Widok

OGÓRKI-PRZEPISY

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Poszukuje przepisów na ogórki,kiszone ,konserwowe,pikle,salatki szwedzkie itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a my robimy kiszone ze sprawdzonego tatowego przepisu czyli 1,5 łyżki soli na 1 l wody, korzeń chrzanu, ząbek czosnku i koper - pyszne zawsze wychodzą :) dziś zebrałam swoje i mąż zrobił coś nowego z nich bo dodał liść wiśni i ciutkę cukru
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziś wieczorem robie krokodylki moje dziecko uwielbia ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ooo to może tutaj napiszę, szybciej się dowiem.
Ogórków nie obieramy tak?
Kroimy na cztery i nie wydrążamy ziarenek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
muszę zrobic te Wasze krokodylki bo slinka mi leci )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ile te krokodylki powinny postac w zalewie? bo ja zrobiłam dzis rano i juz do nich dopadłam .. mniam

i czy dobrze zrobiłam ze zalałam gorąca zalewa czy powinna ona najpierw przestygnąc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie obieramy i nic nie wydrazamy, kroimy na 4 tak jak piszesz:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie obieramy, nie wydrążamy, zalewamy GORĄCYM olejem i GORĄCĄ zalewą cukrowo-octową :)

o czasie stania pisałam wyżej :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karolina - u mnie w domu zawsze do kiszenia ogórków dawało się chrzan, czosnek, koper, liście wiśni i porzeczek :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny a czy do krokodylków zamiast chili można dodać zwykłej ostrej papryki?


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
słabe beda z papryka, wez sprobuj z curry jak nie masz chilli
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
curry nie lubię a gdzie kupić chili? byłam w carrefourze i nie ma :( a ogóraski zasolone już i wieczorem muszę robić zalewę


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kup chilli mielone :] najzwyklejszą przyprawę :) w każdym sklepie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe no widać nie w każdym bo w carrefourze nie ma, spytam w osiedlowym :)


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie żartuj ;P toż to jedna z podstawowych przypraw na sklepowych półkach ;)

może akurat wszyscy robią krokodylki i wykupili ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chilli w proszku wystepuje pod nazwa piepż chilli cayene, napewno jest...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dostałam w osiedlowym :), mówię Wam poważnie że w carrefourze nie było, dlatego zaczęłam się zastanawiać gdzie dostanę jak nie tam. Zaraz robię zalewę i jutro wypróbuję te pyszności.


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja juz prawie caly zapas wsunełam:) bieda jakas w tym carrefurze:p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ejj laseczki, a te ogórki jak już w zalewie postoją te swoje 10 godzin to są dobre do spożycia??
Wsadziłam je w słoiki, ale jak próbowałam przed wsadzeniem, to jakoś mi nie smakowały .. :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sylwia - próbowałaś ich jak już odstały swoje w zalewie octowo-cukrowej? dopiero wtedy wsadzałaś je do słoików?



jeśli próbowałaś po 10-12 godzinach stania w tej zalewie - to tak, ogórki były gotowe :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tfu - ja jem po 24 godzinach stania w tej zalewie :)


10-12 godzin to pierwsze stanie w samej soli ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

otworzyć firmę ?? (38 odpowiedzi)

Hej! Pewnie część pomyśli, o co ona pyta na tym forum, ale... jedno z drugim ma wiele wspólnego....

budowa domu czy mieszkanie?? przekonajcie mnie!! (141 odpowiedzi)

witam, wiem ze niektóre forumki budują własne domy za miastem, inne mieszkają w centrum miasta....

do góry