Widok

Ploteczki Panien Młodych 2011 (cz.7)

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
STYCZEŃ
15.01.2011 => kamilajka Marcin i Kamila - Kłosowo (Orfeusz)

MARZEC:
05.03.2011 => tunguska - "Czardasz" Luzino

KWIECIEŃ:
24.04.2011=> smieszmesz
30.04.2011 => N + W - Kłosowo "Orfeusz"/ zespół "Concord"/foto – „Fotogrupe”
30.04.2011 => Adusia1987 - sala bankietowa Szrot/ zespół Hevelius/ foto Wojciech Hinzke/ kamerzysta z videobest/ Kościół pw. Św Stanisława Kostki w Wejherowie godz. 15.00/ wizażystka Pani Dagmara
30.04.2011 => bassiulka86 (Basia i Mateusz) – sala bankietowa Szrot (dolna sala)/ foto Agnieszka Krawczyńska/ zespół Allabama/ Kościół Św. Antoniego w Redzie godz.16
30.04.2011 => NataliaT – Wichrowe Wzgórza Chmielno/ zespół Sami Swoi/ fotograf/ Sanktuarium Matki Boskiej Sianowskiej w Sianowie godz 16
30.04.2011=> toshiba - Kościół Chrystusa Zbawiciela 15.30/ Dwór Kaszubski Magnat/tirex/ ANDstudio/
30.04.2011=>Jolaa (Aleksandra i Piotr) – Kościół Św.Katarzyny w Stężycy godz. 16:30/ ośrodek Adler w Zgorzałe
30.04.2011=> haniulek2 –Sala w Wierzchucinie "Chwila Spokoju" , Kamerzysta i Fotograf http://www.mkvideofoto.pl/index.php#video ,
Zespół Everest z Bolszewa , Kościół Kolegiata(Sw.Trojcy) w Wejherowie godz.15 , Kucharki,Kelnerki , alkohol i drobne dekoracje

MAJ:
07.05.2011 => Aniulka87
07.05.2011 => Ola i Staś - "pod lipami"łegowo
14.05.2011=>Ja-Aga- Weesele w Pod Abażurem w Nicponi pod Gniewew/ fotograf/filmowanie - http://www.obiektywni.net/granty.html
21.05.2011 => estii – Róża Wiatrów/ zespół remanent/ Kościół Morski w Gdyni
21.05.2011 => A&Ł_narzeczeni - ośrodku agroturystycznym Pod Bocianami (w grabowskiej hucie), zespół Nasze Chłopaki, msza w Łęgowie
21.05.2011 => rudzielec – Złota Róża
21.05.2011 => Bahna
28.05.2011 => Edyta i Filip – :Cegielnia” Rzucewo

CZERWIEC:
03.06.2011=>aga (Agnieszka i Grzegodz)- Villa Uphangena
04.06.2011 => kopfer – sala weselna “Kania”/ zaspół Coemi/ video- Filmart/ foto- G.Laskowski Fotostan
04.06.2011=>Sasami- Hotel Amber/ Dj Gucio/ Kościół Bożego Miłosierdzia/ foto- K. Piotrowska
10.06.2011 (piątek) => Aniuulka86 i Patryk - sala Filip Osłonino, Kościół Pw.Św.Krzyża w Rumi
11.06.2011 => patusix - Restauracja Kotwica / roman's band / sharkstudio
11.06.2011 => calibera - Sala bankietowa Lublewo/ zespół na żywo/ Kościół NMP Królowej Polski w Lublewie
11.06.2011 => manka_gdansk (Monika i Sebastian) – hotel Gniecki/ foto tandem/ DJ Radziun/ kamerzysta Langa
11.06.2011 => aanita – Dwór Magnat w Bojanie
11.06.2011=> czarownica84 – sala i kościół w Gdańsku (godz.17)
11.06.2011=> Tragus – Dwór Magnat/foto Melrose Anna Grunwald/ DJ Maciek Józefowicz
11.06.2011=> yevele
18.06.2011 => paquerette (Kasia i Bartek) – restauracja „Pod Aniołem”/ zespół Malibu Latino/ foto naszestudio/ video antrakt.net/ Kościół p.w. Św. Judy Tadeusza w Gdańsku-Łostowicach godz.16/ dekoracja kościoła- p.Beata Dekoracje Britain
18.06.2011 => Kasia&Tomek – parafia Św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie
18.06.2011 => Asia&Marek – Dworek Oleńka/ foto Foto Ars/ zespół R.S.R
18.06.2011 => aurinio88 – dworek Novello w Baninie/ zespół Sami Swoi/ foto Monika Urbaniak- Sepia
18.06.2011 => Agnieszka i Karol – Zajazd Jawor w Pruszczu Gdańskim
18.06.2011 => Nefele / sala Lukullus / fotograf
18.06.2011=> izula- sala hydroinstal w Bolszewie/ zespół PULS
18.06.2011=> Kitek888
23.06.2011=>housik- Kościół Św. Walentego/ Dworek Magnat/ zespół: Brzoza Dance/foto BW photography
24.06.2011 => karolina1982 - Pod Lipami w Łęgowie/ Allbama
25.06.2011 => iliana – ślub w Irlandii
25.06.2011 => Sussi
25.06.2011 => malgos.1985 (Gosia i Adam) – Dworek Oleńka
25.06.2011 => endżi – sala Casilla/ zespół Paradise/ foto fotogrupa
25.06.2011=> Magda - sala Kłosowo
25.06.2011 => a_guniek - fotograf: Jacek Ciesielski, kamerzysta: Marek Cabaj, sala Soprano w Gdańsku
25.06.2011=>blyskawica (Sabina i Grzegorz) – Dom Rekolekcyjny Straszyn/ zespół Rex
25.06.2011=>Agnies (Agnieszka i Bartek) – Kościół Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Pruszczu Gd./ sala Kania/ Dj Radziun/ fotograf/ kamerzysta

LIPIEC:
01.07.2011=> magdalena111
02.07.2011 => anulargn: http://www.ranczopodlipa.pl/, http://www.kspol.pl/, http://www.prophotography.pl/, lista gości i kucharki.... :)
02.07.2011=> ania85 – Hotel Falko
02.07.2011=>g1oska (Gosia i Michał) – wesele w Straszynie/ fotograf/Dj Radziun
09.07.2011=>Asia – wesele w Riwierze /foto K.Kępka/ Dj Soso Black
09.07.2011=>anusia86(Ania i Grzegorz)- sama Casilla w Kębłowie/ foto/video
09.07.2011 => jabuszko66 (Marta i Piotr) - Dzikie wino- sala regionalna, fotografii Artur Ptak (http://www.arturptak.fotea.pl/)/ parafii Zmartwychstania Pańskiego godz. 16:00
16.07.2011 => Rayfall - Hotel Falko/ dj Gucio
16.07.2011=>Madziarrra (Madzia i Kamil) – Sala Pod Aniołem w Gdańsku/Kościół Św. Katarzyny Szwedzkiej
23.07.2011 => rurka102 ( Aga i Marcin) - Dworek Oleńka/ Zespół Everest tzwn. Bercik/ Foto i zdjęcia Państwo Langa/ Kościół Św. Trójcy w Gdyni Dąbrowie
23.07.2011 => Krzesełko – sala odpowiednik Ramlei w Kartuzach/ zespół Sami Swoi/ foto DG13
23.07.2011 => gusiolek (Gusia i Adi) – Hotel Murat Reda/ dj Soso Black/fotograf PK/ Kościół p.w. św. Józefa i św. Judy Tadeusza (Rumia) godz. 16.00
23.07.2011 => AnnMarie (Ania i Marcin) - Dworek na Błotach w Załakowie, fotograf MD-Foto Mariusz Daniszewski
30.07.2011 => gosiak1905 - Tawerna Grecka Lukullus/ Allabama/ videogroszek/ fotogrupa
30.07.2011 => princess – Hotel Faltom Rumia/ Orkiestra Energia/ Dj Marek poprawiny
30.07.2011 => suszka- sama Pod Aniołem/ Dj Lech Radziun/ FotoArs/ Kościół Św. Stanisława Kostki w Gdańsku

SIERPIEŃ:
05.08.2011 => tygrys (Karolina i Michał)- Hotel Orle w Sobieszewie/
06.08.2011=>minika86 – Zajazd Austeria w Rychnowie/ zespół HIT z Olsztyna/ foto Transvimed P. Ociepski
06.08.2011=>pszczoua- Oaza Połchowo/ zespół Rewers/ http://www.obiektywni.net/
13.08.2011 => Brygida i Gianluca - Jagatówka / zespół Bracia Drossel / VideoTomek / Kościół Św.Judy Tadeusza Gdańsk Łostowice
13.08.2011 => Siunia (Asia i Grzesiek) - Kościół i sala Malbork/zespół Witek Band/Video Chyła
13.08.2011 => agness444 (Agnieszka i Piotr) – restauracja “Dzikie Wino”/
13.08.2011.=> Angelikaaa (Angelika i Wojtek) - Kościół Św.Ojca Pio Gdańsk-Ujeścisko/Sala Orfeusz w Kłosowie/Zespół Everest tzwn. Bercik
13.08.2011 =>MamaMarty - Sala bankietowa "Oaza" w Połchowie/foto/video http://www.obiektywni.net/
20.08.2011 => Agusiek (Agnieszka i Kuba) - kościół oo. Fanciszkanów w Gdyni/ Rezydencja Bardo w Koleczkowie
20.08.2011 => latika
20.08.2011 => patusia_89 – sala Karczma w Kczewie”/ Kościół Okrąglak na Przymorzu
20.08.2011 => monika87 – sala bankietowa w Lublewie/ zespół „DEMO”/ foto- fotostan/ video hp studio/ ślub godz.17
20.08.2011=>Monika. – sala Adler(Zgorzałe)/ Kościół Św. Mikołaja w Gdyni Chyloni
20.08.2011 => Karolina i Staś - Zaścianek
27.08.2011 => SSSSSSylwia - Dworek Oleńka
27.08.2011 => Emilia – sala Kłosowo
27.08.2011=> Lisa1
27.08.2011=> roztrzepana
27.08.2011.=> kasik - Kościół Św. Brygidy Gdańsk/Hotel Orle Sobieszewo/zespół Remaband/foto Dariusz Śliwiński

WRZESIEŃ:
03.09.2011=> tigra – ośrodek Roma namiot+ kapliczka/
03.09.2011 => Kaeppel (Marta i Piotr)- sal Adler w Zgorzałe
10.09.2011=> mistiq85 – ‘Jasny Brzeg’ Władysławowo/ zespół Maxime

17.09.2011 => iwonus.p - "u SOCHY" Ramleje/Zespół LOTOS/Kamer-vid
17.09.2011 => micasia (Michalina i Bolek) - Dworek Oleńka, zespół SAWI/ kościół w Gdańsku u Jezuitów godz.16
17.09.2011 => Madzia - Hotel Szarlota w Koscierzynie/ DJ Limahl/ Kamerzysta- T. Chorążewicz
17.09.2011 => nat (Natalia i Maciek)
17.09.2011 => ma_dzia (Magda i Michał) Hotel Drywa w Dworku
17.09.2011=> ice_bebe (Aga i Maciek) – Hotel Gniecki
17.09.2011=> Almusia (Karolina i Wojtek) – Pod Aniołem/ dj Sławek Wawrzyniak/Kościół NMP Matki Kościoła i Św. Katarzyny Szwedzkiej na Marynarki Polskiej
17.09.2011=> A&A - Katedra Oliwska, Magnat, Zespół Malibu Latino, Videogroszek, Fotografowie: 2Remember
24.09.2011 => migotka1986 - Dworek Oleńka
24.09.2011 => jarzebina – sala Maciejka/ zespół Best/ studio videogroszek i MUUU Studio http://www.just2.pl
24.09.2011=> miliani (Emilia i Łukasz) – Hotel Faltom,sala balowa/ Kościół Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni Karwinach/ zaspół Bravaton/fotograf http://www.walderfoto.com.pl

PAŹDZIERNIK:
01.10.2011 => Emiś_87 (Emilia&Michał)
08.10.2011 => alia_k
Moje skarby:
Antonina 21.02.2011
Bartłomiej 24.04.2013
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki micasia :) odezwij się do mnie na priv
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Melduje sie w nowym wątku
;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Melduję się również:)
Pytanie do dziewczyn które biorą ślub 11.06.2011 roku w Magnacie...z racji iż są trzy sale chciałam się zapytać na którą godzinę mają ślub pozostałe pary z dwóch sal??Niebawem będę załatwiać sprawę kościoła i chciałam ustalić taką godzinę abyśmy się wszyscy nie spotkali w jednym miejscu:)
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja też się melduje :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tragus, my mamy kościol w matemblewie zaklepany na 16 wiec bedziemy w magnacie jakos po 17. mam nadzieje,ze nie bedzie korkow nigdzie po drodze:):):)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Basiu wyrazy współczucia..trzymaj się mocno :*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również melduję się w nowym wątku ;)
Byłam w sobotę na weselu w Faltomie na tej mniejszej sali, wesele było na 70 osób i powiem wam że mało miejsca do tańczenia, było ciasno, jedzenie dobre ale mało i szybko ściągali je ze stołów. Obsługa szybka ale sprawiająca wrażenie niezbyt miłej tak jak by pracowali tam z musu. Bardzo polecam dzika był przepyszny. Dużym minusem jest klima która znajduje się tylko nad parkietem ogólnie na tej sali jest bardzo ciepło. Mi podobało się tam na tym weselu tylko dlatego że zespół był fajny i dobrze prowadził wesele. Osobiście ciesze się że nie zdecydowałam się na swoje wesele w Faltomie ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też się melduję :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też będę miała w Faltomie, ale na dużej sali, miałam tam studniówkę i zakochałam się w wystroju :)
[url="http://www.whenismywedding.com/"]image[/url] Wedding Ticker from WhenIsMyWedding.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Minika 86 jestes jeszcze na tym forum? Widziałam, że wziełaś naszą pierwszą rezerwację w austerii. My przesuneliśmy na 13 sierpnia. Czy ktoś z twoich znajomych robił tam wesele?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam:-) Proszę o dopisanie 13.08.2011 Madzia i Krzyś/Dworek "Oleńka" Tuchom/Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Gdyni/Zespół Anpol/Fotograf i kamerzysta P.Lenc
image
image
[url=http://slub-wesele.pl/]image[/u
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam w salonie sukien Madonna w Gdyni. Bardzo miła obsługa, profesjonalne podejście do klienta. Nie spodziewałam się jednak tak dużych cen za wypożyczenie sukni - modele, które sobie upatrzyłam to minimum 2500zł ( a były to sukienki bardzo skromne...) no i ten stres, aby jej nie zniszczyć....
Jako, że w każdej sukni, które były w podobnym kroju, czułam się wyjątkowo, postanowiłam, że dam do uszycia. Uszycie z bolerkiem i welonem (welonem który w salonie kosztowałby mnie 250zł) - wyniesie mnie do 2000zł. Nie będę musiała się martwić o to, czy zniszczę suknię, czy nie, będę mogła sobie pozwolić nawet na sesję w wodzie. Czy później sprzedam tę suknię za połowę ceny lub mniej, czy zostawię ją dla siebie, dla moli w szafie ;) to już nie ważne. Ale na pewno lepiej wyjdę na uszyciu sukni niz na wypożyczeniu czy kupnie... :)
Powiedzcie mi dziewczyny, co tu jeszcze załatwiac w tym roku? Sala, kucharki, kościół, dj, fotograf i krawcowa załatwiona. Jeszcze w tym roku planujemy nauki załatwić i może nauke tańca..... Ale czy coś jeszcze? Makijażystkę, fryzjerkę - kiedy planujecie załatwić? Czy któraś z Was jest z okolic Malborka, Nowego Dworu Gdańskiego, ewentualnie Tczewa i może mi polecić kogoś? Byłabym wdzięczna :)
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki dziewczyny, że założyłyście nowy wątek, ja na prawdę nie dałabym rady..:(;(
jest mi strasznie ciężko:( wiem, że muszę się pozbierać i zacząć w miarę normalnie funkcjonować, ale nie potrafię..byłam bardzo związana z mamą, najwięcej z nią przebywałam..moje siostry zaraz się rozjadą, jedna mieszka w Norwegii na stałe, a druga wyjeżdża na wymianę studencką na pół roku..i zostanę sama przez całe dnie, które spędzałam z mamą..:( strasznie się tego boję..;(
nie wiem też co robić ze ślubem, z weselem..:( jak na razie czuję, że to za szybko, ale wiem, że czas leczy rany i w końcu do siebie dojdę..siostry mówią, że mama na pewno by nie chciała, żebym odwoływała..ale to jest takie trudne dla mnie..:(nie wiem co robić...;(;(((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bassiulka86

