Widok

Przepis na jabłecznik :)

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
jak w temacie, proszę o sprawdzony przepis :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ten 400ml jest duży :) zostaw troszkę w butelce ;) ale sporo mniej jak pół :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co masz na mysli duzy?? jaka pojemnosc? takie opakowanie jak jogobella? dopytuje bo mieszkam za granica i zakupy musze robic w polskich sklepach a tam wyboru nie ma za duzego i jedyny kefir jaki dostalam to w buteleczce z zakretka i nie wiem teraz czy to o takim mowisz jako duzy czy to jest maly :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja daję prawie cały ;) (duży)

tzn. tak gdzieś 4/5 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja mam pytanie odnosnie ciasta kefirowego- Agusia ale narobilas mi smaka :D

mam kefir 400g ile z niego mam dac do ciasta??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
trudna trudna ;) dlatego łatwiej mówić - tort bezowy ;) a ten smaaaaakkkk... hmmmmmmmmmmm..... niebo w gębie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Martszp czy moglabym Cie prosic o przepis na jakis prosty tort zblizaja sie urodzny mojego synka i chetnie bym sprobowala jakis zrobic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znalazłam, ale jeszcze nie robiłam:
Masa chałwowa
Składniki
1 1/2 szklanki mleka
3 żółtka
1 łyżka czubata mąki ziemniaczanej
cukier waniliowy
25 dag chałwy waniliowej
mały kieliszek spirytusu

1 1/2 kostki masła
Żółtka utrzeć z cukrem waniliowym, dodać pół szklanki zimnego mleka
i 1 łyżkę mąki ziemniaczanej.
Resztę mleka zagotować, wlać masę jajeczną na wrzące mleko.
Ugotować budyń. Wystudzić.

Masło utrzeć mikserem na pulchną masę, dodawać stopniowo wystudzony
budyń. Na końcu dodawać pokruszoną chałwę i mały kieliszek spirytusu.

Masa pochodzi z przepisu na ciasto z chałwą i doskonale nadaje się do
przekładania innych ciast i tortów.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Brzmi fajnie- będą musiała zrobić. Dodałabym tylko do tej masy jeszcze kakao.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie wiem czy z proszków można upiec taki spód konsystencji hmmm kasztanków... no i ta masa w torcie truflowym jest po prostu zniewalająca...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz cukiernie nie pieką ciast tradycyjnie, wszystko jest z proszku- tak mi się wydaje :-). Kiedyś byłam na targach to nawet widziałam jaja w workach zapakowane- osobno białka, osobno żółtka :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia Gda, witaj w klubie wielbicielek tego tortu od sowy, którego nazwa jest taka trudnaaaaa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ojn ale kusicie, chyba tez wieczorkiem zrobie to ciasto :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
juz upieklam;)narazie nie smakowalam bo jest gorace ale pachcie cudnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ania - ja zawsze używam papieru do pieczenia :) czy to piekę ciasto, czy mięso :)

myślę, że wysmarować można :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i ja się podłączę do pytania o spód chałwowy.
a może zdekonspirowałyście Sowę w temacie tortu truflowego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja babcia piecze super szarlotke i mowi ze jej sukcesem jest za zawsze gotuje jablka z cynamonem zanim wylozy na ciasto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgusiaGda czy rabiac ciasto kefirowe mozna wysmarowac blache margaryna czy koniecznie trzeba wylozyc papierem??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bardzo się cieszę :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia smakowalo to malo powiedziane:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe :D czyli, że smakowało? ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nika- smacznego:)
...a potem przyjdą noce
jak psy wierne pod nasz dom...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry