Widok

Jak dojadę

Poproszę o wskazówki: muszę dojechać na ul. Marynarki Polskiej 96, tam ma być jakiś biurowiec, na jakim przystanku powinnam wysiąść
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak w ogóle to wdzięczny jestem Isce za przypomnienie sytuacji, kiedy naszczałem w jej korytarzu.
Rzeczywiście było tak, że automat mi się włączył. Polazłem, jak do siebie.
Kopię po Necie impregaty. Kupiła..uff
Robiłem popisy ekwilibrystyczne, żeby pomalować domek od zewnątrz, Udało się
W środku był już mały pikuś
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

skoncz juz to "pipi"bo to nie o pipi...
raz, rasistce musze tylek z pipi umyc
no juz tam mam :)D
dwa-pipi to nie kaka
kotona z glowy i przy kaja nie spadnie

byleby bylo gently danke i fenkju
to sue caly ten smrod znisie
i wiesie ze sie to robi ze sensem
a nonsensem

wez juz skoncz siebie glaskac cudzym kosztem

to jest cos co ja i tak zwalcze
bo to mnie mierzi
nieeeeespsprawiedliwosc
i kijo...izna

mieczem bede ciać i nawet nie probuj miecza zwalczyc tym marnym czyms
czym władasz

kordzikiem do mnie?

pozdro dla Rafałka:)D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

> kordzikiem do mnie?

No i zeszło na centnetry, Czekałem, kiedy to nastąpi. Bo że nastąpi, nie wątpiłełem.
Piźnij się Iśka w czarny caban
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Głupiej i bardziej zenujaco już chyba nie można .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

E, tam, nie można.
Sadyl, dawaj jakąś nieprzyzwoicie wesołą historykę o lekkim zabarwieniu erotycznym.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

.
Moze sie wtrace. ALe nie na temat waszych sporow.. Wtrace jeszcze raz cos, co ma zwiazek z praca jako opiekunka. Ok.. Wiem, ze pani Iza ma o wiele wieksze doswiadczenie niz ja. Moze dlatego, ze nie doswiadczylam niczego zlego troche razi mnie pisani o podopiecznych nazywajac ich rasista, czy szwabem. Rozumiem, mozn miec jakies uprzedzenia.. wszyscy pewnie mamy.
Ale opiekujemy sie czlowiekiem. NIie niemcem, anglikiem, zydowka...Jedna z moich podopiecznych byla zydowka.. Kiedy nie spala i byla w miare swadoma bylaprzemila kobieta. Wdzieczna za kazdy moj dotyk. odwiedzil ja kuzyn- ZYD z francji...rozmawialismy o Polsce. przyjezdzie tu.. powiedzial, ze nie przyjedzie bo ma za duzo zlych wspomnien, ale jednoczesnie dal mi adres i telefon mowiac ze z radoscia ugosci mnie w paryzu. Cala jej zydowska rodzina szanowala moje poglady. na konec pracy, kiedy moja podopieczna umarla dostalam po niej jedna jej piekna porcelanwa figurke plus kartke z tekstem:
dear annn
thank you very much for love and care you gave to our ona. she wet on peace and thanks to you she had good and peacefull last month ect ect
plus kilka rysunkow gwiazdy dawida na katce..
i wiecie co, kasy, ktora tam zarobilam juz nie mam.. Piekne porcelaowe kwiaty stoja na widocznym miejscu i chcac nie chca w moich wspomnieniach ta kobieta ozostanie juz.
W holandii mialam tezkolezanke, ktora okolo 10 lat pracowala w niemczech.. Strasznie zle jej bylo w hholandii, wciaz tesknila do poprzedniego kraju.. po moim wyjezdzie ona popracowala jeszcze rok i wrocila do niemiec. teraz znowu tam pracuje.. ale juz mniej niz kiedys.. mowila mi, ze w niemczech czla sie duzo duzo lepiej..
Izo, moze mialas troche tzw pecha..
tak sobie mysle, ze gdybym kiedys trafila do pracy jako opiekunka i spotkam czlowieka, o torym nie umialabym mowic: pacjent, podopieczny, klient, pan, czy chocby po imieniu, tylko z jakims negatywnym odcieniem, to chyba zrezygnowalabym z tej pracy..
choc moze sie mysle.. musialabym tego doswiadczyc..
mam kilka propozycji pracy ako opiekunka.. moze kieduys znowu... mnie psychicznie meczyla tesknota za domem, rodzina i psem, i moim miatem .annn
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Izo, twoje wpisy na temat opieki sprawily, ze troche cofnelam sie w czasie i zaczelam coraz bardziej myslec aby wwyskoczyc.. NIe na dlugo.. na miesiac albo dwa. I nie do niemiec ani holandii. NOwy kraj. Nowe doswiadczenia.
Ostatnio jak mi proponowali zaslonilam sie kontuzja sciegna achlleo.. teraz juz koncze rehabilitacje.. moze rusze.. chce i nie chce..
odwieczny problem z podjeciem decyzji
jak bedziesz czesciej o tym pisac to czuje ze wyskocze na miesiac lub dwa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@fubu:

Udało mi się kiedyś trysnąć centralnie w gałką oczną koleżanki.

Zaspokoiłem Twoją ciekawość, czy za mało?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mało, mało, dawaj jeszcze...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystkim tu piszącym zalecam więcej taktu i umiaru.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

hmmm
jako, ze mam jeszcze chwile, wiec moge popitolic, i poprzyczepiac sie.
I pozrzedzic.
i ponarzekac,
To zapytam .
Dlaczego napisales, ze zalecasz wszystkim tu piszaym wiecej taktu i umiaru..
Chyba nie wszyscy przeginaja z trescia..
NIe przepadam za takimi uogolnieniami. Brzmia mi troche jak: wszyscy niemcy sa be.
wszyscy ksieza to pedofile
wszyscy politycy to zlodzieje
wszyscy z ciemniejsza karnacja to terrorysci
itd
kurcze, starzeje sie albo ucze sie z forum byc czepialska, zrzedliwa osoba..
ide lyknac swiezego powietrza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ann
ja mam dosc ..na razie
potrzeb jest tak duzo,ze z otwartymi rekoma
ale co zastaniesz na miejscu tego nie wiesz

firma nie powie prawdy
oni tylko klient-kasa
maha obowiazek opieki
i wsparcia ale niech ich ..szl...
z wywijaniem sie z tych obowiazkow i
zrzucaniem swojej roboty na innycg
oraz lizaniem d....y klientom
dla kasy

Holandia mi nie odpowiada
Anglicy maja restrykcyjne przepisy
i stosy papierow do wypelnienia
kazdy twoj dzien zyciorysu chca znac

czyste niewolnictwo
niech sie pocaluja w d....

sprobuje prywatnie
bo jak ktis bedzie mnie dzien w dzien od polskich szmat wyzywal i kijem.machal to przynaniej
zwijam manatki i biore busa

a z firma
trzeba czekac na zmienniczke

chcialabym w koncu pracowac z satysfakcja..jakas
chocby w chlewie albo szyszki zbierac
niz to niewolnictwo co tu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ann

wszyscy nie
ale gro
ludzkisc naprawde sie spsila
i sprzedala za towar i cywilizacje..wygode

jak traktujemy zwierzeta
te ktore jemy?
tylko czesc z nas je zabija a reszta źre
to nie ja krzywdze!

idziesz przez wies
widzisz psy na 20 cm lancuchach ,w blocie
przeciez to mie ty
a robisz cos?

ziemia naprawde rzadza bardzo brzydcy

nie do konca ludzie

Polska naprawde od lat rzadza zlodzieje szubrawcy kretacze lamusy itd itd

na dole jest wiecej ludzi zyczliwych uczciwych milych serdecznych
ale oni wiele do powiedzenia nie maja

jednostki przewodnie tzw latarnie wciaz sa
ale do tego by mialy sile przebicia potrzeba przebudzenia
coraz wiekszej liczby ludzi

mowisz
nie wszyscy
mahac na uwadze
ze wiekszosc jest ok

szala juz sie dawno przechylila na zla strone
i takie cis jyz bylo w dzuejach ludzkosci
stad potop
stad zatopione szcz*tki po cywilizacjach

