Widok

TEST OWULACYJNY

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam!

Po stracie naszego aniołka staramy się z mężem o następne dziecko.
Próbowaliśmy z kalendarzykiem, poddaliśmy się naturze, przez ostatni miesiąc to był wogle luz ale niestety nic z tego wczoraj przyszła @.
Kupiłam wczoraj kupiłam testy owulacyjne.
Zastanawiam się czy jest tu ktoś kto je stosował no i z jakim skutkiem?


www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
(*) (*)-spij córeczko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej, ja stosowalam przez 1 cykl
i wyszlo ze nie mialam owulacji w gole
martwilam sie ale dziewczyny na forum napisaly ze czesto testy pokazywaly brak owulacji a potem sie okazywalo ze zachodzily w ciaze, albo robimy monioryng u ginekologa i owulacja byla
takze ja wywalilam testy a po 1,5 miesiaca sie udalo:-)
jutro ide na pierwsze USG
takze ja w te testy nie wierze...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja ich uzywam, u mnie działają,,tzn pokazują kiedy mam owu,
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
monika987 a może spróbuj mierzyć temperaturę, to naprawdę dużo daje i wtedy będziesz widziała kiedy będzie owu, bo wtedy jest znaczący skok temperatury polecam stronkę 28dni.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też myślalam o mierzeniu temp. ale ze mną to tak jest troche chłodem zawieje i temp. wyższa
:(

www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
(*) (*)-śpij córeczko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
monika987 ale tempke mierzysz ciągle o tej samej godzinie rano jak wstajesz wiec naprawdę to nie problem, ja myślałam ze nie dam rady codziennie mierzyć ale naprawdę warto :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a o ile tep. powinna się podnieś i podnosi się dzień przed owulacją czy już jak jest?
Przepraszam za głupie pytania ale naprawde nie wiem

www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
(*) (*)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja stosowałam.Pokazały mi owulacje i "dzięki" nim wiedzieliśmy kiedy się starać najmocniej.Zastosowałam tylko raz ponieważ udało się nam za pierwszym razem :).Życzę powodzenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
monika odpowiadam Ci tutaj bo widziałam, że pytałaś mnie w innym wątku o nazwę firmy testów jakich używałam: HYDREX Lh Test.
Kreseczki są naprawdę ledwo widoczne dlatego trzeba się odpowiednio przypatrzeć no i przestrzegać ograniczenia picia płynów przed zrobieniem takiego testu.
Jeżeli coś Ci mogę doradzić...jeżeli nie wyjdzie Ci z testami idz po prostu do gin na monitorowanie owulacji-on Ci najlepiej powie kiedy macie się przytulać z mężem.
I przygotuj się też na taką ewentualność, że w danym cyklu możesz nie mieć owulacji-i to jest zupełnie normalne i nie ma się czym przejmować.Owulacja może nadejść w kolejnym cyklu.
Mi lekarz kiedys powiedział, że ja również nie mam w każdym cyklu owu- przepisał mi lek na jej wywołanie (clostybegyt) ale chciałam jeszcze spróbować właśnie z testami- akurat się udało więc nie musiałam brać tego lekarstwa.
Nie denerwuj się tak...i idz najlepiej do Gina-niech on cos doradzi.Noa potem przytulajcie sie dużo i nie myślcie o niczym innym ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuje za odp.
Zaczęłam się martwić bo dużo się w tym miesiącu przytalaliśmy ja wogle o dziecku nie myślałam i nic z tego nie wyszło.
Ale może masz racje poprostu mogłam nie mieć owulki.
Będę przestrzegoć instrukcji obsługi tych testów i zobaczymy, moze się uda, ale tak na luzie.Spróbuje te testy potraktować tylko tak informacyjnie.
Ciesze się że znalazła się osoba której dzięki testom się udało.

Gratuluje dziewczyny:-)

Oj tak bardzo bym chciała...

www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
(*) (*)-śpij córeczko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
monika: mnie gin naprawde nastraszył z tą moją owu-że będę miała straszne problemy itd itd. Nie mówie, że siehttp://www.malopolskie.pl/Pliki/2008/referat_Grzegorczyk.pdf przejmowałam-bo nie mogłąm dojsc do siebie przez jakiś czas. Ale zajęłam się pracą, domem i powiedziałam sobie: a g...wiesz i i tak będę w ciąży. WYŁĄCZYŁAM kompletnie myślenie o tym. Dlatego kupiał testy-żeby sprawdzić czy faktycznie nie mam owu-i co???? 1 cykl i od razu się udało i z owulką i z dzidzią. Trzymam za Ciebie kciuki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuje dałas mi nadzieję:-)
Kupiłam te testy bo też chce sprawdzić czy mam owulkę.
W tym miesiący pozytywne nastawienie i teściki i bezstresowe staranka:-)
Może i w sytczniu pozytywny teścik ciążowy mmm ale się rozmarzyłam.
A co Twój lekarz mówił jak np. raz na jakiś czas kobieta nie ma owulki?

