Widok

Samodzielna nauka języka angielskiego - rady :)

Hej :)

Postanowiłam zacząć uczyć się języka angielskiego. Niestety finanse nie pozwalają na kurs lub choćby korepetycje :( Pomóżcie ! Od czego zacząć?
Książki ? Bezpłatne "kursy" w internecie ? Fiszki ?
Może jest tu ktoś kto sam sie uczył i podpowie jak ten angielski ugryźć? :)
Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zaloguj się do aplikacji https://pl.duolingo.com/ można też na smartfona ściągnąć - bardzo fajne na początek, przypomina Ci o codziennych ćwiczeniach , pomaga zapamiętać słówka zarówno wymowę jak i pisownie - fajna nauka przez zabawę - polecam,
Możesz też zakupić ksiażkę do nauki j.angielskiego w szkole podstawowej , są tam dołączone płyty CD i możesz kolejno przerabiać w domu każdą lekcję .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wejdź sobie na YT tam wpisz English lern czy coś w tym stylu. I poszukaj sobie wśród yutuberów takiego, który Ci odpowiada i oglądaj oraz słuchaj. Do tego na chomiku masz masę książek po angielsku. Nic tylko chęci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak! Duolingo jest super rozwiązanie na początek przygody z językiem angielskim. Bardziej zaawansowanym mogę polecić aplikację, którą tworzymy, żeby jednocześnie przyjemnie spędzać czas, przy okazji nauki - https://linguido.com/ Można u nas czytać książki i artykuły tłumacząc wszystkie nieznane słówka przez kliknięcie, brać udział w interaktywnych historiach w których wszystko zależy od Twoich decyzji czy przerabiać fiszki dostępne na każdym poziomie językowym. Zapraszam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żeby uczyć sie angielski, nie trzeba odwiedzać jakieś kursy.Doradzam patrzyć serialy, dużo serialów na angielskim z polskimi napisami. Potem, żeby skomplikować zadanie, można patrzyć serialy już z angielskimi napisami. Również można i z filmami czynić. Mało nie zapomniałem, można uczyć angielski za pomocą komputerowych gier. Przedtem grałem w zwyczajni gry na polskim, w przybliżeniu takie - http://www.panfu.pl/gry-farma/. Potem zacząłem grać w poważni gry na angielskim od zagranicznych projektantów i to mi bardzo pomogło w studiowaniu mowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mnie fiszki pomagają w nauce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko FISZKI! wchodzi w głowę...chyba że się nie przyłożysz!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

racja, do teghgo są kursy w necie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja robie fiszki na podstawie readersów - ksiażęk w całośći po angielsku, dostosowanych do poziomu. Tak lepiej się uczyć, łatwieej zapamietać słówko w jakimś kontekście :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a możecie polecić jakieś dobre readersy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może coś od MM Publications, mają bardzo duży wybór na każdym poziomie. Koleżanka sama mi polecała i w sumie chyba się skuszę, bo niestety jeżeli sobie nic nie przypominamy to wszystko zanika :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koleżanka uczyła się na readersach? Są readersy dla starszych też, myślałem w sumie, że to są opowiada i ćwiczenia skierowane dla dzieci...?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jest tego sporo dla starszych tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać :) MM to faktycznie bardzo dobre wydawnictwo do takich nauk w wieku dorosłym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miło to słyszeć. Oczywiście readersy nie są tylko dla najmłodszych, ale również znajdziemy readersy dla gimnazjalistów czy licealistów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mi też i pisanie słówka po kilka razy na kartce. ale fiszki najlepiej w formie elektronicznej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masz laptop, komputer ?
Mam dobre materiały na CD, plus słownik z wymową angielską.
Do zainstalowania na kompie za free oczywiście.
Polecam, 510745333
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam pomoce dydaktyczne dostępne na stronie http://www.triopolskapomocedydaktyczne.pl/pl/c/JEZYK-ANGIELSKI/38 w szczególności fiszki i programy do nauki ze słuchu. Ja uczę się całych zdań, to pozwala mi lepiej zapamiętywać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przede wszystkim nie ograniczać się do jednej czynności. Trzeba czytać, słuchac, rozmawiać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja najczęściej uczę się z aplikacji bo mają sporo słówek których nie znam, a które juz nie raz na lekcjach mi się przydały. poza tym duzo tez korzystam z bloga https://rozmawiamyblog.wordpress.com bo jestem wzrokowcem i lepiej mi się uczyć jak widzę jakiś obrazek który mogę potem skojarzyć ze słowem lub wyrazeniem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zgadzam się zupełnie z Kwaczką. Trzeba się osłuchiwać co jest bardzo ważne, czytać przez co uczymy się nowych słówek ale również rozmawia, mówić bo tylko dzięki temu jesteśmy w stanie przyzwyczaić się do rozmów w innym języku. Ja mam zawsze puszczone w tle radio BBC, nawet jak nie zwracał dużej uwagi na to co mówią.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

