Widok

Ojciec nie wyraża zgody na paszport co robić?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
moja córka ma szanse wyjechać na wakacje do mojej mamy do londynu jednak jej ojciec nie chce się zgodzić abym zrobiła jej paszport
Czy jest możliwość zrobienia go bez jego zgody?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
z tego co wiem to nie ma takiej możliwości do chyba 16 r.ż.

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na 99% nie ma takiej szansy:(
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Co Ty będziesz ???!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurcze.....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale do Londynu może pojechać na dowód osobisty, chociaż tu już nie pamiętam czy potrzebna jest zgoda obojga rodziców, ale chyba działa to w ten sam sposób...

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
na dowód też potrzebna zgoda:(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a nie da rady przez sąd uzyskać zgody?
image
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
jedynie sądownie ja dzięki mojemu ojcu do 18stki nigdzie nie mogłam wyjechać więc wątpie żeby i teraz coś się zmieniło.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
przez sąd jak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wystarczy złożyć do sądu wniosek o wydanie paszportu dla dziecka :) musisz zadzwonic do sadu i uzyskac konkretne informacje o oplatach, dokumentach itp :) pozdr
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
trzeba isc do są'du rodzinnego :)
Tam zgłosić ze ojciec dziecka nie chce wyrazic zgody na niego ja tak miałam tzn jak byłam mała
mama musiała tylko powiedziec ze nie chce mnie wywiesc a jedynie wyrabia go poto zebym mogła pojechać na wycieczkę odwiedzić ciocię itp było to lat parenascie temu
sprawa trwała od lutego do maja :) i
teraz to samo robi moja przyjaciołka z ojcem dziecka i tez bez problemu jedna sprawa i danego dnia ojciec dziecka musi zglosic się w biurze paszportowym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
wydział rodzinny i nieletnich jakoś tak.............
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak ojciec się nie zgłosi do biura paszportowego?
podejrzewam że tak właśnie bedzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Złóż pozew do najbliższego Sądu Rodzinnego.. Jest duza szansa o zgodę.. :) A ojciec ma prawa do dziecka..? Jeżeli tak, to czy sam sie przyznał, czy była rozprawa o uznanie..?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wtedy byliśmy razem więc uznał sam :)
nie ma ograniczonych praw
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mogą Ci w biurze paszportowym wydać bez ojca.. Ale to zależy od pracownika.. ;) spróbować nie zaszkodzi.. :) tylko nic nie mów.. jedź z dzieckiem sama i zobaczysz co bedzie.. :) jak zapytają o ojca, powiesz, że nie masz chwilowo jak sie z nim skontaktować, a paszport potrzebny na wakacje..

Jeżeli to nic nie da to tylko Sądownie..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wtedy zostanie ukarany i od ręki dostaniesz zgode na jego wyrobienie :)

bez jego zgody na bank nie wydadzą bo to za duze ryzyko ze dziecko porwane itp
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko sama nic nie wyjeżdżaj z tekstem o ojcu dziecka.. ;D

A może uda Ci się dogadać z byłym i w końcu ulegnie.. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tagi:Dziecko, Paszport, Rodzina, Sąd
Sądowe pozwolenie na wydanie paszportu dla dziecka
Jeśli jeden z rodziców nie zgadza się na wyrobienie dziecku paszportu, należy zwrócić się do sądu rodzinnego w celu uzyskania takiej zgody. Wniosek w tej sprawie składa się do wydziału rodzinnego i nieletnich.

Sądem właściwym do rozpoznania wniosku o wydanie zgody na uzyskanie paszportu przez dziecko jest:

•sąd rejonowy miejsca zamieszkania dziecka,
•sąd rejonowy miejsca pobytu – jeśli dziecko nie ma miejsca zamieszkania,
•sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy – jeśli miejsca zamieszkania bądź pobytu nie da się ustalić.
WARTO WIEDZIEĆ

Za granicą dokument paszportowy może być wydany za zgodą tylko jednego rodzica. W ten sposób paszport można otrzymać wyłącznie z ważnych powodów, jeżeli przemawia za tym dobro dziecka. Szczególnie wtedy, gdy uzyskanie zgody drugiego rodzica jest niemożliwe lub znacznie utrudnione.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oli.. znam przypadek, że wydali, ale ojciec dziecka był w biurze paszportowym.. dał zgodę- która nie była potrzebna.. Nie kazali mu nic podpisywać.. Wtedy nerwy dostał.. ;D ale fakt.. to rzadkość..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasza córka ma 15 lat,i tez jedzie na wakcje do Angli,złożyłam wniosek o DOWOD OSOBISTY,musialam tylko przyjsc z córką,dokumenty jakie byly potrzebne to tylko akt urodzenia córki i dwie fotografie,na miejscu tez musialam napisac wniosek do jakich celow potrzebny dowod,opisalam tam ze jedzie na wakacje do Angli,mąż nie musiał podpisywac zadnej zgody.Spróbuj wydaje mi sie ze bez problemu wyrobisz jej DOWÓD.
Powodzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
to trudny przypadek nie ulegnie:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga.. Warto próbować.. Może akurat.. wierzę, że go przekonasz.. Cio jemu to szkodzi..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
no może nie dam sobie ręki obciąć ja Maksiowi wyrabiałam nie jesteśmy małżenstwem i m musiał podpisać zgodę itp
ale fakt w morde nikt nie da :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
.. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie chyba łatwiej jest coś ominąć jak się jest lub było małżeństwem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie kumam co to za czlowiek!!!
przeciez jakbys chciala uciec z dzieckiem to i zadnych papierow nie potzrebujesz bo na granicach nie ma kontroli granicznej!!! mysmy jechali do wilna z niemowlakiem (mielismy paszport) ale nikt nawet do niego nie zajzal, (a gliniaze nam prawie mandat dali wiec mogli sprawdzac ;))

