Widok

Jaki wozek wybrac?

Dziewczyny jaki wozek wybrac? 2w1, 3w1? Jakiej firmy polecacie? Rodze w wrzesniu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja kupiłam wózek Polskiej firmy Jedo model Fyn dokładnie. Duże pomopowane koła, duża gondola z której dziecko po 5 miesiącach nie wyrośnie, duża spacerówka do spania i do zakrycia budka, szczególnie przydatna jak mocno wiało lub jak świeci słońce. Używałam ten wózek przez 3 lata i nic mu się nie stało. Jeśli chodzi o ceny nie jest przedrożony. Fotelik kupiłam innej firmy recaro young sport patrząc na testy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam podobny dylemat i wydaje mi się, że najlepiej kupić 2w1 jeśli masz samochód (żeby nosidło do auta pasowało do stelażu wózka). Jeśli nie masz samochodu to lepiej samą gondolę. Większość doświadczonych mam mówiło mi żeby nie kupować 3w1 bo albo żałowały, że spacerówka jest dość ciężka w takich wózkach albo (jeśli często używały) wołaly wręcz przeboleć i dokupić osobno lekką spacerówkę. Są też takie, które mają 3w1 i sobie chwalą, jednak spacerówki nie używały praktycznie w ogóle bo ich dzieciaczek bardzo szybko chciał wszędzie chodzić sam :)
Chyba, że znajdziesz jakieś mega lekkie 3w1 za rozsądne pieniądze to wtedy można się pokusić.

Wpinanie fotelika samochodowego do stelażu wózka, choć nagminne, jest bardzo niezdrowe dla maluszka. Przebywa on w przykurczonej pozycji, która utrudnia oddychanie. Dodatkowo niekorzystnie wpływa na sylwetkę (pamiętajmy, że kości są bardzo plastyczne). Nie powie no się np. Robić zakupów przewożąc dziecko w ten sposób. - od tego jest gondola.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy pierwszym dziecku kupiliśmy taki zestaw 3w1, bo miał dużą gondolę. Fotelik był używany do auta, nigdy nie wpieliśmy go w stelaż wózka (po sklepach, spacery itd zawsze z gondolą). Części spacerowej nawet nigdy nie rozpakowałam. Gdy mały wyrastał z gondoli kupiliśmy typową spacerówkę, która służyła ok. półtora roku, z gondoli i fotelika korzystaliśmy ciut ponad pół roku.

Przy drugim dziecku kupiliśmy wózek wielofunkcyjny żeby od razu była gondola i spacerówka i żeby nic nie trzeba było zdejmować i zakładać (fotelik dokupiliśmy do kompletu, też można go było założył ale kolejny raz nigdy tak się nie stało). Plusem wózków wielofunkcyjnych są na prawdę duże i wygodne gondole. Ten wózek był cudowny w porównaniu z pierwszym, dłużej służył, ale wiadomo - z czasem i tak dziecko trafiło do spacerówki po starszym braciszku.

W sumie z 3 wózków jakie kupiłam dzieciom tylko spacerówka była używana na prawdę długo, bo łącznie ponad 3 lata. I po tym wszystkim co przeszła jak wszystkie wózki bez problemu została sprzedana.

Z perspektywy czasu - ważne w wyborze wózka - waga (tachanie po schodach, podnoszenie do bagażnika) czy będzie wożony w aucie i jak często (czy wygodnie i szybko można go włożyć i wyjąć z bagażnika i czy jesteś to w stanie zrobić sama), dużo miejsca na zakupy , no i długość gondoli (moje dzieci rodziły się duże i długie). Reszta typu materiał, mnóstwo dodatkowych bajerów wyposażenia (oj było tego dużo) to dla mnie akurat było mało ważne.

Przy trzecim dziecku planowałam kupić wózek z samą gondolą, osobno spacerówkę i osobno fotelik do auta.