mi się róznież wydaje że Twoja mama by tego nie chciała, oczywiście zrobisz jak uważasz..
niektórzy odchodzą od nas za szybko ale nikt nie jest w stanie tego przewidzieć
mogę powiedzieć z własnego doświadczenia że czas leczy rany a ból w końcu staje się do zniesienia
a nam nie pozostaje nic innego tylko żyć dalej i pamiętać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Basiulka, współczuję, wiem, co przeżywasz, mi w zeszłym roku zmarł ojciec, to stało się w niedzielę, a w poniedziałek mieli go wypisać ze szpitala... wczoraj były jego urodziny...
gdybym ja stała przed podjęciem te decyzji, to jednak zorganizowałabym ślub, może to głupi frazes, ale żałobę ma się przede wszystkim w sercu, i nie trwa ona "przepisowo" rok, to nie jest takie proste...
trzymaj się cieplutko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aanita dziękują ślicznie za odpowiedź:). My planujemy ślub na Cisowej w Gdyni to może dla bezpieczeństwa mszę zrobimy na 15, aczkolwiek prawdopodobnie nawet o tej 16 to byśmy szybciej zjechali do Bojana niż Wy:)
Pozdrawiam serdecznie i czytam dalej wątek bo jeszcze nie skończyłam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mam pytanko do poprawin bo skoro na weselu nie bedzie piwa to na poprawinach napewno a czy drinki w butelkach typu smirnoff, sobiecki to dobry pomysł?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja byłam na weselu gdzie była wódka, a na poprawinach piwo i mi to bardzo pasowało
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wg mnie na poprawinach piwko jest dobre na start, co by żołądek do czegoś mocniejszego przyzwyczaić :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
malutki aniolek jestes dopisana do listy przy zakladniu nowego watku wyświetlisz sie tak jak teraz my wszystkie
Basia mi się wydaje że po pierwsze Twoja Mama nie chciałaby żebyć odwoływała wesele, a po drugie myślisz że jeżeli zorganizujesz to wesele nawet za dwa lata to nie bedziesz czuła że Ci jej brakuje? Tak będzie już że Mama zostanie w Twoim sercu na zawsze, Pogadaj z narzeczonym co on o tym, sądzi, bo mi się wydaje osobiście że bym wolała w tym momencie nie być sama w mieszkaniu tylko dzielić je z mężem.
Moje skarby:
Antonina 21.02.2011
Bartłomiej 24.04.2013
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Basiulka podobnie jak koleżananki uważam, że Twoja Mama na pewno by nie chciała żebyś odwoływała ślub - na pewno chciałaby żebyś była szczęśliwa także jak już jej nie ma... A decyzja czy przekładać ślub czy nie jest bardzo trudna i musicie dobrze się z Narzeczonym nad tym zastanowić.

Co do drinków to my na razie nie planujemy - na wesele tylko wino i wódkę. Chociaż u moich znajomych na weselu faktycznie były drinki typu smirnoff ice i się świetnie tam sprawdziły - szczególnie sporo kobiet je piło :)

A ja mam pytanie jeśli chodzi o salon Madonna w Gdyni, bo któraś z Was pisała, że wypożyczenie 2500 zł, a zakup nowej? Bo "moja" sukienka jest w Pruszczu w First Lady i w Madonnie i się zastanawiam gdzie byłoby taniej?
image

http://forum.trojmiasto.pl/Ill-love-you-till-I-die-relacja-paquerette-18-06-2011-t248517,1,11.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie się wydaję, że to za wcześnie Basiu abyś decydowała co ze ślubem. Daj sobie troszkę czasu, przemyśl to na spokojnie...
Bardzo Tobie współczuje, ale wierzę że sobie poradzisz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
micasia dziekuję:-)
image
image
[url=http://slub-wesele.pl/]image[/u
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Basiulkaa, dokładnie myślę tak jak przedmówczyni, daj sobie trochę czasu... śmierć najbliższej osoby nie jest łatwa i napewno trochę potrwa zanim się otrząśniesz, ale masz napewno wokół siebie kochające Cię osoby, Twój narzeczony, siostry... Nie będziesz sama i napewno sobie poradzisz, a Twoja mamusia napewno będzie Cie tam z góry wspierać z całego serca..

Jestem z Tobą mimo, że Cię nie znam osobiście ... będzie dobrze :*
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Basiu serdecznie współczuję... Nie decyduj teraz, poczekaj troszkę...
Trzymaj się, jestesmy z Tobą :*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
micasia dopisz proszę
Kościół Pw.Św.Krzyża w Rumi godz. 17.00
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Madonnie w Gdyni model La Sposa Fanal kosztuje 3890 zł, wypożyczenie 2500.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my na weselu będziemy mieli nalewki na spirytusie - wyrób regionalny samorobny, różowe wino gino rossi, i trochę czystej wódki
o poprawinach jeszcze nie myślałam, ale być może do powyższego zestawu dodamy piwo
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nadal nikt nie chce mieć ślubu tego samego dnia co ja...
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MamaMarty dopisany kościół, ja muszę się zebrać we wrześniu i jakiegoś fotografa i kamerzyste załatwić. A co do poprawin to też nie myśleliśmy jeszcze, wyjdzie pewnie jakoś po drodze :) piwa ja osobiście nie chcę to już szybciej bym się na drinki zdecydowała :)
Moje skarby:
Antonina 21.02.2011
Bartłomiej 24.04.2013
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam :)
Macasia, wpisz mi proszę w nowym wątku:

09.07.2011=> anusia86 (Ania i Grzegorz) - sala Casilla w Kębłowie http://www.casilla.pl / foto i video http://www.fotograf.sopot.pl / Zespół „SUPRA” / Kościół

i pochwalę się - wczoraj zaczęłam robić z nudów dekoracje na autko z kremowych różyczek, rattanu i koralików na przyssawkach :) organizujac wesele nie oszczędzamy jakoś specjalnie - ale płacić za wynajem autka i jego strojenie płacić nie mam zamiaru, więc pojedziemy naszym passkiem :) za zakup materiałów zapłaciłam jakieś 150 zł - a dekoracje wychodzą śliczne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przepraszam za błąd :( oczywiście zwracałam się do Micasi ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
anusia, informacje zostały wprowadzone i spoko nic sie nie stało :)
Moje skarby:
Antonina 21.02.2011
Bartłomiej 24.04.2013
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, mam pytanko odnośnie poprawin... My jeszcze ostatecznie nie zdecydowaliśmy czy bedą...

Płacicie coś za osobę? U mnie koszt wynosi 30,00 zł za osobę, a jeśli chciałabym dodatkowy ciepły posiłek - to po 40 zł/os.

Wesele robimy na około 120 osób... i nawet jeśli na poprawiny przyjdzie połowa Gości - to i tak spory wydatek...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To zależy, jeżeli organizujesz nocleg, to dobrze byłoby zapewnić gościom jakiś posiłek. Nie musi to być drugi dzień imprezy, ale ciepłe śniadanko, bądź lunch z dodatkiem alkoholu ;) Tak żeby nikt później nie powiedział, że głodny wraca z wesela :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My na szczęście mamy poprawiny w cenie i oprócz jedzenia które zostało po weselu mamy dodatkowo jakaś zupę i frytki
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
noclegów nie organizujemy :) Goście sami organizują sobie transport :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też będę miała Kościół pw. św. Krzyża w Rumi godz 17.00
30.07.2011 :)

Byłam nieco zdziwiona, że ksiądz prosił o zaliczkę w kwocie 100zł a jak powiedzialam ze mam przy sobie 50zł pokazał miną że musi być 100.
Pobiegłam do siostry siedzącej w aucie po pomoc..

No ale tłumaczył to niezdecydowaniem narzeczonych którzy rezerwowali daty a później nie raczyli zadzwonić ze jednak rezygnują. A po zaliczkę każdy wróci, ponieważ jest zwrotna.
[url="http://www.whenismywedding.com/"]image[/url] Wedding Ticker from WhenIsMyWedding.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co do poprawin, ostatnio byłam na weselu gdzie na tarasie wystawiony był nalewak z piwkiem :) całkiem niezły pomysł, chyba zastosuję to samo u siebie ;) kto będzie chciał to się poczęstuje. Ograniczę się pewnie do kupna jednej beczki.
[url="http://www.whenismywedding.com/"]image[/url] Wedding Ticker from WhenIsMyWedding.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
anusia86 jak goście zapewniają sobie transport, to uważam, iż musu żadnego nie ma - wszystko zależy od tego czy chcecie i od kwestii finansowej. Ja chcę poprawiny, bo jeden dzień wesela to dla mnie za mało. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas poprawiny kosztują 2000 zł za wszystko niezależnie od tego ile osób przyjdzie - wesele będzie na 60-70 osób, więc nawet gdyby wszyscy przyszli na poprawiny to jest to w przeliczeniu na osobę 30 zł, ale mimo wszystko myślę, że warto poprawiny zrobić :P
My noclegów akurat nie zapewniamy, bynajmniej większości gości, bo są raczej z Trójmiasta lub nie aż tak daleko od Trójmiasta by nie mogli wrócić.
image

http://forum.trojmiasto.pl/Ill-love-you-till-I-die-relacja-paquerette-18-06-2011-t248517,1,11.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie... jeden dzień to za mało :) jak nie zrobię, będę kiedyś żałowała...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My robimy poprawiny z racji tego, że wszystkim zapewniamy nocleg. Ale wydaje mi się, że wolałabym ten dzień po ślubie spędzić tylko z moim już wtedy mężem ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja gości będę miała z trójmiasta, a moja przyjezdna rodzinka, będzie nocować u mnie w domu, na szczęście mam tyle pokoi, że spokojnie się pomieszczą. Pewnie miałabym problem z zapewnieniem noclegu dla takiej ilości osób..
[url="http://www.whenismywedding.com/"]image[/url] Wedding Ticker from WhenIsMyWedding.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny! A co z tłuczeniem szkła? :)) Organizujecie? Ja po tłuczeniu mojej siostry 2 lata temu, nie mogę nie zorganizować. Było wesoło i głośno :)

przypomnijmy, że porten abend, jest to dzien przed weselem(piatek) trwa do 24.00. Przychodza wszyscy sąsiedzi i goście weselni oraz Ci którzy będą tylko na ślubie(koledzy koleżanki), tłuką szkło na szczęście młodej pary. Warto zorganizować poczęstunek i alkohol. Wieczór odbywa się najczęściej jako "Standing Party" czyli na stojąco ;)
[url="http://www.whenismywedding.com/"]image[/url] Wedding Ticker from WhenIsMyWedding.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:) ja nie chciałam organizować - ale znajomi i rodzina powiedzieli, że i tak przyjdą tłuc szkło na szczęście.... i lepiej, abym była na taką ewentualność przygotowana :)

więc coś przygotujemy... mam duży ogród, wesele będzie w lipcu, jakby zapowiadało się na deszcz rozstawię kilka namiotów... i poczęstujemy Przybyłych słodkościami i kieliszkiem - jak tradycja nakazuje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to tak jak ja :) Tata specjalnie na tą okoliczność buduje altanę coby babcie i ciocie mogły sobie odpocząć. młodzież sobie postoi, albo potańczy :) przygotuję muzykę, poczęstunek i miotły... żebyśmy mogli posprzątać czego domagają się goście ;D
[url="http://www.whenismywedding.com/"]image[/url] Wedding Ticker from WhenIsMyWedding.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli chodzi o alkohol to na weselu planujemy: wódeczkę, nalewki "przyszłej" teściowej roboty (produkcja już rozpoczęta), wino dziadka roboty od lat 90tych (kiedyś obiecaliśmy, że wszystkie wina dziadka pojawią się na moim weselu), pewnie dokupimy wina trochę i to raczej tyle. Jeżeli chodzi o poprawiny to może do tego dokupimy beczkę piwa, ale piwo nie pasuje mi do eleganckich imprez..
Same poprawiny to płacimy 2000 zł za salę, a jedzenie zostaje z poprzedniego dnia. Mamy okrągłe stoły więc jedzenia ma zostać sporo.

Co do noclegów zaproponowaliśmy gościom, że jest opcja wykupienia po zniżonej cenie dla weselników i jeżeli ktoś jest zainteresowany to my rezerwujemy, a goście w swoim zakresie opłacają. Dla najbliższej rodziny wiem, że mamy wykupują. Na szczęście moja rodzina cała ma noclegi w Trójmieście, a narzeczonego część będzie spać u rodzin.

Ja za to zrobiłam już z mamą zawieszki na alkohol ze wstążeczek. Kupienie na allegro, bądź w sklepie około 100 szt 150 zł, zrobienie 40 zł (wstążeczki z kwiatkiem na środku).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gusiolek, zawieszki też będę robiła sama - zawsze to jakieś oszczędności, nooo i frajda, że robi się coś samemu :) ale zajmę sie tym później - za jednym razem z zaproszeniami... jak na razie kompletuję wierszyki i robię listę potrzebnych rzeczy - wstążki itp...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A z tego materiału na ozdoby samochodu ile ozdób Ci wyjdzie? bo w sumie zastanawiam się, czy się opłaca robić, znalazłam komplet ozdób wystarczający zdecydowanie na dwa auta na allegro za około 80 zł. Ale może faktycznie zrobię też sama..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kupiłam 100 "główek" kremowych róż, zwój białego rattanu i trzy paczki koralików no i przyssawki :) te standardowe dekoracje wydają mi sie bardzo skromne - ładniejsze kosztują około 150 zł, a ja potrzebowałabym takich ze 3 :)

kwiatki mam pojedyńcze, kilka połączonych kompozycji, ale też i mniejsze bukieciki - tak 2-3 kwiatki, na rattan nawlekam koraliki i wygląda fajnie :) jutro wstawię zdjęcia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chciałabym umieć robić takie rzeczy, niestety jestem totalnym antytalenciem artystycznym :P

Dziewczyny powiedzcie mi ile planujecie wódki na osobę? 0,5l, 0,7l czy może litr? Wesele mam z poprawinami i nie wiem ile kupić wódki, a chciałabym ją kupić jakoś niedługo.