robiac tobie na zlosc krzywdzi dziecko!!!
moze odnosnie tego czy ojciec musi podpisac czy nie, wplyw ma wiek dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a moze idz z jakims facetem ktory bedzie "statysta" to moze nie poprosza cie o zgode ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pieczulka, kontroli granicznych nie ma, ale jakiś dokument tożsamości trzeba za granicą mieć. co z tego, że wyjedziesz bez. Zatrzyma Cię policja i jak wytłumaczysz, co to za dziecko? Moje? A skąd wiadomo, że Twoje :)

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie o to chodzi dziecko ma okazje zobaczyć cos pozwiedzać a dziad się uparł i koniec.......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ryzykuj, tylko przeprowadz sprawe w sadzie.
W biurze paszportym nikt nie ryzykowal utraty pracy, taki jest wymog,ze oboje rodzice podpisuje sie pod wnioskeime o wydanie paszportu dla nieletniego
A w przypadku, gdy wyjedziesz z dzieckiem za granice, i ojciec dziecka sie dowie, to moze to sie skonczyc zle dla ciebie-mozesz miec sprawe karna.a gdyby ojciec dziecka chcial ograniczyc tobie prawa do dziecka, to wtedy by mial mocne argumenty.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgodnie z obowiązującym prawem, dziecko ma prawo widywać dziadków, nawet, jeśli mieszkają za granicą. W takiej sytuacji należy w odpowiednim sądzie złożyć wniosek o wydanie paszportu, sąd może chcieć do rozpoznania sprawy zaświadczenia od np pracodawcy babci, ze mieszka poza RP. Jeśli dostarczysz wymagane dokumenty, sąd wyda zgodę i ojciec dziecka nie może tego kwestionować. Gdybyś nie miała rodziny za granicą byłoby trudniej, zatem do dzieła, idź do sądu, dowiedz się, czego dokładnie potrzeba i załatwiaj, na sprawę czeka się ok miesiąca, więc jak się pospieszysz, to córa pojedzie do babci na wakacje :)
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na sprawę czeka się w tej chwili niestety, ale dłużej.
Okres wakacyjny to najgorszy okres na oczekiwanie do sprawy :(
Jednak nawet na przyszłość warto złożyć do Sądu taką prośbę.

Ja złożyłam sprawę o zniesienie ustalonych widywań ojca z dziećmi, żeby mógł widywać je kiedy chce.
Nie dość, że na pierwszą sprawę czekałam 3 miesiace, to jestem juz po dwóch a trzecia wyznaczona na lipiec, jak to Sędzina powiedziała, jestem w czepku urodzono, bo prawidłowo powinna wyznaczyć termin kolejnej sprawy na październik !
To jest paranoja, oboje rodziców zgodnie chcą znieść ustalone widywania się ojca z dziećmi, a Sąd wymyśla :)

Dowiedz się jak to jest z paszportem, może nie trzeba zgody ojca.
Wiem też, że jak wywieziesz dziecko zagranicę, powinno się ojca dziecka zawiadomić o tym, ponieważ jak On się dowie, że dziecko pojechało bez jego zgody ma prawo zawiadomić odpowiednie organy o tym i mogą Cię zatrzymać.
Z drugiej strony, wiem, że zawiadomienie odpowiednich organów i ruszenie całej sprawy trwa dość długo, więc znając życie, zdążysz wrócić do PL z dzieckiem, zanim ktoś cokolwiek zrobi, ale po co niepotrzebne nerwy.
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przepraszam, nie z paszportem tylko DO bo na paszport na pewno trzeba zgody
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja wczoraj odebrałam moim dziewczynką DO, przy składaniu wniosku tatuś musi podpisac oswiadczenie ze się zgadza, inaczej nie wyrobią ,
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to lipa przez sąd nie zdąże tego załatwić:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
napisz o tryb pilny nie narzekaj koleżanko tylko tyłek w troczki i jazda :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zaraz jadę zapytam o paszport i dowód zobaczymy co się da załatwić
dziękuje wszystkim za porady:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do wyrobienia paszportu konieczna jest wizyta obojga rodziców.Taki jest wymóg,
Dowód osobisty - jeżeli dziecko ukończyło 13 lat wystarczy zgoda 1 z rodziców ( czyli Twoja).