Wpinanie fotelika samochodowego do stelażu wózka, choć nagminne, jest bardzo niezdrowe dla maluszka. Przebywa on w przykurczonej pozycji, która utrudnia oddychanie. Dodatkowo niekorzystnie wpływa na sylwetkę (pamiętajmy, że kości są bardzo plastyczne). Nie powie no się np. Robić zakupów przewożąc dziecko w ten sposób. - od tego jest gondola.

W samochodzie też sugerujesz przewozić w gondoli? np jadąc 500 km?Bo do sklepu rozsądna matka wchodzi z dzieckiem w ostateczności, robi szybko zakupy, więc te kilkanaście-kilkadziesiąt minut 2x/tydz.chyba dziecko kaleką nie zostanie będąc w foteliku 0-13 kg.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

No niestety, fizjoterapeuci dziecięcy a nawet konsultanci w sklepach z wózkami i fotelikami mają inne zdanie. Ale oczywiście każdy zrobi jak chce, w końcu to jego dziecko.

Tzn. jakie inne zdanie??? żeby zamiast fotelika 0-13 przewozić dziecko w aucie w gondoli? (bo nierzadko w samochodzie dziecko w tym foteliku spędza więcej czasu niż w tym sklepie na zakupach?)???

Pomijam to jakie wykształcenie ma konsultant-sprzedawca w sklepie z wózkami. Medyczne? Fizjoterapeutyczne? A może jest rehabilitantem? (Nikomu nie ujmuje kwalifikacji, ale bądźmy obiektywni, specjaliści od wad postawy nie sprzedają fotelików).Nie sądzę, by ktokolwiek normalny sugerował przewożenie dziecka nie w foteliku w samochodzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rodzisz we wrześniu. Kupiłabym wózek 2w1. Fotelik- nosidło sprawdzony i certyfikowany plus adaptery do stelaża do danego modelu. Wg mnie spacerówki z zestawów 2 w1 s solidniejsze, cieplejsze, wygodniejsze dla dziecka, które nie ukończyło roku. Wózek zawsze można sprzedać i potem kupić już spacerówkę typową dla większego dziecka.

Pamiętaj, że w zestawach 3w1 foteliki oferowane w zestawie są zwykle gorszej jakości, nie mają tylu certyfikatów bezpieczeństwa.
My kupilismy wózek 2w1 gondola/spacerówka i osobno do tego fotelik samochodowy, wyszło trochę drożej ale chodzi o bezpieczeństwo a na tym nie chciałam oszczędzać.
Pomyśl też o tym że na spacery w gondoli będziesz chodziła zimą, warto wybrać wózek z dużą gondolą, jeśli maluszek będzie spory a do tego kombinezon czy śpiworek, żeby za szybko nie zrobiło się ciasno.

Maga a czym się różni np fotelik Maxi Cosi który jest dołączony do zestawu (my taki mieliśmy w 3w1) od tego który można kupić w sklepie? No dla mnie niczym. Więc nie wiem w czym może być gorszy.
Ja osobiście przy drugim dziecku kupiłabym samą gondolę + fotelik. Spacerówka jaka by nie było to w 2w1 i w 3w1 będzie zawsze wielka, wysoko osadzona. Dla mnie lekka spacerówka była idealnym rozwiązaniem. Na zimę śpiworek i dzieciaczkowi wcale nie było zimno.

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Wakacje z dziećmi, agroturystyka - gdzie? (22 odpowiedzi)

Polecicie jakieś fajne gospodarstwo agroturystyczne na wakacje,może bory tucholskie?kaszuby lub...

wycięcie migdałow (3 odpowiedzi)

Gdzie obecnie czeka się najkrócej na wycięcie migdałów?

Pomysły na tegoroczne prezenty : (40 odpowiedzi)

Jakie są wasze tegoroczne pomysły na prezenty - dla męża/chłopaka, mamy, ojca, teściowej. teścia,...

do góry