Ale czas leci... Niedawno było 13 miesięcy, a teraz już 8... Niesamowite.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Apropo wodki to myslam ze najlepsza bedzie 0,7 bo nie bedzie trzeba nom stop przynosic ale ost bylam na wesele gdzie bylo strasznie goraco i byla wodka 0,7 ja chociaz nie pilam to widzialm ze gościom nie smakowa bo byla za ciepla a odrazu wiadomo ze sie ja nie wypije dlatego jak bedziemy kupowac to 0,5
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My chyba 0,7 l w przeliczeniu na osobę (w butelkach 0,5l) łącznie z poprawinami - chyba wystarczy?
image

http://forum.trojmiasto.pl/Ill-love-you-till-I-die-relacja-paquerette-18-06-2011-t248517,1,11.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też liczę po 0,7l na osobę (w butelkach po 0,5l)... chociaż znajomi prowadzący restaurację i organizujący wesela mówią, że to za dużo :) ludzie już tak dużo nie piją... i często przerzucają sie na winko.

ale i tak kupię po 0,7l/os., bo jakieś "bramy" może będą, tłuczenie butelek, no i chyba poprawiny :) a jak zostanie "weselna wódeczka" to nic - nie zmarnuje się - będziemy czarować z niej pyszne drineczki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może Kogoś zainteresuje ta stronka - mi się bardzo podoba :) fajnie przedstawiony układ mszy ślubnej, z przykładami Czytań, Ewangelii i Psalmów (nie wiedziałam, że Psalmy są integralną częścią I Czytania)

http://slubomania.pl/index.php/slub/160-czytania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My liczmy 0,5 l na osobę (ale liczymy na wszystkich gości) ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heheh... na moją rodzine to i litr nie styka heheheh :P:P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak rok minie to potem juz leci co nie? :) a po nowym roku to juz wogole nam minie nim sie obejzymy :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zleci szybciutko :)mi dodatkowo zapełniają czas studia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja mialm od marca przerwe ale od padziernika ide juz na mgr wiec juz wogole zleci
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miałam wstawić zdjęcia dekoracji, ale zapomniałam kabla :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja teraz już będę na 5tym roku i mam nadzieje, że będę miała trochę więcej luzu niż normalnie ;)
Myślę, że po Nowym Roku to czas poleci już bardzo szybko ;) Chociaż mnie ten czas i tak leci jak zwariowany. Jak zaczęłam odliczać do ślubu to było 13 miesięcy, teraz zostało 8!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam nadzieje że uda mi się obronić licencjat przed naszą datą 30 lipca. Będę miała wyższe wykształcenie i męża :)
[url="http://www.whenismywedding.com/"]image[/url] Wedding Ticker from WhenIsMyWedding.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cześć dziewczyny. jestem tu nowa:) czy mogę prosić o dopisanie do listy:)

06.08.2011 - Michalina i Tomek - Hotel Bulwar w Toruniu, kościół Świętego Ducha w Toruniu

nie biorę ślubu w trójmieście, ale mieszkam w gdańsku:) jedziemy 150km na południe, w rodzinne strony mojego narzeczonego.

teraz rozglądam się za suknią ślubną:) byłam na razie pooglądać w trzech salonach, arttrend madonna i longoria. polecacie jakieś inne salony?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
misiaB ja byłam w sierakowicach w Białej Damie, ceny dużo niższe niż w Trójmieście i duży wybór! zdecydowałam się na szycie u krawcowej gdyby nie to, to na pewno tam bym kupowała
Powodzenia w szukaniu sukni i witamy na forum :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Misia widze ze kolejna osoba za ta data co ja :D jak tam przygotowania? :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Misia dopisałam Cię do listy i witam imienniczkę :)
Moje skarby:
Antonina 21.02.2011
Bartłomiej 24.04.2013
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Melduję się w nowym wątku dziękuje za dopisanie do listy:)
Czas po urlopie zabrać się za dalsze przygotowania:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny... Właśnie tak sobie pomyślałam, że już całe 3 miesiące temu zaczęliśmy planować wesele, a wydaje mi się jakby to było wczoraj... Ale ten czas szybciutko leci :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ojj bardzo szybko, my sie w lutym zareczylismy i prosze bardzo, juz za 2 tyg bedzie roczek :) ale ja chce juz juz, jestem niecierpliwa :))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
misiaB - jak miło zobaczyć Toruń na trójmiejskim forum. Ja akurat odwrotnie. Mieszkam w Toruniu, a ślub robimy w moich rodzinnych stronach. Jakby co - zawsze jestem tu na miejscu - jakbyś coś potrzebowała, to pisz :) Służę pomocą :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
alkohol.....
Własnie mam tu problem. Mój partner planuje 1 l na osobe, ale rodzinka wesoła że tak powiem :)

Na tłuczenie pożyczamy wielki namiot od kumpla, wódeczka swoja a ciasto z Oazy gdzie mamy wesele.

Poprawiny na 100% robione, prawie wszyscy z noclegami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdy minie czas bedzia łatwiej!!! Na pewno. Najgorsze sa pierwsze 3 miesiace...ale to nie regula. Dasz rade MUSISZ!!

Odezwij sie napisz jak sie czujesz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Melduje sie w nowym watku:) Nad wodka tez sie wlasciwie jeszcze nie zastanawialismy, ale znajac zycie to sporo jej pojdzie, wiec pewnie postawimy na 1l na glowe;)
Dzisiaj zarezerwowalismy wstepnie zespol:) Grali u naszej kolezanki 2 tygodnie temu na weselu i jest zachwycona:) Bylismy juz tez na 1 spotkaniu na naukach:D jakos to przezylam, moze tez ktos chodzi na nauki do kosciola NSJ we wrzeszczu?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To i ja się dopisze :) Ślub 01.10.11 ,nad kościołem sie zastanawiamy, wesele w Maciejce, zespół Coemi, kamerzysta Irek Jezierski :) Pozdrawiam :)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, wszystkie "stare" i nowo dołączone przyszle Panny Młode. Widzę że większość z Was też już się zastanawia nad ilością napoi które trzeba zakupić. Ja szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia ile czego powinno być...a wesele na 80-85 osób. Czy Wy macie jakieś konkretniejsze wiadomości? I nie chodzi tylko o wódkę a i wino i napoje gazowane i niegazowane bo czas byłoby powoli kupować. Pozdrawiam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez bede miala kolo 80 osob na swoim weselu, na poprawinach raczej tez bo wszyscy z noclegiem. Poza wodka myslalam tez o jakims winie i zeby bylo pare butelek piwa (tez bezalkoholowego dla kierowcow), ale wlasciwie to tez jeszcze nie zastanawialismy sie do konca czego i ile:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alana dopisałam Cię do listy
Moje skarby:
Antonina 21.02.2011
Bartłomiej 24.04.2013
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tutaj można znaleźć kalkulator napojów:
http://wesele.plock.pl/wesele-8.html
ale trzeba pamiętać, że jest to na samo wesele i brać to z przymrużeniem oka, bo moim zdaniem nie do końca dobre proporcje np. moim zdaniem za mało wina liczy i za mało soków o innych smakach niż pomarańczowy :P
image

http://forum.trojmiasto.pl/Ill-love-you-till-I-die-relacja-paquerette-18-06-2011-t248517,1,11.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nam w Wichrowym zaproponowali zapewnienie napojów (soki, gazowane, woda w nielimitowanych ilościach na gościa) za 15zł/osoba. Wydaje mi się, że jest to korzystne a przy okazji wygodne - nie muszę im tego wozić ;)
Jeśli chodzi o wódkę to my chyba zdecydujemy się na wzięcie 0,7l na głowę w butelkach 0,5l. Aha no i bierzemy Finlandię. Co do innego alkoholu - kupujemy wino białe i czerwone półwytrawne. Zapraszamy 90 osób i chcemy wziąć łącznie 20-30 butelek wina.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja właściwie prosiłam o dopisanie do listy, a nawet nie przywitałam się z Wami dziewczyny:-) Także jestem tutaj nowa, choć od czasu do czasu wchodziłam na weselnik, kiedy szukaliśmy np sali:-)
Miło mi tutaj gościć wreszcie wśród Panien Młodych:D
image
image
[url=http://slub-wesele.pl/]image[/u
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam po weekendzie :)
wklejam troszeczkę spóźnioną, ale obiecaną fotkę moich dekoracji :)
na żywo wyglądają znacznie lepiej... a finalny efekt połączonych ze sobą wszystkich kompozycji - dopiero za rok :) już nie mogę się doczekać :)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
śliczna :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję :)

a teraz pytanko "z troszkę innej beczki"... z jakim wyprzedzeniem wysyłacie Gościom zaproszenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My zamierzamy zacząć rozdawać zaproszenia w grudniu, czyli ok 5 miesięcy wcześniej.
Może i to bardzo wcześniej, ale musimy wiedzieć do końca stycznia ile noclegów trzeba wykupić :) Czyli ile gości będzie. Gdyby nie to rozdałabym zaproszenia ok 3 miesięcy przed ślubem - to chyba najbardziej optymalny czas.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My tak samo ze względów noclegowych i dość sporej ilości gości, która mieszka dość daleko a na święta będzie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi się wydaje trochę za wcześnie - 5 miesięcy. Tyle może się wydarzyć w tym czasie. Wiem, jak u przyjaciółki w rodzinie było, kiedy goście musieli się zdeklarować półtora miesiąca przed ślubem czy przybędą na wesele. Większość była oburzona, a jedna rodzina nawet się obraziła że co to za pomysły tak wcześnie, takie obietnice składać i na złość nie przyszła...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas mają zapewniony nocleg czyli 2 dni zabawy, niech nie marudzą :P Innego wyjścia nie mam. Zdeklarować się będą musieli na 3 miesiące przed, więc wg mnie to nie koszmar. A jak ktoś się na mnie o to obrazi to mówi się trudno. Nie będę z tego powodu płakać ani załamywać się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jej tydzień mnie nie było i ciężko było wsio przeczytać :) teraz na szczęście będę już na bieżąco ;) u mnie z przygotowaniami do ślubu nic się nie zmieniło :) pod koniec września zamawiam już zaproszenia ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My zaproszenia będziemy rozdawać w Boże Narodzenie czyli jakieś 4 miesiące szybciej..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja 1,5-2 msc szybciej i mysle ze to wystarczy bo potem kazdy gdzies polozy i zapomni ze trzeba bylo dac odp. Tym bardziej ze jak sie widzimy z rodziną to sie mowi na kiedy maja sie szykowac :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Macie może dziewczyny pomysły już na piosenke na pierwszy taniec, muszę sie z moim przyszłym męzem zapisac na kurs tańca juz teraz niedługo bo potem bedzie wyjeżdzał przed ślubem pare razy i nie bedzie innej okazji i myslimy nad piosenka :)) i nie możemy sie zdecydować :)) Rzucajcie jakieś pomysły :))
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Dziewczyny, cały czas was 'podczytuje' i jestem pod wrażeniem jak ten wątek się rozwija :)
Bardzo prosiłabym o dopisanie do listy iż mam już : fotograf just2, dj Maciek Józefowicz, kościół św Jana z Kęt Rumia :) jeszcze kamerzysta i na ten rok wystarczy.
Jeżeli chodzi o zaproszenia to ugadałam się z moją mamą że w maju na jej urodzinach rozdam zaproszenia najbliższym a resztę w podobnym czasie wyśle pocztą. To będzie dokładnie 3 miesiące przed ślubem, myślę że to akurat.
Natomiast jeżeli chodzi o pierwszy taniec to również mamy problem.. Ja bym chciała jak najkrótszy utwór w stylu Vanessa Paradis and Lenny Kravitz - Lonely Rainbow :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My zatańczymy przy piosence Lovin You - Minnie Riperton. Przy tej piosence się poznaliśmy i zakochaliśmy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja myslalam ze najpierw R. Kelly - If I Could Turn Back The Hands Of Time 3 min, a potem zmiana muzyki i np zatanczyc hip hop,albo jakis inny taniec bynajmniej szybszy,ale jeszcze jak to bedzie wygladalo to nie wiem ale pomysłów duzo jest :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do zaproszeń to my będziemy rozdawać na przełomie lutego/marca czyli tak 3-4 miesiące przed ślubem i goście prawdopodobnie do 10 maja muszą się zdeklarować czy będą (musimy na miesiąc przed ślubem podać na sali liczbę osób - nic na to nie poradzimy, a jak ktoś się obrazi to jest to jego problem a nie nasz i chyba lepiej żeby takich obrażalskich osób na weselu nie było :))
Projekt zaproszeń już jest - musimy kupić jeszcze elegancki papier i upewnić się kto planuje być z osobą towarzyszącą, ustalić listę gości już bardziej ostateczną i będziemy drukować :)

A jeśli chodzi o pierwszy taniec to my będziemy najpierw tańczyć do fragmentu naszej piosenki, która raczej nikomu nie jest znana (artystka jest Chinką śpiewającą po angielsku), później fragment muzyki egipskiej (bo w Egipcie były nasze zaręczyny) i potem powrót do naszych piosenek - Nine Million Bicycles Katie Melua (jest to piosenka, którą na początku znajomości zaśpiewaliśmy razem na karaoke i miło nam się to kojarzy)
image

http://forum.trojmiasto.pl/Ill-love-you-till-I-die-relacja-paquerette-18-06-2011-t248517,1,11.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam Wszystkie Przyszłe Panny Młode,
Chciałabym dołączyc do waszego grona, my z narzeczonym planujemy ślub 24.04.2011 roku (widze ze nie jestesmy jedyni) wesele odbędzie się w ośrodku wypoczynkowym Szarlota k/ Kościerzyny. Nigdy wcześniej nie pisałam na tym forum wiec liczę na waszą pomoc:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem czy wy tez tak macie ale ost ciągle ślub mi się śni i nigdy nie jest taki jaki bym chciała, chyba za dużo się myśli o nim :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
JA mam tak samo :P mi tez ostatnio sie sni moje wesele.... pare dni temu snilo mi sie ze przymierzalam suknie slubna i bylam za gruba nie mogłam sie w nia wcisnac.... inny sen byl o tym ze bylo za malo jedzenia na weselu goscie nie mieli co jesc wyslalam tate do Biedronki po produkty a potem sama siedzialm w sukni slubnej w kuchni i robilam sałatki.....heheheheheh
Chyba za duzo o tym wszystkim mysle :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Micasia
proszę dopisz nas do listy

06.08.2011r. / kurka1 ( Karola i Andrzej ), Restauracja pod Sosnami, Ośrodek Wypoczynkowy Twardy Dół / Kościół pw. Michała Archanioła w Zblewie / Dj Marcin / Videofilmowanie P. Chabowski /
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od razu Witam Wszystkie Panny Młode 2011r.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też ostatnio śniłam o naszym weselu. Śniło mi się, ze goście poszli tańczyć albo wyszli zaczerpnąć świeżego powietrza, a obsługa zapomniała zmienić zastawę i ja sama w sukni ślubnej znosiłam talerze do kuchni. Uffffffff.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dopisałam was dziewczyny,ja na razie myślę czy w końcu dowiem się co we mnie rośnie :) ślub jakoś na drugi plan zszedł
Moje skarby:
Antonina 21.02.2011
Bartłomiej 24.04.2013
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wszystkie nowe panny młode jak i stałe bywalczynie :)
Widzę że bardzo intensywnie myślicie o ślubie i weselu jak już o nim śnicie, mi się jeszcze to nie zdarzyło ale to może dlatego że odpuściliśmy trochę z przygotowaniami bo już za wiele nie możemy załatwić. Obecnie jesteśmy na etapie załatwiania formalności do kościoła (kurs mamy już za sobą a jutro mamy spotkanie w poradni).
Co do zaproszeń to mamy wielki dylemat (nasza data to 6.08.2011 więc połowa wakacji) ale myślę że zaproszenia dla gości zagranicznych wyślemy lub dostarczymy na 5 miesięcy przed datą a dla gości z Polski 4 miesiące przed tak żeby każdy mógł sobie zaplanować wakacje i miesiąc przed potwierdzić przybycie.
Alkohol... szczerze to jeszcze aż takich rozmów nie prowadziliśmy ale myślę że na 100 osób, wesele +poprawiny, ok 170 butelek 0,5 l. wódki, myśleliśmy także o piwach na wesele i poprawiny ok. 150, 10-15 win i ok. 11 szampanów. To tak przypuszczalnie bo konkretnie zajmiemy się tym później więc wszystko może ulec zmianie. Pozdrawiam :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej:) Też witam nowe panny młode i te nie młode :P

Mi sie też śniło czesto wesele i zawsze bylo cos nie tak, a to zespol nie dojechal, a to jakas kolezanka smazyla steki i suknie mi zapryskala eheh... ale to jak o tym bardzo myslalam,poki co wrzucilam na luz i nie mysle tyle..

nastepna w planach jest suknia do kupienia,a zaproszenia to faktycznie ja wole wczesnie wiec zapaewne ok 3 mc przed.