Brak porozumienia - sądownie.

Popieram tę ostrożność - gdyż 1 z rodziców może łatwo "stracić " swoje dziecko poprzez wywiezienie Go na stałe poza granicę RP.
A takich przypadków jest niestety wiele...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
a może poprostu kocha dziecko !!! a matka to latawiec któremu zachciało się romansu z nowym facetem!!! dlaczego każdy kto tu pisze nie weźmie pod uwagę normalnego ...pracowitego...uczciwego ojca. czy każdy ojciec w waszych oczach to drań..? bo mamusi zachciało się romansu i chce wyjechać to ojciec ma stracić kontakt z ukochanym dzieckiem...wystarczająco został skrzywdzony widujac dziecko dwa razy w tygodniu a nie na codzień...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak przez Sąd trzeba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dowód możesz wyrobić sama nie informując o tym ojca dziecka. Ja wyrobiłam córce sama i latamy na wakacje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dowód osobisty można wyrobić dopiero po 16 roku życia, po tym samym co nie trzeba pytać rodziców o zgodę na wyrobienie paszportu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dowód małe dziecko ?? to moze jeszcze ma prawo jazdy ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Wyrabialismy dziecku dowod 3 tygodnie temu.Dziecko lat 4;-)...Bylam z drugim maluszkim w aucie,wiec maz sam poszedl zlozyc dokument...Babka nie odpuscila, musielismy sie z mezem wymienic i musialam przyjsc ja i podpisac..Powiedziala, ze bezwzglednie dwoje rodzicow musi byc..Ze takie sa zasady i nie odstepuja..Wiec kurcze, nie wiem ile lat ma twoje dziecko,ale widze, ze trzymaja sie zasad...Jak jedna z forumek napisala, ze moze jakis urzednik sie ugnie, to szczerze mowiac nie sadze,bo nikt nie bedzie ryzykowal przeciez.....W kazdym razie powodzenia!!!!A czemu Ojciec taki nieugiety?:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewcia.. pisałam, że może były sie ugnie.. nie urzędnik.. ;)

Aga.. Byłaś..?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie ma szans jeśli ojciec nie wyrazi zgody,wiem to z doświadczenia.Ja załatwiłam sprawę mądrze -odebrałam ojcu dziecka prawa rodzicielskie.Zaznaczam odebrałam nie ograniczyłam,i mam święty spokój bo to ja decyduje o wszystkim ;) i niektórzy pomyślą wredna baba ze mnie otóż nie "tatuś" dostał swoje 5 minut ale nie interesował się kompletnie niczym,zero zainteresowania dzieckiem,zero wsparcia finansowego,zero pomocy.Od tamtej pory do teraz nic się nie zmieniło a dzieciak ma ponad 7 lat .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
"Mądrze" - to nie była kwestia Twojego wyboru i Twojej decyzji. Uzyskałaś orzeczenie o pozbawieniu praw ojca tylko dlatego, że On się nie interesował dzieckiem, nie płącił itp. Gdyby wykazywał dobrą wolę to nic takiego byś nie uzyskała, bo sądy nie pozbawiają praw rodzicielskich ot tak bo mamusi czy tatusiowi akurat sie tak chce. Więc nie pisz, że Ty tak załatwiłas, bo Ty akurat nic tutaj do powiedzenia nie mialas. tatus zaniechal swoich obowiazkow i dlatego tak sie stalo. Zaden w tym Atwoj udzial i Twoj sposob.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
musisz wystapic do sadu z wnioskiem o wydanie paszportu,
wtedy sedzia podejmuje taka decyzje a nie ojciec dziecka
wiem to, bo sama tak robilam i sie udalo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie ma mozliwosci wyrobienia bez ojca zgody.moja siostra tez musiala prosić starego ktory z laską się zgodził ://
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ile sie czeka za taka decyzja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak najlepiej podac ojca o alimenty on placi a ty wyjedziesz do londynu poznac jakiegos ciapaka lubinnego brudasa tak?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 12
a nawet gdyby to nie ma prawa do szczęścia,ułożyć sobie życie na nowo?
Facetom wolno dupczyć wszystko co chodzi,ale jak kobieta z dzieckiem pozna kogoś i zacznie układać sobie życie to już buchy wielkie......
Zrobiłeś dziecko to płać.........kobieta więcej daje w wychowanie dziecka niż facet te kilka stówek
image
image
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4
a jak robila dziecko to o czym myslala bylo trzeba myslec wczesniej z kim sie robi. Ale nie martwice sie ciapaki , murzyni, kurdowie i inni na was czekaja. A pozniej beda oczy codziennie podbite ale dla kolezanek mowicie ze jest ok fajnie. Takie zaklamanie. Najlatwiej faceta podac o alimenta i miec go z glowy. Kobieta wiecej daje w wychowaanie co za bzdury ciekawe co daje, chyba bardziej w rozpieszczanie dziecka. Dlaczego sady przyznaja prawa do dziecka dla kobiet to jest niesprawiedliwe. A to ty powinnas placic alimenta? Zrobilas to plac!!!!!!
Sad przyznaje na alimenta 500zl na dzecko czyli kobieta tez placi 500zl
Pol na pol tak? co za niesprawiedliwosc. A tesciowe sie ciesza bo caly czas buntuja prawda??
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 12
właśnie takim jak ty powinno sie odbierac prawa rodzicielskie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zapraszam na mojego blooga poczytajcie jak jest


