Widok

Jak sobie radzicie z migreną?

Kobietki, czy któraś z Was też cierpi na migreny? Ja już nie mogę, migreny miewam odkąd pamiętam, ale ostatnimi miesiącami stały się nie do wytrzymania. Przychodzą co parę dni, na dzień-dwa, ja już nie wiem jak normalnie funkcjonować, pracować. Na szczęście mam dość nieregularny czas pracy, bo przy 8h w biurze to w ogóle sobie siebie nie wyobrażam. Jak to cholerstwo leczyć i łagodzić bóle? Poradźcie coś, bo ja już nie mam pomysłu :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepsza rada - do lekarza. Serio. Ciągła migrena może być znakiem czegoś poważniejszego. I nie szukaj informacji z googli bo okaże się, że masz jakąś gangrenę ;) Do lekarza.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja już jestem po wizycie u neurologa; mam skierowanie na TK - tego nie mozna lekceważyć; polecam artykuł http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1646207,1,migrena-do-tablicy,index.html ale niech to i tak nie zastępuje wizyty u lekarza; powodzenia;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak słyszę migrena to mnie krew zalewa ... !

Moja stara ma co noc migrenę i już dłużej tego nie wytrzymam.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 26
nie dziwię się - mając takiego starego "u boku" ciężko nie mieć migreny co noc... chyba, że to jakaś marna prowokacja
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 3
też polecam lekarza. Po braniu przez rok tabletek na migrenę - Divascan, niestety 3 razy dziennie migreny przycichły. Poza tym pomagała zwykła etopiryna na głowę.
Teraz niestety miałam operację i po narkozie bóle głowy wróciły :(
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Cinie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie sprawdza się Sumamigren, ale tak jak piszą dziewczyny - lekarz, najlepiej neurolog, to podstawa. Jeśli trafisz dobrze to na serio może pomóc, a dobrze wiem jak to jest żyć z nieleczoną migreną....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja moge polecić jeszcze dzienniczek migren - naprawdę dużo rzeczy ma wpływ na pojawienie się migreny o których nawet nie mamy pojęcia - dłuższe spanie w weekend, różne produkty spożywcze, hałas, zapachy, ostre światło, ciśnienie. warto to obserwować i szukać przyczyn i je po kolei wykluczać w miarę możliwości - przynajmniej tak zalecił mi lekarz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja przeszłam szereg specjalistów:
dentysta
ginekolog (tak, tak, np. może to być skutek uboczny tabl anty)
laryngolog
okulista
neurolog

Po wykluczeniu poważnych spraw (w tym miałam również TK głowy) stanęło, że to "zwykła" migrena...

Dostałam Divascan (tak się chyba nazywa) + masę zaleceń, głównie dietetycznych
rezygnacja z
serów żółtych
czekolady
czerwonego wina
i innych

plus mocny środek na ból głowy (ibupromy czy inne apapy to mogłam sobie łykać jak landrynki) gdy się pojawi
po roku napady migren minęły
Divascan odstawiony
napad mam raz na kilka miesięcy
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co w trakcie napadu?
Miałam dobrą sytuację bo w pracy traktowano mnie wtedy ze zrozumieniem, więc silny środek (czerwone rozpuszczalne tabletki na S - wersja do łykania nie działała, niedobre strasznie, ale pomagały jak szybko wzięłam) i powrót do domu
Zamknięty pokój, cisza, ciemno, chłodny kompres na głowę i sen
Jak się nie wyrobiłam z wzieciem proszku gdy się zaczynało, to później działał tylko taki na receptę, ale on usypiał mnie, więc dopiero w domu mogłam go brać.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja ograniczyłam słodycze szczególnie te "kupne", ograniczyłam też mięso, przeszłam na naturalne farby do włosów i przede wszystkim mniej stresu, napięć i więcej optymizmu - na razie działa:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Migrena jest chorobą więc nie można lekceważyć żadnych jej objawów.
Należy niezwłocznie udać się do neurologa i postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty oraz wykonać ewentualne badania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Migreny mam po wypadku. Ostatnio tracę na ból ok 8 dni w miesiącu - 2 napady po 4 dni każdy. Divascan nie dał mi nic. Przez jakiś czas pomagała Sumigra - potem przestała. Brałam Tramal, Ketonal, Eferalgan z Codeiną. Zarówno Tramal jak Eferalgan odpadają - nie mogę po nich pracować. Najlepiej sprawdzał się Ketonal. Częstotliwość napadów znacznie zmniejszyła Depakine. To lek przeciwpadaczkowy. Nie mam epilepsji, ale mimo to Depakine to był strzał w dziesiątkę. Przez rok miałam zaledwie jeden ból głowy w miesiącu. Teraz niestety znów 2 po 4 dni. Trzeba będzie znów pomyśleć o Depakine, ale to mocny lek - wypadają włosy, obrywa wątroba.