Alkochol, coz zalezy jakie kazdy ma rodzinki,ale zeby nie zbraklo :) ja licze listra na glowe kazdego powyzej 18 :p plus poprawiny, a jak zostanie to bedziem balowac nastepny tydzien :)

pierwszy taniec hmm... myslelismy o celin dion power of love bo jest piekna, ale kto wie co jeszcze nam wpadnie go glowy, jeszcze mamy czas, a nasza ktora kojarzy sie z nami jest ...szybkim vocal trane :)))

pozdrawiam dziewczynki i milego dnia :))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Micasia nasza data się nie pojawiła, jestem nowa, więc się nie znam :-)


co do alkoholu to mamy bardzo rozrywkowe rodziny, więc litr na głowę ( wesele + poprawiny + konkursy na weselu + bramy ( dla dorosłych, dla dzieci słodycze ) 1 butelka na chrzciny + tłuczenie butelek. Wino będziemy mieli czerwone i białe półsłodkie i półwytrawne, szampan tylko na powitanie, chyba że bezalkoholowy dla dzieci bo też mam kilka zaproszonych, mieszanka nie jest najlepszym pomysłem :-). Zaproszenia osobiście przekazujemy 4 miesiące wcześniej z adnotacją, ze jakieś 1,5 miesiąca przed ślubem chcielibyśmy konkretnie wiedzieć kto przyjedzie i jeśli mamy z poprawinami, komu rezerwować nocleg. A zawiadomienia o ślubie to kiedy wysyłacie Dziewczyny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurka, dopiero w nowym wątku się pojawicie, co jakiś czas zakładamy nowy wątek i wtedy będziesz już na liście
Moje skarby:
Antonina 21.02.2011
Bartłomiej 24.04.2013
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My zawiadomień nie wysyłamy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też nie wystyłamy zawiadomień
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja dam znajomym ale to tak mysle 2 tyg przed slubem
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to nie mój wątek ale czasem Was odwiedzam, więc podam też przykład piosenki na pierwszy taniec "you and me" lifehouse :) piosenka piękna, super słowa no i wyrazny rytm do walca wiedenskiego :) powodzenia w przygotowaniach :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale wy się rozpisujecie ;)
My na pierwszy taniec będziemy mieli naszą piosenkę: Jimmy Eat World - Hear You Me

Co do zaproszeń to my na początku października je zamawiamy ale dawać będziemy później myślę że tak w styczniu ;) a do końca marca będzie termin do dania odpowiedzi :) natomiast te zaproszenia co za granice będą wysyłane to tak w grudniu chcę wysłać :)

Co do alkoholu to u nas na 3 dni imprezy będziemy mieli ok.120l wódki, 10l wina, 2 skrzynki piwa i myślę że to w zupełności wystarczy :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej hej, witam wszystkie przyszłe Panny Młode! Mnie to również dotyczy, mój wspaniały mężczyzna się krótko mówiąc "ogarnął" i w związku z tym, czy moge liczyć na dopisanie do listy? My wesele planujemy 10.09.2011 w Dzikim Winie, ślub u Franciszkanów w Gdyni.. Pozdrawiam Was gorąco!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam nowe Panny Młode :) i te stare też oczywiście :)
jeśli chodzi o zawiadomienia to my mamy zamiar wysłać dalszej rodzinie tak na około miesiąc przed ślubem, a poza tym w tym samym czasie porozdawać znajomym ze studiów
image

http://forum.trojmiasto.pl/Ill-love-you-till-I-die-relacja-paquerette-18-06-2011-t248517,1,11.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny czy któraś wyprawia wesele 25 czerwca 2011 pod lipami w Łęgowie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja z innej beczki... wczoraj uslyszalam na vivie chyba fajna nute i nie moge znalesc, akurat mialam robione brwi i nie moglam zapisac tytulu...

taki ladny kobiecy wokal, vocal trance i w refrenie jest cos takiego only you .. to musi byc nowe bo wczesniej nie slyszalam, moze wy znacie ?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Musisz teraz vive non stop oglądać ;) trochę mało szczegółów żeby pomóc :) no chyba że ktoś się w trance lubuje i jest na bieżąco ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny pomóżcie mi, ja też chciałabym te podpisy pod waszymi wypowiedziami, proszę pomóżcie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.fotografia.slubna.com.pl/ na tej stronie masz zakładkę "suwaczki ślubne" wybierasz jaki chcesz i postępujesz zgodnie z instrukcją ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://slub-wesele.pl/suwaczki/slubne.html tu masz większy wybór ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję Ci Adusia z całego serca.

A teraz pytanko z innej beczki, im bliżej do naszego ślubu tym większe nerwy. Już sama nie wiem co o tym sądzić. Wydawało mi się, ze jak kupuję, albo szyję , tak czy owak wydaję pieniądze na sukienkę ślubną, to chciałabym w niej przetańczyć całą noc, pierwszy i mam nadzieję, że ostatni występuję w bieli, a wczoraj jak powiedziałam to w rodzinie narzeczonego to od razu wygłosili swoje zdanie, że Panna Młoda powinna się przebrać. Było tak, ale kiedyś jak były cywilne i kościelne tego samego dnia śluby. Co o tym sądzicie? Ja chyba za dużo przejmuję sie tym co inni mówią
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no własnie, problem w tym, że nie wiem czy to była napewno viva,ale fajne clubowe kawałki leciały :)
a tak teraz szukam i nie moge znalesc buuu a tak bym chciala :P :))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurka1 ja nie miałam takiego problemu bo powiedziałam że się nie będę przebierać i nikt nie ma nic do gadania. To mój ślub i będzie tak jak ja chce. Fakt kiedyś tak było że się przebierały młode i teraz też się to spotyka ale to jest bardzo rzadki widok. Ja powiem Ci tak. Ślub jest raz w życiu, raz w życiu ma się na sobie tą wyśnioną suknię i to jest tylko Twoja decyzja czy będziesz w niej całe wesele czy nie. Jeśli to Twoja mama by powiedziała że coś jej tam nie pasuje to jestem w stanie zrozumieć ale nie rodzina narzeczonego co oni mają do tego :)
Dobra rada nie daj się przegadać w niektórych kwestiach, nigdy nie zrobisz tak żeby wszyscy byli zadowoleni :) Ja u siebie z góry zaznaczyłam że wszystko co dotyczy sukni jest tylko i wyłącznie moim zdaniem i będę robić tak jak ja chcę czy to się komuś podoba czy nie ;) a o resztę niech się kłócą :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Dziewczyny,
czytam Was regularnie i chętnie dopiszę się do listy:)
23.07.2011 r. /kościół Matki Kościoła w Tczewie/ sala Villa Leśne Ustronie w Lubiszewie/ zespół JOCKER BAND/ fotograf FOTOGRUPA
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Almusia może to to :
http://www.youtube.com/watch?v=zgQStsXKyP4
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
haaaaaa jesteś boska !!! :))) to to :)))))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba masz rację Adusia, za bardzo chciałam aby wszystkim dogodzić ( godzina mszy w kościele, muzyka, poprawiny ( czego ja nie chciałam ), nawet jak pokazałam kwiaty do bukiety, to powiedzieli, ze takie to na pogrzeb, a przecież ostatnio dużo widziałam bukietów z tymi kwiatkami. I jeszcze do kwestii sukni wyrażają swoje zdania, nie zawsze miłe. Ciężko mi jest się nie przejmować, wczoraj mój narzeczony widząc moją purpurową acz milczącą twarz jak była mowa o tym przebieraniu się po północy to wziął mnie na bok i powiedział, ze to jest nasz ślub i to my decydujemy jak ma być.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a u mnie z koleji wszyscy tez lubia swoje wizje wyglaszac, a ja stwierdzam jedno .. nasze wesele, my placimy, i wszystko po naszemu :)

zreszta ta Wasz dzien wiec sie nie przejmuj zdaniem innych bo zrobisz jak oni beda chcieli i bedziesz zalowac :)

ja sie nie przebieram, cala noc w sukni wkoncu jedna noc byc prawdziwa ksiezniczka trzeba :))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez walczę z rodzicami o różne kwestie, z teściami raczej nie - jak już coś teściowa wymyśli głupiego to zaraz ją wyśmiewam i mówię jej, że to nasz (Mój i mojego) ślub, nasz dzień. Z rodzicami trudniej. Na rodzicach mi zależy i chciałabym żyć z nimi w zgodzie, dlatego też biorę sobie ich uwagi do serca. Udało mi się jakoś przekonać rodziców co do dj'a, do fotoreportera zamiast kamerzysty, ale o pokrowcach na krzesła i wizytówkach przy stole musiałam zapomnieć. Trudno, ale z tego mogę zrezygnować :) Chciałam usadzić gości , aby troche przemieszać rodziny, ale w sumie ktoś się może obrazić, że usiadł koło tego, a nie koło tamtego...... w sumie troche racji w tym jest :)
A co do przebierania sukni po północy - dla mnie chory pomysł. Jeden raz w życiu ubierasz białą suknię, po to by ją zdjąć po paru godzinach?? Zawsze argumentem może być to, że nie będziesz kupowała trzech sukni na wesele i trzech par butów. Bo po północy jedna sukienka z butami, na poprawiny druga sukienka i kolejne buty, no i do tego ślubna.....

Trzymam kciuki i lepiej od początku stawiaj na swoim i walcz i pokazuj teściowej, że nie będziesz synową, która się jej podporządkuje pod kazdym względem. Bo nie będzie Cię szanować, a tylko pomiatać i wykorzystywać. Pamiętaj: kto ma miękkie serce, musi mieć twarda d... . Oczywiście nie wszystkie teściowe takie są ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuję Dziewczyny za słowa, to w końcu MÓJ I MOJEGO ślub
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Almusia nie ma sprawy :) ciesze się że udało mi się pomóc :)

kurka1 i takie nastawianie do końca :) bo inaczej zwariujesz ;)

Ja póki nie zajmuje się sprawami wesele bo teraz taki okres że nie ma co robić ;) i jakoś mi tak dziwnie :)

Mam do was pytanie. Przed weselem a mam je 30.04 chce iść na solarium i nie wiem ile wcześniej iść żeby ładnie się opalić ale żeby nie przesadzić no i żeby za często też nie chodzić, bo moja skóra szybo łapie i jak za często idę na solkę to skóra mi schodzi a nie chciała bym mieć plam na weselu:) Tak myślałam żeby od stycznia już zacząć i chodzić raz w tygodniu co wy na to?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurka1 najważniejsze, że masz oparcie w narzeczonym :) O resztę się nie martw :) Ja też będę miała suknie do rana i ani myślę się przebierać :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moim skromnym zdaniem Adusia zaczęłabym chodzi jakies dwa miesiace przed slubem raz w tygodniu po 10-12 minut, tak aby skóra sie ładnie zabarwiła na brązowo a nie na pomarańczowo, delikatnie, z umiarem, chyba że chcesz byc mulatka to ok :-), ale pamietaj i skorze pod pachami i uzywaj zawsze nawilżajacego balsamu wieczorem po kąpieli, skóra na solarium jest mocno wysuszona ( w końcu to sztuczne słonce ). Ale każdy zna swoja skóre najlepiej :-). Ja też będe chodziła, ale delikatnie bo jak przygrzeję za mocno to mi też skóra schodzi i wtedy powstają plamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie no mulatka to ja nie chce bo mam blond włosy ;) myślałam żeby chodzić w styczniu 4 razy po 5min, luty 4 razy po 7min marzec 4 razy po 10min i kwiecień tak delikatnie ale nie wiem czy to i tak za mocno już bym nie była opalona może masz racje i 2 miechy stykną ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurka chyba mamy podobne teściowe;-) Jednak ja uparcie wraz z narzeczonym staramy się zostać przy naszych planach:-) Oni chcą dobrze, ale nieraz za dobrze:P
image
image
[url=http://slub-wesele.pl/]image[/u
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co do pierwszej piosenki... My zdecydowaliśmy się na naszą piosenkę Truly, madly, deeply- Savage Gardem. Oboje ją uwielbiamy i nie wyobrażamy sobie tańczyć do innej, bo przy niej rozkwitła nasza miłość:-)
image
image
[url=http://slub-wesele.pl/]image[/u
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej:)Baaardzo długo mnie nie było - po pierwsze, najistotniejsze - strasznie ci współczuje Basiu i naprawdę myślami jestem z tobą...Z doświadczenia wiem że czas pozwala zaakceptować obecny stan i spojrzeć z nadzieją w przyszłość:*...co do ślubu to decyzja twoja i twojego narzeczonego wyłącznie.
Ah u mnie działo się duzio i więcej...przede wszystkim nowa praca, szkolenia itp., pisanie mgr, przyjazdy rodzinny i tak całe wakacje zleciały:)
Co do rodziców ..temat rzeka - ja z kolei z tesciami nie mam absolutnie żadnego problemu - z kolei z moimi rodzicami gorzej- chcieli by zrobić ślub troszku za bardzo o swojemu i wg własnej wizji..ale coż zrobić trzeba walczyć o swoje:)
Co do sukni absolutnie zgadzam się z anulargn - raz w życiu miec na sobie tę, jedną, wyczekaną sukienke i jeszcze ją zmieniac po 12...nigdy w zyciu:p..co do tłuczenia szkła - u mnie obowiazkowe:).aa 8 wrzesnia prosze ladnie trzymac kciuki - obrona:)
pozdrawiam ciepło
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Iwonus trzymam kciuki :))

No i dokladnie nikt nam nie moze wmowic czegos czego nie chcemy, oczywiscie trzeba sie liczyc z zdaniem rodzicow, ale to nasz dzien wiec wybor jest wasz :)

ja tym pieknym akcentem koncze napewno dzisiejszy watek bo nikt oprocz mnie po nocach nie siedzi i zycze milego dnoa co byscie myslaly o waszych slubach i mialy piekne i bogate wizje :))

Basiu jak sie trzymasz ? Oby wszystko u Ciebie bylo dobrze z calego serca zycze...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzień Dobry, już jeden dzień przybliżyła nas Młodych Panien do naszych ślubów :-)
Mam pytanie i proszę o pomoc, czy mogłybyście mi polecić jakiś dobry salon sukien ślubnych, gdzie super uszyją mi sukienkę taką moją wymarzoną? I oczywiście w razie problemu żeby dobrze doradzili? Słyszałam, ze w Wejherowie mają jakąś dobrą pracownię krawiecką?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,

meldujemy się na 20.08.2011 w kościele P. w. Św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu, zespołu i lokalu jeszcze szukamy:)
Maria & Piotr
image[url=http]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurka1 ja mogę polecić Ci w Wejherowie salon BJ i pracownie krawiecką na ul. Judyckiego 14 obydwa miejsca mają swoje strony w sieci. Ja osobiście będę szyła w tej pracowni krawieckiej bo tam znalazłam moją wymarzoną suknię która będzie szyta i tow dobrej cenie a BJ polecam ponieważ szyłam tam kilka lat temu suknię na 100dniówke i suknia do dnia dzisiejszego jest w bardzo dobrym stanie :) a cenowo chyba podobnie do pracowni krawieckiej :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też słyszałam że gdzieś w Wejherowie ładnie szyją, ale nie wiem dokładnie gdzie. Ja swoją będę szyła u krawcowej w Pucku na hali, zakład krawiecki nazywa się chyba Olivia (tak z nazwy do to końca nie pamiętam, wiem gdzie się udać jak już jestem w Pucku;)) Pani krawcowa szyje na prawdę ładnie i porządnie, uszyła mi sukienkę na studniówkę i byłam bardzo z niej zadowolona:) gorsecik uszyty solidnie i tak starannie że nic się z nim nie dzieje:) więc gorąco polecam. I co najważniejsze, że sukienki nie trzeba z powrotem oddawać, koszt jak za uszycie w salonie, z tą różnicą, że suknia zostaje już w domku:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Adusia, widzę, ze Ty to zawsze mi pomożesz :-)