nie chodzi o to zeby nie widziec zla i jego ogromu
ale zeby nie wzmacniac

to jest tak
ok widze
.wiem
i teraz z pelna PARĄ wzmacniam dobro

odwracanie glowy od psa na krotkim lancuchu w blocie
nie jest rozwiazaniem problemu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokladnie nie przeczytalam bo weszlam do domu i bede czytac ksiazeczki dziecku. Czeka na to.
Ale tylko dwie rzeczy z tego co wyzej napisalas.
Niestety nie chdze przez wies. I piszac "niestety" jest mi autentycznie zal.
Wiem, ze psy i inne zwierzeta zyja tez w strasznych warunkach.
Piszesz czy jesli widze cos zlego czy cos z tym robie.
Czasem robie czasem nie robie.
Zalezy od moich mozliwosci.
Do mieszkania nie zaadoptuje za wiele zwwierzat. A pare juz mam. Ostatnie zaadptowalam w wigile bozego narodzenia.
Ktos zaproponowal mi zebym jescze owce wziela. Ale chyba odpuszcze. W bloku nie da rady.
Gdzie moge to cos robie. A czasem po prostu nie moge. A raz z 10 lat temu)np nic nie zrobilam bo sie balam. I do tej pory mnie to meczy, bo dotyczylo to kogos mi bliskiego.
I nie zgodze sie ze szala przechyla sie na zla strone. ze wiecej jest zla niz dobra..
W ogole nie chce uzywac slow "zli ludzie"... Ludzie czasem czynia zlo, Ale wciaz stoje za tym, ze ludzie sa bardziej dobrzy niz zli..
Zlo jest bardzo chwytliwe, rzuca sie w oczy, super przyciaga w wiadomosciach.. A dobro po cichutku kroczy, jest wsrod nas, wokol nas, w nas, w ludziach obok.. TYlko ze my czasem wolimy widziec ze sasiadka obgadala pania kasie, a nie widzimy ze ta sama sasiadka pomaga za darmo pani zuzi od lat i karmi bezdomne koty i robi to i tamto..
dobra,musze czytac..
ale mnie kusisz tym wyjazdem.
z tym ze wiem jesli wyjade bede tesknic i to mnie meczy.. no ale zobacze.
ta moj znjoma pracowala do 60 roku zycia. to mam jeszcze chwilke
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sadyl mógłbyś tak potryskać np na ognisku ku uciesze wszystkich normalsów?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ann...nie kusze ..nie odstreczam

przykre i nienirmalne zeby
nie moc godziwie zarobic w ojczyznie
i pracowac z pasja dla niej

a probowac moze trzeba...

nie zrozumials mnie
wies /pies jest tylko przykladem
i nie chodzi o to zeby brac
cichutko tez
ja lubie szturmowac:)D
odpuszczamy?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mozemy odpuscic.
ja mam nadzieje nie zmienic swojego widzenia.
ty pewnie nie zmienisz swojego..
ale wydaje mi sie, ze lzej by ci sie zylo, po prostu lzej, szczesliwiej i spokojniej, gdybys zauwazala wiecej dobra..
nie mowie ze zamykac oczy na krzywde i nie pomagac, ale kurcze widziec tez to dobro.
i juz odpuszczam
choc mam dzis tyle luzu ze popitolilaby jeszcze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

