Widok

RUMIA jak sie mieszka?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
witam!
jest tutaj ktos z Rumi?
z mezem bedziemy sie wyprowadzac prawdopodobnie do Rumi po nowym roku lecz rzadko tam bywam.. Raz na pare miesiecy jezdze tylko do Auchan lub Galeri.. i tak sie zastanawiam czy fajnie tam sie mieszka? dodam iz nie mamy samochodu i w jakich dzielnicach jest blisko do skm lub zkm?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
całe życie mieszkałam w Rumi i mi się podobało :) dzielnica Janowo jest bardzo rozbudowana, wszystko obok siebie: kościół, szkoły, przedszkola, przychodnia, sklepy, nie ma kina w Rumi, ale będzie i jest kilka fajnych miejsc gdzie można wyjść z przyjaciółmi typu Obsesja, Kredens, do tego markety, sklepy typu Lidl, Biedronka, Tesco - mi naprawdę fajnie się tu mieszkało :) do kolejki masz najbliżej z Janowa albo z Rumi z centrum, najgorsze połączenie autobusowe ma chyba stara Rumia i Dębogórze bo stamtąd nic nie jedzie bezpośrednio do Gdyni
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez mieszkam cale zycie w janowie,bardzo fajnie sie mieszka, wszytsko blisko, mieszkam 5min. od skm, w poblizu sklepiki osidlowe, szkoly, przchodnia. B. polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
o to sie ciesze, ze tak blisko wszedzie :)) o to sie martwilam wlasnie, bo aktualnie mieszkam w chyloni, a tu mam do wszystkiego pare minut
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
noooo, nie do końca zewsząd wszędzie blisko.

20parę lat mieszkałam w cudownym janowskim blokowisku. i tam było blisko, tzn minuta do autobusu, 15 minut do skm. miasto sie rozbudowywało itd więc było ok. poza tym mi, jako młodej wolnej i niezależnej nie przeszkadzały ewentualne odległości.

(potem mieszkałam w Gdyni i mym ogromnym marzenie jest by tam wrócić)

a od paru lat mieszkam na "white river".... i właśnie stąd mam wszędzie daleko. do skm idę 25 minut, na autobus nie liczę. owszem, jeżdżę autem, ale nie zawsze. mam za to blisko do Rumia Port.
ogólnie w Rumi mieszka się fajne, jest basen (z którego nie korzystam, będzie kino, jest kilka knajpek). jest również super prosperująca Galeria Rumia z Rossmannem - co się chwali. ogólnie sama dzielnica Biała Rzeka jest ładna i fajna, ale odległa od centrum powiedzmy - co mi jako pani w podeszłym wieku, zajętej i nie zawsze niezależnej czasem przeszkadza.
suma summarum - polecam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja mieszkam w Rumi 3 lata i tak strasznie tęsknię za Gdynią, pomimo tego, ze mam swój domek, ogródek itd... Jedyne co mi się tu podoba to Auchan i Park, Mosir czasem urządza jakies koncerty, ale ogólnie komunikacja i smród dymu wieczorami to masakra ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
aaaa, ale za to jest mnóstwo miejsc na spacerki z wózkiem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
No ja też mieszkam przeszło 20 lat więc mam tu jakies zdanie wyrobione :) Mi sie podoba,jak z mezem kupowalismy mieszkanie to w gre wchodzila tylko Rumia,zalezy takze kto co lub,ja nielubie w centrum byc,tam za duży halas,Rumia jest spokojnym miasteczkiem,rozbudowuje sie i jest fajnie :)
image[/url]
image[/url]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
w Rumi można mieszkać blisko centrum i nie mieć hałasu.
Faktycznie smród czasem jest nie do zniesienia. myślę, że właściciele domków, często czekają na powiedzmy sezon grzewczy by móc wszelkie śmieci w swych piecach palić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja też od 4 lat jestem rumianką, miasto bardzo mi się podoba, wszędzie blisko, a jednak jest ciszej i spokojniej niż w Gdyni, Gdańsku....taka sypialnia Gdyni:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przeprowadziłam się z Gdyni do Rumi 2 lata temu i ...tęsknię. Mieszkam koło Auchan i jest tutaj tak cichutko mimo że ruch się zwiększył od czasu otwarcia Port Rumia. Na autobusy nie narzekam, mam pod nosem przystanek. Szkoda tylko że tu tak mało się dzieje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkam w Rumi trzy lata, mam 5 minut do skm-ki i tyle samo do lasu. Generalnie bardzo sobie chwalę, chociaż od urodzenia mieszkałam w Gdańsku już bym tam nie chciała wrócić. Tutaj mam ciszę i spokój, trochę jak na wsi.

W Rumi są wszystkie sklepy na miejscu, usługi, niedługo będzie też kino.
Polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja wlasnie lubie cisze i spokoj :))

marze mieszkac w domku z duzym ogrodem gdzies z dala od miasta...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
oooo w domu z ogrodem to ja bym też mogła mieszkać....nawet w Rumi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
noo podobno marzenia sie spelniaja, wiec ja ciagle marze o takim domku :))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
25 lat w Rumi ;-) i pewnie kiedyś wrócę, bo rodzice mają domek a ja jestem jedynaczką.
Mi się podoba:-) ale komu się nie podoba miejsce gdzie spędził dzieciństwo i młodość - nie jestem obiektywna;-)

Nie jest wszędzie blisko:P chyba w Starej Rumi czy Białej Rzece nie można powiedzieć, ze wszystko blisko. W centrum to tak.