A jak cenowo, jeśli możesz to orientacyjnie jakiś przedział? jeszcze nie zaczęłam na dobre biegać po sklepach, ale w Gdańsku na Grunwaldzkiej mają kosmiczne ceny, a ja niestety jestem dziwnych rozmiarów, marzy mi się sukienkę bez ramiączek, a że mam spoooooory biust to musiałabym mieć wszyty biustonosz w górę, tak aby się trzymał i nie wypadł podczas pląsów w tańcu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
alia_k ja się nie znam, a to jak szyję w sklepie, to później muszę ją oddać do tego sklepu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurka w Wejherowie w tej pracowni co ja będę robić to uszycie sukni + bolerko + welon 1300zł z tym że po weselu oddaje suknie bo mi nie potrzebna ;) a w BJ bardzo podobnie wszystko zależy od modelu i trudności w uszyciu ale za cenę do 1500zł masz już ładną suknię uszytą na miarę ;)
BJ: http://www.suknieslubnebj.com.pl/
Pracownia: http://www.suknieslubne-wejherowo.pl/index.php
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
weszłam na stronkę tej pracowni, rzeczywiście uszyte ładnie, choć nie znalazłam tam swojego modelu to myślę, że jak zaniosę swoją wizję ( zdjęcie ) to mi taką uszyją. a gdybym nie chciała oddać tej sukienki to zapłacę więcej Adusia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No mojego modelu też tam nie ma ;) na zdjęciu ale idziesz ze swoim pomysłem i tak będzie szyta. Co do nie oddawania sukni to przypuszczam że troszkę więcej trzeba będzie zapłacić ale ile to Ci nie powiem bo nie pytałam o to ponieważ ja swoją będę oddawać :) Być może w przyszłym tygodniu będę w Wejherowie w tej pracowni to się zapytam jak cena się kształtuje za uszycie na własność ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmmm nie wiem jak to jest w innych salonach, ale byłam np. w Gdyni w salonie Natalia (nie wiem czy dobry,ale podaję jako przykład:)) i tam mogłam zlecić szycie sukienki, która mi się podoba za ok 1300zł, ale muszę ją w poniedziałek czy wtorek oddać, a gdybym chciała ją zatrzymać to będzie kosztowała 3500zł.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok Adusia dziekuję za zapytanie się w pracowni,

alia_k strasznie drogo te 3.500

i ja miałabym wydać te pieniądze i ją zdjać po 24.00, o nie!!!!

a tak pytam się z ciekawości o oddaniu sukni do salonu, bo znając siebie uwielbiam tańczyć i jak zdrowie dopisze to chcę przetańczyć cała noc :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a sukienka tego może nie wytrzymać zwłaszcza jak będę tańczyć kankana albo zrobimy ciuchcię
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jedno drugiemu nie przeszkadza:) wiesz wiadomo że suknia się zabrudzi gdzieś się tam może coś urwie poderwie ;) to jest w liczone w zadatku ;) więc nie trzeba się przejmować ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koszt sukni w pracowni krawieckiej gdzie będę ją szyła wyniesie mnie ok 1300zł (Pani krawcowa powiedziała, że cena zalezy od ilości koronek, które będę chciała, bo one to troche kosztują) mam przyjść tylko ze zjęciem wymarzonej sukni:) tak więc po przemyśleniu sprawy, stwierdziłam, że nawet jeśli suknia wyjdzie mnie 2000zł to wolę ją tu uszyć i mieć ją dla siebie, w sensie ze nie będę musiała stresować się czy coś się nie przydarzy, poza tym nie będzie ograniczeń co do sesji plenerowej;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Adusia a wiesz może ile tego zadatku? bo kiedy ja pytałam to panie w samolach mówiły mi że 300-500zł, więc jesli szycie sukni "ze zwrotem" kosztuje 1300zł + zadatek to w razie jakichś zniszczeń, koszt sukni wychodzi prawie 2000zł, a za ta cenę mam już ładną uszytą sukienke, którą może uda się odsprzedać:) zawsze coś do przodu;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jestem dziwnych rozmiarów ( biust ), więc po mnie to raczej już nikt nie kupi :-),
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
alia_k z tego co ja zrozumiałam jeśli suknia kosztuje 1300zł to zadatek jest w tym teraz to już sama nie wiem zgłupiałam :) a co do zniszczeń to każdy salon ma inne "wymogi" mi generalnie zależy na tym żeby suknia była uszyta na mnie ponieważ jestem niska i szczupła a nie chce jej dla siebie bo co z nią zrobię później :) sprzedać ciężko a szkoda żeby w szafie się marnowała ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja będę szyła prawdopodobnie we Wrzeszczu- na ulicy Danusi jest bardzo fajna Pani krawcowa- powiedziała że szyje sukienki od 700-1200 zł tyle że sukienkę się zostawia u niej (ale można także wziąć do domu, jedkan nie wiem jaka jest wtedy cena), można również wypożyczać u niej sukienki po 400 zł, ale ja chcę szyć tą moją wymarzoną. Dodaje do tego welon i rękawiczki. Oczywiście sukienkę mówiła że uszyje taką jaką sobie zamażę tylko dla mnie:-)
image
image
[url=http://slub-wesele.pl/]image[/u
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie nie Ty jedna masz dziwne rozmiary;) decyzja należy tylko do Ciebie:) tylko proponuję i wyrażam swoją opinię;)

Ładne suknie mierzyłam też w salonie w Redzie, tym na ul. Gdańskiej (zaraz przy głównej, po lewej stronie jak jedzieś w strone Wejherowa). Myślę, że cenowo, to wszystkie sukienki "do zwrotu" będą w podobnym przedziale.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No pewnie tak :) w sumie aż tak drobiazgowo się nie zagłębiałam w to bo do ślubu jeszcze trochę czasu a suknie to najszybciej w listopadzie będę zamawiać :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Adusia teraz to ja już też nie jestem pewna jak to jest z tym zadatkiem;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja idę już w styczniu:) omówię z Panią krawcową jak ma wyglądać sukienka, z jakich materiałów ją zrobić i takie tam:) w póżniejszym terminie pewnie miary trzeba będzie zdjąć i nic tylko czekać na pierwsze przymiarki;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też sądzę że każda jest nnych dziwnych wymiarów :)

a co do Danusi, to ten sklepik mizernie wygląda nawet nie wiedziałam że tam szyją.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi bratowa Poleciła tą krawcową... mizernie bo jest tam tylko parę sukienek i nawet nie wiem czy ktoś je wypożycza... Ja oczywiście wolałabym szyć w Gdyni, bo blisko:P Tylko że ciężko tutaj znaleźć kogoś kto w przystępnej cenie uszyje:-)
image
image
[url=http://slub-wesele.pl/]image[/u
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny ja Wam radzę już w tym roku w październiku,listopadzie odwiedzić salony sukien są wtedy wyprzedaże koelkcji, ja tak kupiłam swoją w Agnes za baaaardzo dobra cene. Za tą samą cenę bym miała wypożyczoną a tak mam ją dla siebie,plener robiony był w tygodniu po ślubie a tak już bym nie miała sukni gdybym wypożyczała bo musiałabym we wtorek po ślubie ją oddać a pogoda nie zawsze sprzyja. Zastanówcie się ;)
[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
image
[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
masz racje:) trzeba będzie wybrać się na polowanie:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak planowałam, mimo, ze ślub mamy w sierpniu to chciałam w listopadzie mieć już wybraną sukienkę i pracownię krawiecką
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurka dokładnie i wcale to nie będzie za szybko :) bo czas bardzo szybko zleci od nowego roku :) a czemu akurat chcesz szyc? ja tez na poczatku chciałam szyć ale jak zobaczyłam wypzredażowe ceny to zrezygnowałam i kupiłam mimo, że miałam inny krój na oku. Panie w salonach dobrze ją dopasują jesli bedzie potzreba :) mi zmniejszały z
1-2 rozm :)
[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
image
[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupuje swoją suknie w Wejherowie w Aspenie - będzie szyta na mnie i koszt wychodzi 2tys zł ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No w Aspenie mają duży wybór a nawet nie wiedziałam że tam też szyją :) a będziesz oddawać czy szyjesz na własność?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja może jestem dziwna, ale chciałabym być pierwsza, która ubierze tę suknię, dlatego odpada wypożyczenie lub kupna gotowej sukienki w salonie, chyba że jakimś trafem idealnie będzie na mnie pasowała. Nie znam się, ale boję się że będzie widać przeróbki np. zmniejszenie o 1-2 rozmiary, chyba jednak uszyję, ale nigdy nie mówię nigdy :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dopisałam dziewczyny do listy.
jak wy będziecie tyle pisać to z zakładaniem wątków nie nadążymy. :)
Moje skarby:
Antonina 21.02.2011
Bartłomiej 24.04.2013
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Adusiu, w Aspenie szyja taką suknie jak chcesz ;) Nie tylko te modele które mają na stanie.
Chce suknie na własność. Nie wiem jaki jest dokładnie koszt szycia sukni na wypożyczenie, chyba coś ok 1,3-1,5tys zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam nadzieje ze mnie tez dopisalas :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Micasia w nowym wątku 8 części mnie wpiszesz, bo jeszcze mnie nie ma :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja także chcę mieć szytą, bo wypożyczona to nie to samo... Mam już od 2 miesięcy wymarzony krój:-) tym bardziej, że ciężko mi znaleźć inną która mi się tak by podobała:-)
image
image
[url=http://slub-wesele.pl/]image[/u
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mnie oczarowały sukienki w First Lady w Pruszczu Gdańskim i mimo, że drogo (ok. 3000 zł - oczywiście jest to cena na własność) to tak mi się spodobała jedna z sukienek, że już nawet dalej nie szukam - na sukienkę czeka się 3-4 miesiące plus jakieś ewentualne poprawki więc aby na pewno była na czerwiec to będę ją zamawiać na przełomie listopada i grudnia.
Z drugiej strony jak się pytałam o koszt uszycia sukienki w tym stylu, który mi się podoba na własność to większość salonów w tym BJ podało cenę 2500-3000 zł więc w moim przypadku różnicy nie ma.
image

http://forum.trojmiasto.pl/Ill-love-you-till-I-die-relacja-paquerette-18-06-2011-t248517,1,11.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurde dziewczyny.... sen z powiek mi spędza myśl o wizażystce vel makijażystce. Ciężko mi kogoś znaleźć w mojej okolicy (Malbork, Tczew, Nowy Dwór Gd). Nie wiem jaka jest najlepsza w okolicy, nie wiem która dojeżdża do klientki (w sumie która by dojechała aż za Nowy dwór Gdański z Trójmiasta :/ )
A z przygotowań - w niedzielę rozpoczynamy nauki przedmałżeńskie..... :/
w piątek - podpisujemy umowę z fotografem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja mam inne pytanie:-)
Co do prezentów przed Kościołem.... Przeważnie goście dają kwiatki.. a zastanawialiście się na innymi rzeczami? np wino, słodycze, jakieś kupony/zdrapki? My z narzeczonym nie chcemy kwiatów, choć wiadomo że i tak od kogoś się je dostanie.. Zastanawiamy się właśnie czy nie prosić o jakieś zdrapki, kupony totolotka.
Kuzyn ostatnio prosił o wino i dostał ponad 30 butelek w sumie fajny pomysł:-)
Co sądzicie?
image
image
[url=http://slub-wesele.pl/]image[/u
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
paquerette - no to faktycznie nie ma sensu szyć nigdzie takiej sukienki. Myślę, że 3tys zł za sukienkę to jeszcze nie dramat, dla mnie to była górna granica tego co mogę wydać, ale nie powiem ciesze się że znalazłam tą wymarzoną taniej ;) Ja jadę sukienkę zamówić jakoś w październiku, ale nie mam zamiaru już szukać żadnej innej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeżeli chodzi kwiaty do życzeń, to my rezygnujemy z kwiatów i albo chcemy kupon totolotka, albo maskotki lub przybory szkolne dla dzieci z Domu Dziecka, akurat mamy w sierpniu, więc na wrzesień się przyda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy tydzień po Was:-) Też tak uważam, kwiatki szybko zwiędną, a komuś można sprawić radość:-) Moja siostra właśnie tak zrobiła a uśmiech na buziach tych dzieciaczków po prostu bezcenny:-)
image
image
[url=http://slub-wesele.pl/]image[/u
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jestem za winkiem:) też nie chcemy kwiatów:) a każda otwierana butelka winka od gośći będzie nam przypominała o tym wspaniałym naszym dniu:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My tez nie chcemy kwiatów ale zamaist nich kupon totolotka
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A my w zaproszeniu napiszemy że zamiast kwiatów i prezentów prosimy o książki z wkładką ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale wy sie dzisiaj rozpisujecie :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poprosze równiez i ja o dopisanie do listy :) nasz data to 21.05.2011 koścół św Polikarpa w Osowie przyjęcie Dwór Barwik Pomlewo k/Przodkowa zespół Ripple Band
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny, nie było mnie 2 dni i miałam sporo do nadrobienia.
A więc tak.... mam wielkie szczęście bo ani moi rodzice ani rodzice mojego nie wtrącają nam się w nic związanego z weselem, co sobie wymyślimy to nam przytakują :)
Pierwszy taniec... naszą faworytką jest piosenka z filmu top gun - take my breath away, ale może jeszcze się coś zmieni choć ta zajmuje ważne miejsce w naszych sercach
Co zamiast kwiatów... bo ich napewno nie chcemy, myśleliśmy o winach ale jak by każda para przyniosła butelkę to by się tego trochę uzbierało wiec w grę wchodzą jeszcze ozdobne, zapachowe świece, może jeszcze coś wymyślimy mamy jeszcze ponad 11 miesięcy :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podoba mi sie pomysł Adusi książki z wkładką :))

My osobiście też myśleliśmy nad książkami lucz czymś dla dzieci z domów dziecka :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a właśnie orientujecie się może czy w styczniu będą jakieś wyprzedaże sukien ? bo mam dylemat czy w listopadzie, czy lepiej po świętach leciec i załatwiać ..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wydaje mi się, że największy wybór sukni z przecen będzie w październiku/listopadzie. W styczniu będą już suknie z nowych kolekcji ;)

A nam zostało mniej niż 8 miesięcy.. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak też właśnie mi się wydaje , czyli chyba zawitam w listopadzie :)))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Natalia no dokładnie czas leci jak nie wiem co :) a nie dawno był równy rok do ślubu :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jakie macie pomysły na prezenciki dla gości ? coś małego, żeby każdemu podziękować za przybycie ..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja chce pudeleczko w ksztace serca bo na allegro znlalzm i mi sie spodobalo z bilecikiem a w srodku jakis cukierek dobry :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
monika87 to widzę że mamy podobny gust bo u mnie też padło na pudełeczka w kształcie serca z bilecikiem i w środku białe migdały :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokladnie takie chce http://moda.allegro.pl/podziekowania-dla-gosci-serduszka-slub-i1211676391.html ty tez ? :):)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie te :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a wiesz gdzie mozna kupic cos takiego oprocz allegro bo wczesniej dziewczyny mowily o tym sklepie http://www.prezencik-sklep.pl/ we wrzeszczu ale na ich stronie widzialm tylko jeden rodzaj
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiesz że jeszcze nie szukałam gdzie indziej, w ciągu wakacji zrobiłam sobie przerwę od planowania ślubu i wesela, od października zacznę nad tym myśleć
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
fajny pomysł i gościom zrobi się miło i słodkoooo :))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja poki co tez nie szukalam ale tak sobie zawsze jakies ciekawe stronki przegladam i zawsze wpadnie jakis pomysl ale lepeoj by bylo zobaczyc na zywo jak to wyglada
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dodatkowo zastanawiałam się nad czymś takim:
http://allegro.pl/smieszne-krowki-slubne-podziekowanie-1kg-hit-i1196619413.html
i takim:
http://allegro.pl/czekoladki-slubne-ze-zdjeciem-200szt-hit-i1196961344.html
dla dzieci na bramy i na oczepiny.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
fajne :) a ja wlasnie dzisiaj jak przegldalam to mi sie wlasnie skrzyanka spodobala na te cukierki :) ale to juz dla rodzicow http://moda.allegro.pl/podziekowanie-dla-rodzicow-skrzyneczka-grawer-i1196619845.html
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Almusia- obawiam się, ze po nowym roku może wejść już nowa kolekcja sukien... ale mozesz oczywiście się upewnić w salonach.