o kurcze
teraz przeczytalam ciut dokladniej pierwszy twoj post?
Trafilas na klientow, ktorzy cie wyzywaja??
Ja bym nie czekala na zmienniczke. Tzn nie wie jak jest w Niemczech.
W Holandii bylo tak , ze byly opiekunki takie na cala dobe i byly "miejscowe na ogol" na godziny.. Jak ja mialam wolne dni to przychodzily miejscowe. Jak kiedys spoznilam sie z przyjazdem to moja poprzedniczka nie czekala na mnie, tylko dzwonila do biura mowiac ze o tej godzinie wychodzi i niech oni sie martwia tzn niech przysla taka godzinowa opiekunke miejscowa , do czasu az ja se pojawie..
A z drugiej strony tywiesz najlepiej.. Czy to wyzywanie wynika z tego, ze oni naprawde vie wyzywaja czy z ich choroby.. Bo przeciez dobrze wiesz, ze tacy chorzy niezlosliwie moga robic niesamowite rzeczy (np kupe do szafy, byc agresywni, wyzywac.. wcale niespecjalnie.. tylko z powodu choroby robia to nieswiadomie.. mojej sasiadki tesciowa w ostatnim stadium choroby wyzywala swje zawsze ukochane wnuczki od najgorszych)...
Holandia Ci nie pasuje.. Jesli chodzi o prace dla opiekunek w tym czasie kiedy tam bylam, to bylo tam naprawde dobrze..Pewnie juz pisalam, do sprzatanie przchodzily raz w tygodniu panie, ogrodnik przyhodzil. w jednym przypadku musialam gotowac, w jednym z restauracji byly obiady, a w kolejnym pracowalam w dwie osoby i ta druga opiekunka gotowala. wspolpraca z rodzinami byla bardzo poprawna... Moja znajoma narzekala na jeden przypadaek ale szybko z niego zrezygnowala.
Ja do Holandii napewno juz nie pojade, bo firma ktora mnie zatrudniala nie istnieje juz, a innej nie chce mi sie probowac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zalezy jaka jest umowa
jesli w umowie jest np samowolne opuszczenie stan.pracy
to nie zaplaca
i wez im udowodnij

nie mam zadnych wolnych dni

firmy polskue udaja ze nie znaja prawa pracy obow.w Niemczech
albo udaja ze jest ono inne
i wiele innych rzeczy

pisalam ci..kiedys tez juz
doswiadczam tego ..widac z jakiegos powodu

nie pisze ze jest kijowo
tylko dlatego ze lubie zrzedzic

ad .tej pracy
dlatego kobiety zmieniaja firmy
a potem czesto prywatnie jezdza

jest tez drugi medal tej strony
fałsz pomiedzy Polakami
i zamiast z Niemcami dealowac to
klania sie im w pas
...a za plecami pluje i kradnie i robi na zlosc
stad oni tez maja pretekst do opluwania nas
oczywiscie historii nie znaja ..nie pamietaja..
nie chca pamietac

rozmawiamy o krysztalowej komnacie
no i pytanie gdzie ona niby znajdowala sie i kto ja zrobil
i gdzie jest?
przypuszczenia..to wiedza
ale kto to wywozil? oj nie wiadomo

tak sobie mysle wg karmy to jeszcze nie nakradlismy wystarczajaco

jedna pani tu
polamala facetowi laska zebra
no wiedzial ze ....a zapomnial drzwi na klucz zamknac..na noc

no jak rodzina i wszyscy wokol dowiedza sie ze sa rasistami..bluzgaja dra sie i inne
pokazesz filmik
nagranie
to zamykaja buzie
honor i asertywnosc wszedzie sie przydaje
troche jezyka ..zeby nawet sie wybronic. tez
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

przez jaka firme jechalas?
jak pisalam mam kolezanke. Juz na emeryture przeszla.
Ona sobie chwalila i firme i klientow.
Az zaraz do niej napisze.
Mowila, ze gdziekolwiek w niemczech nie trafila, to spotykala sie z szacukiem
Czasem poczatki byly trudne, ale zawsze dawala sobie dwa tygodnie na nawiazanie "przyjacielskiej nici".
Zawsze jej sie udalo.
Moze masz kijowa firme
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

muza na dziś (787 odpowiedzi)

Wrzuć link do YouTube z muzą, która dziś Ci wyjątkowo dobrze się słuchała. A może jakaś nowa...

Grajdołki (240 odpowiedzi)

A gdyby kiedyś mieć taki strzał, ażeby wąska grupa znawców tematu nie mogła uwierzyć w...

Młody alkoholik - Dramat, z którego pragnę wyjść, a nie umiem. (156 odpowiedzi)

Witam wszystkich którzy odwiedzili mój temat. Wiem, że tekst jest dość obszerny, ale chciałbym w...

do góry