Widok

Łóżko dla 2.5 latka

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Hek, proszę o podpowiedzi gdzie i jakie łóżko kupić dla 2.5 latka. Najlepiej w rozmiarze 80x160. Mile widziane opinie na temat łóżek rosnących z dzieckiem z IKEA.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,

My dla takiego malucha kupiliśmy sam materac i to pełen wymiar 90x200 cm - leży na podłodze.

Zalety: spadając się nie potłucze i można skakać - nic się nie połamie, nikt się nie uderzy o rant itp, w razie co może się tam przespać dorosły (np. gdy dziecko jest chore i śpi z mamą).
Wady: nic nie schowasz pod spód.

Pozdr! Ewa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dziecko nie powinno spać na podłodze.
Myśmy mieli z Ikea białe z zabezpieczeniem. Bardzo dobrze je wspominamy. Wymiar 160 na 80. Mam je obecnie do sprzedania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlaczego nie? Śpimy tak wszyscy od 3 lat, ale może to źle...? Wentylacji brakuje, nie takie podparcie kręgosłupa? Będę wdzięczna za podpowiedź.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ewa, obawiam się, że odpowiedź będzie w stylu "nie bo nie" ;) Osobiście wolę spać na podłodze niż na niewygodnym łóżku, dzieci podobnie. Wczoraj czytałam na jakimś blogu wpis o meblowaniu pokoju dziecka w stylu montessori właśnie z materacem na podłodze i argumenty mnie przekonały. Moje dzieci mają łóżka właściwie tylko dlatego, że wcześniej nie wpadliśmy na to, żeby kłaść je na materacach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupiliśmy na allegro 160x80 cm, kalsyczne białe z szufladą, z zabezpieczeniem, rodzaj"happy" bodajże. Zakładam, że w okolicy pójścia do szkoły wymienimy, czyli 3-4 lata posłuży. Mamy od roku, nic sie nie dzieje, szuflada dolna to zbawienie, można dużo wpakować. Rozważałam te ikeowe, ale nie przekonują mnie te rozsuwane materace, a w takim wypadku jesteś na nie sazana, ja wolę jednak mieć wybór w postaci materaca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Spodziectwo, jest ktoś w temacie? (97 odpowiedzi)

Szukam mam synków ze spodziectwem, są tu takie?

small design polecam!!! (3 odpowiedzi)

Najlepszy sklep internetowy!

Nie mam ochoty na seks przy tabletkach antykoncepcyjnych (19 odpowiedzi)

Witam. Czy ktoś również dostrzegł u siebie taki problem? Dodam,że z tabletek nie zrezygnuje bo...

do góry