Widok

Sprawdzony przepis na pyszne PĄCZKI- ktoś ma????

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
jw. Bo Tłusty czwartek za pasem i naszło mnie na robienie pączków,może ktoś ma sprawdzony przepis na pączusie???? Z góry dziękuję:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oooo..wlasnie:)Pączusie by sie wciągneło:)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też poprosze
image[/url]

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na szczęście moja druga połówka to ciastkarz :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam przepis na pączki twarożkowe:
1,5 szkl. mąki, łyżeczka proszku do pieczenia, 3 jajka, serek waniliowy - wszystko zamieszać i wkładać łyżką na rozgrzany olej, smażyć z obu stron. Wyjąć na papierowy ręcznik, żeby odsączyć, a następnie posypać cukrem pudrem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej nikt nie ma przepisu na pączusie???
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie, ja tez dopinguje temu watkowi:)..
juz za mna tak chodzą paczusie ale "swojskie" ze normalnie nie wytrzymam chyba do czwartku:)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ania chyba tylko my mamy na nie ochotę, reszta towarzystwa chyba na diecie:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj tak:)...Paczusie obowiązkowo za mna chodzą, im blizej Tlustego Czwartku, tym ochota nie do ujarzmienia:)
Podbijam, kuchareczki, dajcie cosik na te paczule;)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kilka linków co przepisów na pączki:
http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis6192.html

http://www.smaczny.pl/przepis,paczki

http://www.ciasta.net/paczki.php -> chyba te zrobie

lub Faworki też dobre zamiast pączków:)

http://www.ciasta.net/faworki.php

SMACZNEGO !!!
image
[url=http://pierwszezabki.pl]image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hm...najciezsze to jak zrobic dziure w paczku inalozyc tam marmolade??
Ze mnie taka kucharka, ze hoho...Zapewne marmolada bylaby oddzielnie;)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Można na marmoladę nawinąć pączka, hihi ;)
A tak na poważnie to mam gdzieś przepis, ale muszę odkopać, wyszukać, odkurzyć i wkleję :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
serio?
jak namarmolade nawinac mase drozdzową??..Gosi, sciemniasz pewnie:)
Palcem ta dziure zrobic czy jak??
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
są dwie szkoły. albo surowego pączka nadziewasz, albo po usmażeniu wciskasz za pomocą tylki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hihihi z tym nawijaniem to jak z obwarzankami - bierze się dziurę i owija dookoła ciastem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co to jest ta "tylka"??..Nie mozna czym innym? Strzykawka to sie chyba nie da nie?
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a macie cos bez mleka lub śmietany????:(((((

eh..wyglśda na to że w tym roku pączki mi koło nosa przejdą...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"tylka" to jest końcówka metalowa/plastikowa , którą zakłada się do worków dekoratorskich. W domu można szprycą do kremu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja raz się wzięłam za pączki i ryczałam jak głupia ze złości nad stolnicą, bo za nic w świecie mi nie wyszło, odechciało mi się pączków raz na zawsze, ale życzę powodzenia cierpliwszym ode mnie bo napewno warto :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny! Wklejam przepis od koleżanki z innego forum. Ponoć pyszne. Ja ich jeszcze nie robiłam, ale...
A więc:


DOMOWE PĄCZKI****************
Robiłam w niedziele-w poniedziałek nie było ani jednego;-
-10 dag drozdzy rozcieram z 1 łyzką cukru,20 dag mąki i 150 ml mleka -odstawiam w ciepłe miejsce
Kiedy rozczyn wyrośnie wlewam 6 żółtek utartych z 10 dag cukru i 1 całym jajkiem.wlewam 350 ml mleka,dodaje 80 dag mąki,sok z cytryny,odrobinę soli-wyrabiam ciasto a na koniec wlewam 10 dag masła roztopionego i przestudzonego,znowu wyrabiam i odstawiam do wyrośnięcia.
Kiedy podwoi objetość nabieram porcje ciasta natłuszczonymi w oleju palcami.formuje krążki do srodka daję,dzem lub konfiturę,zlepiam.
Zlepioną stroną układam na stolnicy,przykrywam sciereczką aby wyrosły.
W rondlu rozgrzewam 1 kg smalcu wkladam po kilka pączków,smaże na średnim ogniu.---SMACZNEGO---
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja mam przepis na takie ekspresowe pączuszki. Jak mąż sie dorwie to jednen dzień i już nie ma. Są mniej kaloryczne niż te z ze sklepu, bo na bazie sera.
Zmiksować 1,5 szklanki mąki tortowej z łyżeczką proszku do pieczenia, opakowaniem cukru waniliowego, 2 małymi waniliowymi serkami homogenizowanymi i 3 jajkami.
Ciasto kłaść łyżką na rozgrzany smalec (2 kostki) lub inny tłuszcz - musi być dobrze rozgrzany. Kiedy pączusie zbrązowieją z jednej strony trzeba je odwrócić. Usmażone odsączyc z tłuszczu i posypać cukrem pudrem.
P.S. Czasme wychodza śmieszne kształty, ale nawet początkującej gospodnyni zawsze wychodzą. SMACZNEGO!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbijam moze ktoś robi od lat i ma sprawdozny przpeis na dobre pąckzi, robię 1 raz w zyciu, mam gości i chciałabym żeby wyszly naprawde dobre, z góry dzięki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze ktoś się wypowie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a faworki....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
halo hhalo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prosze :)
Pączki
Składniki:

* 4 żółtka

* 1 jajko

* 50 g stopionego masła

* 450 - 500 g mąki

* 1/2 łyżeczki soli

* 30 g cukru pudru

* 230 ml letniego mleka

* 20 g świeżych drożdży

* 1 łyżka spirytusu

* 4 kostki smalcu lub Planty

* konfitura malinowa

* cukier puder i mleko na lukier



Drożdże mieszamy z łyżeczką cukru, 2 łyżkami mleka i łyżeczką mąki i odstawiamy na ok 15 minut, by zaczyn "wystartował".