Jedno co pomaga bez pudła - zajęcie się pracą o zapomnienie o bólu. Byle by się nie kłaść.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
no i przy braniu Depakine nie mozna starać sie o dziecko. nie wiem czy wiesz. ale ja brałam to kiedyś i lekarka kategorycznie to mówiła, nawet chciała przepisać tabsy (w razie gwałtu, jak to określiła). Brałam to jakies 15 lat temu miałam wtedy 17.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asiunia - akurat o dziecko to ja się nigdy starać nie będę:) Nigdy w życiu:D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy migrenie jeśli tylko mogę kładę się spac i staram się ją przespac, bo inaczej dostaję mdłości i zdarza mi się zasłabnąc. Tabletki nigdy nie działają...

aleksanderdzoga
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
"Stosowanie ergotaminy i innych pochodnych alkaloidów sporyszu jest obecnie bardzo ograniczone.
Proste leki przeciwbólowe/przeciwzapalne w połączeniu
z kofeiną lub bez niej nie są rekomendowane w leczeniu
napadów migrenowych, z wyjątkiem napadów o bardzo niewielkim natężeniu i występujących bardzo rzadko. Nadużywanie leków z tej grupy, jak również tryptanów
i pochodnych alkaloidów sporyszu, może prowadzić
do transformacji migreny epizodycznej w codzienny, przewlekły
ból głowy (klasyfikowany jako ból głowy z nadużywania
leków), charakteryzujący się codziennym lub
prawie codziennym występowaniem bólów głowy o obrazie
bardziej zbliżonym do bólu typu napięciowego niż migrenowego."
źródło PPN
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja biore nimesil i ide spac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja biorę zwykłą etopirynę ale jak tylko zaczynają sie pierwsze oznaki, żeby ból się nie rozszalał i to 2 tabl. a jak jest mcniejszy do solpadina -musująca, też 2 tabl. Może nie uśmierzy całkiem ale na pewno osłabi ból. Na szczęscie nie są one tak częste.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam stwierdzoną od kilkunastu lat MIGRENE Z AURĄ wyszło mi na TK głowy w AM w Gdańsku!! miałam takie bóle ze bolały mnie oczy drętwiały rece jezyk,świtłowstręt!! niemoge kakao,orzechy i unikać stresu jak zaczynam odczuwać ze dzieje sie cos nie tak od razu mam zalecone brac najpierw IBUM bo na wiekszość mam uczulenie leków więc moge tylko niekture atak mam zapisane takie SUMIGAR właśnie a moja tesciowa bierze MIGEA ale ona niema stwierdzone
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opieka specjalisty i odpowiednie leki są w stanie poprawić jakoś życia chorych na migrenę. Warto też wiedzieć że leki dobiera neurolog indywidualnie dla każdego pacjenta zależnie od rodzaju migreny i jej przebiegu. Zachęcam do udania się do lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
prosze sprobowac preparat o nazwie FEVERFEW jest to preparat ziolowy z ziola o nazwie złocień miruny. Podczas poczatku ataku migreny łykamy jednorazowo 4 kapsułki, jest to lek rozszezajacy naczynia krwionosne w mózgu, a migrene jak wiadomo wywołuje własnie skurcz naczyn krwionosnych mózgu. Z preparatów chemicznych polecam CINIE naprawde działa swietnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ziołowe preparaty lekarze polecają jako leczenie wspomagające. Nie zastąpi ono jednak leczenia konwencjonalnego kiedy potrzebna jest natychmiastowa ulga gdy osoba chora znajduje się np. w pracy.
W leczeniu migreny ogromne znaczenie ma szybkie przywrócenie pacjenta do pełnej sprawności fizycznej co poprawia znacznie niskie poczucie własnej wartości i przy tej dolegliwości jest dość częstym zjawiskiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nauczylam sie zyc z migrenami.
Kiedy przychodzi atak rozpuszczam dwie tabletki i po wypiciu zasypiam na 15-20 minut. To w moim przypadku dziala jak cud.
Pomaga tez Ciaza :) Zero atakow migreny.