My mieliśmy dla gości czekoladki z podziękowaniem i myślę, że to bardzo fajny, niedrogi a zarazem skromny słodki prezencik. Ludzie z chęcią łapali za czekoladki chyba żadna nie została, jak nie zjedzona to wzięta na "pamiatke"
Jeśli chodzi o bramy, to chyba ciutke za droga przyjemnośc.. zwykłe cukierki wystarczą;)
[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
image
[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sorki, ze Wam się tu wtrącam w watek ale miło mi będzie jak moze komuś pomogę, moze i podpowiem :P
[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
image
[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przy okazji dziekujemy za pomysly i rady
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My nie możemy się zdecydować co na podziękowania dla rodziców, ale mój przyszły mąż obiecał że zrobi coś takiego na koperty
http://www.decorisus.pl/p/249/250/3523/KOPERTÓWKI - SKRZYNKI NA KOPERTY Z PIENIĘDZMI_03/dr/kopr.html
ale co z tego wyjdzie :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
coś nie wszedł link jeszcze raz: http://www.decorisus.pl/c/0/249/KOPERTÓWKI - SKRZYNKI NA KOPERTY Z PIENIĘDZMI.html
a jak to nie wejdzie to na tej stronie jest http://www.decorisus.pl/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A my dla goście nie będziemy robić podziękowań, szczerze to nawet się z tym nie spotkałam na żadnym weselu :) podziękujemy im słownie za przybycie i uważam że to wystarczy :) każdy robi tak jak uważa :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kajagdynia własnie super ze nas czytasz i sie wtracasz bo mam do ciebie pytanko :) Mi sie najbardziej podobaja suknie z Agnes i napewno wybiore sie na wyprzedaze. Ale napisz mi prosze, jak to jest z dopasowaniem sukni po kupnie... Ja mam slub dopiero w sierpniu a boje sie ze schudne lub przytyje. Czy jest mozliwosc zrobienia przymiarki i ew. poprawek jeszcze na krotki czas przed weselem?

A dziewczyny coscie sie tak dzisiaj rozpisaly? Jakos przez to przebrnelam ale troche mi to czasu zajelo :D Mi bardzo podoba sie pomysl z winem zamiast kawiatow. Potem bedzie jak znalazl jako dodatek do romantycznych kolacji z mezem :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja osobiście polecam salon sukien ślubnych w Starogardzie Gdańskim BIANKA ich strona nie pokazuje jakie mają suknie u siebie,ale zachęcam do odwiedzenia salonu. a co do podziękowań dla gości, też się nad nimi zastanawiamy z narzeczonym, ponieważ sami byliśmy rok temu na weselu, gdzie młodzi mieli przygotowane migdały z bilecikiem...strasznie się nam to spodobało, bo pierwszy raz się z z tym zetknęliśmy. tylko,że jeszcze nie chcę zamawiać, ponieważ nie wiemy w jakich kolorach będziemy mieć ustrojoną salę, ustalimy to dopiero 2 miesiące przed ślubem, więc wstrzymam się z zamawianiem podziękowań
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ostatnio jest to modne i powszechnie znane z tymi podziękowaniami dla gości. Byłam na dwóch weselach gdzie były migdały w pieknym opakowaniu, a na drugim dukat ( pieniążek na szczescie ). Osobiście nam się podobają te serduszka, tylko musimy przypasowac kokardki do wystroju sali, dla Rodziców dobry pomysł te skrzyneczki z wygrawerowanym tekstem na podziękowania. Muszę sprzedac pomysl z tym winem zamiast kwiatow mojemu narzeczonemu :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i rzeczywiście slyszalam wiele dobrego na temat salonu Bianka ze Starogardu Gdanskiego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy zamiar kupić jakieś ładne czekoladki i trochę tiulu pod kolorystykę wesela (prawdopodobnie złoty jako, że to kolor przewodni sali) i pociąć ten tiul na kawałki i do każdego czekoladka albo dwie, zawiązać rafią albo jakąś wstążeczką i doczepić karteczkę, że dziękujemy za przybycie - zajmę się tym pewnie w zimowe wieczory :)

A dziewczyny powiedzcie mi kiedy kupujecie alkohol? Bo w sumie ostatnio widzieliśmy ładną cenę na winko i zastanawiamy się czy już nie kupić :)
image

http://forum.trojmiasto.pl/Ill-love-you-till-I-die-relacja-paquerette-18-06-2011-t248517,1,11.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O jejku ..ale mam teraz czytania ;) Dziewczyny co do podziękowań - dzisiaj właśnie otrzymałam z allegro pudełeczka: suknie i frak (do środka wkłada się cukiereczki). Widziałam takie pudełeczka już w sklepach z rzeczami ślubnymi w Gdańsku, ale były takie proste z tekturki jednokolorowej. A na allegro znalazłam dużo taniej, są większe z nadrukami z obu stron (jest kształt sukni wraz z rysunkiem gorsetu, falban itd.). jestem bardzo zadowolona. Na górze tych pudełeczek zamieścimy winietki własnej roboty :)

A co do alkoholu to podejrzewam, że trzeba kupować jak się trafi dobra cena :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My chcemy kupować alkohol pod koniec stycznia, ponieważ mają być w Tczewie targi ślubne,a w tamtym roku wystawiała się hurtownia alkoholi i były mega promocje, więc mamy nadzieje, że w tym roku będzie tak samo :)do iluś litrów wódki dodawali gratis wino,a do innej wódki szampana...także czekamy na targi ;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja na szczescie z alkocholem mam luz bo moj wujek ma sklep i bedzie zalatwial z hurtowni.

Ja tez myslalam wlasnie o czekoladkach dla gosci z mala karteczka i podziekowaniem :)
Chociaz moje kochanie chce zrobic malusienkie nasze zdjatko w ramce i dac kazdemu na pamiatke, moze wybierzemy dwie opccje :)

tez zastanawialam sie nad prezentem dla rodzicow z racji tego ze mojego misia rodzice sa rozwiedzeni bedziemy wiec robiz 4 prezenty, i tak myslalam o koszyczkach niespodziankach z jakismis whiskaczami dla tatkow i winkami dla mam i na tycz butlach grawer z podziekowaniami :)

kajagdynia zagladaj tu bo masz juz doswiadczenie i wiesz co i jak a my laiki :)) wlasnie wole w tym roku byc tylko mam problem z urlopem wiec na 2 dni bym przyleciala i mam nadzieje, ze suknie w tym czasie zdaze kupic :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gusiolek, podaj link do stronki z tymi podziekowaniami w postaci sukienki i fraczka, musze to zobaczyc te cudenka, tez poczekamy na promocje alkoholu, moj narzeczony jest z Tczewa, to wybierzemy sie na targi slubne, moze bedzie ta hurtownia z alkoholami,

Dziewczyny jak to jest z tymi naukami przedmalzenskimi, ile trwaja, ile sa wazne, tylko ksiadz prowadzi czy ktos jeszcze? Dziekuje za podpowiedzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://allegro.pl/pudeleczka-podziekowania-gratis-wysylka-10zl-i1200516380.html#gallery Tylko że ja dostałam sukienki z innym nadrukiem niż na aukcji, ale bardzo ładne.

Nauki to o ile się nie mylę 10 spotkań. Wiem, że w Olsztynie można 10 dni pod rząd robić, albo w wybrany dzień przez 10 tygodni. Są też weekendowe kursy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przeglądając wątek dziewczyn z 2010 (październik) natknęłam się na poniższy link http://www.tomsbridal.info/mori-lee-blu.html . Suknie śliczne..ceny w sumie całkiem fajne..ciekawe czy można by było prosić o wysłanie ich z USA. ryzyko..ale przecież mamy krawcowe, zawsze mogą coś poradzić :D Przejrzyjcie może coś wam wpadnie w oko :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć Dziewczyny:) Dawno nic nie pisałam.
Co do nauk przedmałżeńskich najczęściej są 4 spotkania, każde po ok. 1,5 - 2 godziny. My idziemy na nie w Gdyni w ten wtorek i potem co tydzień we wtorek, łącznie 4 wtorki września. Wydaje mi się, że nauki zawsze są prowadzone przez księży.
Nasz kochany szkrabek Antoś 01.05.2013r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Okrąglaku są to 4 spotkania, każde po ok 50 min. Po drugiej niedzieli miesiąca od poniedziałku do piątku na godzinę 19 (o ile się nie mylę, robiłam je w lipcu).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć:) co do podziękowań dla gości typy cukierki czy drobne upominki, to podobnie jak Adusia nie będziemy chyba nic dawać. Po weselu każdy z gośći dostanie ciasto w ozdobnych pudełeczkach. Myśleliśmy też żeby wysłać ładne kartki z podzękowaniami, a w środku jakaś fotka z wesela:) taka pamiątka zostanie na dłużej:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale ile są ważne te kursy ( nauki ) słyszałam, ze tylko 6 miesięcy, więc skoro my mamy w sierpniu to zaczęlibyśmy chodzić ok. stycznia. U nas oprócz pamiątek na weselu, wysyłamy też podziękowaniami wraz ze skanowanym zdjęciem weselnym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a kto Ci coś takiego powiedział że kurs jest ważny tylko 6 miesięcy?? z tego co ja wiem to kurs jest ważny czas nieokreślony
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na pewno nauki są ważne dłużej niż 6 miesięcy! Nam ksiądz jak rezerwowaliśmy termin a byliśmy u niego jakoś w marcu tego roku to powiedział, że możemy zrobić gdziekolwiek i kiedykolwiek. NataliaT a jak te nauki w okrąglaku wyglądają? Z tego co wiem to zapisywać się chyba nie trzeba a kartkę na zbieranie pieczątek z nauk/poradni się od nich dostaje? (bo nam ksiądz oczywiście nie dał) My się na nie właśnie teraz we wrześniu wybieramy :P
image

http://forum.trojmiasto.pl/Ill-love-you-till-I-die-relacja-paquerette-18-06-2011-t248517,1,11.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kartkę dostajesz od księdza, który prowadzi nauki ;)
Oczywiscie nauki są niepłatne (co łaska). Są prowadzone całkiem ok, tzn mój P wytrzymał więc musiało być spoko ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a no to super, a do jakiejś poradni też trzeba chodzić ( kalendarzyk, naturalne metody itp. )?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pszczoua- po zakupie sukni poprawki sa oczywiście bezpłatne.
Ja też kupiłam suknie o wiele wczesniej a ślub był w lipcu. Przy zakupie umówią Cie na ok 2 miesiące przed ślubem i zacznął się poprawki. Będą dopasowac Tobie suknie tyle czasu ile będzie tzreba bo ptrzecież musi leżec idealnie:) Mi ją poprawiały od maja aż do środy przed ślubem,dość długo ale było u mnie było co robić przy sukni :) dużo zwężania,skracania i dopasowywania bo mi się schudło.
[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
image
[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kochane nauki przedmałżeńskie są jedne na całe życie, nie ma określonego czasu ich ważności po ukończeniu :) tak samo z poradnią.
[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
image
[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak wszystkich dodoałam prosze się nie martwić, ja nie nadążam was czytać no bez kitu, oczy mi wysiądą jak będę przez 30min nadrabiała forum. :)
Moje skarby:
Antonina 21.02.2011
Bartłomiej 24.04.2013
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuję bardzo kajagdynia za podpowiedzi, a ja myślałam, ze jest jakiś limit czasowy, no to możemy zacząć chodzić już teraz, póki mamy czas, bo później to będzie za dużo biegania, a jeszcze od marca przyszłego roku zaczynamy generalny remont, to remont, przygotowanie do ślubu i jeszcze nauki to stanowczo za dużo, nawet jak dla mnie gdzie śpię teraz po 4-5 godzin dziennie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My idziemy na nauki weekendowe do Matemblewa żeby jeszcze przed rokiem akademickim zdążyć;) Podobnie dużo lepiej prowadzone niż w parafiach więc mam nadzieję że będzie to fajny czas też dla nas a nie tylko tak odbębnione na odwal:)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurka poza naukami trzeba jeszcze zrobić tzw. poradnię rodzinną - kalendarzyk i te sprawy - co do zasady powinny być to 3 spotkania po godzinie w odstępach 2-tygodniowych ale na szczęście w niektórych parafiach da się to załatwić w jedno dłuższe spotkanie (dzięki temu omija się rysowanie wykresów temperatury, badanie śluzu itp.) - my mamy zamiar poradnie zrobić na Oruni w parafii św. Ignacego tam podobno jest jedno 2,5 godzinne spotkanie i całkiem życiowa babka.

NataliaT a tą ofiarę co łaska to kiedy zbierają? Na koniec cyklu nauk czy codziennie? I z ciekawości ile daliście? Bo ja nigdy nie wiem ile by wypadało dać jak jest co łaska...
image

http://forum.trojmiasto.pl/Ill-love-you-till-I-die-relacja-paquerette-18-06-2011-t248517,1,11.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na ostatnim spotkaniu ksiądz wystawił koszyk. My daliśmy 40zł, ale byli tacy co dawali 10 zł i tacy co dawali 100 zł ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie tak myślałam, że jakby zbierali codziennie to 4xpo 10 zł, a jak tak jednorazowo to pewnie 50 zł damy i tyle :) dzięki za odpowiedź :)
a swoją drogą ile dajecie za inne kościelne "usługi" np. spisanie protokołu i czy mszę ślubną i kiedy dajecie właśnie tą główną ofiarę za ślub? My za zarezerwowanie terminu daliśmy 100 zł, za ślub myślimy żeby dać koło 500 zł, ale na przykład ile dać jak będziemy spisywać protokół - też 100 zł?
image

http://forum.trojmiasto.pl/Ill-love-you-till-I-die-relacja-paquerette-18-06-2011-t248517,1,11.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My idziemy spisywać we wtorek.. Chyba damy 100zł...
A za wydanie licencji osobno się płaci?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w moim kościele msza kosztuje co łaska, ale najmniej 300,00 zł. my dajemy 350 zł, rezerwacja mszy bezpłatna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a zapłacimy miesiąc przed ślubem, bo nauki i msza ślubna mamy w różnych miastach :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miliani- idziecie na nauki w Matemblewie jeszcze we wrześniu, tak? Kiedy one są? Szukałam i nic nie znalazłam.
Nasz kochany szkrabek Antoś 01.05.2013r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale się naczytałam :) nie było mnie trochę i masakra:)

Co do nauk to my robimy je we Wrzeszczu na ul. Zator Przytockiego 4 spotkania i poradnia nie trzeba się zapisywać i płaci się 30 zł za wszystko.

