Widok

Posciel do lozeczka - od kiedy?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam

Mam pytanko dotyczace poscieli do lozeczka - od kiedy uzywalyscie/ planujecie uzywac? Kolderka i poduszka czy cos innego?
Bo z tego co slysze opinie sa rozne - szczegolnie odnosnie poduszki.
Moj Ignas ma 2 miesiace i do tej pory w rozku lub pod kocykeim bez poduszki - ale zastanawiam sie czy nie zaczac z posciela :)

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no teraz to za gorąco na posciel.... przykryj pieluchą tylko
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój Mały ma ponad rok i nie używam ani poduszki ani kołdry. teraz jest ciepło więc wcale go nie przykrywam a jak chłodniej to kocykiem. poduszki nie zamierzam póki co wkładać do łóżeczka. kołdra jakaś taka przytłaczająca się wydaje ale zobaczymy zimą.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja używałam kołderki i poduszki od samego początku. Za to nie miałam wcale rożka i becika... Widać, każda robiła inaczej i nie ma reguł.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja dopiero czekam na mojego malucha, ale jak zobaczyłam kołdrę od kompletu pościeli to myślę, że jeszcze długo jej nie użyję ( a szkoda bo jest śliczna ;) jest tak ogromna, że mam wrażenie, że takie małe dziecko się pod nią udusi !
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest duża, fakt. Ale ja zawsze ją w dole łóżeczka podwijałam pod spód, a przykrywałam górną częścią. Tosia się nie udusiła i ma się świetnie;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja uzywalam od samego poczatku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
myślę , że jeśli ktos oczekuje jesiennego lub zimowego dzieciaczka to pościel przydaje się od początku - te letnie dzieci zazwyczaj używają jej dopiero zimą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam pościel ale uzywam jej sporadycznie, podusi jeszcze nie..., synuś i tak większość czasu przesypia w rożku...
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córcia śpi pod ciepłym kocykiem lub w śpiworku, czasem pod kołderką.
Śpię latem pod lekką kołdrą, dlaczego dziecko ma spać pod pieluchą? No, chyba że w wózku w upalny, bezwietrzny dzień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja Tosia śpi pod kołderką od czasu gdy skończyła miesiąc. A w nocy śpi w samych bodziakach pod tą kołderka. Poduszki nie używam i nie będę jeszcze długo używać
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja poduszki w ogóle nie daję małej,zdrowsze dla jej kręgosłupa jest spanie bez.poza tym ona zasypia w 1 miejscu,a budzi się z 2 strony łóżeczka.kołderki też nie ma,nie lubi,rozkopuje się.ma ewentualnie jakiś cieniutki kocyk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobra kołdra i poduszka to podstawa. Tutaj mają duży wybór http://hippo-sklep.pl/posciel_dla_dzieci.html Ja na Twoim miejscu dla takiego maleństwa wybrałabym antyalergiczną, te z puchu ponoć mogą wywoływać alergię, czytałam kiedyś kilka artykułów na ten temat. Nie ma co ryzykować.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A z jakiego materiału polecacie kocyk dla maluszka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Kupiłam http://jazcom.pl/jak-wybrac-swietna-koldre-obciazeniowa/ bardzo przyjemna dla maluchów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja juz od samego początku używam ochraniacza na materac z https://posciel.pro/ochraniacze-podklady-na-materac/661-ochraniacz-podklad-na-materac-70x140.html i polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Lekarz pediatra - szukam (10 odpowiedzi)

Witam, do jakiego pediatry z rocznym dzieckiem się zapisać? Możecie kogoś polecić?

Szukam lekarza pediatry z powołaniem - pytania o szczepionki. (41 odpowiedzi)

Witam wszystkie mamy. Czy któraś z Was zna lekarza pediatrę z powołaniem, który w sposób...

Fajny hotel nad polskim morzem - gdzie? (13 odpowiedzi)

Polecicie coś?

do góry