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej skonsultuj się z lekarzem i nie lecz się na własna rękę "sprawdzonymi" lekami. Aż mnie głowa rozbolała:P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie co jakiś czas (na szczęście rzadko) występuje zdiagnozowana jako tzw. migrena rzekomo-porażenna. Objawy są b. niepokojące: występuje odrętwienie jednej strony ciała, połowiczne widzenie, światłowstręt, bywa, że takie objawy mam nawet bez bólu głowy. I nic na to nie można zaradzić, wszystko zależy od jakiejś żyłki w głowie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zajmij się czymś pożytecznym to przejdzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10
Witam .Ja mam migrenę ot kilkunastu lat i jeżeli ktoś pisze że z migreną da się żyć to wprowadza Cię w błąd .Ja trafiłam do neurologa miałam zrobione różne badania no i niestety wszystko ok. a migrena nie odpuszczała leki przeciw bólowe nie działały dopiero trafiłam do psychologa i psychiatry i się tego nie wstydzę ale .Biorę leki przeciwdepresyjne one naprawdę pomagają przy migrenie tylko trzeba trafić na lek który się dopasuje do twojego organizmu i migreny naprawde polecam .jeżeli musze to biore 2 tabletki nurofen czerwone kapsułki lub 2 solfadeiny rozpuszczam teraz działają . Ale teraz przy tym leczeniu wiem że żyję.Pozdrawiam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Możesz nie wierzyć, ale nawet na najgorsze migreny najlepszy jest seks.
Pozdrawiam.
http://damskatorebka.eu/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mam migrenę od wieku szkolnego . Od kilkunastu lat jestem pod opieką neurologa . Jak na razie żadne leki nie dają 100 % pomocy.
Szkoda że ta choroba jest tak mało rozumiana przez innych -w końcu to tylko ból głowy . Tylko ten kto na nią cierpi wiec co to znaczy i jak wpływa to na jakość życia.
W warunkach domowych biorę apap noc i kładę się na godzinę . Przynosi ulgę lecz do niczego już w tym dniu się nie nadaję bo lek jest usypiający .
Z wielu rzeczy w życiu już musiałam zrezygnować z powodu bólu. A jednak jakoś żyć trzeba .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Popieram w 100%. Ktoś, kto nigdy nie miał migreny nie wie co to znaczy.
Mimo, że nie ma leku, który by cały ból zabrał, to mimo wszystko pomaga mi ciemność. Koniecznie muszę położyć się w całkowitej ciemności i trochę poleżeć (minimum godzinkę).
[url="www.papilot.pl"]http://www.papilot.pl/[/url]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sumigra i Dexak tylko i wyłącznie. Niestety często bezskutecznie a sama sumigra wywołuje u mnie drętwienie głowy i brak czucia w niej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
- Mięta - najnowsze badania wykazały, że olejek miętowy jest równie skuteczny w walce z bólem głowy jak np. paracetamol, dlatego też pierwszą czynnością po wystąpieniu bólu głowy powinno być sięgnięcie po olejek miętowy. Jest on skuteczny z tego względu, że zawiera mentol, który ma miejscowe działanie znieczulające. Dodatkowo hamuje wydzielanie serotoniny - przekaźnika bólu.