tylko jednak dobrze jest, gdy to słuchanie i czytanie jest jakoś ukierunkowane. Nie dla wszystkich oglądanie serialu w oryginle jest dobrym rozwiazaniem, bo i tak z niego nic nie wyniosą :) Chyba , że będą oglądać jeden odcinek po kilka razy, z napisami i jeszcze tłumaczyć słowka. Ja właśnie mam ten problem. Więc jednak wolę jakieś profesjonale metody
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja czasami puszczam z angielskimi napisami ale też zawsze się kończy tak, że połowy nie rozumiem. Szukam jakichś książek bo pomimo tego, że do szkoły już nie chodzę to chcę się nauczyć sam dla siebie angielskiego na dobrym poziomie. Jeśli znacie jakieś dobre książki do nauki języka to podzielcie się nazwami proszę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sporo osób poleca MMPublications jako dobre wydawnictwo zarówno dla tych co uczą się od podstaw ale i dla tych którzy coś potrafią i chcą się rozwijać językowo ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miło mi czytać takie komentarze jako ich doradca. Staramy się aby nasze książki spełniały oczekiwania klientów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj! w internecie jest dużo kursów online. Moja córka często przysyła mi różne linki i tak właśnie uczę się angielskiego w wolnym czasie. niestety nie idzie mi to jednak najlepiej, ponieważ często zawodzi mnie już pamięć, a w nauce języka obcego dobra pamięć to podstawa. Może wypożyczy sobie Pani też jakieś książki z biblioteki i spróbuje tłumaczyć sobie różne słówka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a może nauka języka przez internet? Zobacz sobie tutaj https://www.facebook.com/jaksiemaszpolsko/ mnie się bardzo podoba forma i sposób prowadzenia lekcji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja uważam, że lepiej jest jednak uczyć się z innymi ludźmi w szkole językowej
https://speak-up.pl/
Mam wrażenie, że człowiek lepiej uczy się w grupie przede wszystkim szybciej i bardziej efektywnie, a o to też chodzi w nauce języka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poniekąd też, ale ważne jest jak sami podchodzimy do tej kwestii i czy chcemy robić coś w tym kierunku dodatkowo. Myślę, że bardzo dużo pomaga oglądanie seriali po angielsku i słuchanie angielskiego radia. Poza tym nie zaszkodzi od czasu do czasu przeczytać trochę artykułów w tym języku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tez polecam jak sie masz polsko
Ten Native naprawde daje rade:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

może uda Ci się jednak znaleźć jakiś niewielki budżet i zainwestować w książkę, która posłuży CI dłużej i bedzie profesjonalnie napisana? systematycznie czytaj teksty, ucz sie słówek i słuchaj płyty a efekty z pewnością zauważysz. sprawdź stronę MM Publications, może coś znajdziesz dla siebie. Albo na początek jakiegoś readersa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Super, maszyna, że znasz nasze publikacje! Polecam faktycznie zajrzeć na naszą stronę i zapoznać się z przykładowymi materiałami. Na początek, do samodzielnej nauki dobre są czytanki, oparte na znanych historiach, w komplecie zawsze z płytą CD, Są bogato ilustrowane, wypełnione ćwiczeniami, z pełną listą słówek na końcu danej pozycji. Można z nich korzystać w pojedynkę lub z nauczycielem.
Polecam skorzystanie, nawet jeśli jako uzupełnienie innych metod uczenia się.
Pozdrawiam,
Ola Doradca MM Publications
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A coś dla bardziej zaawansowanych też macie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W empiku są książki do nauki - takie białe ze słowniczkiem. Klasyka powieści, np. Dickens czy coś. Ja się tak uczę ang i niemieckiego ;)
"Najważniejszym powodem, dla którego ludzie nie osiągają tego, czego chcą, jest to, że sami nie wiedzą, czego chcą." Harv Eker
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale to właśnie tego wydawnictwa o którym pisze P. Ola?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadza się, nasze książki znajdziesz także w empiku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Amator - w naszej ofercie mamy materiały zarówno dla początkujących jak i osób bardziej zaawansowanych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

są gdzieś jakieś przykładowe rozdziały do pobrania? Chętnie bym sprawdził ale nie chcę kupować w ciemno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie jestem pewna, czy faktycznie chodzi o nasze wydawnictwo (choć bardzo by to do opisu pasowało, bo właśnie takie książki, adaptacje znanych powieści, w języku angielskim, z różnymi ćwiczeniami i płytą mamy w swojej ofercie), ale jeśli tak, zapraszam do Empiku albo księgarni językowej, gdzie można znaleźć materiały MM Publications i swobodnie zdecydować o zakupie.
Pozdrawiam,
Ola Doradca MM Publications
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poszukaj czegoś przez internet, teraz dzięki możlwiosci prowadzenia relacji na żywo, albo przy pomocy skype możesz brać udział w lekcjach kiedy tylko masz czas. Jest to na pewno wygodne i nie musisz nigdzie chodzić ;)
Najlepsze fartuchy medyczna tylko od na stronie DR Cichobieg, super wzory i kroje!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam też oglądać seriale np. Przyjaciół albo Jak poznałem Waszą matkę po angielsku. Używają tam prostego języka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może kup sobie jakiś kurs komputerowy? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

z doświadczenia wiem że samemu to trochę lipa się uczyć i ciężko jest bo nie zawsze się ma pewność czy np dobrze się coś wymawia itd. Ja byłem na wyjazdowym kursie a angielskiego http://www.wyjazdy-jezykowe.com/ Dużo wyniosłem z niego. Łatwiej było się osłuchać jeżyka jak wszyscy dookoła po angielsku mówili.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej chodzić na konwersacje do kogoś prywatnie :) a do tego oglądać dużo filmów z angielskimi napisami i czytać anglojęzyczne książki. Czasami w Redlighcie w Gdańsku są takie wydarzenia, że przychodzi dużo młodych ludzi z zagranicy i są organizowane wieczorki, że mozna sobie pogadać w innym języku. Fajna sprawa, zeby się przełamać a wiadomo przy piwku zawsze łatwiej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak już znasz jakieś podstawowe podstawy - jak najwięcej filmów po angielsku, rzeczy, które Cię interesują. Mózg bardziej skupia się na historii niż na tłumaczeniu i będziesz zapamietywać dużo ze słuchu. Między innymi dlatego wiele dzieciaków dorastających w latach dziewięćdziesiątych wyrosło na dorosłych, którzy biegle mówią po angielsku -pomógł Cartoon Network w tym języku.