http://kamilplay.bloog.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Kamiluplay- chyba czegoś nie rozumiesz, bądź jeszcze jesteś mało dojrzały.
Oboje rodziców są od tego, żeby utrzymywać swoje dziecko, bez względu na to, czy są razem czy też nie.

Ojciec dziecka niech robi co chce, niech żyje swoim życiem, ale obowiązkiem jego jest płacenie na swoje dziecko !

Tak samo matka, jej obowiązkiem jest utrzymywanie dziecka, ale ona ma więcej obowiązków, bo wychowuje je, dba o nie...

Często ojcowie w ogóle się nie interesują dzieckiem, tak to właśnie jest w przypadku autorki wątku, więc nawet gdyby chciała wyjechać wraz z dzieckiem i poznać tam kogoś, to dlaczego nie ?
Co w tym złego ? Wy faceci możecie nie płacić na własne dziecko, nie interesować się nim, ale jak kobieta chce życie na nowo układać, to nagle w Was odzywa się instynkt psa ogrodnika.

W Twoim przypadku i z Twojego bloga wynika jasno, ze jesteś, albo mało dojrzały, albo ktoś kiedyś Cię skrzywdził.
Nie znasz jeszcze życia w ogóle.
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cieszy mnie ze Ty jako matka wsyztsko rozumiesz szkoda tylko ze dopiero teraz to zrozumialas a nie przed robieniem dziecka.

Jak niech ojciec dziecka robi co chce. Oboje rodzicow powinni byc razem z dzieckiem nie odchodz od sedna sprawy.
Bo dziecko ktore rozwija sie tylko z jednym z rodzicow jest patologia jest sierotą.
Obowiazkiem faceta jak i kobiety w chwili gdy maja dziecko jest prawidlowe wychowanie w rodzinie.

U Ciebie jest najwazniejsze to zeby ojciec placil za sowje dziecko jestes materialistka i widzisz tylko pieniadze a nie dobro dziecka.

Jest to co ty piszesz niesprawiedliwe ze kobieta tylko moze wychowywac dziecko a facet placic nie dajac szans facetowi na wychowanie bo wizyta 2 h dziennie to nie to samo.

Nie interesuje sie dzieckiem a jak ma sie interesowac jak wczesniej po zabraniu calej wyplaty ona wyzuca go z domu bo tesciowa ja tak namowila bo z kolegami wyszedl na piwo co?

Namawiasz autorke zeby wyjechala i szukala kolejnego frajera na alimenty mysle ze powinno to byc karane jest to podjudzanie, podzeganie to tak jak by kogos namawiac do kolejnej kradziezy.

Co to znaczy zyc na nowo co ty jestes w jakiej grze komputerowej nie ma zycia na nowo. Twoje zycie jest juz tylko dla dziecka i polega na przekazaniu wiedzy zeby dziecko nie mialo takich problemow jak ty. Ale jak chcesz wychowac dziecko bez ojca. Ciapak nie wychowa dziecka tak jak jego prawomocny ojciec, nie daj sie oszukac kolezanką

Dobrze ze ojciec nie chce podpisac wniosku o wydanie dokumentu na wyjazd. A takie teksty ze wyjezdrza zeby dziecko tez podrozowalo zwiedzalo mnie smiesza. dziecko ma sie uczyc.
To matka chce zwiedzac i dawac d...py dla ciapakow.

Z mojego blogu wynika ze wniosek jest jeden kobiety jestescie przykre!!!!!!!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 16
ulalalala.. Kamil.. dlaczego tak się bulwersujesz..? :)

W jednym przyznam Ci rację.. nie zawsze prawa do wychowania dostaje ojciec.. dziecko najczęściej zostaje przy matce.. i są przypadki, że to błąd.. bo matka jest tyranką.. ale jest i odwrotnie..

Nie znasz przypadku autorki wątku.. może ojciec dziecka ma je rzeczywiście w czterech literach..? Z własnego wyboru..?

Z tego co czytałam to dziecko chyba same ma wyjechać do babci..? Mogę się mylić..

Następnie.. Moim zdaniem ważniejszy jest ten ojciec (ojczym), który wychowuje dziecko.. nie ten co spłodził.. Oczywiście w przypadku takim jak pisałam powyżej.. że ojciec ma w tyłku dzecko.. Nie interesuje się niczym co z dzieckiem związane..

Następny wątek.. matka dziecka ma prawo ułożyć sobie życie na nowo.. jak i ojciec malucha..
I tutaj też troszkę racji Ci przyznam.. bo nie wiadomo na kogo się trafi.. jak ojczym/macocha będzie traktować dziecko..? Na początku może być ok.. a później..? Nie jestem za szukaniem kogoś na siłę bo jest się samemu/samej.. Należy pamiętać, że się ma dziecko.. i nie szukać na siłę.. jeżeli się trafi to super.. każdy ma prawo do szczęścia.. :) ale w pierwszej kolejności niech dziecko będzie szczęśliwe.. :)
Ale oczywiście jest wiele przypadków, że jest ok.. :) ale niestety znam i takie, że dziecko miało już kilku tatusiów.. i to jest dla mnie chore.. bo zawsze szkoda dziecka..

I się rozpisałam.. :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
o kurcze jeden dzień mnie nie było a tu tyle nowości
Do Kamila nie jade do Londynu dawać dupy murzynom !!! chcę aby moja córka (mam dwie) pojechałan na wakacje do babci zawsze to jakaś frajda
nie stać mnie na kolonie czy obozy:(
ojciec moich córek nie płaci alimentów a ma je zasądzone i nawet powiem Ci ile łacznie 450zł majątek prawda?
Nie powinno się oceniać kogoś kogo się nie zna tylko dlatego że tak Ci się podoba
Dużo przykrości sprawiły mi Twoje wypowiedzi:(
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bulwersuje sorki ze to tak wyglada ale nie moge wytrzymac jak to czytam

Bulwersuje sie tym ze matka myslac tylko o sobie widzi swoj cel wyjazdu z dzieckiem po to zeby uzyskac w angli zasilki na dziecko i po to zeby szukac wrazen gdzie indziej.

Prawo do wychowania dziecka dostaje kobieta w 95% a w 5% facet gdzie jest rownouprawnienie o ktorym tak feministki glosno krzycza.

Nie znam przypadku autorki tematu masz racje ale moje pytanie jest jaka jest przyczyna rozstania zwiazku. Bo moze jest taki ze to ona kobieta go zdradzala z innym a teraz ma alimenta i chce wyjechac za granice a on poprostu nie chce na to pozwolic bo wie ze juz nigdy moze nie zobaczyc dziecka bo je tak bardzo kocha.

Mysle ze milosc faceta do dziecka jest milion razy wieksza od kobiety.

Znam facetow ktorzy mieszkaja za granica i placza za swoimi dziecmi bo nie moga ich widywac i placza za kobietami swoich dzieci bo one nie chca byc z nimi bo maja w glowach poprzestawiane przez tesciowe.

Dlatego w wiekszosci przypadkow o tym jak wyglada nasz zwiazek decyduje rodzina.

No autorka pisze ze niby dziecko tez chce podrozowac pffff prosze jak dziecko moze chciec podrozowac nie dajcie sie oszukiwac chodzi o to be matka przekaze dziecko tesciowej i bedzie szukac wrazen czyli innych frajerow a ciapaki czyli ogolnie muzulmanie czekaja i zacieraja rece.

MUZULMANIE SMIEJA SIE Z NAIWNYCH POLEK!!!!

Mam nadzieje ze kiedys ten proceder sie skonczy bo dazy to do bandyctwa w wykonaniu kobiet. Jest to walka plci jaka sie jawnie rozgrywa.

Idealnym modelem jest rodzina czyli 1 facet + 1 kobieta + dzieci = MW
Odstepsow od tego modelu jest katastrofalne nie dla Ciebie lecz dla twoich dzieci.

Pozdrawiam myslące kobiety.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 12
gdybyś dokładnie czytał to wiedziałbyś już że
1 ja jestem autorka tego wątku
2 mam dwie córki a paszport chcę dla jednej
3 ojciec ma dzieci w dupie
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
a tak w ogóle to nie obrażaj mnie bo mnie nie znasz
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kamil widzę, że niestety masz wśród siebie przykre przykłady, ale przykro mi ponieważ sposób Twój wyrażania się jest makabryczny.
Ja też bym tak mogła, że faceci to ch..je chcą dziecka płodzą, a potem takie biedne słodkie maleństwa porzucają mając je głęboko w poważaniu i pewnie pakują swoje gówniane gadki kolejnej biednej kobiecie pragnącej szczęścia i robią następne biedne dziecko. Czy Twoim zdaniem dzieci takich debili nie mają prawa do życia. Co powiesz córce jak klasa do której chodzi jedzie na wycieczkę zagraniczną a dziecko nie może bo tatuś widmo robi na złość mamie, której nie chciał ale przecież niech ma a co zatruję jej życie. Co byś powiedział gdyby dziecko miało okazję jechać na wymianę zagraniczna ale nie może rozwijać swoich horyzontów.
Ty masz złe przykłady w swoim gronie ale ja nie znam żadnej matki, która porzuciła dzieci, znam za to dzieci, które zostały porzucone przez "dawców plemników".
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oby wszyscy/tkie faceci/kobiety tak tęsknili za dziećmi.. Niestety tak nie jest zawsze.. i to boli..
Bo to, ze rozpadł się związek, nie oznacza, że kończy się więź z rodzicem..