Moje hobby to coaching madrid Pozdrawiam M4r3tika :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mięta mi nie pomaga.. Mojej sister tak.. Ale odpowiednio wcześnie musi ją przyjąc.. tzn pije mięte.. Ale ona ma łagodne bóle..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie każdy nawet silny ból głowy jest migreną. Dlatego nie każdy lek działa w danym przypadku. O tym jaki i jak go podawać zawsze powinien decydować lekarz. Wyjątkiem są bóle epizodyczne, związane ze zmianą pogody albo niewyspaniem czy zmęczeniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na początek wizyta u lekarza, być może po przeprowadzeniu wywiadu medycznego zleci dodatkowe badania, by określić charakter migreny. U mnie tak właśnie się zaczęło. Teraz jestem na tryptanach i dodatkowo korzystam ze wskazówek z abcmigrena.pl jak w miarę normalnie żyć z tą chorobą. Nawet zaczęłam prowadzić dzienniczek migrenowy, by stworzyć listę czynników wywołujących atak. Unikając ich, mam nadzieję, ograniczę liczbę napadów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam przyjmować magnez i complex wit b.
To wszystko :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
biorę od jakiegoś, nie pomaga. szczególnie przy skokach ciśnienia :/ Tramarka, dzięki za polecenie stronki. chętnie przejrzę wskazówki, może znajdę jakąś, której jeszcze nie testowałam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
warto zbadać poziom hormonów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Warto znaleźć w tym wypadku dobrego neurologa. W Klinice Psychomedic sprawdźcie. Można się zarejestrować pod nr 22 253 88 88. Dzięki takiemu rozwiązaniu można skutecznie pozbyć się problemu. Migrena jest bardzo męcząca, dlatego też warto się jej pozbyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja mam migreny codziennie wczoraj już byłam na skraju załamania nerwowego na bardzo silne bóle biorę zolmiles pomaga na trochę a na codzień ibuprom ale ty2na początku ataku pomaga biorę też leki zapobiegające atakom ale nie pomagają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja najczęściej muszę ją przespać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

uważaj na żołądek
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na migrenę najlepsza drzemka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mam wrażenie że niektórzy nazywają migrena zwykły trochę silniejszy ból głowy. To nie tak, migrena to coś zupełnie innego, ogromny pulsujacy rozdzierajacy i przeżywają y ból, mdlos i, wymioty, swiatlowstret, nie da się tego przespać, napić się metki itd, to jest nie do wytrzymania, ja biorę solpadeine w ilościach kosmicznych, już mi zoladek siada za chwilę pewnie też wątroba od tej ilosci leków. Dramat, u neurologa byłam nie pomogło.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja to biorę sulfadeinę, jak nie pomaga to od swojego lekarza dostałam tryptany, które mogę zaaplikować w ostateczności. Najlepiej idź do lekarza, coś Ci przypisze odpowiedniego dla Ciebie https://ranking.abczdrowie.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój syn miał migrene gdy chodził do szkoły miał tak ja nasiona że ciągle spał.
Próbowałam wszystkiego ale nic.
W jego urodziny kupiłem mu zwierzątko on się nim opiekował karmil trzymał w klatce a migrena poszła daleko dziecko zdrowe chodzi do szkoły i dobrze się uczy.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

