Widok

Kaszki i ich sklad...

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Jestem wlasnie na etapie wprowadzania kaszek do jadlospisu mojego maluszka. Przeczytalam sklad chyba wszystkich dostepnych kaszek w marketach i powiem szczerze ze jestem zalamana.Czy naprawde wszedzie musi znajdowac sie cukier??
Udalo mi sie znalezc tylko jedna kaszke ktora w skladzie nie posiada cukru-oczywiscie najdrozsza ale nie o to chodzi.

Nie wiem czy to ja moze jestem jakas dziwna bo wszyscy dokola mnie podaja swoim pociechom byle co i nie zwracaja na to uwagi.

Jak to jest z wami?? Czy uwazacie ze serwowanie kaszek z cukrem takim kilkumiesiecznym maluszkom jest ok??
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Są kaszki holle jak tak szukasz.

Ja uzywam zwyklych z cukrem, uwazam ze od tego i tak się nie ucieknie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
gotuj manna jak tak Ci to przeszkadza ;)
teraz z bobovity wprowadzili niby jakieś bez cukru
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
e tam,

nibyBobovita wprowadzila "Minnim"a dla alregikow, cos na kształt Sinlac, ale w składzie jest i cukier tez.
Mysle ze Bobovita i Nestle maja juz to wpisane na zawsze, ze dosładzaja.

Holle sa na pewno bez cukru.

NIby sie od tego nie ucieknie, ale jak masz niejadka i dasz mu kaszki z cukrem to prawdopodnie zje jej mniej niz takiej niedosładzanej
image image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W UK bobovita jest pod marką Cow and Gate i mają kaszki bez cukru. Dla starszych dzieci mają super zmielone płatki bez żadnych dodatków. I nie kumam czemu tych produktów nie może być w Polsce....

Ja dawałam te które są dostępne na naszym rynku mimo że byłam świadoma że mają cukier. Miałam mały zapas z UK to dawałam tamte ale tak to nasze niestety.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Młoda mamo - przechodziłam ten etap ponad rok temu :) generalnie staraliśmy sie od poczatku unikać cukru i dosładzanych produktów i nie jest to łatwe (ale się da) :)
- kaszki bez cukru: holle, niemiecki hipp i babydream (do dostania na allegro) - stacjonarnie szukaj w sklepach ze zdrową żywnością.
Ja często zamawiałam na amarantus.pl ale ostatnio kiepsko u nich z towarem wiec poszukałam na allegro i na raz zamówiłam 6-7 opakowań.

A jakbyś interesowała się kiedyś mlekiem modyfikowanym to są dwa niedosładzane (jest tylko laktoza jako cukier prosty) - NAN i Hipp - reszta bardzo często ma pochodne cukru w stylu maltodekstryny itp.

A co do wpomnianego wyżej "uciekania" to synek ma 2,5 roku: bardzo żadko dostaje jakieś słodycze (przeważnie jest to jakiś wypiek a nie batonik itp.) słodki smak zna z owoców i "deserów" jakie ja robię (słodzone bananami, daktylami lub melasą).
Efekt: dziecko na mikołajkach w przedszkolu jako jedyne zajadało się mandarynkami i nawet nie sięgało po ciastka, które miało pod nosem (mimo iż wszystkie dzieci wokół niego jadły) - wiec jestem spokojna że nie będzie podjadało ukradkiem lub robiło mi histerię że też chce.
Moim zdaniem właśnie od małego nalezy uczyć zdrowych nawyków jedzenia bo trudniej jest odzwyczaić od czegoś dziecko niż nauczyć.

