Widok

Szynkowar i domowe wędliny

Ktoś ma szynkowar? Zastanawiam się nad zakupem :) Proszę o opinie, rady, przepisy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia ja mam i polecam calym sercem. Szynkowa jest rewelacyjna :) Przepisu nie mam co podawac bo pekluje mieso z glowy ;)
Uzywam soli, czosnku, kolendry i gorczycy. Czasami dwie istatnie przyprawy zastepuje jalowcem.
Przypraw jest potrzebnych niewiele. Robia sie bardzo intensywne przy warzeniu.
Wszystkie przyprawy tluke w mozdzierzu.

Mam szynkowar na ok 60 dkg miesa. Robie dwie kielbasy zawsze. Dla mojej 7 osobowej rodziny wystarcza na tydzien.

Aaaa i polecam rowniez piers z indyka w calosci :) Super jest :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki Monia :))))

coś moja Mama mówiła, że chyba nawet mamy szynkowar ;) o ile nie wyrzuciłam go w czasie porządków remontowych ;) (uwielbiam wyrzucać to co leży nie używane)
muszę Męża wysłać na drabinę ;) niech sprawdzi :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monia - gdzie kupujesz te woreczki do szynkowara?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja mama ma szynkowar i z tego co wiem,to używa zwykłych woreczków śniadaniowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga ja kupuje tu:

http://swiat-wedlin.pl/sklep/shop.product_details/14/flypage_magi.tpl/183

Co do normalnych woreczków sniadaniowych można równiez. Polecam jednak włożyc we dwa lub trzy. Mi pojedynczy pękał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to jednak wyrzuciłam szynkowar :P przy sprzątaniu remontowym ;P wtedy jeszcze nie wiedziałam do czego służy i nie miałam zamiaru robić z niego użytku ;)

Czy gdzieś w Gdańsku widzieliście te cuda? :) (pomijam hurtownię Szczepan, która zdecydowanie nie jest mi po drodze)

cCy termometr jest koniczny? Kupić taki szynkowar z termometrem w przykrywce? Czy obejdzie się bez tego?

Pojemność 1,5l wystarczy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga,
ja mam oczywiście szynkowar, bo uwielbienie dla wędlin naturalnych mi nie minęło. Żadko go co prawda używam, wolę ostatnio piec mięso lub gotować. Ale przypomniałaś mi o nim, to może go użyję :)
Ja swój kupiłam na allegro, z garnkiem od tego zamego sprzedacy, i mój jest bez termometru (jakoś nie potrzebuję termometru, żeby go parzyć), do gotowania w wyyysokim garnku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asiunia - no właśnie ja w drugą stronę ;) znudziło mi się pieczone mięso ;) a jak zobaczyłam ile fajnych przepisów na wędliny w szynkowarów jest w sieci ;) to zapałałam żądzą posiadania tego sprzętu ;) hehehe :)

moja Mama mówi, że u Wujka powinien się ostać :] więc na początek chyba pożyczę i sprawdzę co i jak :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
He, he. Mi jest duzo szybciej upiec/ugotowac niz przygotowac habanine do szynkowara. Mi to zajmuje ze 2 doby, i noc chlodzenia po gotowaniu.a Najczesciej o braku wedliny dowiaduje sie dzien wczesniej i ni hu hu, nie dam rady. Dlatego gotuje/pieke.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
omg! CHABANINA, Nie habanina. no cóż zmęczenie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga co do termometru to kwestia wprawy i wyczucia kuchenki.
Mimo wszystko wole jednak miec szynkowar z termometrem. Bardzo wazne jest zeby nie przekroczyc tych 80 st przy parzeniu :)

Powodzenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbijam, bo wreszcie dojrzałam do zakupu :)

tylko nie wiem który wybrać :P

http://allegro.pl/zestaw-szynkowar-termometr-stal-wedliny-saletra-i4054774012.html

czy

http://allegro.pl/szynkowar-1-5-litra-jedyny-na-allegro-nowosc-i4073231514.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga ja mam szynkowar i wiem, że musisz zwrócić uwagę czy będziesz miała jak wyjąć szynke. Ten to ma (w kształcie u)
http://m.allegro.pl/szynkowar-15l-wyrob-szynki-miesa-wedlin-praska--i4080875113.html
Wiem, że można worek czy coś ale to ułatwia. Pozatym nie kupuj dużego bo trzeba dużo mięsa ładować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bym wzięła ten drugi, głównie ze względu na dodatkowy krążek i możliwość robienia dwóch wędlin na raz:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgusiaGda kupiłas szynkowar w w koncu ;) ? Bo przymierzam się powoli do zakupu i sama nie wiem który jest dobry.

Może któraś z dziewczyn coś poleci ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kupiłam ;)

Ale jeszcze nie użyłam :P ;) hehehe :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jaki kupiłas :) ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli chodzi o szynkowar to polecam taki: http://mykitchen.pl/szynkowar-z-termometrem-Presto-Tescoma.html Nie trzeba do niego używać woreczków, pomieści kg mięsa, ale można zrobić szynkę z połowy mięsa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia-------------jaki kupiłaś szynkowar??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
od tego Sprzedawcy http://allegro.pl/dwa-szynkowar-y-1-5-litra-obejrzyj-promocja-i5117466041.html tylko nie jestem pewna jaką mam pojemność :P Bo tam coś było pokręcone jak kupowałam - chciałam jeden, a takiej pojemności nie było i dostałam inny + pojemnik :P

nie mam porównania z innymi szynkowarami, na nasze potrzeby jest ok :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co cie skłoniło zeby właśnie taki model?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przystępność ceny :) i 2 krażki (czyli można zrobić 2 wędliny jednocześnie) :P duży zestaw - z termometrem, woreczkami, peklosolą itd. :) nie pamiętam czy był jeszcze jakiś powód :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
No własnie te krążki ma. To przydatne. No i ten taki stojak ma.

Oglądałam inne zestawy i są takie z woreczkami, przyprawami, peklosoką, termometrem i kompletnie nie wiem jaki wybrać.

A powiedz mi Aga. Daje sie pokrojone mięso prawda? I to wyjdzie takie do plasterkowania na kanapki?
Na tym blogu prl.....to srednio mi sie podoba ta wędlina, Bo w galaretce, bo jakies takie mielonki, bo kobieta nastrzykuje by było szybciej.....

Może wymyslam........juz sama nie wiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do tej pory robiłam mięsa krojone i/lub mielone :) krojone rozbite na cienkie plastry :) dodaję żelatynę (lubimy galaretkę, która powstaje), mięsko trzeba mocno wygnieść(jak pracochłonną drożdżówkę, mięso robi się takie lepkie), mocno poubijać w szynkowarze i wszystko ładnie się skleja :) powstaje ładna wędlina do krojenia :)

Są też przepisy na mięso w 1 kawałku ale tak jeszcze nie robiłam ;)

gdybym miała jeszcze raz kupować - poszukałabym szynkowara, z którego łatwiej wyjąć gotowe mięso.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki wielkie Agusia:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest takie forum domowe wędliny i tam można znaleźć bardzo wiele dobrych przepisów na takie domowe wędlinki :) Zaglądam tam czasami bo robię samodzielnie wędliny z szynkowaru. Znajdizesz tam na pewno więcej porad niż tutaj.

No i polecam poszukać wędlin również w sklepach internetowych
https://gastrowiedza.pl/produkty-dla-gastronomii/tradycyjne-wedliny

Można znaleźć tam również w dobrej cenie domowe wędlinki wysokiej jakości. Jak organic 24.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

Miód Lipowy (12 odpowiedzi)

Wiecie gdzie można kupić dobry nie podrabiany miód lipowy? A może jakiś sklepowy? Miód ma być dla...

Dieta do domu - coś polecicie? (28 odpowiedzi)

Tzw. Pudełkowa. Czy ktoś stosowa,jakie efekty i jaka sprawdzona? - trochę tego jest w Trójmieście.

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?

do góry