staram się iść spać jeśli się da
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawy sposób z tym zwiąrzątkiem, ale podejrzewam, że to jednak mógł być zbieg okoliczności. Mi żadne zwierzątka nie pomagają. Mama mówiła, że jej migreny mineły po ciąży, u mnie niestety nie. Może zdarzają się rzadziej, ale są nadal. Jak mnie złapie, to zamykam się w ciemnym pokoju, łykam gardan, bo nic innego nie pomaga. No i pozostaje jedynie przeczekać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja pije codziennie pokrzywę, przeczytałam kiedyś ciekawy artykuł jak komuś pomogła. Wiadomo, że migreny się nie wyleczy ale dzięki temu, że pije ją codziennie migrenę mam rzadziej.A mam czasem tak silne bóle głowy, że wymiotuje, muszę mieć cicho, ciemno i śpie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A próbowaliście terapii mięśniowo-powięziowej. Mnie bardzo dlugo leczono na migreny, a jakiś czas temu okazało się, że przyczyną jest kręgosłup i niestabilność, która tam jest. Bardzo pomogły mi te zabiegi na Słomczyńskiego i miałam jeszcze ćwiczenia stabilizujące szyję. Od tego czasu już nie mam migren takich jak miałam. rehabilitacje.org warto też może tego spróbować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chciałbym zwrócić uwagę na równie nową metodę leczenia migreny jaką jest neurostymulacja nerwu trójdzielnego. Metoda jest prosta w użyciu, bezpieczna i jak pokazują badania bardzo skuteczna. Urządzenie cefaly zostało zaaprobowane przez FDA (Amerykańską Agencję Żywności i Leków), NICE (Narodowy instytut Zdrowia w Wlk.Brytanii) i jest także rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Bólów Głowy. Urządzenie jest wyposażone w dwa programy - jeden do przerywania ataków migreny, drugi do profilaktyki. Firma daje możliwość testowania urządzenia przez 60 dni. Szczegóły na stronie http://www.cefaly.pl oraz na fp cefaly.pl . Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

jak ktoś ma migreny to powinien iść do lekarza, po sobie wiem że należy również lekceważyć hormonów, o których zapominamy a przecież sterują wszystkim - nie tylko kobiet ale i u mężczyzn też , u mnie migreny od jakiegoś czasu nie występują a były codziennie, także jak ktoś jest taki zdesperowany jak ja byłam to proponuje nie tylko neurologa ale i dobrego internistę i dooooobregoooo endokrynologa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie skutkuje bardzo prosta metoda wzięta z jogi gdy zaczynam czuć ból głowy: energiczne skręty głowy w prawo i w lewo, robię to do 100-200 razy. Coś się zmienia w dokrwieniu naczyń głowy chyba a może w układzie limfatycznym bo pomaga zresztą tez przy przeziębieniach i bólach gardła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto spróbować też niekonwencjonalnych metod radzenia sobie z migreną. Słyszeliście kiedyś o mudrach ? To odpowiednie układy dłoni który działają na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Jeżeli jesteście zainteresowani poznaniem wszystkich mudr: https://www.myslczlowieku.pl/mudry-lecznicze/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Myslalyscie o olejkach eterycznych? Wiem, ze pewnie wiele z was bedzie sceptycznie nastawiona, ale jak by tak, zrobic sobie mieszanek i do kominka aromatycznego, wyluzowac sie w ciszy i spokoju, moze pomoze? ja sobie zakupilam zestaw domocy z Pollena Aroma 10 olejkow w cenie 9-ciu i jak na razie moja mikstrura to mikstura na katar i przeziebienie, malemu tez czasami kropne olejku mietowego to mu sie dobrze spi w nocy, bo czasami mu sie nowek zapcha. Przy zakupie dostajecie maly katalog i tam sa przepisy, ogolem mozna na ich stronce nabyc ksiaze na temat aromaterapii(ja akurat mam ja od cioci hihii, bo sie pozbywala niektorych swoich ksiazkowych zasobow). Te przepisy sa wziete z tej ksiazki. Moze to byc dobra pomoc przy leczeniu farmakologicznym, a przy niewielkiej migrenie moze i naprawde odprezyc i ulzyc. Jakby osoba chora byla sceptycznie nastawiona to zawsze mozecie sobie do swoich kapieli uzyc te olejki, albo do peelingu kawowego czy dodac krople do kremu do rak itd.