Jest pełno ojców/matek (w wiekszości ojców), którzy naprawdę kochają, tęsknią.. a mają uniemożliwiony kontakt z dzieckiem przez stronę, która wychowuje malucha.. to przykre..

Dlatego aż przykro patrzeć na to.. i nie rozumiem takich mężczyzn/kobiet.. bo to dziecku największą krzywdę robią..

nie bronię facetów/kobiet.. bo są w dwóch płciach takie przypadki.. jedno mnie winne, drugie bardziej.. ale wina nigdy nie leży po jednej str..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A najbardziej boli brak zainteresowania.. I często zwalanie winy na osobę drugą "bo ona/on mi zabrania", kiedy tak nie jest.. są i takie przypadki.. odzwierciedlenie wcześniejszej wypowiedzi.. :D

Każdego przypadek jest inny.. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie zawsze jest się prawdziwą rodziną. Czy uważasz, ze powinno się zawsze ratować związek, żeby była przysłowiowa RODZINA, mama-tata-dzieci ?
Czasem się tak nie da i nie pisz, że trzeba było myśleć jak sie robiło dziecko, bo pewnych spraw nie przewidzisz, bądź się zmienią po nastu latach i co wtedy ?
Udawać, że jest ok ?
Jesteś bardzo negatywnie nastawiony, w jakimś stopniu słusznie, ale nie wrzucaj wszystkich do jednego wora !

Napisałam, ze facet niech robi co chce, ale alimenty powinien płacić.
To nie jest materializm, tylko obowiązek obojga rodziców łożyć na swoje dziecko !
Bardzo często facet pije, bawi się i zapomina o swoich dzieciach, nie dokładając się do utrzymania swojego dziecka i co kobieta podająca go do komornika, jest materialistką ? Bo nie interesuje ją co facet robi.
Nie bądźmy cierpiętnicami, trzeba mocno stąpać po ziemi. Życie układa się różnie, nie zawsze tak jak chcemy, ale pamiętajmy, że rodzicami będziemy całe życie
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rany tak czytam i czytam sama nie wieże w to co czytam, jakie taxy na dzieci w Anglii? Te 20f to taki majątek na przeżycie? Mentalność takzwanych tatusiow jest taka jak mają możliwość nakierunkowac dziecko dać wkład w wychowanie maja to w d*pie wazniejsi koledzy internecie leżenie na kanapie bo on z pracy wrócił wszystko pod ryjek postawione i gra a kobieta z dziećmi tu i tam pranko gotowanko przygotować na jutro praktycznie jak śpi ma wolne. A jak już się wszystko rozsypie ooo najwięcej krzyczy że dzieci dla niego najważniejsze to czemu wcześniej ich nie widział? Nie wydanie zgody na paszport jest tylko na złość kobiecie żeby nie miała tak łatwo żeby dopiec bo akurat może zalosne...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przykre....? Facetom nagle się coś zmienia.... Mają w nosie dzieci, bo albo są za małe, albo za głośne... Zawsze coś... I to on w końcu poszedł do mamusi... Bo tam zero obowiązków i co? Jeżeli facet ma wszystko w nosie i tak mu dobrze to niech chociaż płaci.... Cięzko wychowywać dziecko i tyrać na 3 etaty...Egoiści nic z siebie nie dają i jeszcze ograniczają możliwość wyjazdu dziecka....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam, podobną sytuację miałam w ubiegłym roku. Składasz w sądzie wniosek z prośbą o wydanie zgody dla dziecka na paszport i krutko uzasadniasz dlaczego tata się nie zgadza.
Moja sprawa od chwili złożenia w sądzie odbyła sie po 2 tygodniach z obecnością moją i taty mojego syna,po wyjaśnieniach sąd wydał pozwolenie więc uszy do góry.)
Nie jest to takie straszne i beznadziejne jak się wydawać może.
Życzę powodzenia i udanych wakacji.))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Acha no i chciałam jeszcze dodać zgłoś niepłacenie alimentów do prokuratury,ja (niestety) zmuszona byłam to zrobić bo alimenty nie wpływały od 2lat..sprawa potoczyła się szybko,obecnie od2miesięcy były mąż został "skierowany"do odbycia pracy na rzecz spłacenia zaległych alimentów i o dziwo nagle znalazł czas na pracę itd. Jak nie płaci na wasze dzieci to składaj pismo w urzędzie miasta w dziale alimenty i świadczenia rodzinne.Spokojnie przyznają Twoim dzieciom alimenty od miasta.
Ps. Wszystko można załatwić tylko nie można się bać że pewnie się nie uda itd. Powodzenia.))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
widze że Kamil ocenia wszystkich jedną miarą, jemu się nie udało i całe zło tego świata zwala na kobiety materialistki i puszczalskie. No sory, ale tak nie jest. Kobeita nie ma prawa poznać kogoś nowego? A facet może bzykać kogo popadnie i jest fajnie?
Czesto ojczym jest dla dziecka lepszym opiekunem niż tatuś.
Nie ma co generalizować, każdy przypadek inny. A Ty myślisz, że zawsze wszystko jest takie samo jak u Ciebie.
Poza tym fajnie że kobieta chce żeby dzieci wyjechały i świat zobaczyły. Ja nie byłam nigdzie i nie powiem żebym była z tego powodu szczęśliwa.

Większośc przypadków jest takich że po rozwodzie ojciec nawet nie zamierza widywac się z dziećmi, bo ma ważniejsze sprawy na głowie, nową babę i nowe dzieci. Ojciec mojego męża przez 15 lat się nie zjawił chociaż mógł, a teraz na ulicy nawet sie nie przyzna, głowę spuści i idzie dalej. Matka w życiu nie zostawiłaby dziecka (w większości przypadków). Albo ojciec weźmie dziecko na 2 dni w miesiacu i mysli, że bierze czynny udział w wychowaniu. Alimenty to ich zasmarkany obowiązek, skoro nie mają zamiaru wychowywać, opiekowac się dzień i noc, stać przy łóżeczku jak dziecko chore, odrabiać lekcji, chodzić na wywiadówki, sprzątać wymiociny, to niech chociaż łoży na jego utrzymanie. Ojciec myśli że wychowanie polega na zabraniu raz na miesiac do zoo albo na plac zabaw. W końcu to też jego dziecko, minimalne poczucie obowiązku kazałoby te alimenty płacić, a z tego co widzę jest jedno wielkie kombinatorstwo jak nie płacić albo jak płacić jak najmniej.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba było obejrzeć sobie film o porwaniach dzieci do domów publicznych, a potem się mądrzyć, że ojciec nie chce puśćić dziecka za granicę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
bo to jest tak, że to 13go roku życia oboje rodziców muszą się zgodzić na wydanie D.O czy paszportu a po 13 r.ż wystarczy jeden rodzic. Miałam staż w UM w D.O więc wiem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pozwólcie, że i ja dorzucę swoje "trzy grosze". Powyższa informacja napisana przez Panią "Helę", co to miała staż w UM, jest nieprawdziwa!! Może pracowałaś w D.O. jak piszesz, ale procedura wydania paszportu jest zgoła inna... może lepiej że już tam nie pracujesz, bo wszystkim nam będzie łatwiej. Na stronie ministerstwa administracji są jasne i jednoznaczne wytyczne, kto i kiedy oraz do jakiego wieku. Małoletnim, według polskiego prawa, jest się do 18 roku życia - Pani "Helu" a nie do 13-go...
Jak uzyskać paszport dla dziecka:

* Do paszportów biometrycznych i paszportów tymczasowych nie można wpisywać dzieci.
* Wniosek o wydanie dokumentu paszportowego osobie małoletniej składają rodzice lub ustanowieni przez sąd opiekunowie albo jeden z rodziców lub opiekunów z pisemną zgodą drugiego z rodziców lub opiekunów, poświadczoną za zgodność przez organ paszportowy lub notariusza.
* Na wydanie dokumentu paszportowego osobie małoletniej jest wymagana zgoda obojga rodziców, złożona przed organem paszportowym lub notariuszem, chyba że na podstawie orzeczenia sądu jeden z rodziców został pozbawiony władzy rodzicielskiej lub władza ta została ograniczona. W przypadku braku zgodności stanowisk rodziców lub niemożności uzyskania zgody jednego z nich, zgodę na wydanie paszportu zastępuje orzeczenie sądu rodzinnego.
* Paszport małoletniemu można wydać za granicą za zgodą jednego rodzica wyłącznie z ważnych powodów, o ile przemawia za tym dobro małoletniego, szczególnie jeżeli uzyskanie zgody drugiego rodzica jest niemożliwe, lub znacznie utrudnione.