Bardzo polecam English with Lucy na youtube, jak zna się jakieś podstawy można się bardzo wiele nauczyć - https://www.youtube.com/channel/UCz4tgANd4yy8Oe0iXCdSWfA
...zaczaruj mnie.! Zabiorę i przemycę Twoją tajemnicę...

www.jbfotograf.coml - fotografia artystyczna, konkurencyjne ceny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Otocz się językiem: oglądaj filmiki z angielskimi napisami, oglądaj seriale, jak najwięcej czytaj / słuchaj. Aż angielski wejdzie Ci w krew. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie oglądacie filmy z angielskimi napisami?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zacznij od kupna dobrego podręcznika z gramatyką oraz słownictwem, później zacznij uczyć się fraz i zdań korzystając z Anki na androida, jednocześnie oglądaj seriale, filmy animowane po angielsku z angielskimi napisami. To powinno na początek wystarczyć, nawet jak nie kumasz nic z tych filmów to się obsłuchasz i wyłapiesz zawsze jakieś słówka w kontekście. A co do podręcznika to jest ich trochę, możesz kupić używany, albo nowy, z nowych to polecam rozejrzeć się tu profit24.pl to jedna z lepszych księgarni mają bardzo duży asortyment w dziale językowym. I tyle, dużo czytaj internetu po angielsku, różne strony, które cię tematycznie interesują i tyle.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Samej nie umiem się uczyć języka :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spróbuj może nauki z readersami mmpublications. Mają extra płyty cd, materiały do czytania i pisania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba mieć wiele samozapracia żeby samemy uczyć się języka. Ja np. tak nie potrafię. Kiedy nie czuję nad sobą przysłowiowego "bata" jakoś olewam sprawę. Też kiedyś korzystałam z dualingo ale kiepsko mi to szło :-/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam dokladnie tak samo... Ale mam pytanie dotyczące szkoł lub kursów angielskiego w Gdańsku. Czy może ktoś z czystym sumieniem polecic mi jakąś szkołę bądź kurs? Ktoś z Was pomoże gdzieś uczęszczał i może podzieli się swoimi wrażeniami....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest taka fajna książka "Rewolucja w uczeniu" . Jest tam mnóstwo rad jak samodzielnie się uczyć np. za pomocą mapy myśli
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mapa_my%C5%9Bli
To działa:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja szczerze mówiąc nauczyłam się jeżyka chodząc do Pi School - szkoła fajna, dobrze dobrane grupy, można spokojnie znależć odpowiedni kurs dla siebie. Myślę ze w każdym mieście takie szkoły można znaleźć!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki Hispi za odpowiedź. Ale Pi School w Gda nie ma... :( może słyszałaś o jakiejs szkole w gda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

znalazłem fajny program do nauki angielskiego Speaking Teacher. Do pobrania z https://www.pcworld.pl/ftp/speaking-teacher-ab3.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Obawiam się, że przy nauce języków obcych )języków obcych przydatna jest obecność nauczyciela, przede wszystkim ze względu na możliwość osłuchania się, prowadzenia konwersacji oraz do ewentualnego poprawiania błędów. W sytuacji braku środków warto poszukać darmowe aplikacje takie jak Dualingo. Natomiast jeśli nadarzy się okazja do pójścia na kurs, zdecydowanie polecam na niego iść.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obawiam się, że przy nauce języków obcych przydatna jest obecność nauczyciela, przede wszystkim ze względu na możliwość osłuchania się, prowadzenia konwersacji oraz do ewentualnego poprawiania błędów. W sytuacji braku środków warto poszukać darmowe aplikacje takie jak Dualingo. Natomiast jeśli nadarzy się okazja do pójścia na kurs, zdecydowanie polecam na niego iść. Ja gdy mieszkałam w Łodzi skorzystałam z kursu prowadzonego przez https://www.progres.edu.pl/ i uważam, że ten pomysł był naprawdę dobry.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej,

do niedawna mieszkałam w Łodzi i korzystałam z usług firmy https://www.progres.edu.pl/ , generalnie była tutaj bardzo rodzinna atmosfera, na czym mi niezmiernie zależy. Obecnie mieszkam w Gdańsku i szukam podobnej usługi niedaleko ulicy Tamki. Poradzicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie samodzielna nauka się nie sprawdziła. Dopiero efekty były widoczne, jak zapisałam się na zajęcia do szkoły Berlitz i dzięki nauczycielom już nie wstydzę się mówić po angielsku, bo na zajęciach sporo rozmawiamy i dało mi to dużą pewność siebie. :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to prawda, warto mieć nauczyciela, mi np wystarczy, że w http://www.eskk.pl regularnie mam kontakt i wiem, że ktoś czuwa :) wtedy dużo lepiej idzie mi nauka samodzielnie, bo wiadomo - głupio nic nie robić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja najlepiej uczę się ze słuchu (metoda callana), stojąc w korku lub podczas pobytu na siłowni. Do tego polecam fiszki- codziennie jedna możesz je zamówić np. w sklepie https://www.pomocedydaktyczne.eu/ Ale musisz pamiętać o tym że nauka języka wymaga czasu. Ucz się codziennie, nie bierz na raz za dużo na siebie bo się zniechęcisz - wiem po sobie. Małymi kroczkami ale regularnie. Do tego polecam uczenie się całych zwrotów, lepiej zapamiętać a do tego uczysz się konstrukcji zdania. I nie przejmuj się że czasami coś źle powiesz, ważne aby próbować i cały czas doskonalić swoje umiejętności językowa. Powodzenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

no nie wiem, samodzielna nauka u mnie sie nie sprawdziła. W Pi School moje dzieciaki stawiały pierwsze kroki z nauką - i szczerze mówiąc widziałam jak chętnie chodzą i się uczą, to już wiedziałam ze to był doskonały pomysł żeby je tam wysłać!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć ja jakiś czas temu też szukałam metody na angielski, tak, żeby zawsze był pod ręką i pomyślałam, że fiszki w telefonie to najlepszy sposób, uczę się kiedy mam wolną chwilę.
Na stronie asza.pl, jest wytłumaczona fajna aplikacja to nauki angielskiego - możesz sobie samodzielnie przygotować słowa, których chcesz się u czyć, albo, jeśli nie masz czasu tak jak ja, możesz sobie u nich kupić pakiety słówek do nauki - i ja wybrałam tą opcję, bo po 20 dodanych samodzielnie słowach odechciało mi samodzielneo tworzenia takiej bazy.... dodatkowo otrzymałam m3 z nagraniami audio tych 3000 słów i to robi robotę - fiszki na smartfonie + audio w słuchawkach.
Ja zaczęłam od słów, bo jak się nauczę rozróżniać poszczególne wyrazy to już nie będzie to dla mnie bełkot, tylko tak coś zrozumiem, więc polecam Ci takie rozwiązanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no ja wlasnie także znam Pi School w Wawie. szkoda ze ta szkoła jest tylko w stolicy bo na prawdę bardzo fajnie mi sie tam uczyło języka! i efektywnie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

lepiej zapisac sie na kurs
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

raczej nikt sie nie bedzię przeprowadzał z trójmiasta do warszawy, żeby uczyć się angielskiego xd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak macie dzieciaczki to ja polecam szkołę językową BetterAcademy na Mokotowie. Świetna atmosfera, dzieci szczęśliwe po każdym spotkaniu. Widzę duże postępy. Zniknęła bariera językowa, a z tym był duży problem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, poniżej mam dla Ciebie 3 nagrania wideo na temat tego jak nauczyć się języka obcego skutecznie, w ciągu miesięcy. Mówię tam co robić, żeby mieć efekty, jak zacząć i jak uczyć się samodzielnie. Nagrania są z mojego kanału YT o szybkiej nauce języków. Tak swoją drogą mówię w 7 językach, więc możesz być pewna, że to, o czym usłyszysz działa - pozdrawiam:)

https://www.youtube.com/watch?v=msCHdlFR1rk
https://www.youtube.com/watch?v=_8MGAMkTQeg&t=261s
https://www.youtube.com/watch?v=QJAE4OLcEIw&t=9s
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tutaj https://angielski-na-dzis.pl masz fajnego bloga na temat nauki języka angielskiego, jeśli jesteś samoukiem może Ci się przydać. Cały blog bardzo przejrzyście napisany celem efektywnej nauki. Choć ja sie będę upieram, że samemu to żadna nauka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja wole się uczyć w grupie - więcej jestem w stanie z takich zajęć wynieść. a jak trafie na fajną szkołę to tym bardziej. Dobrze mi się uczyło w Pi School - mają fajnie dobrane grupy, niewielkie i dobrych nauczycieli. Także dla mnie to była bardzo fajna i owocna nauka!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja proponuję, abyś skorzystała z oferty szkoły językowej Tutlo. Oferuje naukę za pośrednictwem platformy internetowej, dzięki czemu mogłabyś się uczyć języka wtedy, kiedy chcesz i kiedy tylko znajdziesz na to chwilę (nie trzeba uczestniczyć w zajęciach stacjonarnie, co moim zdaniem jest naprawdę dużym atutem).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja się uczyłam angielksiego z piosenek i seriali - przyjemne z pożytecznym ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prosta sprawa. Im więcej bodźców, tym lepiej zapamiętujesz. Więc kup sobie najlepiej osobny dyktafon (ja mam model MQ-U350 stąd: https://www.spyshop.pl/kieszonkowy-dyktafon-mq-u350-do-dyskretnej-rejestracji-1371.html) i nagrywaj słówka. To większość całego języka. I naprawdę działa. A dyktafon w telefonie to kiepski pomysł - za dużo rozprasza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na pewno jest teraz duzo więcej możliwosci bo jest yt, skype, mozna się umawiać z kimśżeby pogadać ale według mnie jeśli ktoś chce się naprawdę solidnie nauczyć to jednak najlepszą opcją jest szkoła językowa. Sama się teraz przygotowuję do egzaminów w profiLingua. Dużo znajomych osób u nich chodizło na kursy dlatego ja nie miałam wątpliwości. Widzę spore postępy u siebie, dużo łatwiej mi się mówi, nie mam oporów żeby zacząć z kimś pogawędkę w kawiarni po angielsku, gdzie wcześniej miaam totalny blok w mówieniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sama nie mogłam się dobrze nauczyć języka. To nie to samo co szkoła. Zapisałam się do profilingua i idzie mi całkiem nieźle muszę przyznać :) Dobrze mi nauka wchodzi do głowy ;) Już mam w końcu odwagę mówić po angielsku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapislam ze do szkoły językowej TUTLO która ma zajęcia online i na prawdę mi pomaga . W ciągu pol roku nauczyłam się tylko co w normalnej szkole po roku .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dzięki tutlo w końcu zaczęłam używać tego wszystkiego, co się nauczyłam w szkole. Poprzez zajęcia z native speakerami zyskałam pewność siebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też korzystam z tutlo. Skusili mnie elastycznymi godzinami nauki co dla mnie jest mega wygodne, bo uczę się kiedy mam czas;) A lekcje z lektorem dają znakomite efekty;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja korzystam z tutlo. super sprawa bo nie dosc ze cenowo dobrzze to wychodzi to czy jade pociagiem czy mam przerwe na uczelni czy to warszawa czy trojmisat to sie loguje i ucze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej,
- do nauki słownictwa fiszkoteka i duolingo
- agendaweb ma bardzo dużo ćwiczeń online z zakresu słownictwa i gramatyki, wystarczy w googlu wpisać dane zagadnienie plus agenda web (https://agendaweb.org/)
- słwonictwo, gramatykę, słuchanie znajdziesz też tutaj https://wordpress.com/view/angielskispec.wordpress.com
- jeśli finanse pozwalają do lektor, najlepiej jeden na jeden, jeśli nie na pewno znajdzie się ktoś do konwersacji w internecie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zacznij od wizyty w empiku i kup kilka ksiazek. Jeden - z gramatyką i zwyczajne, napisane po angielsku powieści. Tylko w ten sposob nauczysz się praktycznego angielskiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja osobiście uczę się samodzielnie i indywidualnie z szkoła językowa tutlo i zdaje to egzamin. Jak zapomnę o lekcjach to dzwonią do mnie i mi przypominają .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest cała masa bezpłatnych materiałów, ale czasami lepiej jednak wydać trochę kasy na coś, co się sprawdzi. Ja ze swojej strony mogę polecić kanały na YT (jest cała i polskich i native speakerów, którzy uczą angielskiego), aplikacje. Ale są też sposoby mniej oklepane, np pisanie opowiadań. Fajne sposoby i porady znajdziesz tutaj: https://eskk.pl/blog/ - ja korzystam, bo często pojawiają się rzeczy, na które nie wpadłabym sama.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja próbowałam się uczyć sama w domu ale miałam mało samozaparcia . A jednak jak zaczęłam płacić za lekcje bardziej mnie to mobilizowało . Skorzystałam z lekcji w tutlo i przyniosły mi rezultat bardzo zadowalający .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam ten sam problem z moblizacja . A maja może jakieś darmowe lekcje na próbę ? Nie chciałbym kupować kota w worku .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam na początek filmiki na you tube. Ja tak zaczęłam naukę angielskiego i jak się okazało, był to strzał w 10! W pracy poszłam jeszcze na szkolenie i teraz lepiej mówię niż większość osób z certyfikatem. Drugi krok to rozmowa, warto poznać jakąs osobę przez neta i rozmawiać po angielsku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