Co do alkoholu to my kupujemy spirytus i zaczynamy już teraz po 10l co miesiąc i na bieżąco będziemy rozrabiać.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny mam do was pytanie. Może wiecie czy na zamku w Rzucewie można robić sobie sesje ślubną i na jakich warunkach. Tak przeglądałam zdjęcia i spodobało mi się w tym Rzucewie ;) zamek jest stara cukrownia jest plaża jest fajne zdjęcia tam można porobić :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, z tego co wiem to za sesję w samym zamku uiszcza się opłatę w wysokości 50zł, ale na terenie zamku - w ogrodzie, sesja jest bezpłatna :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Adusia, 30 zl jest za same nauki, za poradnie chyba 100 nie dam glowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
yevele no co TY mówisz poważnie :/ to są jakieś kpiny to wszystko powinno być bezpłatne coś czuje że mój awanturę zrobi ;)

pszczoua dzięki za info ;) a może wiesz czy to trzeba szybciej się umówić na sesję tam czy tak z "ulicy" można się pojawić
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie jestem pewna ale sam zamek jest o wiele drozszy.. chyba te ogrody czy cos 50 zł
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej będzie chyba jak z miesiąc przed ślubem tam po prostu zadzwonię i się dowiem co i jak :) gorzej jak w dzień sesji będzie padać. Nie mam pomysłu gdzie można by zrobić sesję w okolicach Wejherowa może wy znacie jakieś fajne miejsca :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
24-26 września:) informacje pod adresem matemblewo@op.pl :) Było ogłoszenie na forum ale gdzieś znikło, może nikt nie podbijał;)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rzeczywiście dużo przybywa na wątku.
My na podziekowania dla rodziców robimy mini drzewo genealogiczne :)
Wódkę kupiliśmy wiosną :) bo była okazja
a z prezentów dla gości chyba zrezygnujemy..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miliani, w matemblewie mogę ci polecić kurs fajna sprawa, tylko podstawowa sprawa jak będziecie mieli w klubie Modem to podstawa ciepły sweter i siadać na kanapie, bo my mieliśmy strasznie niewygodne krzesła wytrwaliśmy tylko pt na nich :)
Moje skarby:
Antonina 21.02.2011
Bartłomiej 24.04.2013
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Adusia, no poważnie chodzisz i zbieasz pieczatki a potem jak nie zaplacisz 15 zl od osoby to nie dostaniesz.
A poradnia to podobno odgornie wszedzie ma byc teraz 100zl. Ala ja jeszcze nie robilam i bede robic gdzie indziej wiem nie wiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sofia8 15.10.2011 :) Kościół św. Mikołaja w Gdańsku, sali jeszcze nie szukaliśmy ;)
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzień Dobry Dziewczyny. U mnie dokładnie za 11 miesięcy będę o tej porze wstawać i przygotowywać się :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też 11 miesięcy, jak ten czas leci
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to super minika :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam pytanie Dziewczyny, czy we wszystkich poczynaniach z Waszymi Przyszłymi Mężami jesteście zgodni, czy też musiałyście drogą kompromisu zmieniać zdania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oczywiście chodzi mi o przygotowania do ślubu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam takie szczęście, że na każdy temat dyskutujemy ale nie musiałam w żadnej sprawie może dlatego że narazie mamy załatwione tylko ogólniki :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no u mnie trochę mamy kompromisów, Misiek Mój chciał poprawiny, bo jego goście są z daleka, więc mają noclegi. Co do restauracji, wódki, napojów, muzyki jesteśmy zgodni. Natomiast porozmawiać więcej musimy na temat co zamiast kwiatów. Ja bym wolała pluszaki albo przybory szkolne dla Dzieci z Domu Dziecka, a on chce kupony na totolotek, po cichu marzą mi się fajerwerki w nocy, restauracja się zgodziła, ale jego muszę przekonać :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy troche odmienne poglądy na temat garnituru:P a tak to wszystko konsultujemy i razem decydujemy. Ogólniki mamy pozałatwiane inie było jakiś większych zgrzytów. Siedzimy, obgadujemy i konfrontujemy z budżetem ślubnym. W końcu to ma być Nasz dzień a nie tylko Mój;p
image
Nasz kochany żółwik jest już z nami:*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U my akurat poki co we wszystkim sie zgadzamy, a jak mam jakis pomysl to mowie i jak narazie akceptuje to :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Adusia- w Rzucewie za sesje we wnetrzach placilismy 50zł w rezepcji, wtedy można wchodzić do pomieszczeń do których gość nie ma nawet wstępu. Można pzrestawiać meble,krzesła,stoły wedle upodobań. Można wejść nawet do biblioteki na piętro gdzie normalnie bez klucza do drzwi sie nie wejdzie. Super. Fotki wyszły cudownie. W jednym miejscu można zaliczyć wszystko, park, zieleń, plaże, molo i niedaleko są też pola z żytem czy czymś tam. Fotki wyszły super!!!
[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
image
[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas jest tak, że na ogół ja wpadam na jakiś pomysł, przedstawiam mu różne propozycje, a on jest powiedzmy organem nadzorczym i mówi czy coś mu się podoba czy nie - na ogół propozycje są akceptowane a szczegóły dopracowujemy razem :)
jedyny zgrzyt, który się pojawił to ilość alkoholu (konkretnie wina), ale tu już dochodzimy do kompromisu :)
No i jeszcze na linii z moimi rodzicami jest problem, że moi rodzice chcą koniecznie sami zapłacić za suknię ślubną, a wszystkie inne koszta tniemy na pół (plus, że trochę my do tego też dokładamy) i my w sumie uważamy, że to też powinno być na pół... ale tutaj akurat my jesteśmy zgodni :P
image

http://forum.trojmiasto.pl/Ill-love-you-till-I-die-relacja-paquerette-18-06-2011-t248517,1,11.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kajagdynia - dzięki za podpowiedzi z tym Rzucewem - nam też się tam marzy sesja :)
image

http://forum.trojmiasto.pl/Ill-love-you-till-I-die-relacja-paquerette-18-06-2011-t248517,1,11.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miło Was czytać, bo myślałam, ze tylko u nas są czasami burzliwe dyskusje :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mowie o tej sesji w Rzucewie ze ja sama sie wciagnelam i uwazam ze zdjecia moga wyjsc naprawde super
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mialo byc ze ty wy mowicie oczywiscie :) Duzo osob robi sesje na zamku w malborku ale to tez kawal drogi
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
porozmawiam z moim, może tym razem będzie zgodny ze mną? nam najbliżej do zamku w Malborku, ale Rzucewo tez piękne miejsce, byłam tam na weselu, prześlicznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aja jakoś nie chcę na Zamku w Malborku.... :/ Chodziłam tam do szkoły i zamek stał się dla mnie taki zwykły i ciągle w gablotach fotografów same pary młode na zamku... bleee nie mogę już patrzeć na te zdjęcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kajagdynia dzięki wielkie za info bardzo mi pomogłaś mi się tam właśnie bardzo podoba ;) i bardzo chciałam mieć tam sesję ;) teraz przekonałaś mnie do końca :) nawet jak 100zł zapłacę to uważam że warto bo ten zamek jest piękny ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi też zostało równe 11 miesięcy :) Dziewczyny, a czy któraś z was się orientuje ile życzą sobie za wejście na teren cegielni w Rzucewie? W którymś wątku przeczytałam, że 420 zł :/ Aż mi się w to wierzyć nie chce...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aż nie możliwe :) tam za osobę za wesele płaci się coś koło 280zł a w necie znalazłam że sesja tam ponoć 150zł
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj nikt nic nie pisał jeszcze?? Aż niemożliwe... chyba że nowy watek przegapiłam :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez monituje codziennie nasz watek, ale warto pisac cos sensownego, aby bylo pomocne innym Pannom Mlidym, jakies nurtujace pytania. Ja uzyskalam wiele odpowiedzi i podpowiedzi na moje pytania, dziekuje Wam Dziewczyny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to będe pierwsza dziś z pytaniem;p Poszukuje śmiesznych zaproszeń i zawiadomień. na allegro pustki;/ Może znacie jakieś fajne stronki lub sklepy z takimi zaproszeniami?
image
Nasz kochany żółwik jest już z nami:*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
musiała byś określić dokładniej czego szukasz bo dla niektórych coś może wydać się śmieszne a dla innych wcale :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pozwolenie na sesje w zamku w Rzucewie 50zł
[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
image
[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja juz rozmawialam ze swoim o sesji w Rzucewie i mu sie pomysl spodobal ufffff :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nic tradycyjnego, żadnych kokardek, gołąbków i amorków, śmieszne przedstawienie pary młodej po prostu. Nie wiem jak to dokładniej opisać. Było takich zaproszeń pełno na allegro a teraz jakby je wymiotło;(
image
Nasz kochany żółwik jest już z nami:*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://allegro.pl/smieszne-zaproszenia-slubne-personalizacja-i1219759631.html
ja znalazłam coś takiego ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://allegro.pl/zaproszenia-slubne-wyjatkowe-wzory-niskie-ceny-i1214704733.html i tu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I na przykład:
http://allegro.pl/zabawne-zaproszenia-slubne-seria-fun-promo-i1197794154.html
http://allegro.pl/wesole-zabawne-zaproszenia-zawiadomienie-slubne-i1203092057.html

spróbuj może z synonimami słowa śmieszne - ja wpisałam zabawne i trochę się tego pojawiło :)
image

http://forum.trojmiasto.pl/Ill-love-you-till-I-die-relacja-paquerette-18-06-2011-t248517,1,11.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny :)
Chciałam Wam napisać o wrażeniach z pierwszego spotkania w ramach nauk przedmałżeńskich w Gdyni w parafi Najświętszego Serca Pana Jezusa. Otóż spotkanie trwało 50 minut, ksiądż sympatyczny, czasem nawet zabawny, jak dla mnie ciekawie mówił, nudy nie było no i salka-aula dość ładna.

A co do śmiesznych zaproszeń- widziałam kilka na http://www.zaproszenie.com
Nasz kochany szkrabek Antoś 01.05.2013r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam nauki we wrzeszczu... Z kazdym razem prowadzi ktos inny. Dzisiaj byla jakas masakra (babka strasznie nawiedzona), ale jeszcze tylko jedno spotkanie, wiec jakos przezyje... ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w ogole to czy ktos sie orientuje co do poradni przedmalzenskiej, gdzie to mozna (mowiac brzydko) "odbebnic"? :>
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, a ile spotkań w ramach nauk przedmałżeńskich macie zaplanowanych. Ja zaczynam nauki od tej soboty, albo następnej.... i się dowiedziałam, iż czeka nas 11 spotkań (co tydzień w każdą sobotę o 19.00) ... :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Dziewczyny. Mam pytanie czy wiecie , gdzie można wypożyczyć dwuosobowy samochód, może być retro lub jakiś nowszy model, może być cabriolet lub zamknięty, ale najważniejsze bez kierowcy, tylko my dwoje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas nauki to standardowe 4 spotkania (11 to bardzo dużo!), zaś poradnie planujemy zrobić w jedno dłuższe spotkanie - były już takie wątki gdzie poradnia w jeden dzień, itp.

Co do samochodu to można poszukać w necie - niestety większość jest bardzo droga... Chociaż my też szukamy czegoś ciekawego, najlepiej retro :) Na przykład jeśli chodzi o 2-osobowe to tu masz Corvette czy jakoś tak:
http://www.klasyczne.auto.pl/index.php?strona=klasyczne
image

http://forum.trojmiasto.pl/Ill-love-you-till-I-die-relacja-paquerette-18-06-2011-t248517,1,11.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuję Paquerette, ładna corvette, a jeszcze inne samochody znacie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny mam pytanie czy któraś z Was słyszała o cukierni Rzemieślnicza Awangarda z Bydgoszczy? Robią cudne torty według własnego pomysłu ale na forum nic o nich nie znalazłam.
image
Nasz kochany żółwik jest już z nami:*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaeppel ja też byłam wczoraj na tych naukach masz racje to jakieś nieporozumienie było ta babka ;) z tym że ja byłam pierwszy raz na tych naukach rozwaliło mnie to co powiedziała o poradni że płaci się "co łaska" 100zł my poradnie poszukamy gdzieś może będzie taniej no i nie musimy się z tym spieszyć bo ślub w kwietniu dopiero :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nic nie wiem, ale Bydgoszcz to trochę daleko jak dla mnie nawet tylko dla samych tortów, ja pomimo, ze mam wesele w restauracji to ciasta, torty piecze mi najlepsza kucharka jaką znam, zresztą z polecenia przez kilka par, ja tylko podrzucam jej mój pomysł jak ma wyglądać taki tort, mniej więcej smak i ona sama doradza, jak ktoś jest niezdecydowany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sowa też ma siedzibę główną w Bydgoszczy i dowożą bez problemu. Pytam bo mają super torty i chciałam mojemu T zrobic niespodzianke takim tortem z resztą same oceńcie jak to wygląda u nich http://www.rzemieslniczaawangarda.pl/
image
Nasz kochany żółwik jest już z nami:*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaeppel, a gdzie chodzisz na nauki? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
yevele we Wrzeszczu na Zator Przytockiego.
Kaeppel co do poradni to możesz odrobić ją gdziekolwiek albo tam gdzie nauki albo przy swojej parafii jak masz poradnię, w Oliwie przy katedrze też jest poradnia :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a_guniek - torty cudne :) chociaż ciekawe ile za przywóz - wiadomo, że taki tort musi jechać w chłodni, co bardzo podraża jego transport - my pytaliśmy się firmy z Olsztyna to tort z dowozem do Gdańska kosztowałby 2000 zł - http://www.torty.olsztyn.pl/main.php?fid=166
My mamy bardzo specyficzne wymagania jeśli chodzi o tort więc tak zaczynamy już powoli szukać - jak na razie niektóre z cukierni są w stanie spełnić nasze oczekiwania jeśli chodzi o formę tortu, zobaczymy jak będzie jeśli chodzi o smak :)

Co do poradni to dla mnie najważniejsze jest, żeby załatwić ją w jeden dzień a nie bawić się w kilka spotkań :)
image

http://forum.trojmiasto.pl/Ill-love-you-till-I-die-relacja-paquerette-18-06-2011-t248517,1,11.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
paquerette- moze Haffner spełni Wasze oczekiwania co do tortu? :)
[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
image
[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My chcemy wesoły, kolorowy tort. Też mamy problem bo nikt nie chce się podjąć zobienia tortu ze zdjęcia.
image
Nasz kochany żółwik jest już z nami:*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie początkowo myśleliśmy o Haffnerze, ale niestety odpisali nam, że ich cukiernik nie podejmie się zrobienia takiego tortu - chodzi nam o tort w kształcie wielbłąda najlepiej 3D (oczywiście wielbłąd siedzący- leżący w 3D garby, szyja, głowa itd.) - wielbłąd ze względu na nasze zaręczyny w Egipcie. Tort ma być dla 60-70 osób więc tak 7-8 kg, no ale parę cukierni już nam odpisało, że owszem mogą coś takiego zrobić mimo, iż to nietypowe zamówienie. Chociaż szukając w internecie zdjęć tortów (oczywiście po angielsku) okazało się, że nie tylko my mamy taki ślubny pomysł. Zaś najfajniejsze zdjęcia, które znalazłam były z Dubaju.
image

http://forum.trojmiasto.pl/Ill-love-you-till-I-die-relacja-paquerette-18-06-2011-t248517,1,11.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oglądałam stronke z różnymi pomysłami na tort i był nawet pancernik:P wielbłąd to ciekawy pomysł, ale faktycznie ciężki do wykonania. Najlepiej szukać nie po takich zwykłych cukierniach, bo tak czuje że oni tam "masówke" odwalają chwilami, im więcej tym lepiej, tylko poszukać jakiś artystycznych cukierni jak ta wymieniona przeze mnie.
image
Nasz kochany żółwik jest już z nami:*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie mam na szczęście problemu z tortem ;) nam załatwia sala tort więc nie muszę się martwić no i jakoś nie zależy mi na kształcie i wyglądzie ważne żeby był smaczny :) dużo ludzi na weselu i tak nie je tortu bo do wódki za ciężki :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja tez nie muszę sie martwić ani ciastami ani tortem bo mamy juz w cenie.Ale mi jak Adusi równiez nie zalezy na kształcie ważniejsze jest to zeby był dobry
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No nam też zależy na smaku, dlatego już teraz pisałam maile do cukierni i tak sukcesywnie będziemy z różnych smakować i zdecydujemy się na najlepszą z tych, które są w stanie coś takiego zrobić - oczywiście najlepszą pod względem smaku w normalnej cenie :)
a_guniek jasne, że pisałam też bardziej do cukierni "artystycznych" - niestety sporo normalnych cukierni ma tylko standardowe torty - albo okrągłe albo prostokątne - a wiadomo, że do czegoś innego niż takie klasyczne trzeba mieć też artystyczną duszę :)
image

http://forum.trojmiasto.pl/Ill-love-you-till-I-die-relacja-paquerette-18-06-2011-t248517,1,11.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam dziewczyny:)
Wreszcie obroniona:))))) teraz będę miała więcej czasu na czytanie co piszecie:)
Co do nauk my cały czas to odkładamy, do ślubu jeszcze troszkę- a jakos nam sie nie spieszy;p...
Co do ciast my też mamy w cenie wiec tym chociaz sie nie martwie..zaczynam najciekawszy chyba etap - poszukiwania MOJEJ sukni;)))
pozdrawiam ciepło
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Adusia, dzieki
Kaeppel to juz wiem o jaka babkę chodzi, ło matko ja tam ledwo co wysiedziałam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Yevele a Ty teraz robisz tam nauki też czy robiłaś?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"oldtimer cars" wypożyczalnia samochodów na wesele
http://www.SamochodyNaWesele.pl

