Widok

Pokrzywka od ZIMNA

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
WItam, zauważyłam, że od kilku dni mojemu dziecku po wyjsciu na spacer w zimna wietrzna pogode pojawia sie na buzi pokrzywka przeradzajaca sie miejscami w bąble, myslalam ze to alargia pokarmowa, uczulenie na polarowy szalik, ale po powrocie do domu wszystko po kilkunastu minutach ustepuje wiec myslę, że jest to reakcja na zimno. Czy ktoras z Was tak miala u dziecka? Czy to sie leczy? Moje dziecko ma prawie dwa latka.W zeszłą zime nic nie bylo..WIem, że musze wybrac sie do lekarza, ale dzisiaj dopiero wykluczyłam inne przyczyny i doszłam do tej niskiej temperatury i wiatru..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Naprawde nikt nic o tym nie slyszal?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest coś takiego jak "alergia na zimno", może akurat na Twoje dziecko trafiło.

Jest też na słońce... Pamiętacie Paula z "Cudownych lat" - "uczulony na wszystko, nawet na własne smarki"? Ja tak mam, kurde...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmmmm, powiem Ci, że ja stara baba :) tak mam.
Na temat dzieci niestety nic nie wiem, ale u siebie od lat obserwuję, że jak wyjdę na zimno/mróz/wiatr to na twarzy robią mi się takie czerwone bąble, które schodzą w kilkanaście minut po wejściu do domu.
W moim przypadku to po prostu nadwrażliwa na zimno cera naczynkowa :( Pomaga gruba warstwa tłustego kremu + podkład + puder, ale dwulatce to makijażu nie zrobisz :))) Pogadaj z lekarzem - to na pewno, ale myślę, że doraźnie możesz wypróbować krem dla dzieci, ale z tych "zimowych".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki, kupie dzisiaj jakis krem na mega mrozy, moze pomoze...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli mogę coś dodać to używanie kremu na mega mrozy przy temperaturze +8*C to trochę jak używanie kremu na zamrsczki dla 60latek przez 20latke, ja bym pogadała z pediatrą...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy udało rozwiązać się ten problem u dziecka? Wiem że to już 10 lat ale podobnie jest u mojej córki. Proszę o informację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Udawało Wam się znaleźć przyczynę? Proszę o kontakt m.kiner@wp.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja córka od 4 lat (obecnie ma11) ma pokrzywkę na zimno- woda w basenie w letnie dni, wiary czy chłód- wszystko to w kontakcie ze skórą powoduje gorące, swędzące plamy. Niestety nie znaleziono lekarstwa ani przyczyny. Jedyne co można robić to izolować od bodźców ja daję olej z czarnuszki ale i tak po wyjściu na wiatr wychodzą jej te plamy i bąble.
Puchną palce w rączkach nawet. Największy stres mam przy jedzeniu lodów
Może ktoś to przeczyta i podpowie- czy można to leczyć?
Pozdrawiam serdecznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, moja córka ma 5 lat. Mamy ten sam problem, została jej zdiagnozowana alergia na zimno. Niestety alergolog powiedział nam, że leku na to nie ma. Są jedynie leki łagodzące córka przyjmuje Hitaxa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

szkoła Montessori - ktoś miał styczność? (53 odpowiedzi)

Chciałam poprosić o opinie osoby, które mają/znają dzieci uczęszczające do szkoły (nie...

Ośrodek leczenia alkoholizmu (9 odpowiedzi)

Zan ktoś dobry ,sprawdzony ośrodek leczenia alkoholizmu? Mam ogromny problem w rodzinie i...

ile miesiecznie wydajecie na zycie? (7 odpowiedzi)

ile na jedzenie, ile na rachunki, ile na kredytu/pozyczki, ile na dziecko itp

do góry