Jesli chodzi o leki to warto dopytać się farmaceuty. Na tej stronie możecie skorzystać z takiej porady: https://ktomalek.pl/pytania-i-odpowiedzi - zadajecie tam pytanie farmaceutom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam,
Z racji tego, że cierpię na bardzo intensywne migreny chwytałam się wszystkich sposobów i po kilku latach znalazłam klinikę leczenie bólu Medicana (https://medicana.pl/) i tam lekarz polecił mi ekstrakty z CBD CannaCode (https://cannacode.pl/). Przyznam szczerze, że na początku byłam negatywnie nastawiona, ale po kilku dniach stosowania naprawdę odczułam ulgę, migreny już nie są tak intensywne i widzę ogromną różnice w moim samopoczuciu. Bardzo polecam tych specjalistów, dobierają odpowiednią dawkę i produkt idealny dla naszego zdrowia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja się wtedy kładę na płasko, wcześniej wezmę jakąś tabletkę i czekam, aż przejdzie. Innej metody nie znam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy stosował ktoś z Was tlenoterapię do leczenia migreny? Słyszałam, że można mieć domowy koncentrator tlenu na własny użytek i natleniać organizm. A tlen podobno łagodzi objawy migreny, czy to prawda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można mieć, nawet można taki sprzęt wypożyczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy wiesz może jaki koszt jest wypożyczenia takiego koncentratora? Bo np. na 24medyczny.pl jest dostępny koncentrator Oterapia, są dwa modele jeden stacjonarny, drugi mobilny. Ale można go mieć na własność z tego co się dowiedziałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja wypożyczałam i koszt to był 150 zł na miesiąc, ale trzeba było czekać aż zwolni się sprzęt. Chciałam nawet kupić dla mamy, ale stan się pogorszył i miała podawany w szpitalu, a potem w hospicjum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam do 20 migren w miesiącu w tym 10 ciężkich. Jestem w trakcie terapii ostrzykiwanie głowy botoksem. Polecam bardzo pomaga po trzech seriach co trzy miesiące redukcja o połowę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osobiście chyba jednak wolę leczenie tlenem. Jakoś botox mnie nie przekonuje. To chemia. A taki koncentrator tlenu np. Oterapia OLV 5 czy OLV c1 wytwarza do 93% czystego tlenu, który natlenia i rozszerza naczynia krwionośne w głowie ale też wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi lekarz ostatnio przepisał betablokery to był neurolog oczywiście biorę od kilku tygodni i jak narazie jest dobrze bule sie nie pojawiły
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Póki co działają tabletki przeciwbólowe, ale jak będzie później to nie wiem :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Problem polega na tym, że przy silnym bólu tabletki przestają działać. Dlatego szukanie pomocy w uśmierzeniu bólu lub tego by nie występował jest warte. Tlenoterapia faktycznie ma coraz więcej pozytywnych opinii. A koncentrator Oterapia daje możliwość korzystania w domu, a nawet w samochodzie. Bo ma model przenosny. A ta tlenoterapia przeciwdziała występowaniu bólów a nie łagodzi już zainstniałe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wypróbuj tabletki rozpuszczalne na ból. Działają naprawdę szybko
Druk Mogilno - AiM Serwis
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Staram się wysypiać. Sen najbardziej mi pomaga w sumie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