Zycze dużej dawki cierpliwości (i wyrozumiałości na opinie innnych) :)
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 6
A i jeszcze malutka uwaga :)
- można znaleść produkty "bez cukru" (wielki napis z przodu opakowania): a w składzie syrop glukozowo-fruktozowy, maltodekstryna itp.
- z kaszek jest jeszcze chyba Nestle "zdrowy brzuszek" zbożowa (ale musisz sama sprawdzić)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Aaa i dodam jeszcze że moja zrezygnowała z kaszek jak miała 1,5 roku a zaczęła je jeść koło 1 roku. Więc długo tych słodkich kaszek się nie najadła:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sorha za co masz minusa? dla równowagi ode mnie masz plusa,moje dziecko tez z tych co"gardza"słodyczami a wola owoce,młoda wogóle nie chciała jesc tych słodkich kaszek jedlismy manna z owocami
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Megii :) dzięki ale nawet się nie przejmuję kciukami hehe
O mannna z owocami - pycha, teraz można kupić maliny mrożone i dorzucić albo jabłko z cynamonem, banana ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Majowa wprowadzili jakąś bananową bez cukru ale tak jak pisała sorha pewnie mają coś w zamian (nie sprawdzałam) moja uwielbia manną ale od jakiegoś czasu robie jej na krowim, słodzone też jej daje nie powiem,że nie ale ona w ciągu dnia je normalnie tylko na noc butla i czasami na śniadanie- owoce też uwielbia malinki i bananki najlepiej a ostatnio do picia uwielbia sok jabłkowo burakowy :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to nawet nie wiedzialam, moze dlatego ze moja uczulona na banana, jablko, gruszke etc wiec nawet z owocami nie sledze, no ale chwali im sie
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No wlasnie kupilam Nestle zdrowy brzuszek bo to jedyna ktora znalazlam bez cukru.Czytalam tez o Holly ale one dostepne sa tylko na allegro. Jesli mojej Nestle nie beda smakowaly to kupie ta Holly.
Czy ktoras z Was ja kupuje swojemu dziecku?

Co do cukru to nie chce dawac maluszkowi poki nie musze.Chce wyrobic w niej jak najlepsze nawyki zywieniowe.Nie sadze zeby bylo w tym cos dziwnego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Syn dostał kilka razy kaszkę z paczki. Słodkie jak cholera i nie opłaca się ich kupować. Codziennie wieczorem dostaje kaszę manną ekologiczną na MM
image

www.facebook.com/MauaFotografia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
kupilam z bobovity mleczną-wielozbożową pelnoziarnistą bez dodatku cukru i maltodekstryny.Jest o smaku naturalnym,po 6 miesiącu.Kosztowala okolo 7 zł w auchanie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
oo bardzo fajny jest ten skład jeśli chodzi o kaszkę mleczną - szkoda że nie ma takiej samej bezmlecznej :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wspolczuje dzieciom
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ale czego wspolczujesz??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiekszość dzieci jada kaszki,a moje nie jadło wcale i nie miałam takich problemów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety w Polsce nie ma wielkiego wyboru. Wszystko jeden słodki szajs ;-) Kupowałam kaszki Holle - były wówczas w Bomi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My od poczatku korzystamy z kaszek holle i poki co corce smakuja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kupuje hipp i nestele zdrowy brzuszek, holle przez allegro. im później cukier tym lepiej. 'słodycze' dostaje pod postacią chrupka kukurydzianego i bezcukrowego biszkopta firmy mamut. a tak to owoce czy kisiel z soku.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bardzo byłam przewrażliwiona na punkcie cukru i soli w pierwszym roku życia mojego Dziecka ;)

http://forum.trojmiasto.pl/Czy-istnieja-kaszki-ryzowe-smakowe-owocowe-bez-cukru-t146127,1,16.html

w związku z tym kupowałam kleik ryżowy ;) robiłam na "naszym" mleku (karmiłam mieszanie, mój pokarm i Bebilon Pepti) i dodawałam owoce ze słoiczka ;) smak kaszki się nie nudził ;)

później kupowałam kaszki Nestle Zdrowy brzuszek - tą 8 zbóż :] pod koniec czasu kaszkowego odkryłam niemieckie kaszki Hipp http://allegro.pl/hipp-kaszka-bezmleczna-musli-banan-jablko-po6mie-i2801430925.html
http://xarchiwum.pl/hipp-kaszka-orkiszowa-bananowa-na-noc-bezmleczna-i1871750846.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaszki Holle były kiedyś w Organic Farma w galerii bałtyckiej, teraz nie wiem bo już ich nie jemy, my ogólnie też bardzo przewrażliwieni na punkcie zdrowej zywności i zdrowych żywieniowych nawyków u dzieci. Co do kaszek dawaliśmy najpierw te bardziej "marketowe: i potem ciężko było małą przestawić na holle dlatego polecam start od razu od takich bez cukru, myślę że w organicu coś mają jeszcze a przy okazji można kupić inne fajne przekąski dla dziecka i dla siebie. Mają takie fajne przeciery owocowe w kubeczkach, 100% owoc bio, bez cukru i dodatków. Moja córeczka chętnie je jadła jak była młodsza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Holle sa w sklepech ze zdrowa zywnosci, w nowo otwartym Bomi w Gdyni nie ma, ale moze w innym są.
Teraz zamawialam przez interenet ale w kilku sklepach BIo jest stacjonarnie wiec teraz bede tam kupowac.