chyba wykorzystam tą radę i na początku poprzeglądam filmiki na yt. Obecnie dość dużo oglądam filmów z napisami jednak chcę znacznie przyśpieszyć swoją naukę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak długo uczysz się już z tutlo? jakie masz odczucia? Też bym chciała zrobić coś ze swoim językiem, szukam jakiegoś fajnego rozwiązania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie też nie było stać na korepetycje, dlatego postanowiłam zainwestować w kurs językowy. Znalazłam w internecie bardzo przystępny cenowo enlinado, uczę się już kilka miesięcy i widzę u siebie spory progres.
Początkowo nie wierzyłam w skuteczność kursów, ale ten jak najbardziej mnie zmotywował wykonywałam wszystkie polecenia zgodnie z tym co Darek chciał i osiągnęłam sukces.
Mam teraz kilku znajomych z Anglii piszę z nim często. Poznałąm ich na FB!
Zachęcam do obejrzenia darmowej lekcji tego kursu enlinado. pl gdyby nie ta lekcja to pewnie dalej bym kombinowała z nauką na własną rękę, która u mnie się nie sprawdziła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nauka języka to dla niektórych problem, bo nie podchodzą do niej we właściwy sposób. Kluczowe jest nastawienie. Oczywiście, niektórzy mają talent, jednak każdy posługujący się swoim ojczystym językiem, może nauczyć się obcego. Warto o tym pamiętać. Angielski nie jest szczególnie trudny, ze względu na wiele różnych czynników, takich jak wymowa czy pisownia. Istnieje wiele języków znacznie trudniejszych. Poza tym łatwiej się go uczyć, bo nas powszechnie otacza. Warto uczyć się go przede wszystkim samodzielnie, jednak w odpowiedni sposób i regularnie. Regularność i otoczenie danym językiem to klucz do sukcesu. Polecam zajrzeć po kilka wskazówek https://www.exitdoor.pl/kariera-i-edukacja/jak-nauczyc-sie-angielskiego/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fajna jest wtyczka do chrome (ale na firefoxa chyba też jest) "angielski w karcie". Polega to na tym, że jak otwierasz nową kartę w przeglądarce to zamiast standardowego okna to masz 5, 10 słówek do odgadnięcia. Ćwiczysz sobie w zasadzie bez poświęcania na to czasu ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej języka uczyć się w w praktyce :) ja doradzam podróże i rozmowę :) ale wiadomo to kosztowne, wiec dobrą opcją będzie kontakt i regularna rozmowa z kimś kto biegle włada językiem angielskim - może być to nawet dobry znajomy czy przyjaciółka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej dużo czytać i oglądać, tłumacząc sobie słówka. To chyba jeden z bardziej efektywnych sposobów- pozwala się oswoić z językiem i zacząć wchłaniać coraz nowsze słówka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jestem studentem nie mam za wiele dochodów i też mam podobne myślenie, ale postanowiłem trochę odłożyć i zainwestować w jakiś kurs początkowo troche poszperałem w internecie i natknąłem się na enlinado, warto było kupić ten kurs poza tym cena kursu moim zdaniem jest jak za godzinę korepetycji w większym mieście to chyba warto inwestować w coś do czego mamy dostęp później kiedy chcemy.
Ja w ciągu 2 miesięcy nauczyłem się mówić, w domu da się nauczyć języka i bardzo ciesze się, że dla mnie motywacją do nauki był. Zobacz sobie darmową lekcję kursu na enlinado. pl :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja samodzielnie nie umiem. jednak szkoła języków obcych to jest to i dlatego zaczęłam chodzić do Pi School i nie żałuję. Widzę progress i to był dobry pomysł!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Spróbuj tutaj . Masz listę narzędzi, dzięki którym możesz się uczyć się języka za darmo https://finp.pl/nauka-angielskiego/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeżeli interesuje Cię samodzielna nauka języka angielskiego to myślę, że warto zajrzeć tu https://speakingo.com/najpopularniejsze-metody-nauki-angielskiego/ i wybrać odpowiednią metodę nauki dla siebie.
Im szybciej zaczniesz tym szybciej język ogarniesz więc warto się starać aby później tylko uzupełniać braki i ćwiczyć wymowę;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja sie uczyłam w szkole językowej w Warszawie, w pi school - bardzo mi ta szkoła podpasowała, wiele przyswoiłam nauki. I nie żałuję. Jest bardzo ok!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

