę na przeglądarkę z jakiegoś serwisu cashback i tyle. Ja osobiście korzystam z wtyczki znanej wtyczki AleRabat (http://bityl.pl/wqojo) i w rok zaoszczędziłem prawie 400 zł a nie robie bardzo dużo zakupów !!! Działa to w ten sposób że wtyczka ta gdy robisz zakupy np na allegro (i wielu innych) szuka w momencie zakupu dla Cb kodu rabatowego lub możliwości cashback więc płacisz mniej lub część wydatków do Cb wraca. Po drugie to ja używam często gęsto porównywarek cenowych i to też pomaga po za tym pa za oszczędzaniem możesz znaleźć też dodatkowe źródło dochodu i w moim wypadku jest to np wypełnianie płatnych ankiet.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na http://kapitalnydom.pl/ macie dobry artykuł o tym, jak oszczędzać na wodzie. I ogólnie na wszystkim da się wdrożyć oszczędności, ale to musi być przemyślane, przeanalizowane i zrealizowane z głową. Czasami nieodpowiednimi krokami można osiągnąć dokładnie odwrotny efekt niż oczekiwany. Pamiętajcie o tym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja ostatnio zacząłem używać program do budżetu domowego służący ewidencjonowania i planowania wydatków. I powiem Wam, że nawet się to sprawdza. Po pewnym czasie widać na co najwięcej wydajemy i wiadomo gdzie optymalizować koszty. Tutaj można go sobie wypróbować:

https://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/budzet-domowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


A ja uwazam ze po prostu miec na koncie oszczednosciowym I tyle - moze nie madrze, ale nie interesuje mnie inflacja Co mnie interesuje to ze mam te pieniadze I widze je na koncie I w razie czego sa a nie ze za rok czy cos bede mogla kupic za nie mniej - tym bardziej ze inwestycje czy wymiany walutowe nigdy nie sa pewne.

Warto jest przy tym rozejrzeć się w poszczególnych bankach, bo oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych rośnie:
https://polakoszczedza.pl/

Na stronie są aktualizowane regularnie promocje bankowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Używanie serwisów cashback. Są całkowicie darmowe, a działają niemal jak promocje. Polecam szczególnie ten https://r.net-pocket.com?q=177cldchdi na start dają 15zł + nie mam z nimi problemów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
https://www.xn--jakoszczdzi-vlb4u.pl/ polecam ten blog realne sposoby na oszczędzanie i powodzenia życzę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1. Zakupy robię bez dziecka i to już generuje sporo oszczędności
2. Planuje posiłki na 3-4 dni do przodu i zakupy robię 2 razy w tygodniu. Je sprawdziło się u mnie raz na cały tydzień, bo jednak część produktów często psuła się, zanim zdążyłam je wykorzystać
3. Nadmiar jedzenia mrożę
4. Mrożę również chleb, masło, drożdże
5. W sezonie mrożę owoce i warzywa - a mam ich sporo bo mam swoją działkę. Poza tym warzywa mrozi się w sezonie, wtedy kiedy sa najsmaczniejsze tak wiec mrożonki są zdrowsze oraz smaczniejsze od importowanych
https://sklep.technica.pl/drzwi-uchylne/zamrazarka-skrzyniowa-190-l-0-12-kw-564x950x845-mm-stalgast-883201

Jeśli chcielibyście sobie kupic zamrażarkę, polecam najlepiej tę ze Stalgastu. Skrzyniowa jest o wiele bardziej pojemna od szufladkowej.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie oszczędzanie wygląda następująco.1 Nie kupuję zadnych wynalazków chemicznych. Do mycia okien i luster żólta szmatka wileda window bez płynów do mycia okien i bez ręcznika papierowego. 2 Do sprzatania domu ocet , soda i kwasek cytrynowy, boraks.3 Nie kupuję wacików wielorazowych tylko waciki bawełniane z ikea (pierze się je w pralce) 4. Nie kupuję żywnosci przetworzonej ze wzgl na cenę i sklad .5 Nie kupuję kawy po 15 zl na miescie ani na stacjach benzynowych, w droge zabieram dwa termosy jeden z kawą drugi z herbatą, robię kanapki.6. Nie kupuję w budach gofrów po 25 zl sama robię w domu.7. Przestałam pić jakikolwiek alkohol typu piwo lub wino.8.Zamiast tabletek witaminowych z apteki robię zakwas z buraków i sok z marchwi i inne.9.Jak juz coś kupię to sprawdzam cenę i datę przydatności , często na przecenie zakupy.10.Nie chodzę do kwiaciarni, sama robię bukiety i dekoracje do domu i na cmentarz.11.NIe kupuję drogich gotowych soków i napojow z cukrem , kupuję owoce i robię kompot bez cukru.12. Pralka chodzi w taryfie nocnej.13,NIe mam tel w abonamencie z niby gratisem smartfonem. Ten smartfon wychodzi dwa razy drozej.14 Jezdzę wolno samochodem by nie płacic mandatów.15.Paznokcie manicure i pedicure robię sama. 16. Odrost wlosow farbuje mi koleżanka, farbę kupuję w internecie.17 Jezyka obcego uczę sie sama z ksiązek, nie chodzę na zaden kurs.18 Nie chodzę po knajpach bo jest masakrycznie drogo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przesyłam z góry cześć wypłaty na inne konta - czy oszczędnościowe czy w innym banku, więc automatycznie dysponuję mniejszą kwotą na miesiąc i mniej kusi.
Używam opcji zaokrąglania płatności, czyli jak wydam na coś 7 zł, to 3 zł wędruje na konto oszczędnościowe automatycznie.
Plusem jest to, że rzadko kupuję nowe ubrania, bo chodzę w tych samych po parę lat i bardzo mało się maluję, więc oszczędzam na kosmetykach.
Poza tym dziewczyny można również sporo zaoszczędzić na kawie kupowanej na mieście: https://drbacty.com/product-pol-67227-Kubek-termiczny-na-kawe-Dr-Bacty-Notus-360-ml-czarny-Away.html Tego typu kubki termiczne dobrze utrzymują ciepło napoju.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To ja dorzucę z rzeczy których nie było - uprawę własnych warzyw, gdy miałam warunki- teraz tylko balkonowe zioła i nowalijki. Robię przetwory z owoców i warzyw oraz "darów lasu" i różne rzeczy z ziół i roślin, np. syrop z pędów sosny, herbatki, napary, odwary, octy, nawozy, środki ochrony roślin itp. itd., nauczyłam się kilka podstawowych remontowych czynności, sama maluje mieszkanie, odświeżam meble, umiem zasilikonować wannę, itp. Nie robię jakiś wymyślnych rzeczy, raczej proste, które nie wymagają specjalistycznych narzędzi czy składników. Lubię jeszcze własnoręcznie robione dekoracje, kartki i prezenty. Warto jest również kupić taką butelkę do wody https://kubekcontigo.pl/pol_m_Butelki-na-wode-1886.html Daje możliwość wielorazowego użytku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Szukam dobrego adwokata od spraw spadkowych. (13 odpowiedzi)

Szukam dobrego adwokata od spraw spadkowych , który skutecznie działa .Z góry dziękuje za namiary .

Jaki wozek wybrac? (71 odpowiedzi)

Dziewczyny jaki wozek wybrac? 2w1, 3w1? Jakiej firmy polecacie? Rodze w wrzesniu :)

Gdzie najlepiej kupić dziecku okulary? (8 odpowiedzi)

Wiem, ze było już trochę wątków na tt., ale za wiele nie wyczytałam...Muszę zrobić okulary dla...

do góry