www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
(*) (*)-spij córeczko
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
on mi tego w ogóle nie powiedział, tylko mnie baran okropnie nastraszył, że mogę się pożegnać z rodzicielstwem-ja dopiero poczytałam w necie jakie mogą być przyczyny (np. podróż, stresy, kłótnia z partnerem) czyli codzienność. I ogólnie, że nie każdy cykl niesie ze sobą owulację i to NORMALNE!!!
no i dał mi właśnie closytegyt-miałam spróbować 3 cykle z tym lekiem i jeżeli by się nadal nie udało to miałam znowu do niego przyjść i myśleć co dalej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli chyba fakytcznie nie miałam owulki, miałam straszne nerwy w pracy.
Nie sadziłam że coś takiego może doprowadzić do jej braku.

www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
(*) (*)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pamiętaj też o badaniu na tarczycę-moja bratowa nie mogła zajść w ciążę właśnie z tego powodu.Głowa do góry-Mamy Nowy Rok i więc wszystko przed Tobą :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuje za odp.
Zaczęłam się martwić bo dużo się w tym miesiącu przytalaliśmy ja wogle o dziecku nie myślałam i nic z tego nie wyszło.
Ale może masz racje poprostu mogłam nie mieć owulki.
Będę przestrzegoć instrukcji obsługi tych testów i zobaczymy, moze się uda, ale tak na luzie.Spróbuje te testy potraktować tylko tak informacyjnie.
Ciesze się że znalazła się osoba której dzięki testom się udało.

Gratuluje dziewczyny:-)

Oj tak bardzo bym chciała...

www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
(*) (*)-śpij córeczko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy wiesz, kiedy ostatnio jajeczkowałaś? Jeśli chcesz zajść w ciążę, zainteresuj się tym, bo bez owulacji nie będziesz miała dziecka!
Natura tak to wymyśliła, że owulacja jest ci potrzebna.

Gdy pojawia się regularnie, twój układ rozrodczy działa prawidłowo. Większość kobiet nie wie jednak, kiedy i czy w ogóle jajeczkują. Jeśli należysz do tej większości, spróbuj to zmienić, zwłaszcza jeśli chcesz zostać mamą. Zanik owulacji może nastąpić w każdej chwili. Sama tego nie rozpoznasz, a konsekwencją będzie zaburzenie twojej płodności. Oznacza to, że możesz mieć trudności z poczęciem dziecka. Nawet, jeśli dotychczas nie zawracałaś sobie głowy wiedzą na temat jajeczkowania, może ci się ona przydać.

POD RZĄDAMI GRUCZOŁÓW

Podwzgórze, przysadka mózgowa i jajniki to gruczoły, które produkują hormony konieczne do pojawienia się owulacji, a tym samym kierują pracą twojego układu rozrodczego. Podwzgórze wytwarza hormon gonadoliberynę, który wpływa na produkcję hormonów w przysadce mózgowej. Te z kolei dają impuls jajnikom, by rozpoczęły wytwarzanie estrogenu, czyli żeńskiego hormonu płciowego. Od niego zależy wzrost komórki jajowej. Przez 14 dni dojrzewa ona w pęcherzyku jajnikowym. Potem pęcherzyk pęka i uwalnia gotowe do zapłodnienia jajeczko. Jeśli to nie nastąpi, wówczas twój cykl jest bezowulacyjny. Wystarczy, że któregoś z hormonów będzie za dużo albo za mało, by cały ten proces został przesunięty w czasie albo zatrzymany.

ZAGADKOWY POCZĄTEK I KONIEC

Zarówno dziewczęta, które miały już pierwszą menstruację, jak i kobiety przed menopauzą mają dużo cykli bezowulacyjnych. Nie ma się jednak czym martwić, bo związane jest to z niestabilną gospodarką hormonalną. U dziewcząt połączenie na linii podwzgórze?przysadka?jajniki jest jeszcze niedoskonałe i zanim poziom produkowanych przez te gruczoły substancji unormuje się, musi minąć kilka miesięcy, a czasami nawet lat. Także u kobiet po 45. roku życia prawidłowa owulacja jest rzadkością. U nich liczba cykli, w czasie których możliwe jest zapłodnienie, gwałtownie spada, często do kilku w ciągu roku. Jajniki nie produkują już wystarczającej ilości estrogenu, nie ma więc warunków do produkcji pęcherzyków jajnikowych i dojrzewania komórek jajowych. Po pięćdziesiątce, nawet jeśli miewasz miesiączkę, owulacja już nie występuje.

PŁODNY ŚRODEK

Nie możesz zajść w ciążę? Przyczyną może być nieregularna owulacja, która uniemożliwia ustalenie dni płodnych, albo jej brak. Wpływa na to wiele czynników, które zaburzają gospodarkę hormonalną, a tym samym jajeczkowanie:

stres, kłótnia z partnerem, zmiana pracy czy ważny egzamin wystarczą, by gruczoły produkujące hormony przestały działać prawidłowo; także strach przed ciążą, jeśli jest bardzo silny, może mieć na to wpływ

pigułki antykoncepcyjne - po ich odstawieniu produkcja komórek jajowych nie wraca od razu do normy; możesz mieć tzw. owulację z odbicia, która polega na tym, że w ciągu jednego cyklu uwalniana jest więcej niż jedna komórka jajowa; to dlatego po odstawieniu pigułki kobiety tak często rodzą niepodobne do siebie wieloraczki