polecam serwis Novakid angielski online dla dzieci z native speakerem! Mają darmowe lekcje próbne. Naprawdę warto uwagi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sprawdź sobie ofertę szkoły Berlitz https://www.berlitz.pl/ . Posiadają swój oddział w Gdańsku, a ich dokładny adres to: ul. Wały Piastowskie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja też ostatnio szukałam jakiegoś darmowego rozwiązania, ale niestety nie znalazłam nic ciekawego. Moja znajoma poleciła mi naukę z kursem online https://enlinado.pl/, dużo zmienił ten kurs w moim podejściu do nauki języka. Polubiłam uczyć się języka, w końcu ktoś powiedział jak podejść do nauki bez koloryzowania. Warto uczyć się angielskiego właśnie z native speakerami, dzięki temu moim zdaniem się nie błądzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam sprawdzić Toddler British Centre, co prawda to szkoła więc troche kosztuje ale często mają jakieś pakiety, może uda ci się znaleźć jakąś korzystną ofertę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem lepiej do szkoły, żeby nauczyć się wymowy, przecież chodzi głównie o wymowę a nie samą gramatykę, warto sobie sprawdzić jakieś szkoły typu toddler british centre, mają fajne oferty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nauka w domu jest jak najbardziej możliwa tylko trzeba się umieć zmotywować. Mnie bardzo pomógł w nauce facebooku i YT, bo zmotywował mnie do nauki.
Dlatego nie zawsze motywacja jest widoczna na pierwszy rzut oka, warto poszukać a być może coś się w nauce zmieni. Zawsze myślałam, że nauczę się mówić jak opanuje gramatykę (bardzo dobrze)
Byłam w błędzie bez gramatyki też się da dogadać ten wątek zmienił dużo w moim podejściu do nauki https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/zwroty-po-angielsku-ogolne/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam następującą radę, przy założeniu, że nie masz czasu i ochoty na naukę w jakiejś szkole językowej. Ja się staram uczyć codziennie przynajmniej pół godziny, jeśli mam więcej czasu w ciągu dnia, to jest to godzina lud nawet dwie. W domu korzystam z książek, fiszek i stron internetowych, a poza domem uczę się z aplikacji. Najważniejsza w takiej nauce jest motywacja, no i zapał ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Majka ja robię dokładnie to samo. przy nauce liczy się systematyczność. 30 minut dziennie tak jak mówisz jest ok.. teraz jest tyle materiałów w necie do nauki..ja korzystam z różnych źródeł. sama zdałam już FCE nie chodziłam na żaden kurs tylko nauka w domu z programów i różnych stron+słuchanie podcastów. Teraz ucze się do CAE i jestem dobrej myśli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja się uczę teraz z oficjalnej strony cambrige tam jest sporo materiałów z pierwszej ręki i dodatkowo z tej biorę gramatykę: https://engxam.com/handbook/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, zapraszam do wypełnienia króciutkiej ankiety nt nauki angielskiego :)
https://forms.gle/kaTtgJHk736zgCwG6

Dzięki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja się uczyłam czytając angielskie ksiazki i była to dobra opcja na naukę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie tą największą trudnością było jakoś zorganizować się w kwestii mówienia po angielsku więc pod tym kątem korzystałam z https://speakingo.com/speakingo-opinie-jezykowe-pogawedki-komputerem/. Fajny blog, gdzie ogólnie jest sporo informacji na temat tego jak skutecznie uczyć się angielskiego i dodatkowo sporo różnych pomocy naukowych, z których warto skorzystać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do samodzielnej nauki przede wszystkim słonictwa serdecznie polecam metodą wałkowania tutaj można poczytać więcej: https://enlinado.pl/angielskie-porady/metoda-walkowania-slowek-angielskich/