Teraz mieszkam na Przymorzu gdzie mam naprawde dosłownie WSZYSTKO pod nosem, więc się rozleniwiłam i trochę dziwnie by mi było znowu w Rumi. Samochód potrzebny jest w Rumi zeby się wygodnie zyło...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ysle ze Ci sie spodoba jak lubisz cisze i spokoj :)ja dlatego nie mieszkam w Gdyni
Bardzo lubie Rumie :)
image[/url]
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
po tej wypowiedzi tak uwazam

ja wlasnie lubie cisze i spokoj :))

marze mieszkac w domku z duzym ogrodem gdzies z dala od miasta...
image[/url]
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tez marze o domu ale...now lasnie niewierze ze sie spelni,ale i tak mi jest dobrze :)
image[/url]
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hihih, ja mam domek z ogórdkiem, ale jednak marzę o Gdyni ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurcze szkoda ze niemam mieszkania w gdyni...zaraz bym sie zamieniala z Toba :)
image[/url]
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chcialam zapytac osoby mieszkajace w Rumii, okolice Auchan, dzielnica Biała Rzeka, jak tam wyglada jesli chodzi o spacerki z wozeczkiem, czy jest gdzie siue wybrac z dzieckiem nawet nie majac samochodu,czy wszedzie trzeba podjechac? wiem, ze w centrum jest park ale to chyba nie tak blisko...Jak jest z przedszkolami, czy daleko?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
spacerkiem do parku okolo20-30min zalezy jak się idzie więc nie jest tak źle:)akurat spokojny spacerek w tą i spowrotem:)a tak to chyba tylko okolice zwiedzać ale tam raczej są chodniczki w kolo domków jednorodzinnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
WSZYSCY SIE ZNAJA (Z WIDZENIA)JAK NA JAKIEJS WIEKSZEJ WSI :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Heh z jednej strony to fajnie, brakuje mi ciszy i spokoju. Obecnie mieszkam w Gdansku, ktory cichy i spokojny raczej nie jest. Widze, ze autobus J ma niezle polaczenie z centrum Rumii i staje niedaleko parku no i R do Gdyni. Zawsze mozna tez podjechac do Wejherowa czy Rewy w weekend...
Pieszo wszedzie jest troszke dalej. do przedszkola tez i to jest ten minus.Cchyba ze sie myle?

Nie wiecie czy jest jakies piesze dojscie chodnikiem do Auchan(na skroty) czy trzeba isc wzdluz glownej ulicy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
raczej główna jesli chodnikiem bocznymi to chyba dłużej wychodzi.ja tam lubie spacerki i na ich rzecz odstawilam auto na bok teraz tylko wozek praktycznie.jedynie wieksze zakupy to autkiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Rumi fajnie jest :)
image[/url]
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
do kogos tam wyzej ;) ja mieszkam w bialej rzece
generalnie z autobusami i skm slabo... ja mieszkam pod lasem wiec na spacerki dobre miejsce, chociaz ost ktos sie powiesil i boje sie tam chodzic ;p

do przychodni daleko ale spacerkiem z wozkiem to ok 35 min,do parku jeszcze blizej - zalezy od tempa. a przeciez o to chodzi by z dzidzia spacerowac wiec pod tym wzgledem biala rzeka idealna bo duzo sie nachodzisz. ;p

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz na mysli ten park w centrum, niedaleko dworca pkp?
Ja bede mieszkac kolo Auchan(przynajmniej sklepy bede miec pod domem), po tej samej stronie ulicy. Do lasu wiem, ze jest niedaleko bo w sumie tylko pzrejsc przez ulice tylko nie wiem czy odwaze sie sama z wozkiem isc do lasu, z mezem to co innego ale maz pracuje.

Jutro tam sama pojade zobaczyc jak z tymi odleglosciami jest rzeczywiscie. Z tego co widze to wszedzie bedzie tak ze 30 min spacerkiem, do kosciolka takze :D Napiszcie tylko jak z bezpieczenstwem w tej okolicy, cicho spokojnie? I jeszcze jedno... czy slychac z domu(przt otwartym oknie) ulice i warkot samochodow na Grunwaldzkiej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my bedziemy mieszkac od maja na Jana Matejki, wiec bede miec zupelnie blisko, bo to centrum blisko skm zkm itd. :)
bo tutaj na tym zadupiu w wejherowie wszedzie mam daleko..... :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do kogoś kto mieszkać bedzie koło auchan Kościół masz 10 czy tam 15min drogi od tego osiedla na ul. Fredrego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bo w Rumi fajnie jest :)
image[/url]
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wiem jaka droga jest najszybsza do auchan,bo mieszkam blisko,trzeba isc na skruty ul sedzickiego caly czas prosto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No nie jest fajnie..mieszkam 50 lat w tym mieście, mentalność tej społeczności odbiega od trójmiasta, nie ma centrum miasta, wszystko rozwleczone po odległych dzielnicach, oprócz Auchan i galerii to nie ma w tzw. centrum handlowego..jedynie ciągle te ścieżki rowerowe i płace zabaw ,ale miasto ponad 50 tys czegoś więcej potrzebuje..życia miasta!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogólnie życie jak w każdym mieście tylko, że jest bliżej do morza, jeśli ktoś poszukuje mieszkania w Rumi to zapraszam na http://samorzadue.pl/sprzedaz-mieszkan-w-rumi/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Co jest ze mną nie tak że nie mogę znaleźć pracy.... (26 odpowiedzi)

Poszukuje pracy juz rowny rok, mam 26 lat, w miedzyczasie dorabiam troche sprzataniem..pracowalam...

Dr Jerzy Łożyk - czy ktoś był ? (21 odpowiedzi)

Witam, mam pytanie, czy któraś z Was była na wizycie u dr Jerzego Łożyka? Jak tak to jaka...

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

do góry