to juz wiem dlaczego Bobovity bezcukrowej nie zauwazylam, uczulenie na bialko krowie wiec my musimy miec bezmleczne a ta jest mleczna.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy te Holle zawieraja gluten?? Bo chcialabym zamowic a na aukcji allegro sa zbiezne informacje.
Fajnie ze nie tylko Ja jestem przewrazliwiona na podawanie cukru maluszkom :)
Pozdrawiam wszystkie mamy Swiatecznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bezglutenowe kaszki to zawsze ryzowa, jaglana, kukurydziana - holle ma na pewno jaglaną (była to nasza pierwsza kaszka) i ryzową.
Jak nie możesz się doczytać to patrz czy na opakowaniu jest znaczek przekreślonego kłosa zboża - tak oznacza się żywność bezglutenową.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
maja i z glutenem i bez zawsze w opisie aukcji w składzie pisze wyrazie czy ma gluten czy nie.

My bezglutenowa uzywalsmy jaglana (ryzowej nie moglismy bo mielismy zaparcia a ryz zapiera)

potem na pol gwizdka tak z glutenem orkiszowa (zawiera mniej glutenu)
a z glutenowych jest juz duzo do wybow w HOlle
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje dziecko w ogóle nie je "kaszek dla dzieci". Kilka razy próbowałam podać, ale pluło lub zaciskało buzię. Mi też nie smakowały ;-). Słodkie, że aż mdli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
spróbuj Holle - one sa bez cukru, nawet dla mojej Mariny troche zbyt mało słodkie, ale daje sie przekonac po dodaniu tłuczonych orzechów albo krojonych suszonych moreli. wczesniej było tarte jabłko itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nigdy nie kupuje tych smakowych kaszek one aż się świecą od cukru. Robię mleko z kleikiem ryżowym i dodaje owoc. Z gotowych kaszek używam tych firmy holle
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Holle i Humana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To, że w tabeli wartości odżywczych znajduje się dużo węglowodanów, wcale nie znaczy, że kasza ma dodatek cukru.
Sama kasza manna ma 72,8 g węglowodanów na 100 g kaszy, biały ryż 86,8 g na 100 g, a w większości są to cukry.
Dlatego diabetycy nie powinni jeść nic z pszenicy, ani ryżu.
W kaszkach są jeszcze dodatki owoców i mleka, co zwiększa zawartość węglowodanów.
Nie można się obrażać na rzeczywistość - czy kasze gotuje się samemu, czy weźmie gotowca, to i tak dziecko nakarmimy cukrem.
Mojej małej dawalam niemiecką kaszę Milupa lub Bobovity bez dodatku cukru. Aż pewnego dnia powiedziała, że kaszy już nie ruszy. Poza tym nie dawalismy jej żadnych słodyczy do 2r. ż.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niektore kaszki Holle mozna teraz podobno dostac w superfarmach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam kaszki Holle, i Czary Mamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja Holle przez internet tylko, większy wybór i niższe ceny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

yes yes
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Amniopunkcja - do osób które już to przeszły (285 odpowiedzi)

Z uwagi na poprzednią ciążę z silnym podejrzeniem wady genetycznej, którą poroniłam w 13...

jak się przygotować do testów na prawo jazdy? (25 odpowiedzi)

Witam Za 10 dni mam egzamin na prawo jazdy. Mam pytanie odnośnie testów. Jak sie uczyłyście? Jak...

Decyzja o ciąży podjęta- co dalej :) (42 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było (kiedyś funkcjonowałam pod innym nickiem :)), ale teraz...

do góry