Widok

Jak podajecie dzieciom smecte

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Mój mały od poniedziałku ma biegunkę,od czwartku podaję mu smecte,ale nie widzę rezultatów,dziś byliśmy u lekarza,kazała mieszać w jedzeniu,problem w tym że on nie chce jeść,poza tym nie wiem jak tą szaszetkę rozbić,bo ja dawałam w trzech dawkach,pediatra mówi że za mało,a ja mam problem żeby wogóle ją podać,bo nie zawsze chce deserek,czy danonek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja już parę miesięcy temu dawałam małej chyba 2 razy dziennie po jednej więc jak dawałaś jedną na trzy razy to faktycznie za mało.
Nam pomogło od razu. A dawałam z małą ilością soku do wypicia.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jedną saszetkę na raz dawałaś?U nas problem w tym że mały nie wypije ani nie zje niczego jak wyczuje to cholerstwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja dawałam do mleka i Olek nigdy nie robił problemów z wypiciem...

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też dawałam do mleka i było ok.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek akurat pije smecte, ew. do jedzenia mu dodaję.
Ale jak twój synuś ma biegunkę to może podaj mu florę bakteryjną? A jakby się długo uutrzymywała to radzę dać do picia gastrolit.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mieszane z wodą z sokiem, podawane w strzykawce od nurofenu, albo na łyżeczce. Trochę na siłę, ale najważniejsze dobro dziecka. No i dużo tłumaczeń, że to dla zdrowia, ze brzuszek przestanie boleć, że bedzie sie lepiej czuł. Możesz podać, gdy oglada bajkę, bajki dla dziecka są jak hipnoza.

Powinnaś też dawać orsalit, zeby chociaż minerały miał i żeby sie nie odwodnił. Ale to dopiero paskudztwo jest.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas jedna lekarka mówiła, żeby rozrobić saszetkę w 150ml wody i dawać do popijania przez cały dzień, ale mała nie wypiła za dużo (akurat było chłodno, w dodatku chyba jej nie smakowało). Druga z kolei kazała dosypywać po troszkę do mleka, a jakby mała nie chciała, to zrobić bardziej stężone z wodą i dać do picia – ile wypije tyle wypije. Na szczęście dało się dosypać do mleka/kaszki.
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój syn nie pije mleka,ale mam już sposób,dodaję do kiślu,a ten uwielbia i tak dziś pięknie z tym paskudztwem zjadł.Bajek nie ogląda,więc to też odpada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym mleka i jogurtow przy biegunce nie podawala.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robiłam "drastycznie", ale skutecznie- rozrabiałam na łyżce, otwierałam Jankowi dziubek i siup do buzi, kręcił się i miał odruchy wymiotne, ale dawałam paluszka do przegryzienia i jakos szło.

Inaczej miałabym cyrk wieczny i zero rezultatów.
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też do mleka i wypił bez problemow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja daję dzieciom do jakiś słodkich soczków. Wtedy łatwiej im to przechodzi przez gardło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Czy jechać z półrocznym dzieckiem na wakcje za granice? (27 odpowiedzi)

dziewczyny pomóżcie, mam dylemat. We wrześniu z narzeczonym mamy ślub, nasza córeczka będzie...

jak się przygotować do testów na prawo jazdy? (25 odpowiedzi)

Witam Za 10 dni mam egzamin na prawo jazdy. Mam pytanie odnośnie testów. Jak sie uczyłyście? Jak...

Gdzie lepiej zrobić okulary? (72 odpowiedzi)

J.w. Zastanawiam sie pomiędzy Vision Express a Centrum okulistycznym OPTIMUM na chełmie...może...

do góry