Widok

Pytanie do mam w ciąży

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Kobietki ile ważą/ważył wasze dzieci w 37 tygodniu ciąży?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na takim etapie nie mialam okazji się dowiedzieć ani w pierwszej ani w drugiej ciąży.
Przy drugim dziecku pamiętam, że w 40 tc usg pokazywało 4500 g, w dniu narodzin (półtora tygodnia później) bobas miał 4250 g.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas maluszek bardzo powoli przybiera- 38tc i 2650g.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

2986 g 37 tydzień 1 dzień. Na internecie masz pełno artykułów jakie są normy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rowno 36 tc waga 3100 wiec jak widac rozbieznosci sa b.duze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kończę 38 tyg i waga mojej małej od paru tygodni zatrzymała się w granicach 2400-2500. Jestem na obserw już do rozwiązania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W 36+4 dokładnie 3kg. T
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie 36 tydzień i 5 dni i waga wskazała 3100. Lekarz stwierdził że. Jak tak dalej będzie rosła to nie. Urodze naturalnie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bzdura, kobiety z 4kg dziećmi rodzą naturalnie. Co ma byc to będzie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jasne, ja mam taką dwójkę i bez problemów przyszły na świat, więc się nie bój.
Poza tym USG często zawyża wagę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wg PTG waga z usg 4500 to wskazanie do CC (mówimy o zdrowiej ciąży bez cukrzycy).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak mnie przyjmowali w drugiej ciąży na Zaspę (40 tc) i usg pokazało 4500 g to nikt o CC nawet nie pisnął (tak zupełnie zdrowa ciąża, bez cukrzycy i innych problemów). Wywołanie porodu półtora tygodnia poźniej, więc maluch mógł spokojnie jeszcze sporo na wadze przybrać i co? Cisza. Nikt nie pomyślał, że teraz to mały z 5 kg może mieć czy więcej. Nikt nawet nie zrobił usg przed wywołaniem porodu żeby chociaż sprawdzić. Ot taka codzienność na porodówce. A jakby był jakiś problem przy porodzie to dopiero może wtedy ktoś by przytomny pomyślał, że od dawna wiedzieli, że bobas miał być duży. Tylko wtedy mogło by być za późno.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dawno to było ? Mnie teraz czeka identyczna sytuacja ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

5 lat. Pewnie to zależało od tej osoby, na którą akurat byłam skazana i tyle. Może ktoś inny nawet nie pozwolił by mi spróbować porodu SN. Na szczęście miałam świetną doświadczoną starszą położną, dzięki niej poród był szybki (jakaś godzina odkąd zaczęłam czuć jakieś skurcze) i bez problemów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

szczepionka na HPV (29 odpowiedzi)

Wczoraj byłam z córką na obowiązkowym szczepieniu i przy okazji zapytałam o dodatkowe...

Oszczędzanie - jakie macie sposoby? (108 odpowiedzi)

Ponieważ niedługo rozpoczynam urlop wychowawczy, przyjdzie nam żyć przez pewien czas z jednej...

Szukam lekarza pediatry z powołaniem - pytania o szczepionki. (41 odpowiedzi)

Witam wszystkie mamy. Czy któraś z Was zna lekarza pediatrę z powołaniem, który w sposób...

do góry