Widok

Jaki materac polecacie dla maluszka?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny jaki materac polecacie dla maluszka? Lateksowy? Kokos-gryka? Pomóżcie, bo nie mogę się zdecydować :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbijam, czy macie jakies opinie o materacach dla niemowląt traumeland?

od pkg juz się chyba odchodzi, lateks- opinie ma podzielone, te z pianki wysokoelastycznej mnie najbardziej przekonują, w mama i ja w gdańsku jest dobrze poinformowany pan, który doradzi i opowie o tych własnie z traumeland, ale chciałabym zasięgnąć opinii uzytkowników, jak się mają ceny do jakości tych materacy (np. bryza 800zł)?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy Hevea Krzyś - lateks kokos.
uzywamy go póki co 8 miesiecy i sprawuje sie bez zarzutu.

Wzielismy go tez z tego wzgledu ze na lateks jest tam 10 lat gwarancji, a my mamy lozeczko 140x70, ktore pozniej przeksztalca sie w tapczanik wiec bedziemy korzystac z niego kilka lat :)
ja sie balam troche gryka kokos ze wzgledu na opinie o robalach w gryce (oczywiscie wiem, ze w znacznej wiekszosci one nie wystepuja, ale ja jestem taka ze bym sie stresowala i pewnie 5x dziennie sprawdzala pod pokrowcem ;) )

ogolnie jak pol ciazy lezalam to sporo czytalam i mnie jednolity blok lateksowy przekonal (dodam, ze nie bralismy pod uwage materacow z pianki termoplastycznej ze wzgledu na bardzo wysoka cene bo wg mnie 800zl za materac to przegiecie)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdyby to był naturalny lateks, to by miała Pani rację. Kupiła Pani materac dziecku, który jest po prostu mało przewiewny. Do tego potraktowała Pani swoje dziecko brutalnie zakładając mu do materaca kokos, który po prostu jest doskonałym miejsce dla roztoczy, a do tego to jedna wielka chemia - wiórka zostały po prostu czymś ze sobą połączone i nie jest to z pewnością przyjazny środek dla dziecka.
Pianka termoplastyczna dla dziecka to też nie jest zbytnio dobry wybór. bo zazwyczaj też w tej cenie to kiepska jakość, a pianka tego typu dla delikatnego układu kostnego dziecka jest trochę za miękka.
Najlepszym wyborem dla dziecka będzie piana wysokoelastyczna (tylko taka prawdziwa, którą nie udają tzw. pianki PUR). Przede wszystkim jest śedniotwarda, bardzo elastyczna, a przede wszystkim przewiewna (w przeciwieństwie do Pani lateksu), co dla zdrowia dziecka jest ważne. Są takie pianki wysokoelastyczne, którym nawet zasiusianie przez dziecko nie szkodzi (szwajcarskie AventO2), które wbrew pozorom nie są zbytnio drogie. Pokrowiec - rzecz bardzo ważna. Powinien być pralny, mocny i wytrzymały, zapewniający dobrą wentylację materaca. Fajny by był jakiś z dodatkiem srebra, lawendy (tak, tak - proszę sobie poczytać o zbawiennych działaniach tego starożytnego środka). I wcale nie musza to być drogie materace :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

z trawy morskiej- super materac i naturalny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek spał na lateksowym z Janpolu, polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy firmy HILDING bardzo fajny cena 150
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Synek ma materac termoelastyczny akurat promocja byla (jest) 409 zł jak narazie dobrze sie sprawdza .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak na prawdę to każdy materac jest dobry bo niemowlę jest tak lekkie ze pod jego ciężarem żaden materac się nie ugina a co za tym idzie ie rzutuje to na jego kkręgosłup. .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Hevea Baby Duo Activia, cena w granicach 150zł.

Materac jest dwustronny, składa się z dwóch pianek wysoko elastycznych o różnych twardościach. Jest hipoalergiczny, ma zdejmowany bawełniany pokrowiec i pozytywną opinię IMiD. Jedyny minus to taki, że musieliśmy go bardzo długo wietrzyć z tego fabrycznego zapachu.

Wcześniej mieliśmy już kupiony kokos-gryka z firmy Fiki Miki ale oddaliśmy ze względu na negatywne opinie (czyt. wychodzące robaki... ).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko i wyłącznie porządna pianka. Na pewno odradzam gryczanych materaców. Jak wybrać materac dla dziecka- http://www.materaceblog.pl/materace/jaki-materac-dla-dziecka-wybrac.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pianka - masakra! poczytajcie opinie lekarzy, ortopedów i fizjoterapeutów ze to własnie materacyki kokosowe i gryczane sa dla dziecka najzdrowsze , gryka od ok 6 mieisąca zycia , zapobiega póżniejszym wadom postawy i nie uczula! Twoche wiedzy nie zaszkodzi ,poczytajcie o właściwościach gryki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam materacyk kupiony pod kątem ewentualnej alergii - oboje z mężem mamy wieć postanowiliśy zabezpieczyć dziecko na wszelki wypadek - mamy taki http://materacyk.pl/produkt/materac-sensitive-model-ms11/ zapobiega też wadom postawy jak zapewnia producent a to dla mnie też było istotne. No i pozytywną opinie Instytutu Matki i Dziecka ma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Materace gryczano kokosowe sa najlepsze i polecane przez specjalistów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1


Tez mamy hilding. A dokladniej dobranocke. Bardzo chwalimy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lepiej zainwestować w doby materac z pianki 3d, wentylowany. Jeśli chodzi o materac gryczano-kokosowy może wywołać alergię i jest podatny na rozwój mikroorganizmów. Polecam materac chmurka od Traumeland.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja mam Odeo+ dla dzieciaków, świetna jakosć, mega wygoda. Dwustronny, 4warstwowy , z warstw z pianki poliuretanowej i latekswoej, praktyczny pokrowiec, idealny w utrzymaniu w czystości. Duzo zalet, ale kto zainteresowany moze zerknąc o poczytac, Od siebie poelcam jak najbardziej, kto ceni takie rzeczy dodam, ze produkt polski
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fiki miki dobra marka, u nas materac Vera + ma synek. Dobrej jakości, wygony, na prawde mogę polecić. a te ściągane pokrowce super, bo można materac w czystości utrzymać, chronić przed bakteriami, roztoczami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Również polecam materace fiki miki,
moje dzieciaki śpią na takim materacu https://materacyk.pl/produkt/materac-sensitive-dla-dzieci/
jestem z niego bardzo zadowolona, ponieważ zapobiega wadom kręgosłupa u dzieci, jest elastyczny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No bo to dobre materace, u nas tez materac z Fiki Miki, syn ma alergię tu mam sciągany do prania w pralce pokrowiec dlatego kupiliśmy Odeo + już z tych większych materacy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i dla maluszków i dla starszych dzieci polecam materace Fiki Miki. U nas już kolejny materac tej marki, tym razem już z tcyh większych, synek ma model vera +, polecam.; wygoda, komfort spania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u nas sie sprawdza materacyk https://materacyk.pl/produkt/materac-lateksowy/#1588539457018-62f2904c-c2ce, jest bardzo fajny, posiada certyfikat, posiada antyalergiczny pokrowiec
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fiki Miki także polecam, wygodne, zdrowe materace, mają pozytywna opinie instytutu matki i Dziecka w Warszawie.Zdejmowany pokrowiec do prania w pralce, idealne dla alergików. Mamy od nich dla dziecka starszego model Vera +
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

naprawde mega super sprawdza się materac https://materacyk.pl/produkt/materac-sensitive-dla-dzieci/
szukalam materacyka dla dziecka, ktory posiada certyfikaty, zapobiega roznym urazom kregoslupa i znalazlam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

z mojego wielkiego doswiadczenia ( 3 dzieciakow ) wiem, ze najlepiej sprawdzaja sie materace z pianki lateksowej, sama wszystkim moim dzieciakom taki materac kupilam i zawsze go polecam. moje dzieciaki spia na dokladnie tym modelu materaca; https://materacyk.pl/produkt/materac-sensitive-dla-dzieci/.
materac wart jest swojej ceny. juz od tylu lat materace wygladaja tak samo czyli nie zmienily swojego ksztaltu, nie sa wyciete, odsztalcone, pokrowiec latwo sciagnac i wyprac, materacyki maja pozytywna opinie instytutu matki i dziecka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piankowy. Dobranocka od Hilding. Polecam. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Fajne i ciekawe przystawki - przekąski :) (71 odpowiedzi)

Mój mąż ma za tydzień urodziny, ze wzgledu że mam małe dziecko potrzebuje szybkich i ciekaweych...

Zapchany nos, zatoki?? 3 latek, co do inhalacji?? (74 odpowiedzi)

Witajcie. Moja córka (3l) ma od tygodnia "zawalony" nos, może zatoki nie wiem. Chcę "poruszyć"...

cholestaza-szukam lekarza (7 odpowiedzi)

witam.poszukuję dobrego lekarza w trójmieście który zna się na cholestazie i poprowadziłby moją...

do góry