początek macierzyństwa i karmienie piersią - od chwili zajścia w ciążę aż do końca intensywnego karmienia (co najmniej osiem razy na dobę!) nie masz ani miesiączki, ani owulacji; dzieje się tak dlatego, że przysadka mózgowa produkuje w zwiększonych ilościach hormon prolaktynę, który warunkuje wytwarzanie pokarmu dla dziecka i hamuje owulację; jeśli karmisz tylko piersią, twoje cykle zazwyczaj są bezowulacyjne; wracają do normy, gdy częściej odstawiasz malucha od piersi i w związku z tym produkujesz mniej pokarmu i prolaktyny

wyjazd lub przeprowadzka - nie musisz być od razu obieżyświatem ani pracować jako stewardesa w samolocie, by komórka jajowa nie pojawiała się na właściwym miejscu i o właściwym czasie; wystarczy jednorazowa zmiana miejsca pobytu, by cały układ hormonalny zwariował

sport wyczynowy i ciężka praca fizyczna - duży wysiłek i przemęczenie mogą zahamować owulację; forsowny trening powoduje, że tarczyca jest bardziej aktywna i wytwarza więcej hormonów, które wpływają destabilizująco na równowagę hormonalną między podwzgórzem, przysadką i jajnikiem

nieregularny tryb życia - jeśli dużo pracujesz, szczególnie w nocy i na dodatek często jeździsz w delegacje, bądź przygotowana na to, że nie określisz prawidłowo swoich dni płodnych i niepłodnych, bo twój układ hormonalny będzie rozregulowany

odchudzanie i stosowanie drastycznych diet - z powodu nagłego ubytku kilogramów i odwodnienia ciała jajniki nie wyprodukują wystarczającej ilości estrogenu potrzebnego do tego, by jajeczko osiągnęło dojrzałość i zostało uwolnione; istnieje związek między ilością tkanki tłuszczowej a produkcją estrogenów; jeśli tłuszczu w twoim organizmie jest za mało, owulacja nie wystąpi.

RYTM MIESIĄCZKOWANIA

Terminu jajeczkowania nie rozpoznasz sama. Jedynym symptomem, który może świadczyć o owulacji, jest niewielki ból w dole brzucha albo krótkotrwałe plamienie w połowie cyklu. Sygnałem, że owulacji nie było, może być nasilenie fizycznych dolegliwości PMS-u, czyli zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Jeśli masz nabrzmiałe, obolałe piersi, czujesz się spuchnięta, a twoje miesiączki są nieregularne, może być to sygnał, że masz cykle bezowulacyjne. Dopóki nie starasz się zajść w ciążę, nie musisz biec do lekarza po receptę na idealny cykl miesiączkowy. On sam wróci do normy, gdy tylko dasz szansę swojemu układowi hormonalnemu, by zaczął działać prawidłowo. Jeśli masz wrażenie, że cykle bezowulacyjne pojawiają się u ciebie często, skonsultuj się z ginekologiem. Długotrwały brak owulacji może upośledzić twoją płodność i być przyczyną np. mięśniaków macicy.

TO MOŻNA REGULOWAĆ

Najpierw konieczna jest wizyta u ginekologa, który skieruje cię na odpowiednie badania. Na podstawie poziomu hormonów we krwi lekarz określi, czy owulacja występuje prawidłowo. Na badanie musisz przyjść cztery - sześć razy podczas cyklu, gdyż poziom hormonów zmienia się w poszczególnych jego fazach. Potrzebne jest też wykonanie USG sondą dopochwową. Jeśli okaże się, że konieczne jest leczenie, twój ginekolog zaleci ci terapię, która przywróci owulację. Będziesz wtedy przyjmowała leki pobudzające i regulujące wzrost oraz moment pęknięcia pęcherzyka jajnikowego. Jednorazowe badanie kosztuje ok. 30 zł i nie jest refundowane przez kasę chorych.


NIE LEKCEWAŻ!

Brak owulacji może mieć poważne konsekwencje dla twojego zdrowia. Zdarza się, że dojrzały pęcherzyk jajnikowy zamiast pęknąć i uwolnić komórkę jajową, nadal rośnie. Wypełnia się płynem surowiczym i tworzy torbiel, która może produkować żeńskie hormony płciowe estrogeny. Rozregulowuje to równowagę hormonalną organizmu. Jeśli torbiel nie zostanie szybko rozpoznana i natychmiast wyleczona, może zniszczyć jajnik i doprowadzić do niepłodności. Bywa też przyczyną raka jajnika.

1) Najpłodniejszy czas to moment od 2 dni do 1 po owulacji.

TU PRECYZYJNIE O BÓLU OWULACYJNYM: I PLIKU LH wykrywalnym przez testy owulacyjne - Buziaczki:


