Widok

Obniżenie /wypadanie macicy

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny, które macie obniżenie /wypadanie macicy jak sobie radzicie? Ćwiczycie czy operujecie czy pessar, leki? Jak u Was z wyproznieniem? Ja pomimo mojego dość młodego wieku, 3 porodów, chyba coraz bardziej skłaniam się ku operacji. Ćwiczenia mięśni nie pomagają. Kto Was leczy? Podzielcie się doświadczeniami? Z góry dziękuję
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 11

Hepa, mi też powiedzieli, że jestem za młoda i że mnie obciążają jeszcze problemy prokto. Ale jak wyleczenia wszystko z tyłem to ja będę nalegac na zabieg czy leki, bo nawet pessar twierdzą, że mi nie potrzebny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Greta, nie wiem w sumie jakie jest zaawansowanie obniżenia.. Lekarz powiedział, że obniżona jest przednia ściana. Ale ja mam największy problem z wyproznianiem. No mam wrażenie, że za mocno się wysuwa. Lekarz uważa, że mam jeszcze ćwiczyć. Kurcze ćwiczę od zawsze, a od 3 miesięcy bardzo intensywnie. Daje sobie czas do końca roku. Jak się nie poprawi to poproszę o zabieg. Dlatego właśnie chciałam Was podpytać jak to u Was jest. No i jeszcze mam problem z nietrzymaniem moczu, wysilkowym. Ech...
Ja mam jeszcze problemy proktologiczne, więc najpierw chce z nimi zrobić porządek i potem z macica.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czym to się objawia ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Greta, a gdzie miałas operację, czy na Klinicznej? I czy dobrze jest po operacji?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Podłączę się pod temat. U mnie pessar jako tako daje radę (w sensie jestem w stanie żyć i kichać, ale skakać lub biegać już nie bardzo ;)) Kilku lekarzy powiedziało mi wprost, że jestem za młoda i mój problem jest "zbyt mały", żeby ktokolwiek mnie zoperował.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam operację, podwieszenie macicy na taśmie. Pessar nie spełniał swoich funkcji. Leki w przypadku zerwanych, czy naciągniętych więzadeł nic nie dają...
Jak duże masz obniżenie? Jaki sposób operacji Ci zaproponowano?
Pozdrawiam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Co zrobic gdy maz nie chce sie kochac? (301 odpowiedzi)

Tak jak w tytule. To jest moj-nasz problem. Moj maz w ogole nie potrzebuje seksu..u nas jest on...

jak się przygotować do testów na prawo jazdy? (25 odpowiedzi)

Witam Za 10 dni mam egzamin na prawo jazdy. Mam pytanie odnośnie testów. Jak sie uczyłyście? Jak...

Nocleg z dzieckiem w Krakowie lub okolicach (4 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone miejsca? Potrzebujemy 2/3 noclegi: dwoje dorosłych i jedno...

do góry