W misce łączymy 400 g mąki, sól i resztę cukru. Następnie dodajemy jajko, żółtka i masło. Powoli zaczynamy zagniatać ciasto, dodając stopniowo mleko i zaczyn. Ciasto powinno byc błyszczące. Powinno też delikatnie kleic się do rąk. Jeśli jednak klei się zbytnio, należy stopniowo podsypywać je mąką. Na koniec dodajemy spirytus. Ciasto zagniatamy ok 10 minut, po czym przykrywamy je folią i odstawiamy w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na ok godzinę.

Z wyrośniętego ciasta formujemy pączki (ok 12-14). Ja nadając pączkom kształt, tak jakby zagniatam je do środka. Dzięki temu powierzchnia jest gładka a pączek ma ładny kształt. Uformowane pączki odstawiamy na ok 30 minut aby wyrosły, a następnie smażymy je na mocno rozgrzanym tłuszczu (uważam, że do smażenia pączków najlepszy jest smalec i tego zdania nigdy nie zmienię :) ). O ile pączki wrzucamy na mocno rozgrzany tłuszcz, tak w trakcie smażenia proponuję zmniejszyć pod nimi ogień aby nie okazało się, że pączek jest spieczony z wierzchu a surowy z środku.

Usmażone pączki wykładamy na ręcznik papierowy i jeszcze ciepłe nadziewamy konfiturą. Kiedy pączki przestygną z cukru pudru i mleka przygotowujemy lukier. Ponieważ ja robię lukier "na oko" proponuję zrobić go w taki sposób: do szklanki cukru pudru dodawać po łyżeczce mleka do chwili uzyskania odpowiedniej konsystencji, w zależności czy wolicie grubą warstwę lukru czy delikatne lukrowanie.

Faworki -Chrusty
Składniki:

* 500 g mąki

* 6 żółtek

* 5 - 7 łyżek kwaśnej, gęstej śmietany (w zależności od mąki)

* 1 szczypta soli

* 1 łyżka octu

* 4 kostki smalcu lub Planty do smażenia

* cukier puder do posypania



Mąkę, żółtka, śmietanę, sól i ocet łączymy na stolnicy i zagniatamy ciasto. Zaczynamy od 5 łyżek śmietany i ewentualnie dodajemy więcej w razie potrzeby, gdyby ciasto nie chciało się połączyć. Kiedy ciasto utworzy kulę, wyjmujemy wałek i ...... okładamy je ile sił w rękach :) Idealnym rozwiązaniem byłoby "bić" je przez 10-15 minut, ale uwierzcie mi, po 2 nie ma się już siły. Ale nie poddajemy się, a przy okazji spalimy trochę kalorii przed faworkową ucztą ;)

Ciasto bardzo cienko wakujemy (bicie ciasta i cienkie rozwałkowanie są gwarantami, że podczas smażenia zrobią się nam piękne bąble na chruście) i najpierw tniemy na pasy (ok 3-5 cm szerokie) a następnie pasy na prostokąty o długości ok 10 cm długości i w środku robimy nacięcie o długości ok 4 cm, przez które przeplatamy jeden koniec ciasta. Chrust wrzucamy na mocno rozgrzany tłuszcz i smażymy dosłownie chwilkę, tylko do zrumienienia. Wyjmujemy na ręcznik papierowy, a następnie posypujemy cukrem pudrem.
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki a czy ta marmoladę można włożyc przed pieczeniem i wtedy jakoś zakleić?nie mam takiej szprycy do nadziewania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak nie masz szprycy to mozna tez zrobic to mocnym workiem natniesz po ostygnieciu troszke paczek i wsuniesz rog worka z marmolada z reszta mozesz szprycy uzywac taki zwyklych plastikowych ktore sprzedaja po 5-10 zeta w sklepach
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
np. tutaj podawałam sprawdzony przepis na faworki, które robię kilkanaście lat ;) http://forum.trojmiasto.pl/nnt-tlusty-czwartek-t310644,1,16.html + link do pysznych pączusiów z serka homogenizowanego :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesteście niesamowite

ja nawet nie myślę o robieniu samej pączki :/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przepisy na faworki sa podobne z tym ze ja nie dodaje proszku do pieczenia spulchniam ciasto przez zagniatanie je w mikserze przez 3 min
Robie duze ilosci około 4-6 kg (dla nas i na zamowienia) i ta porcja starcza na oko 70 szt pieknych cieniutkich i bardzo chrupiacych faworkow co do ilosci smalcu to ja smarze na plytkich patelniach co za tym idzie jest mniejsze zużycie smalcu i co jakis czas zmieniam na świeży
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja od siebie mogę dodać, że fajnie się sprawdzaja takie szpryce https://falcongarden.pl/sklep/2x-igla-szpryca-do-nadziewania-paczkow-ciast-tylka/ taniocha a bardzo się przydadzą przy robieniu pączków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?

przepisy na szybkie sałatki:) (42 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, jutro mam gości i chciałabym zrobić jakieś 2-3 dobre sałatki o niewielkiej...

do góry