Widok

Obrzęk limfatyczny

Kochane czy któraś z was ma problem z obrzękiem limfatycznym?
czy puchnie wam noga w dodatku jedna lewa?
jak to leczyć żeby nie było tego obrzęku.?
czy można to operacyjnie leczyć?
do kogo się zgłosić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tym nie wolno czekać. Idź do lekarza rodzinnego, da Ci skierowanie do chirurga naczyniowego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie. Po pierwsze lekarz aby stwierdził czy to na pewno ta choroba i zalecił odpowiednią terapię. Ja mam obrzęk po mastektomii i kilka lat temu zaczełam używać aparatu do masażu uciskowego LX7. Bardzo mi to pomaga. Oczywiście najlepszy jest masaż wykonany przez fizjoterapeute... ale kogo na to stać przy większej regularności...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesteś pewna, że to obrzęk limfatyczny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
obrzeki konczyn dolnych trzeba niezwlocznie skonsultowac z lekarzem!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obrzęk limfatyczny można leczyć metodą kompresyjną (podkolanówki uciskowe, pończochy, rajstopy), ale najpierw musi to zobaczyć lekarz i uznać, że to faktycznie obrzęk i że taka forma leczenia jest w Twoim przypadku możliwa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi też puchnie lewa noga już rok podobno coś z limfą ale nie cierpię lekarzy jak się dowiesz co i jak proszę daj znac ok.
Dziekuję
"Kobieta jest to przysmak Bogów, byle go diabeł nie przyprawił."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
już byłam u chirurga naczyniowego. i zalecił tylko podkolanówki .Tylko , że to nie daje efektu jaki bym chciała. noga i tak puchnie.
"no proszę przyjść za pol roku"
czy jest jaka inna metoda wyleczenie się z tego?
i od czego to się bierze. ? jestem załamana :((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś jeszcze spotkał się z takim problemem. Proszę o informaje na powyższy temat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najpierw do lekarza od żył trzeba się udać. Skonsultować koniecznie to.
A potem jak mozna robić drenaże limfatyczne, takie masaże to tu~ http://m.dobrylekarz.info/gabinet/pawel-michalowicz-fizjoterapeuta-gdansk.htm
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obrzęki nóg mogą być objawem problemów m.in. z nerkami, wątrobą czy sercem, mogą towarzyszyć zaburzeniom krążenia żylnego (wtedy występują obrzęki żylne) lub może być to efekt niewydolności naczyń limfatycznych. Bardzo ważna jest dokładna diagnostyka.
Niewydolność limfatyczną można leczyć (lub wspomagać leczenie) m. in. poprzez kompresoterapię, masażem uciskowym w specjalnym mankiecie lub poprzez manualny drenaż limfatyczny.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak dostałam skierowanie na masaż dostępność najszybciej listopad 2013 po co mi zabieraja na ZUS?
A wiesz może gdzie można ale porządnie prywatnie z tym iść ?
"Kobieta jest to przysmak Bogów, byle go diabeł nie przyprawił."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
tez miałam masaże w takim rękawie 10 zabiegów . w szpitalu kolejowym w gdańsku. Robiłam już badania nerek, serca , wszystko okej z tymi narządami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też robiłam wszystkie badania i wszystko ok a zylaczka ani jednego ,ostatnio słyszałam że może być to od chorej tarczycy .I tu znowu szok słucham Panią w okienku a ona mi mówi że miejsca wolne kiedyś tam ...Ja nie umiem chodzić do lekarza kosmos :)Jak sie dowiesz czegos wiecej daj znac ,dziekuję zdrówka zycze !
"Kobieta jest to przysmak Bogów, byle go diabeł nie przyprawił."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mialam obrzęk nóg i trafilam do super masażysk Małgosi w Gdansku. Nie uwiezysz ale po jednym masazu wyszczuplila mi nogi o 3 cm. Mialam 10 zabiegow, razem zeszlo i 7 cm. Teraz nogi mam szczuplejsze,a co najważniejsze czuje lekkośc . Podam ci namiar tel. 693-450-241
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Na kablówce ostatnio oglądałem na TLC program o otyłości i tam mówili, że właśnie otyłość może być przyczyną takich objawów ( i właśnie tak niesymetrycznie). Tu sobie sprawdź BMI http://www.ofeminin.pl/fitness-i-zdrowie/prawidlowa-waga/kalkulator-prawidlowej-wagi-2.asp
Jeśli masz nadwagę mogę Ci coś polecić.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie mam otyłości . należę do osób szczupłych :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
UPS. Przez internet nie było widać. Chciałem się podzielić najnowszą nowinką.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam p.małgosie drenaz robi rewelacyjnie. Bardzo mi pomogla, zaplaciłam 75 zł za 50 min. Tanio i dobrze robi. Tel 693450241,ma gabinet na korzennej w gdansku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Na obrzęk limfatyczny masaż drenaż limfatyczny, polecam, znam jedna masażystke która naprawdę robi dobrze drenaż, złote ręce, szczerze polecam pani Małgosia Duchała tel 693=450=241 jest w gdańsku na korzennej, adresu nie pamiętam, zadzwoń i naprawdę się umówić. Bo warto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bardzo dobry efekt przynosi masaż przy użyciu aparatów do drenażu limfatycznego firmy Adverti. Polecam też połączyć to z mankietami uciskowymi oraz drenażem wykonywanym przez fizjoterapeutę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mialam to samo , trafilam do gabinetu masazu do pani Małgosia Duchała i mi bardzo pomogła, obrzek sie zmniejszył, lepiej mi sie xhodzi. Jesli chcesz podam ci tel. 693450241 przyjmuje w Gdańsku na ul. Korzennej. Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zobacz ten artykuł https://lipodema.pl/artykuly/jak-odroznic-lipodeme-od-obrzeku-limfatycznego/ bo masz porównanie obrzęku limfatycznego do lipodemii
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Zdrowie

BARDZO DOBRY STOMATOLOG GDYNIA (19 odpowiedzi)

Może ktoś polecić, byłem prywatnie w klinice w Gdyni i zęby mam tak zrobione, że trzy bolą...

Wysoki cholesterol (3 odpowiedzi)

Witam, Mam wysoki cholesterol (genetyka). Organizm źle toleruje leki z apteki. Co mogę zażywać z...

Internetowa apteka - proszę o opinie. (60 odpowiedzi)

Dziewczyny czy robiłyście kiedyś zakupy w aptece internetowej Gemini ? Czy jesteście...

do góry