Dzięki takiemu podejściu do nauki u mnie wiele się zmieniło. W końcu nauczyłam się jak podejść do nauki języka i słówek tak, żeby się ich uczyć praktycznie.
Serdecznie polecam taką metodę i praktyczne (systematyczne) podejście do nauki - wiele to zmieni.
Wcześniej miałam wiele podejść do nauki, ale w większości kończyły się brakiem motywacji, dlatego dzielę się z wami metodą, która się sprawdza :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie sprawdziło się ogladanie angielskich filmów na youtube
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Staram się cały czas szlifować swój angielski, w końcu tym językiem posługuje się wiele ludzi na świecie. Oglądam filmy po angielsku, korzystam ze specjalnych aplikacji. Niedawno też zaczęłam kurs online w https://www.foryou.edu.pl/ . Zajęcia odbywają się przez specjalną platformę, nasza grupie jest 4 osoby. W czasie zajęć słyszę i widzę lektora, tak samo jak innych uczestników. Lektorka naprawdę potrafi przekazać wiedzę, którą posiada i nauczyć języka nawet opornych :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

super, ze jestes w stanie sie tak sprezyc i miec taka samodyscypline! u mnie podobnie jest zarowno z silownia jak i... nauka angielskiego. Potrzebuje, zeby ktos mnie prowadzil za reke. udalo mi sie znalezc #AngielskiNaWynos by choices, ktorzy mega mnie motywuja i dzieki nim widze realny postep. nie jest to droga uslana rozami, ale ich entuzjazm jest mega! Szczegolnie zachecili mnie tym wpisem o ich filozofii uczenia: https://choices.com.pl/englishtogo/jedna-specjalnosc-bezkompromisowa-jakosc/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może warto spróbować z Choices #Angielski na wynos https://choices.com.pl, bardzo sobie ceniłem naukę tutaj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi bardzo pomogło czytanie książek w oryginale :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zacznij od książek Cool English Grammar - autor Jończyk Elżbieta. Proste, napisane łopatologicznym językiem. Mi pomogły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też przez długi czas uczyłam się angielskiego z książek i fiszek. Niestety cały czas czułam barierę językową i bałam się mówić. Na szczęście w moim zakładzie pracy są prowadzone kursy językowe przez lektora szkoły https://www.languageexpert.pl . Tam zaczęłam rozmawiać z innymi kursantami, dzięki czemu oswoiłam się z tym językiem. Teraz mój angielski jest o wiele lepszy, a ja czuję się pewniej podczas wyjazdów zagranicznych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z mojej strony mogę wam polecić ciekawy kurs z questfe.pl. Dla tych co zaczynają przygodę z angielskim i dla tych co chcą bardziej doszlifować angielski. Sam korzystam z tego kursu jak i wiele moich znajomych. Wszyscy są zadowoleni z tego kursu. Bardzo łatwo i przyjemnie przyswaja się angielski z tym kursem online. Także wiele razy mnie ratowało gdy pierwszy raz podjąłem się pracy za granicą. Wszyscy byli zdziwieni w pracy moją znajomością języka angielskiego, gdy im powiedziałem jak w krótkim czasie nauczyłem się mówić swobodnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na pewno warto korzystać z materiałów online, zwłaszcza wyjaśniających w prosty sposób zagadnienia gramatyczne. Polecam tę stronę: https://szkolajezyk.pl/angielski-od-podstaw/, podstawowe kwestie zostały bardzo przystępnie wyjaśnione. Tutaj np. wpis omawiający czas Present Simple: https://szkolajezyk.pl/present-simple/.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nigdy nie miałam motywacji do samodzielnej nauki angielskiego. Ale jak szef nam załatwił lekcje online dla firmy to zupełnie inna sprawa. Nasza lektorka Express Lingua to fajna kobieta potrafi przekazać wiedzę, do tego w łatwy sposób tłumaczy czasy a to najgorsza zmora.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