Ja będę korzystać chyba z ich usług, mają pieknego złotego Forda taunusa na 2 osoby, może pozwalają samemu prowadzić ;)
[url="http://www.whenismywedding.com/"]image[/url] Wedding Ticker from WhenIsMyWedding.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heh, no ja bylam 3-ci raz i to do tej pory bylo najgorsze przezycie:P siedzieliscie moze z narzecznym przy oknie z tylu?;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje Princess, piekny jest ten ford, ale wyczytalam, ze oferuja tez kierowce. Moze pozwola samemu prowadzic, zadzwonie i dam znac :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaeppel nie siedzieliśmy w ostatniej ławce przy drzwiach w wy gdzie przy oknie w pierwszej ławce? :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie, my przy kontakcie przy scianie:D (tego kontaktu tez strach dotykac...:P)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja już zrobiłam w sierpniu :)
Po tej babce jest spotkanie z jej mężem, też słabe ale lepsze niż jej ;)

tez u was było "czemu antykoncepcja jest grzechem, i to grzechem cieżkim?" na powitanie? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jasne ze bylo :) w ogole, przez pierwsze pol spotkania to sie ledwo powstrzymywalam od smiechu, a przez nastepne pol chcialam zeby ktos mnie zastrzelil, bo juz sie nie dalo poprostu sluchac moze nie tyle "co" babeczka mowila ale to "JAK" RZEŹNIA:P ale jak to stwierdzil moj narzeczony "chcialas to masz" ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaeppel to siedzieliście przed nami :) wkładałaś wtyczkę do tego rozwalonego kontaktu ;) nie no baba to masakra jak akcentowała dziecko to myślałam że pęknę :D a męża za kolano trzymałam jak mówiła o kwestiach medycznych w dodatku źle :D a mój wykształcenie medyczne :D
Ciekawa jestem kolejnych spotkań przede mną jeszcze 3 i 3 spotkania w poradni
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziecko to podstawa, ona ma chyba 4 i piąte w drodze? :D

No ja chodziłam sama, więc wyobraźcie sobie co ja przeżywałam, ćwiczyłam 9 level cierpliwości ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak tak, wkladalam wtyczke:)
najwieksza beke to mialam jak sie nas zapytala "co pomysli dziecko jak mu sie powie ze bog jest jego ojcem?" pierwsza moja mysl "ze jest adoptowane :p" a ona wtedy z tym piskiem "to on wyglada jak moj tata!" :D z tymi kwestami medycznymi tez cos o tym wiemy z narzeczonym, bo tez jestesmy po licencjatach GUMie:) no ale cuz... jakos przezylismy :D Jak macie jeszcze 3 spotkania to 2 beda dosyc lajtowe - jeden ksiadz pogada o przykazaniach w oryginalnej wersji (dowiecie sie np. ze nie mozna porzadac NIEWOLNIKA swojego bliźniego :D) a drugi taka ogolna pogadanke zrobi:)

Z ta poradnia bede sie rozgladac, zeby isc raz i miec to z glowy, takze jaby sie wam dziewczyny nawinelo jakies miejsce to piszcie:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak ona zapytała to co za książka, co mówi o współżyciu seksualnym to ja chciałam powiedzić że "kamasutra", a ona do kogoś innego "bardzo dobrze, biblia!" :)
no ja poradnie też bym odbębniła, najlepiej w 1 dzień, ale sporo było wątków na ten temat, trzeba coś wybrać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe dziewczyny dobre jesteście, macie niezłe podejście i skojarzenia :D:D:D
ja słyszałam o babce z poradnictwa która oczywiście stosuje tą ich "świętą metodę" i ma 5 dzieci!!! To jest super metoda ale tylko wtedy kiedy chce sie mieć dużo dzieci :D
[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
image
[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja do poradni będę szła do Pani Lidki z Oliwy. podobno nie chce rozmwiać z parami które mają dzieci i od razu dostają wszystkie pieczątki :)
Ale muszę się jeszcze zapytać o wszystko dokładnie koleżanki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Dziewczyny. Pewnie jak większość z Was, biorę ślub konkordatowy. Coś słyszałam, ale dokładnie nie wiem. Mam jakiś dokument pobrać z Urzędu Stanu Cywilnego, który wręczę księdzu ale teraz pytanie swojemu, który będzie udzielała nam ślubu czy temu, który będzie miała z nami nauki przedmałżeńskie? Dziękuję bardzo za odpowiedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
yevele ja też pomyślałam o Kamasutrze ale pocieszacie mnie że kolejne spotkania będą bardziej normalne :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurka, ja już jestem po naukach i żadnego takiego dokumentu nie pobierałam, ten dokument dajesz ale księdzu i z tego co się orientuje te wszystkie dokumenty dla księdza: odpis aktu urodzenia i tak dalej są ważne 3miesiące. więc warto się zapytać jak będziecie chciały pobrać jakiś dokument ile jest on ważny. tak wiem to głupota bo jak akt urodzenia niby ma się zmienić, no ale cóż tak jest.
Moje skarby:
Antonina 21.02.2011
Bartłomiej 24.04.2013
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuję Micasia za info, ale swojemu księdzu, który będzie udzielał nam ślubu czy temu co będzie miała z nami nauki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po pierwsze iwonus.p serdecznie gratuluje obrony :)
sama mogę się pochwalić, że zdałam dzisiaj poprawkę z prawa karnego :)

Jeśli chodzi o dokumenty to do księdza trzeba zanieść zaświadczenie z USC o braku przeciwwskazań natury prawnej do zawarcia związku małżeńskiego, należy mieć też dowody osobiste (oczywiście ważne), do księdza trzeba też przynieść zaświadczenie o odbytych naukach przedmałżeńskich i spotkaniach w poradni rodzinnej, a także akty chrztu z adnotacją o bierzmowaniu - chyba że było się chrzczonym w tej samej parafii, w której bierze się ślub to wtedy nie trzeba (tak jest w moim przypadku).

Akt urodzenia jest potrzebny w USC, ale tylko pod warunkiem, że nie jest to USC gdzie się urodziłyście, ponieważ na podstawie kodeksu postępowania administracyjnego organ nie ma prawa od Was wymagać czegoś do czego sam ma dostęp - tak jest w przypadku aktu urodzenia, jeśli jest to to samo USC - ja jestem z Gdańska i tu się urodziłam więc nie muszę nic przynosić, narzeczony musi mieć swój, ponieważ urodził się w Starogardzie. Ale tak życiowo jeszcze nie ma czegoś takiego jak ważność aktu urodzenia - akt urodzenia a właściwie jego odpis jest ważny bezterminowo i nawet jeśli posiadacie takie, które są jeszcze wydane w czasie PRL to nie utraciły one ważności póki są czytelne. Określony termin ważności ten 3-miesięczny dotyczy natomiast tego dokumentu, który potwierdza, że możecie zawrzeć związek małżeński (tego zaświadczenia z USC). Nie wiem jak jest z dokumentami kościelnymi np. akt chrztu, ale podejrzewam, że nie mają one jakiejś daty ważności. Ale się rozpisałam :)
image

http://forum.trojmiasto.pl/Ill-love-you-till-I-die-relacja-paquerette-18-06-2011-t248517,1,11.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam serdecznie przyszle Panny Młode!!

Jezeli jestescie zainteresowane wspaniałym wieczorem panieńskim, z chęcią podejmę się takiej organizacji.... Pamiętajcie, że to niezapomniana impreza!!!
Cena do uzgodnienia na email.
Weronika20056@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurka, ksiedzu od nauk nie przynosisz nic, poza jedna karteczka na ktorej zbierasz pieczatki ze spotkan:) Kartke powinnas dostac dla siebie i dla narzeczonego na pierwszym spotkaniu, wpisuje sie tam tylko imie, nazwisko i chyba date urodzenia:) Cala reszte dokumentow dostarczasz do ksiedza z kosciola, w ktorym bedziesz miala slub:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My nie dostaliśmy żadnej kartki od naszego księdza, ale na naukach z tego co słyszałam chyba dają jak ktoś nie ma?

A ja dzisiaj zauważyłam, że zostało nam dokładnie 9 miesięcy i 9 dni do ślubu i jest dzisiaj 9 września czyli 9.09. - same 9 normalnie :)
image

http://forum.trojmiasto.pl/Ill-love-you-till-I-die-relacja-paquerette-18-06-2011-t248517,1,11.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tz moze troche nie dopowiedzialam: kartke dostaje sie na pierwszym spotkaniu nauk, od ksiedza ktory je prowadzi:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
toshiba, mozna nieco wiecej info odnosnie tej pani lidki i poradnictwa?;)

ze tak jeszcze zmienie troche temat - z kim wybieralyscie/bedziecie wybierac suknie slubna? chodzi mi o obchod po salonach itp:) i jedna rzecz mi jeszcze nie daje spokoju... gdzies kiedys wyczytalam, ze powinno sie najpierw kupic bielizne a potem w niej mierzyc suknie? jak to jest z ta bielizna pod suknie?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja chodziłam po salonach z moją mamą - nieźle się przy tym bawiłyśmy :) suknie będę zamawiać jakoś w listopadzie/grudniu i przed zamawianiem (czyli zdejmowaniem dokładnej miary itd) mam zamiar chyba zaopatrzyć się już w bieliznę ślubną tak, żeby suknia mogła być idealnie dopasowana :)
image

http://forum.trojmiasto.pl/Ill-love-you-till-I-die-relacja-paquerette-18-06-2011-t248517,1,11.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Keappel jak będę miała dokładne informacje na temat Pani Lidki to na pewno napiszę :)
Ale koleżanka mówiła, że nie chce rozmawiać z parami które mają dzieci i daje im pieczątki bez chodzenia na zajęcia :)
mi by to odpowiadało.. już planowaliśmy z mężem że przyjdziemy z synkiem do niej :) hihihi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie chce rozmawiac, w sensie ze na dzien dobry daje stempelki i "do widzenia"? hm... to trzebabedzie od kogos dziecko pozyczyc :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja po salonach z sukniami przejadę się za tydzień z kuzynką i siostrą :) Kuzynka też ma ślub w 2011 tyle, że miesiąc przede mną :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W sumie to nie bardzo rozumiem co was tak dziwi w tym że ktoś ma więcej dzieci? Ja myślę że jak ktoś chce piątkę to ma piątkę i żadna metoda nie ma tu nic do tego, bo tak czy siak by miał tyle ile ma. A jak by chciał dwójkę to by miał dwójkę, jakby chciał jedno to by miał jedno. Ja nie ukrywam że sama chciałabym mieć więcej niż dwójkę bo sama miałam jedną siostrę i zawsze zazdrościłam koleżankom które miały więcej rodzeństwa- zawsze miały się z kim bawić;) więc mnie tu nic nie dziwi;)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a juz wiesz czego szukasz, czy narazie idziesz na zywiol?:) bo ja juz chyba wiem jakich fasonow bede szukac, bo niedawno bylam na slubie kolezanki i nie moglam sie napatrzec na jej suknie taka byla piekna:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja już też wiem, co mi się mniej więcej podoba :) Myślę, że panie też pomogą coś tam znaleźć pasującego do figury. A że drobna jestem, to nie chcę nic za bardzo rozkloszowanego, bo w takiej sukni zginę hehe :) Wiem, że już powinny się zaczynać wyprzedaże w Agnes. A nie wiecie jak jest z Madonną?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaeppel no coś w tym rodzaju, ostatnio jak byłam na weselu to właśnie mi tak powiedziano (państwo młodzi mieli dziecko i dostali pieczątki inie musiel przychodzić)

a tak swoją drogą dziewczyny to ja już byłam na zdjęciu miary do sukni :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny, od jakiegoś czasu śledzę forum, więc postanowiłam się zalogować.
My bierzemy ślub 27 sierpnia 2011.
Chciaż jesteśmy z trójmiasta, ślub i wesele będzie w Krynicy Morskiej-miejscu naszych zaręczyn:)
Kościół parafialny w Krynicy Morskiej.
Wesele: Hotel Kahlberg
Fotograf: Melrose- Ania Grunwald
Kamerzysta: Furtak Film- Sebastian Furtak

Dopiszecie mnie do listy?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej dziewczynki:) dawno mnie tu nie było;) w tym czasie zarezerwowalismy sobie juz orkiestre;) i mamy juz kupione zaproszenia:P a co tam:P chcemy kupowac juz teraz po trochu tego co mozna,zeby potem tak bardzo nie "bolała" kieszeń:P

proszę dopiszcie do mnie informacje: zespół Antares :)

pozdrawiam wszystkie przyszłe Panny Młode:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zostałyście wpisane do listy, dajcie mi znać jak będziecie chciały nowy wątek, bo ja mam szybkie łącze i mi się w szybko otwiera, a jak już wam będzie zamulać to dajcie znać :)
ja wczoraj byłam na USG i miałam nadzieje że dowiem się a tu moje kochane maleństwo pomachało do mnie rączką i pośladki mi pokazało :) charakterek już ma :)
Moje skarby:
Antonina 21.02.2011
Bartłomiej 24.04.2013
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
micasia mozesz do mnie dopisac do 10.06.2011 zespół Antares?:> dzieki z góry:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tu sie moze za bardzo nie odzywam, ale ślędze Was dziewczyny cały czzas :) wiec kolejny raz prosze o dopisanie takze nas, 10.09.2011, "Dzikie wino" Reda http://dzikiewino.pl/, Kościół- Franciszkanie w Gdyni, a poza tym nie mamy jeszcze nic! mój narzeczony sam jest fotografem przez co strasznie kręci nosem i ciężko nam dokonać wyboru, najbardziej bym chciala zeby sam nam robil zdjecia ;) ..a orkiestra, no cóż, od słuchania niektórych wyjców juz nas bolą uszy, ale mam nadzieje ze niebawem cos znajdziemy.. czy któraś cos moze wie nt. orkiestry "krakowski- music band"( czy jakos tak?)
normalnie nie wierze ze to juz za rok :))
pozdrawiam Was serdecznie!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Micasia, jakbyś mogła to proszę załóż nowy wątek czyli Ploteczki Panien Młodych 2011 (cz.8). Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
micasia na razie otwiera sie dobrze
ale normalnie zazdroszczę Tobie tej ciąży... mi się marzy jeszcze jeden potworek w domku :)
hm...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurcze, chyba wcale się w tym wątku nie odezwałam, a Wy już chcecie nowy :) co sądzicie o tych zaproszeniach? http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1654274
są takie "nieślubne", bez gołąbków, obrączek itd, ale wg mnie w tym tkwi ich urok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jeszcze nie przeglądałam zaproszeń, ale te bardzo mi się podobają, są takie eleganckie,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hejk moje Kochane Przyszłe Panny Młode :)

Muflek, ja miałam brać za równy rok ślub... Więc w związku z tym miałam już zarezerwowaną orkiestrę, nie wiem czy o Nich kiedykolwiek słyszałaś zespół "Sami Swoi", z tego co wiem, wciąż nie mają nikogo na moje miejsce a ja Ich z czystym sumieniem mogę polecić :) Więc jak będziesz chciała z przyjemnością podam Ci namiary ;) I nie są drodzy, jakby co :)

A tak poza tym Kochane moje, cały czas Was podczytuję i nawet sobie nie wyobrażacie jak Wam zazdroszczę, ale, ale...
Wiem też, że to mnie nie ominie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
PS. Iwonus.p - moje serdeczne gratulację z okazji obrony!! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak jak prosiłyście nowy wątek
http://forum.trojmiasto.pl/Ploteczki-Panien-Mlodych-2011-cz-8-t181327,1,11.html
proszę posprawdzajcie czy wszystkie zostały dopisane, no i ogólnie czy dobrze wpisane :)
Moje skarby:
Antonina 21.02.2011
Bartłomiej 24.04.2013
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
brakuje mnie :( 21.05.2011r. parafia św Polikarpa w Osowie, przyjęcie Dworek Barwik w Pomlewie, zespół Ripple Band , kamerzysta BW Media, fotografa wciaż szukam :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jestem jednak, nie zauwazyłam:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ploteczki Panien Młodych 2011 (cz.8)

zapraszamy na to forum
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szukam fajnego dj czy ktoras moze mi polecic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

DOBRY doradca podatkowy lub prawnik od spadków i darowizn pilnie potrzebny! (20 odpowiedzi)

Dziewczyny, mam bardzo, bardzo wielką prośbę. Strasznie mi zależy na kontakcie do NAPRAWDĘ...

Fotograf I Kamerzysta na wesele. 3.05.2024 (4 odpowiedzi)

Dzień dobry, Jak w temacie. Czy znacie i polecacie jakiś zespół foto wideo na ten termin.

schudnąć przed slubem ;) dieta 3D chili - proszę o opinie (116 odpowiedzi)

Dziewczyny przydałoby mi się przed tym najważniejszym dniem schydnąć co nieco... Stosowała któraś...

do góry