Widok

Jak rozpoznać czy żel na ząbkowanie pomaga?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Moja córka od tygodnia jest bardzo marudna, dużo popłakuje ma stany podgorączkowe. Moja mama zasugerowała ząbkowanie bo mała trze zabawkami o dolne dziąsło w prawo i lewo. Kupiłam jej zatem destinox n. Mała uspokaja się po nim i bardzo ułatwia jej zasypianie ten żel.
Problem w tym że minął tydzień a ja nie widzę żadnych zaczerwień na dziąsłach. I zastanawiam się czy Małej pomaga bo jest słodziutki i to ją uspokaja czy rzeczywiście działa na dziąsełka i dlatego ładniej zasypia.

Miałyście doświadczenie z "jedzeniem" żelu na ząbkowanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
skoro zasypia to dziala takie moje zdanie, zabkowanie najbardziej boli zanim zabek sie przebije przez dziaselko, nie sadze zeby taka mala dzidzia domagal sie smarowania dla samego smaku zelu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my własnie przechodzimy mały marudny meksyk zabkowy, jak ci bardzo marudzi to na noc dawaj syropek przeciwbólowy, a w dzien jak najbardzie Dentinoxem albo bobodentem ten 2 chyba tańszy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oprócz tego, że żel jest słodki, to jest przecież ziołowy czy ma posmak innej goryczki, więc raczej nie jest to ulubiony smak maluchów.

A jak chcesz wiedziec w jaki sposób dziala dany żel, to rozsmaruj sobie na dziąsłach. Osobiście byłam zdziwiona, że każdy działa nieco inaczej :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja pediatra poleciła nam zamiast popularnych maści tatntum verde do psikania u nas sprawdziła się super ,no i nie trzeba się męczyć z wsmarowywaniem maści sprawdziłam działanie tantum verde na sobie kiedy po wizycie u stomatologa miałam straszną nadwrażliwość zębów,jest super.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wlasnie u nas na etapie jak juz zabki sie przebily mala dalej marudzila czasami w nocy to jej smarowałam tym zelem bo myslalam ze cos tam jeszcze ja pobolewa i jej akurat (miałam takie wrazenie) ten zel smakowal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kobyłka - pocieszę Cię... Gabrysiowe dolne jedynki wychodziły 3 miesiące!!!!!!!!!!! :P były okresy lepsze i gorsze :P

Dentinox działa - wystarczyło posmarować dziąsełka i Młody przestawał krzyczeć/płakać i często w krótkim czasie zasypiał lub mógł wypić mleko z butelki :] (przy bolących dziąsłach było to niewykonalne)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dentinox działa napewno szczególnie na małe dzieci bo zawiera w opakowaniu aż 10 % etanolu!!!

Ja swojemu dziecku tego nie podawałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Etanol raczej nie działa przeciwbólowo. W Dentinoxie jest lidokaina więc musi działać :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja słyszalam ze jest jakiś dobry niemiecki żel na ząbkowanie ale zapomniałam nazwy, może któraś z Was zna/pamięta?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bratka miałam na myśli ,że etanol (jak to alkohol)ogłupia wiec dlatego maluchy lepiej znosza zabkowanie.

Niżej link gdzie juz jedna dziwewczyna pisała na temat dentinoxu


http://forum.trojmiasto.pl/Jaka-masc-polecacie-na-zabkowanie-t67846,1,16.html?hl=dentinox#hl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
3oko, Dentinox n jest wlasnie niemieckim żelem:)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żele w sumie dużo nie pomagają bo rozmywają się po całej jamie ustnej i tyle!! Kup czopki homeopatyczne Virbucol ( mam nadz., że nazwy nie pomyliłam ), na ząbkowanie. Są rewelacyjne i nieszkodliwe dla maluszka!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my nie zdazylismy wyprobować Viburcolu w czopkach, bo nasza Lilandeczka świetnie przyjeła kuleczku homeopatyczne na ząbkowanie z Dagomedu. Świetnie sie sprawdziły. Na koncie mamy juz pierwsze przespane noce:)
Niestety żele mała chetnie wcinala, dawala sobie pieknie nasmarowac dziasla i nic z tego nie wynikalo. Zasypiala i zaraz budzila sie z płaczem:( Teraz znacznie lepiej. Polecam te kuleczki nam pomogly rewelacyjnie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po Gengigelu córeczka też szybko zasypiała. Cudowny preparat, zaoszczędził nam dużo bólu i płaczu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak u mnie też gengigel pomagał. Tutaj https://www.phamily.pl/kategoria/zabkowanie,0.html jest do zamówienia w dobrej cenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Dr Bogdan Koprowski . (30 odpowiedzi)

Czy któraś z was leczyła się u tego lekarza lub prowadziła ciąże jakie macie opinie ?

nietrzymanie moczu po ciąży (27 odpowiedzi)

Słuchajcie czy któraś z Was miała po porodzie problem z nietrzymaniem moczu?

Jaki wózek polecacie (26 odpowiedzi)

Cześć niebawem rodzi i jeszcze zakup wózka jest przede mną, podobają mi się maxi cosi mura4,...

do góry