na migrene biorę solpadeine - bez recepty i skuteczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy migrema moze trwac kilka dni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, ja mam 3 dni i jest związana z cyklem miesiączkowym. Masakra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja polecam wizytę w dobrym gabinecie medycyny estetycznej, to nie żart ;) ja wyleczyłam swoją migrenę po kilku wizytach w krakowskiej klinice Prime Medic :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc, a czy migrena moze trwac dluzej niz 3 dni? Ja mam okropny bol glowy od 6 dni, boli glowa na czubku, pozniej skronie, tyl glowy, bol jest cmiacy, silny, uciskajacy, tak naprawde rano jest lepiej, a od popoludnia zaczyna mega dokuczac;( nigdy nie miewalam migren i stad moje pytania. Wystepuja takze nudnosci, bol jest momentami nie do wytrzymania;( czy to normalne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ostre rzn....cie i potem ciezka robota np. w domu opieki - i migrena przechodzi. Gwarantowane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam migreny po 3 - 4 dni. Niestety nie byłam w tym czasie do normalnego funkcjonowania. Przed pandemią byłam na kilku zabiegach w komorze hiperbarycznej i atak był 2 dni. Ale teraz nie mam możliwości chodzenia i zastanawiam się właśnie nad zakupem koncentratora. Oterapia ma przenośne ale i takie do korzystania w domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To ciekawy pomysł. Ja nawet nie wiedziałam, ze taki koncentrator Oterapia można mieć w domu i w domu korzystać. Tlen zawsze kojarzył mi się z butlami w szpitalach. Ciekawy pomysł. Ale raczej ja bym całą tę terapię najpierw skonsultowała z lekarzem. Bo przedawkowanie może być grośne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi pomaga cisza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

podstawa to dbanie o nawodnienie i uzupełnienie elektrolitów, mi pomaga dodatkowo przebywanie w zaciemnionym pomieszczeniu (chłodnym), z tabletek przetestowanych najbardziej przynosi mi ulgę Dolortriptan - nie wiem czy w polsce dostępny, ja kupuję tu https://www.apo-discounter.pl/dolortriptan-przeciw-migrenie-2szt-pzn-03029613
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taka nawodnienia i dieta jest bardzo ważna,choć to nie wystarczy .Ja mam ataki 2razy z utratą świadomości.Cały czas jestem pod kontrolną lekarza ..na ból pomagają tryptany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Walce z różnego rodzaju bolami także migrenowymi i nie tylko skuteczne jest stosowanie olejku CBD. Mi pomógł na kłopoty z bezsennością i stresem, tylko trzeba uważać na niesprawdzone produkty często są drogie a jakościowo mogą być słabe. Warto zwracać uwagę na skład olejku CBD no i najlepiej aby ten skład miał potwierdzenie przez niezależne laboratorium.
Wysokiej jakości olejki CBD oraz kosmetyki z CBD: https://hempley.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdy ja mam migrenę to nie działają na mnie żadne środki. Muszę się położyć, zrobić zimny okład i po prostu poczekać aż przejdzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie cały czas zastanawia ta tlenoterapia, którą wiele osób wspomina. Wiem, że można mieć na własny użytek koncentrator tlenu. I można z niego korzystać w domu, jak Oterapia. A jeśli w przypadku migreny taka terapia jest skuteczna, to może warto sobie pomóc. To na pewno dużo lepsze rozwiązanie, niż np. branie leków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja wyleczyłam bardzo mocne migreny akupresurą. Masując receptory głowy na stopie, na dużym palcu od spodu, codziennie lub co drugi dzień przez miesiąc,może dłużej. Oczywiście wraz z punktami limfatycznymi, nerkami, przewodem moczowym i pęcherzem, aby wydalić z organizmu to co powoduje te bóle.To było kilkanaście lat temu i nigdy nie powróciło. Trzeba również pamiętać o uzupełnianiu minerałów w organizmie. Ze swojej strony polecam tę matę do akupresury https://megamedic.pl/pl/p/Mata-masujaca-akupresura-Yoga-Flow-ANA-niebieska/2067
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kobieta

Chińskie centrum... (60 odpowiedzi)

Hej, Mieszkam w Gdańsku od roku i zastanawiam się, czy istnieje tu coś w typie CHińskiego...

Dietetyk kogo polecicie? (50 odpowiedzi)

Czy ktos może polecic dobrego dietetyka?

serwis obiadowy - gdzie kupię? (11 odpowiedzi)

hej. szukam serwisu obiadowego lub obiadowo - kawowego na 12 osób tak do 700 zł. Byłam już w...

do góry