Widok

Oszust z olx

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam serdecznie. Może ktoś mi pomoże. Znajoma zakupiła wózek na olx cybex priam platinum za 2tys zł używany. Konto użytkownika świeże. Użytkownik koniecznie chciał płatność blikiem, ekspresem. Tak też się stało. Co się okazało po dokonaniu płatności osoba się zwinęła. Koleżanka pisała czy wysłała wózek a ta osoba napisała jej na olx że ona tak działa kilka lat, konto kupiła w necie jakieś zagraniczne DABA, kilka nr telefonów startówki. Dalej daje ogłoszenia o wózkach cybex. Zdjęcia kradzione z neta. Za każdym razem podszywa się pod jakąś osobę z fb. I do tej osoby dopisuje konto. Zmienia miasta. Wprost napisała koleżance że dowod ma podrobiony też nam go wyslala
Sprawa została zgłoszona. Pod adresem z dowodu nikt taki nie mieszka. Ostrzegam zatem innych bądźcie czujni. Czy policja będzie w stanie namierzyć tą osobe
Ona działa tak już parę lat. Posługując się fauszywym dowodem. Ostatnio był to Gdańsk Augustowska 16 okazało się że to zbiornik retencyjny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na samym forum Trójmiasta jest masę wpisów o oszustwach na wózek z olx.

https://forum.trojmiasto.pl/oszust-olx-t766515,1,160.html

Niestety ludzie mało co sprawdzają zanim komuś w ciemno dadzą kasę. Jak można ot tak przelać komuś 2000 zł? Nie lepiej umówić się, że paczkę kurierem płatną przy odbiorze? Dostajesz towar to płacisz. Oczywiście zanim zapłacisz kurierowi to otwórz karton żeby sie upewnić co w nim jest. Ten przekręt na wózek to coś w stylu słynnego przekrętu na sukienkę ślubną z Nigerii. Tamten wątek ma parę lat, setki wpisów i dalej ludzie sie nabierają.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może ktoś wie czy ta sprawa ma szanse na znalezienie oszusta mimo że dowód na słupa a konto to zagraniczny bank. Nowe nr tel startowki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przykro mi nie ... robiłem, remont , facet z dowodem, umową , papiery podpisane , dostał hajs na materiały + zadatek i znikł , adres firmy - wynajete mieszkanie, meldunku nie ma , zglosilismy na Policję , ale nie dało się zgłosić bo to nie ich działka, sąd cywilny ... najpier dwa wezwania do zwrotu kasy wysłane pocztą , ale na jaki adres skoro facet zwuiną się z wynajmowanego mieszkania , wadium a konto kwoty odszkodowania 10 % , sprawa utkneła bo poczta nie może dostarczyc wezwania, niechcący spotkaliśmy pana na Jarmarku , złapałem za fraki i ciągne na komisariat, Policjanci co zrobili ? wypuścili a mi grozi kara za ograniczenie wolności tego złodzieja ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też mieliśmy taki spór z ekipą remontową. Zgłosiliśmy się do sądu konsumenckiego, panie uprzejmie dyktowały jakie pisma napisać i gdzie wysłać. Facet poczty nie odbierał to rozprawa odbyła się w trybie bez udziału stron. Dostaliśmy pismo po około pół roku, ze dnia x sprawa się odbyła, że należy się nam całe odszkodowanie co żądaliśmy. Wyrok się uprawomocnił, komornik i hejaaaaaa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Okulary przeciwsłoneczne (9 odpowiedzi)

W jakich sklepach dostanę obecnie okulary przeciwsłoneczne ? Wybieramy się na wakacje, przeszłam...

echo serca płodu-gdzie w Gdańsku? (30 odpowiedzi)

Czy orientujecie sie, gdzie poza Invictą, zrobię badanie echo serca płodu? Co prawda mam...

dr Włodzimierz Sieg-opinie prowadzenie ciąży (20 odpowiedzi)

Jak w temacie proszę o opinie o tym lekarzu, zmieniam ginekologa w połowie ciąży i jestem...

do góry