Jako ojciec miałem po rozwodzie, podobny dylemat... czy wyrazić zgodę na otrzymanie paszportu przez mojego syna czy nie... ponieważ chcę aby mój syn się rozwijał, poznawał nowe kultury i ludzi wyraziłem zgodę bez problemu. Aga... zawsze możesz iść do sądu i złożyć dokumenty o wyrobienie paszportu, ale zanim to zrobisz, spróbuj spiąć się w sobie i wyszukać takie argumenty, które przekonają ojca dziecka żeby wyraził zgodę na paszport. Może, zamiast mówić o babci mieszkającej w Londynie (a wierz mi że presja teściowej lub ex teściowej jest ciągle żywa) znajdź inne argumenty, które będą mówiły jak dziecko skorzysta podczas tego pobytu i co z niego wyniesie... i błagam!!! nie mów o prawie do widzenia babci, bo to nie zadziała na bank :) Powodzenia Jarek.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak miło się czyta wypowiedź Jarka.. :) nie rzuca się, pomimo, że trochę przeszedł z pewnością.. Oby jak najwięcej takich ojców.. :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
w takiej sytuacji skieruj sprawe do sądu, za orzeczeniem sądu można wyrobić dowód lub paszport
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jarek szkoda że nie wszczyscy ojcowie postępują tak jak Ty :)
Dziękuje wszystkim za rady dokumenty złożone w sądzie czekam na wezwanie:)
pozdrawiam i dziękuje
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze parę lat temu dzieci mogły wyjeżdżać z rodzicem za granicę w celach turystycznych do 3 miesięcy powyżej tego terminu można zgłosić porwanie . wiem to z autopsji .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest mozliwosc,wysyłasz pismem poleconym prosbe do ojca dziecka o stawienie sie celem wyrobienia paszportu lub dowodu podajac przyblizony termin na ktory sie umowisz,kopie zostawiasz sobie.Jesli ojciec nie wykarze woli przyjscia mozesz udac sie do sadu i zlozyc wraz kopia tego pisma o wyrobienie dowodu lub paszportu ,poniewaz ojciec dobrowolnie nie chce wyrobic dziecku paszportu co utrudnia dziecko widzenie sie z babcia i ewentualne podroze w wakacje .Sad bedzie patrzal na dobro dziecka a nie kaprys tatusia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
i dobrze ze sei neizgadza ma do tego prawo adziecko powino sie wychowycac w polsca a nei ucieka kto bedzie pracowac an anssze emerutyry?????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9
sam sobie zarób na swoją emeryturę
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
ludzie teraz pisza bzdury bo na glownej trojmiasta jest Twoj watek ..
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ten ojciec to jakis niedorozwuj umysłowy , takie samce nie powinni mieć dzieci .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
mam ten sam problem ale uu mnie dodatkowo toczy sie walka o pozbawienie praw rodzicielskich,w sadzie uzyskasz bezproblemu zgode na paszport dla corki skladasz wniosek koszt 40 zl 1 sprawa i po wszystkim,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
do 13 roku zycia dziecka potrzebna jest zgoda rodzicow jesli dziecko ma juz 13 lat sklada samo wnisek o dowod osobisty , przerabialem to w zeszlym roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma takiej mozliwości, aby wyrobic go samodzielnie, jeżeli ojciec sie nie zgadza możesz go wyrobić sądownie tzn składasz wniosek do sądu, że ojciec nie wyraża zgody i wówczas sąd decyduje o wyrobieniu paszportu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak zwykle komentarze nie na temat.Autorka prosi o info a goście muszą wtrącić 3 grosze o nieznanym im ojcu i matce.Dziecko ma jechać na wakacje to gdzie ma się uczyc w wakacje???Po co???Takie osoby mnie rozbrajają!!!A jeśli nawet miałaby wyjechać na stałe to co żal mu dupe ściska że dziecko będzie miało dobrze bo co w Polsce może osiągnąć zwykły szary człowiek.Napewno nie żyje na takim poziomie jak tam.
Więc moja droga dla takich facetów tylko sąd.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamy podobną sytuację zyciową , wychowujemy dziecko od dwóch lat razem, ojciec widuje dziecko co dwa tygodnie , chcielismy zabrać córkę na wakacje do Londynu , niestety przez zawiśc ojciec dziecka nie wyraził zgody na podpisanie dokumentów, dla niego była to zabawa przyszedł do urzedu wczesniej mówiąc ze podpisze , (telefonicznie) i zrobił sobie taki żarcik..... dla dziecka to kolejny zawód , bo bardzo sie cieszyła na ten wyjazd , mało tego poszedł na policje zgłosił ze dziecko chcemy wywieźć za granice :D , dla mnie nie jest to normalne, też jestem ojcem dwojga juz dorosłych dzieci i nigdy bym im czegos takiego nie zrobił , , ludzie którzy kiedys sie kochali , uwielbiaja siebie poprostu krzywdzic nawzajem ...to chore, to co pisze zawiedziony Kamil uwazam za głupote , widocznie sam jest takim dziwolągiem , i dlatego wszystkie kobiety uwaza za dziwki...tak nie jest , tak samo kobieta jak i mężczyzna na pierwszym miejscu powinni miec dobro własnych dzieci...wtedy wszystko byłoby fajnie ...a jesli ludzie nie potrafią sie dogadac w takich sprawach to chyba w ogóle nie zasługują na miano ojców czy matek ,....pozdrawiam wszystkich ...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
składasz do sądu wniosek i już prawie po
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

echo serca płodu-gdzie w Gdańsku? (30 odpowiedzi)

Czy orientujecie sie, gdzie poza Invictą, zrobię badanie echo serca płodu? Co prawda mam...

Naprawa zabawek (10 odpowiedzi)

Czy może któraś z mam wie czy jest gdzieś zakład naprawiający zabawki na baterie? Z góry dziękuję...

tanie meble kuchenne?Jakie (68 odpowiedzi)

Dostaliśmy po 8 latach czekania mieszkanie z miasta 3pokoje,kuchnia. W kuchni mamy tylko...

do góry