Faza owulacyjna
Faza owulacyjna trwa około 36 godzin. Po osiągnięciu dostatecznego stężenia estrogenów (tzw. set - point) w krwi, wydzielanie FSH ulega zahamowaniu, co średnio przypada na 12-16 dzień cyklu. Estrogeny pobudzają za to wydzielanie LH, które umożliwia przekształcenie pęcherzyka Graafa w ciałko żółte (luteinizacja), a przez to sekrecję progesteronu i estrogenów. Przysadka mózgowa jednorazowo wytwarza wysoką dawkę LH (tzw. pik LH), która inicjuje końcowe procesy dojrzewania komórki jajowej, doprowadzając po 16-32 godzinach do jajeczkowania, czyli pęknięcia pęcherzyka Graafa (w tym czasie ma on około 20 mm) i uwolnienia komórki jajowej gotowej do zapłodnienia. W ciągu jednego cyklu dojrzewa najczęściej zaledwie jeden pęcherzyk. Nie prawdą jest, że owulacja następuje kolejno z każdego jajnika na przemian. Kobiety z jednym jajnikiem mogą mięć tyle samo owulacji w roku ile kobiety z dwoma. W momencie utraty jednego organu, całą pracę przejmuje na siebie drugi. USG robione na kilka dni przed owulacją może przewidzieć, z którego jajnika odbędzie się jajeczkowanie i czy wogóle jest dominujący pęcherzyk.
W czasie owulacji może występować krwawienie do jamy otrzewnej z pękniętego pęcherzyka. To wywołuje podrażnienie i ból w dole brzucha. To tak zwany ból owulacyjny, a pojawia się na krótko przed, w trakcie lub po owulacji. Może trwać parę minut, godzin, a nawet dni. Najczęściej nie oznacza jednak samego momentu pęknięcia pęcherzyka. Ból nie informuje, z jakiego jajnika odbędzie się czy odbyło jajeczkowanie. Jajniki mogą nabrzmiewać i boleć podczas indukcji owulacji lub z powodu poowulacyjnego ich powiększenia. Czasem dolegliwość jest objawem endometriozy. Wiele kobiet, które regularnie owulują nie odczuwają żadnych bóli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuje za materiały, właśnie jestem w trakcie czytania.
Pewnie mamy Nowy Rok i napewno będzie nalerzał też i do mnie!!!:-)

Własnie przeczytałam ze o braku owulki mogą światczyć bolące piersi, hmm mnie bolą jakiś tydzień przed, ale myślalam że to normalne

www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
(*) (*)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~monika987 przepraszam ze sie o to pytam
moze nie powinnam, wybacz jesli robie zle
ale prosze wytlumacz mi o co chodzi z ta stronka ktora masz w podpisie
domyslam sie ze to takie miejsce jak np "wirtualny cmentarz"
ja nigdy nie stracilam dzidziusia
ale mam kolezanke ktora to przezyla i pomyslalam ze jesli dowiem sie o tym czegos wiecej to jej opowiem i moze jej to odrobine pomoze...
na prawde nie chce przywolywac smutnych wspomien czy cos ale szukam czegos co by jej pomoglo w trudnych chwilach...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spoko, nic się nie stało.
Masz racje stronkę którą mam w opisie to taki wirtualny cmentarz gdzie kazdy z każdego zakątka ziemi moze zapali światełko,światełko ze pamięta.
Mi osobście ta stronak pozwala przetrwac ciężke chwile, jak mam ochotę piszę do mojego aniołka, co czuje, czasem jakąś złotą myśl, moze wiersz...
A po za tym widząc ilu znajomych i nie znajomych ją odwiedza wiem że nie tylko ja pamietam nie tylko mi jej brakuje nie tylko w moim życiu była kimś ważnym.A umiera tylko ten o którym się nie pamięta...

Jeśli nie wiesz jak je pomóc, powiem Ci tylko że najważniejsze żebyś była, poprostu była, moze nawet milczała ale była.
Pamiętam dzień kiedy krzyczałam ze nie chcę nikogo widziec, przyjechala wytedy do mnie przyjaciółka mimo iż mówiłam ze nie chcę z nia gadac ona nic nie mówiła, ale była przy mnie.
W milczeniu przesiedziałyśmy kilka godzin, wtedy byłam na nią zła teraz jestem jej za to wdzięczna.
Jeśli mogę jakoś pomóc chętnie to zrobię.
A kiedy Twoja koleżanka starciła dziecko?

www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
(*) (*)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ona stracila dzidziusia w 6 miesiacu,
lezala w szpitlau bo byly problemy,
po badaniach lekarze stwierdzli ze mala nie zyje i musieli wywolac porod... polozna potem pokazala jej dzidziusia... ona strasznie rozpacza...
na szczescie udalo sie zoobic pogrzeb i maluszek ma swoj grob na cmentarzu.. ale powiem jej o tej strone... zawsze bedzie mogla cos napisac...

dziekuje za odpowiedzi:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie, moze troszkę ukoi jej cierpienie...
Jeśli chciałaby pogadac to znam fajne forum, gdzie są dziewczyny które przeszły taka samą tragedię, tzn, historia każdej z nas jest inna ale niestety zakończenie takie samo:-(

www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl/
(*) (*) -śpij córeczko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika, serce ściska po tym co czytam.... Pomodlę się za Twjego Aniołka... wirtualne światełko już zapaliłam....

Temat schodzi rzeczywiście na bok..., ale masz rację - najlepsza pomoc w takich ciężkich chwilach to po prostu obecność drugiej osoby, żadne słowa nie są potrzebne.
Dwa lata temu odeszła moja mama i wówczas najbardziej potrzebowałam właśnie takiego "zrozumienia".

Odnosnie testów owulacyjnych - nie wiem jaka jest ich skuteczność, ale sama ich użyłam i od razu zaszłam w ciąże.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ASIEŃSKO dziękuje za światełko dla mojego aniołka.