polecam naukę z http://www.linguaboutique.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam dużo słuchać i oglądać filmy po angielsku z angielskimi napisami oraz słownikiem w rękach. Teraz jak ktoś ma Netflixa można wszystko. :D Oczywiście, żeby nauczyć się mówić, trzeba mówić. Zauważyłam sama, że pomimo wielu lat nauki ciągle mam problemy z zadawaniem pytań w języku angielski, w sieci teraz można znaleźć mnóstwo pomocy, natknęłam się na przykład na taki artykuł https://englishnavigator.pl/jak-zadawac-pytania-po-angielsku/ blog też spoko, szkoda, że tak mało artykułów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak jesteście rodzicami i mieszkacie w Warszawie, okolicach to polecam BetterAcademy na Mokotowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chcesz zacząć sama się uczyć w domu zerknij tu https://speakingo.com/jak-nauczyc-sie-mowic-po-angielsku-samemu-w-domu/ Tekst bardzo mi pomógł sama zaczęłam się uczyć w domu wtedy kiedy mam czas. Nie muszę patrzeć czasowo że muszę lecieć choćby na korepetycje. Bardzo fajna sprawa. Spróbuj sama
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej od mówienia. Ja aktualnie chodzę na korepetycje do Michała Świerada i pokazał mi, że najlepiej uczyć się poprzez mówienie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może przyda Ci się kanał do nauki angielskiego na youtube: Angielski z Werwą!
https://www.youtube.com/channel/UCQ8P-DrmcnOSstLOBLJm4PA/playlists
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej spróbować jak najwięcej pisać. Na stronie Interpals.net można nawiązać relację przez Internet z obcokrajowcami, a następnie regularnie wymieniać się wiadomościami. Poza tym świetnie sprawdza się oglądanie filmów (można zacząć od bajek), robienie kursów na Duolingo itp.
https://aplip.pl/: Fototapety na zamówienie, plakaty na ścianę i naklejki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja sama próbowałam ale nie mam tyle samozaparcia. Więc postanowiłam się zapisać na naukę online. Tak trafiłam na biznesowy angielski w https://languagebusiness.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi bardzo pomogła nauka z korepetytorem. Michał Świerad jest najlepszy w tej dziedzinie, mój angielski bardzo się poprawił.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ściągnij sobie jakąś aplikacje na telefon. Są tam ciekawe lekcje (tekstowe, głosowe itp.) i z pewnością powinny CI pomóc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może zobacz też np na stronie https://englishcorner.pl . Co prawda oferują kursy angielskiego i korepetycje dla ósmoklasistów i maturzystów ale też wrzucają na blog darmowe materiały i informacje które mogą się przydać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli zastanawiacie się nad nauką języka obcego, w tym języka angielskiego to z pewnością mogę Wam polecić szkołę https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezykowe/angielski/online, gdzie znajdziecie kompleksowy kurs języka w wersji online.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czytacie książki np. po angielsku? Albo wersje powieści przygotowane specjalnie do nauki języka obcego?
Postanowiłam podszlifować mój angielski i znalazłam takie oto cudne książki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz języka możesz tak naprawdę nauczyć się nawet z YouTube, jeśli jesteś zmotywowana. Ale radę, jaką Ci mogę udzieić, gdybyś chciała mówić płynnie bez akcentu, to kupić jakiś kurs, który na tym się koncentruje. Pracuje w PL w Korpo z USA, chciałam mówić płynnie, żeby pozbyć się kompleksów i mój przełożony polecił mi ten: https://06aa6gkbu2k39t0hwbtbob3t44.hop.clickbank.net/
No, ale jak wpiszesz w google, np." jak pozbyć się akcentu" albo coś takiego to pewnie znajdziesz też inne oferty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja uczę się z tych fiszek https://myclick-1.com/p/90xN/gGZi/0A84 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że można w necie znaleźć dużo bardzo dobrych materiałów do samodzielnej nauki angielskiego. Na przykład na https://www.youtube.com/watch?v=AJ2P9EkUrxE macie super omówione sposoby jak rozumieć więcej i efektywniej ze słuchu. A to jakby nie patrzeć bardzo ważna umiejętność.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taka nauka jest skomplikowana. Nie wiem czy każdy się potrafi nauczyć języka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Faktycznie teraz aplikacje są bardzo fajne na telefon i skuteczne. Na pewno łatwiej będzie Ci się zabrać za naukę, jeżeli będziesz musiał tylko włączyć telefon niż usiąść przed książkami ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mój chłopak korzysta z dualingo i bardzo sobie chwali
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Siostra zapisała dzieciaczki do Better Academy (Warszawa, Mokotów) i jestem w szoku, że są takie zajęcia dla dzieci jak np. projektowanie wnętrz po ang lub tworzenie gier 3D! Coś świetnego. Jak macie taką możliwość, żeby zapisać swoje dziecko to uważam, że warto. Są też lekcje online. Sami spójrzcie, jaką mega ofertę programów mają! https://www.betteracademy.pl/programy-2/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawy kurs angielskiego jest na https://lingoexpert.pl. Lektorka fajnie tłumaczy, podaje ciekawe przykłady i są quizy. Można też pobrać lekcje w formie PDFa. Robiłam ten kurs ponad miesiąc ale się opłacało bo się dużo nauczyłam. Teraz spokojnie mogę szukać pracy z j. angielskim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobra koncentracja i pamięć to podstawa wydajnej i efektywnej nauki. Jeśli twoje dziecko ma z tym problem, polecam kurs poprawiający te umiejętności, jaki oferuje Best Brain Boral. Kurs daje pozytywne wyniki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy mógłabyś podzielić się więcej szczegółami na temat tego kursu Best Brain Boral? Jestem ciekawa, jakie metody i narzędzia są tam używane, aby poprawić te umiejętności.
Zapraszam na bloga Takie tam z tripa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bez względu na to jaki sposób wybierzesz - czy aplikacje, czy fiszki, czy podręcznik, pamiętaj o systematyczności. To najważniejsze, jeżeli chcesz uczyć się sama. W innym wypadku żadna z tych metod nie będzie skuteczna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tutaj jest bardzo dobry kurs angielskiego https://www.taalhammer.com/pl/kurs-angielskiego/ Dobrze przygotowane treści i skuteczny system powtórek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też jak zaczynałam uczyłam się z fiszek, później postawiłam na szkołę językową https://infinity.edu.pl/ - bardzo polecam, już po kilku zajęciach widziałam ogromny progres!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W przypadku nauki języków obcych , polecam zaopatrzyć się w podstawy
dobry kurs ksiązkowy
gramatykę angielską
oraz slownik języka angielskiego

Szczególnie jeśli chcecie uczyć się samodzielnie. Ceny ksiązek do nauki języków obcych nie są często niskie, ale warto jest na pewno rozejrzeć się w księgarniach internetowych, gdzie cena bywa o wiele korzystniejsza:
https://matfel.pl

Od siebie polecam szczególnie Matfel.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Duolingo to świetna opcja Jednak moim zdaniem najważniejszą rzeczą podczas nauki nowego języka jest regularność. Trzeba to robić codziennie, a wtedy, nawet z tak niedoskonałym narzędziem jak Duolingo, można osiągnąć dobre wyniki. Niedawno dowiedziałem się, że istnieje nawet oficjalny test Duolingo, którego wyniki są uznawane przez wiele organizacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kobieta

Durex intense czy libi gel (4 odpowiedzi)

Jaki żel intymny stymulujący będzie lepszy? Może ktoś próbował któryś z nich i napisze jaki...

Kto ma problem z sasiadami??? (293 odpowiedzi)

Dzień Dobry :) Zacznę od tego, że mieszkam w bloku 4 piętrowym i obok mnie mieszka stary dziad z...

Facet z Albani (39 odpowiedzi)

Od niedawna spotykam się z Albańczykiem. Wydaje sie na bardzo rodzinnego, ciepłego i szczerego...

do góry