Przykro mi z powodu mamy i gratuluję synka!
Fajnien że napisałaś, dobrze wiedziec że ktoś tych testów używa i to z tak pięknym skutkiem.
Oby i u mnie zadziałały.
Kupiłaś testy w sklepie czy na allegro?

www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl/
(*) (*) -śpij córeczko

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moniko ja rowniez zapalilam swiatelko dla twojego malenstwa, trzymajcie sie cieplutko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuje dziewczyny.
To dużo dla mnie znaczy.

www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
(*) (*)-śpij córeczko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika - ja kupiłam dokładnie te:

http://www.vitalmarket.pl/product_info.php/products_id/417
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie sprawdział co ja na allegro kupiła jupi kupiłam takie same od tej samej firmy :-)
Oj żeby i u mnie tak działało jak u Ciebie...

www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
(*) (*)-śpij córeczko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zastosował ten test pierwszy raz i od 3 tygodni jestem w ciąży :) Napisane jest w nim, żeby badac już w 9-tym dniu cyklu, ale najlepiej gdzieś koło 11, bo jest tylko 5 sztuk w opakowaniu i może się okazać że nie wystarczy do cyklu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super, fajnie się czyta ze komuś się udało:-)Gratuluję!
Właśnie dostałąm moje testy.
Zastanawiam się od którego dnia liczy bo już 26 plamiłam a dopiero 30 przylazła @. Te np. 11 dni licdzy od 26 czy 30?

www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
(*)(*)_śpij córeczko!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurcze ja też tak mam od jakiegos czasu, że 2-3 dni przed okresem małe plamienie, potem nic i @. też nie wiem jak liczyć :(
i zastanawiam się też, czy to normalne, czy iść z tym do lekarza... wprawdzie jakoś niedługo i tak powinnam się wybrać, to powiem i o tym. ale najpierw jeden cykl chciałam spróbować też z tymi testami i zobaczyć co będzie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
up. Może kitoś zna odp. na nasze pytanie:-) ?

www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
(*)(*)_śpij córeczko!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmm... ja to bym kupiła dwa te testy i zaczęła stosować od momentu plamień :).Może zadzwoń do swojego lekarza to doradzi :)no i szczególnie życzę powodzenia :) mi sie udało za pierwszym razem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tutaj jest odpowiedź na Wasze pytanie :)

http://npr.pl//index.php/content/view/188/44/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lepiej zacząć stosować wcześniej.
Ja dodatkowo mierzyłam sobie od dłużeszgo czasu tempkę i mniej-więcej wiedziałam kiedy jest owu ( nigdy nie wie się na 100 %). Gdybym tylko zaufała tempce to nie wiem, czy udało by mi się od razu zajść. Testy bowiem pokazały owulkę nieco wcześniej niż się spodziewałam i dzieki temu zaczęliśmy do razu mocne starania :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej!
ja też stosowałam test, zaczęłam zgodnie z instrukcją, nie starczyło mi jednego, kupiłam drugi, wszystko ładnie pokazało i udało się w pierwszym cyklu - będziemy mieli dzidziusia ;)
wczesniej też mierzyłam temperaturę i inne takie ale nic nie wyszło, życzę powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gerberek dzięki za link troszkę mnie to zaniepokoiło bo u mnie jest wyraźna 2-3 dniowa przerwa chyba muszę się z tym udać do lekarza :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
GERBEREK dzięki za likna, odpowiedział na nasze pytanie.
Ja krwawiłam 4 dni przed @.

PysiaKrzysia jakie krwawienia masz na myśli?
Ja już zaczęłam robic te testy jak na razie jedna kreska.
Nie wiem co się dzieje taki mocny @ się skończył ale dziś jeszcze ciągle plamię. Kurcze troche długo...
Dzwoniłam do mojej pani ginekolog, bedzie dopiero 13 i też nie wiadomo czy mnie przyjmnie:-(
Cholera, co się dzieje?


www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl/
(*) (*) -śpij córeczko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnnie testy podzialały jak widac na suwaczku :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas po 6 miesiacach staran, zakup testow okazal sie strzalem w 10 za pierwszym razem trafiony-zatopiony;)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
monika987 - ja pamiętam że jak zaczęliśmy się starać to najpierw sobie w internecie poszukałam jakichś kalendarzyków, które pokazywały mniej wiecej kiedy może wypaść owulacja ..Co do plamienia : w ulotkach napisali tak "z tabeli zamieszczonej w instrukcji wykonania odczytać ile dni należy "doliczyć" w kalendarzu do pierwszego dnia ostatniej miesiączki i w ten sposób wyznaczyć dzień, w którym należy rozpocząć badanie ." - i jak bym dodała od dnia plamienia najwyżej zużyjesz wiecej testów :) życzę powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
EWWA i jak Ci idzie stosowanie testów?
Hmmm u mnie ciągle jedna kreska:-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurcze Dziewczyny a ja dobrze że zaczęłam wcześniej stosować te testy - myślałam, że dwie kreski pojawią się dopiero teraz jakoś na początku tygodnia, ale na wszelki wypadek zaczęłam robić testy w czwartek i w sobotę już wyszły dwie kreski :)
więc na razie pierwszy krok ok, wygląda na to, że mam owulkę, zobaczymy co będzie dalej ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a który to dzień cylku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
licząc od pierwszego plamienia, które było w zasadzie jednorazowe i potem była przerwa (3 dni absolutnie nic) to dzień 15sty.
a licząc od okresu, który zaczął się 3 dni później -dzień 12sty.
(sądziłam, że cykl wtedy się dopiero przy tym "prawdziwym" okresie zaczął, ale patrząc po tej owulce chyba jednak już to plamienie było początkiem cyklu)

w każdym razie kreseczki pojawiły się błyskawicznie i obie były bardzo wyraźne.

jej jak ja bym chciała je zobaczyć na innym teście... :) ale na razie cieszę się z tego pierwszego kroku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja-dwisia,,,ja tez zobaczylam dwie na owu---a po 3 tygodniach dwie na ciązowym trzymam kciuki :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki bardzo Kasia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ASIENKA używalas tych samych testów co ja.
Powiedz mi czy intetsywność koloru kresek pojawiał się w raz z dniem cyklu czy od razu przyszły dwie wyraźne.

JA-DAWISIA trzymam mocno kciuki żeby za 3 tygonie pojawiły się dwie kreski na ciązowym teście:-)

www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl/
(*) (*) -śpij córeczko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki Monika :)
myślę, że zrobię teścik już za dwa tygodnie ;) no chyba że @ się pojawi, wolę się za mocno nie nastawiać.

ja miałam chyba inne testy (kupowałam na allegro) ale przez dwa wcześniejsze dni jak była tylko jedna kreska, to była dużo słabsza niż potem te dwie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika, ja nie zaczęłam jeszcze... dziś 11 dzień cyklu, więc zacznę dopiero... Chociaż nie w głowie mi teraz figle, bo mam chyba zapalenie pęcherza... Masarka. Zła jestem, bo to jeden cykl stracony...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No... to na pewno cykl stracony. Jadę na furaginie, więc kiepsko byłoby teraz zajść w ciążę :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewwa nic się na martw, jeszcze będzie duużo okazji :) trzymam kciuki :)

nam też dwa cykle przepadły przez choroby, raz męża, raz moją. to się zdarza... nie jesteśmy maszynkami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiem wiem... tylko, że nie mogę się już doczekać...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no rozumiem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja postanowiłam ze w przyszłym cyklu jak teraz sie nie da wezmę sie za testy owu.

dlatego czekam na wasze relacje czy to działa

w końcu do 3 razy sztuka )
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też zamierzam wyprobowac testy:)
W sumie to nie zaczelismy jeszcze nawet zadnych konkretnych staran, bo trzeba bylo troche odczekac po odstawieniu evry...ale jestem strasznie ciekawa jak to działa:) czekam wlasnie na przesylke i w polowie przyszlego tygodnia zaczynam testowac:) takze pewnie tez bede relacjonowac efekty...:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika u mnie było tak z tymi testami, że od początku jak zaczęłam stosować były dwie kreski, tylko jedna była słabsza, więc wynik negatywny. Dopiero 3 dnia pojawiły się dwie wyraźne kreski i wtedy ostro działaliśmy :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie dziewczyny:-)
Trzymam mocnko kciuki i czekam na relacje.
Hmm u mnie dziś pojawiła się druga kreska, taka słabsza ale jest:-)
Zobaczymy co bedzie dalej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oooo kreska :) Fajnie. Ja zaczęłam też robić testy owu - tak, żeby zobaczyć... A nóż druga kreska pojawi się jak skończę brać leki...

Monia, jesteś na 28dni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja przy takich 2 bledziutkich właśnie przytulałam się z męzulkiem i rezultat był od razu :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewwa nie, nie jestem. Dlaczego pytasz?Pewnie rób tak dla swojej samokontroli.
Hmm może dziś się poprzytulamy:-)
Zmykam, rozgrzeje męża , coś wspominał ze mu zimno:-)
A nóż może i nam się uda:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powodzonka :) Trzymam kciuki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my niebawem zaczynamy starania, wie c w zwiazku ztym mam pytanie do dziewczyn, którym udało się zajść w ciązę m.in. uzywajac testów owulacyjnych. Czy jak pokazałą się druga kreska to odrazu rozpoczynałyscie współżycie, czy dopiero po 12 godz jak jest wskazane?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
po 12 godzinach z dobrym skutkiem :)
tworzenie i projektowanie stron internetowych - http://www.ascomi.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

TEST OWULACYJNY - pomocy

dobra, właśnie zrobiłam owu test i nie wiem co myśleć, bo pojawiła się druga kreska o wiele bledsza od tej pierwszej. Nie bardzo wiem co teraz... czy jutro jeszcze robić test i tym się sugerować, czy zrobić jutro dla potwierdzenia, ale sugerować się dzisiejszym? A może mogę go jakoś wcześniej powtórzyć niż jutro (choć w instrukcji jest napisane, żeby robić go w godz. 15-18)? Niby w instrukcji od testów jest napisane, żeby traktować jako pozytyw jeśli cyt. "kreska testowa jest lekko jaśniejsza..." - a u mnie jest bardzo blada...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dwie to dwie, masz owu, :) nawet jak jedna bardzo ciemna a druga jasna :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki :) to bardzo dobrze się składa, bo dziś odebrałam wyniki na toxo i inne, które przepisał mi lekarz jak powiedziałam, że chcemy zacząć się starać - i wszystko jest ok :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewwa bardzo bym chciała żeby nam się udało.
Kiedy powinnas dostać @?
Oczywiście nie czekamy na te wredote!!!



www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
-śpij córeczko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja @ mam dostać 29 lub 30. Dziś dopiero owu test jest w pełni pozytywny - a od kilku dni działamy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monia, a u Ciebie kiedy powinna zawitać @? Wierzę, że nie przybędzie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no u mnie właściwie powinna przyjść 26, bardzo bym chciała żeby nie przyszła, ale jakoś juz brak mi nadzieji
Hmmm już się nie nastawiam.
Jutro ide umówic się do lekarza, wydaje mi się ze cos jest nie tak u mnie z hormonami, bolą mnie piersi a nie słyszałam zeby przy owulce tak było.
Ewwa oby ona do nas nie przylazła.


www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
-śpij córeczko

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tymi piersiami, to tak jak Ci pisałam w moim wątku: mnie też bolą od 2 dni...

A tu kawałek artykułu:
Inne objawy płodności

Istnieją jeszcze inne dodatkowe objawy, które towarzysza jajeczkowaniu. Niektóre z nich występują u jednych kobiet a niektóre u innych. Są to:

* napięcie piersi, wrażliwość brodawek;
* ból w podbrzuszu, po jednej lub po drugiej stronie, zwany bólem owulacyjnym
* plamienie owulacyjne, objawiające się pojawieniem w śluzie niewielkiej domieszki krwi.

stąd: http://www.biomedical.pl/antykoncepcja/dni-plodne-70.html?sid=5625aa55a1b9836c03bcd1ec6cdf1007

Więc głowa do góry!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje kochana jesteś, narobiłaś mi trochę nadzieji:-)


www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
-śpij córeczko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja właśnie miałam zamiar rozpocząć działania z testem owulacyjnym ,ale jakoś od tygodnia spóźnia mi się okres. Robiłam test ciążowy, wyszedł negatywny.Ale co jakiś czas kłuje mnie na dole i bolą mnie piersi:( nie wiem już co myśleć o tym. Powtórze test albo zrobię badanie krwi, a jak nie to chyba do lekarza...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A kiedy robiłaś test? Może rzeczywiście idź na betę i rozwiej wątpliwości :) Jeśli jesteś z Gdańska, do śmigaj do szpitala na Zaspę. Wynik masz po 3 godzinach. Koszt to chyba 35zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
test robiłam w czwartek 15 stycznia. a teoretyczne dzień ew. zajścia w ciążę, to 1 stycznia. Nie wiem może to za mało czasu minęło, ale przecież nie każde opóźnienie to okres... A jestem z Sopotu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi beta wyszła dopiero po 3 tyg!! 2tyg to bylo za wczesnie mimo ze juz byłam w ciaży badanie bhcg tego nie wykazalo.....a po tygodniu juz tak, ja zawsze badania robie w endomed na zabiance, koszt 35zł
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zrobiłam dziś betę, jutro wyniki... Oby pozytywne :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to trzymam kciuki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
trzymam kciuki :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i jak tam, są wyniki.....? :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie trzymaj nas w niepewności:-(
Masz już wyniki, trzymam kciuki mocno, mocno!!!

www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
-śpij córeczko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no jolka, powiedz jaki wynik!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
halooo, czekamyyy:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
własnie czekamy, jaki wynik
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie dziewczyny :)
Dopiero teraz weszłam na kompa,a więc wynik bety to 654 mIU/ml, więc wychodzi na ciąże wg ich rozpiski 4-5 tydzien. nie moge uwierzyc!!!! w pon chce zrobic jeszcze raz i na przyszly tydzien umowic sie do lekarza, aby potwierdził ciążę :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cudnie!!! :)

serdeczne gratulacje!!!! mnóstwa zdrówka Mamusi i Maleństwu życzę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Noooooo, to gratulacje!!!:))))
Ale fajnie:D
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gratulujemyyy:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super gratulacje:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dopiero dojdzie do mnie chyba po wizycie :) wtedy się zacznie, czytanie weryfikowanie informacji... a z mężem dopiero chcieliśmy się zacząć starać hihi
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na usg tylko bedzie pecherzyk widac:) ale to zawsze cos :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokladnie, ale wolę mieć 100% pewność :) w między czasie trzeba zaliczyc dwie sesje na studiach, napisac i obronic prace magisterska wiec sporo roboty przede mna :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to witam w klubie hehe mam too samo, grunt to sie nie denerwowac
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
damy radę :) napewno sobie jakoś poradzimy.najbliższy egzamin już za 1,5 tyg a mi się ciągle chce spać. musze chyba meza zmobilizowac, aby mnie kontrolowal hihi
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wieeeeelkie gratulacje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jolka1985 - gratuluje :) ja zaszłam w ciąże przy pierwszym stosowaniu tych testów.w tym czasie miałam ostatnią sesje,pisałam prace,znalazłam prace , obroniłam się i na końcu urodziłam :).Dzięki ciąży miałam większą mobilizację :) a senna też byłam i właśnie mąż mnie pilnował - pomagały spacerki wieczorne :) tak po 30minut.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super!!!
Gratuluję:-)
Dokładnie mi przy pierwsze ciąży też bardzo chciało się spać, też byłam wtedy przed sesją i powiem Ci ze nie wiem jak to się dzieje ale w ciąży mózg przyswaja szybciej wiedzę.

Ja też tak chcę...



www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
-śpij córeczko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monia, i jak tam u Ciebie? Zapowiada coś @ czy nie? trzymam za Ciebie kciuki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak narazie cicho-sza.
Ciągle piersi bolą,wchcoałabym wiedzieć co to ma znaczyć...
Nie nastawiam sie na zbyt wiele, przez ostatnie miesiące to były ciągle rozczarowania i łzy przy @ więc teraz totalny luz, jak nie teraz to w przyszłym miesiącu, teraz przynajmniej wiem jak stosować testy owu.
Chociaż nie ukrywam że byłabym przeszczęśliwa a jak nie to napewno będę troszkę rozczarowana.

A jak tam u Ciebie sprawy się mają?
Jeszcze nie czytałam Twojego wątku bo w pracy jestem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
monia i Ewa-dziewczyny cały czas Wam kibicuje z całego serca. Jestem z Wami od początku Waszych prób z testami-uda się- zobaczycie!!!! Buziaki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny, mi nie kibicujcie... albo powiem inaczej:
kibicujcie, żeby okazało się, że nie mam cytomegalii i uda się zafasolkować albo żeby nie udało się zafasolkować jeśli wynik badania potwierdzi, że ją mam - a tego dowiem się najwcześniej 3 lutego...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gosiar dziękuje kochana, trzymaj mocno kciuki:-)

Ewwa, głowa do góry trzymam kciuki zeby okazało się ze nie masz tego paskudztwa i zafasolkowałaś!!!!!!!!!!!!!!!!!

www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
(*) (*)-spij córeczko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
obu tych rzeczy dowiem się mniej-więcej w jednym czasie - na początku lutego dopiero. @ powinna przybyć 31 stycznia lub 1 lutego - wcześniej nie mam co testu robić, bo owu miałam 19, 20 lub 21 stycznia (17, 18 lub 19 dc)... Zobaczymy jak to będzie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tzn. owu najprawdopodobniej była w któryś z tych trzech dni...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja już zgłupiałam totalnie - od poniedziałku na testach ta druga kreska blada taka...w sumie nie wiem nawet który to dzień cyklu bo ostatnia @ była taka dziwna - przerywana z plamieniami....nie wiem czy miałam tą owulację, mam czy dopiero będę miała - dwóch wyraźnych kresek jeszcze nie widziałam....
ewwa a Ty sie dziewczyno nie łam i postaraj się chociaż trochę wyluzować- zobaczysz, że będzie dobrze!!!:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie ze będzie dobrze zobaczysz!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam nadzieję...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monia, nadal mocno trzymam kciuki, żeby @ nie przylazła do Ciebie tym razem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
teraz ja trzymam za was mocno kciuki. Po pierwsze to musicie myśleć pozytywnie to podstawa !!! a napewno będzie tak, jak ma być :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
JOLKA żeby to było takie proste...

Od 3 miesięcy kiedy pogodziłam się ze stratą Nikoli i czuje że jestem gotowa na dziecko, niestety nie wychodzi.
Mysle pozytywnie ale to chyba za mało...
Jutro powinnam dostać @ proszę Boga żeby nie przylazła.

Tak bardzo pragnę dziecka, nigdy nie zapomnę o tym które jest w niebie, ale chciałabym być mamą ziemską i zapełnic pustkę..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bardzo mocno trzymam kciuki, żeby nie przylazła...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiesz , zaczynam wątpi w swoje szczęście...
Hmm moze marudzę bo zmęczona sesją jestem, a może mam przeczucie.
Kurcze dlaczego takie kobiety jak my nie mogą by ot tak poprostu szczęśliwymi mamami..-dlaczego?!

www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
(*) (*)-spij córeczko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w tym roku ksiądz, który był u nas na kolędzie powiedział, że jestesmy dopiero trzecim młodym małżeństwem, które widzi w Sopocie,wiec dał nam radę od siebie, o którą wcale nie prosiliśmy :) żeby nie myśleć o dziecku podczas sexu. Mama mojej koleżanki tez mowi zeby sie za bardzo nie spinać. wiem, że łatwo tak pisac a w praktyce to inaczej wychodzi.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a gdzie mieszkasz w sopocie? :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Sopocie na al.Niepodległości, niedaleko Monciaka. Czyżbyś też była z Sopotu?:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak :) tez na niepodległosci :) napisz do mnie na gg
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
3956065
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monia, a kiedy robisz test? Już dziś chyba możesz???
Ja intensywnie w myślach próbuję odstraszyć Twoją @ :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehehe:)
no to trzymam kciuki, żebyś ją skutecznie odstraszyła:)
a ja sobie odpuściłam narazie....przez 4 dni blada krecha, stwierdziłam, że to dziwne i bez sensu ...no i w piątek i sobotę - wydaje mi się - że chyba była wyraźniejsza...ale w sumie to nie wiem, kurde można dostać oczopląsu od gapienia sie na te dwie kreski hehe:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
agus, a mówisz o teście owu czy ciążowym? Bo w teście owu miałam tak, jak Ty, a ciążowy zrobię chyba dopiero za tydzień...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
owu oczywiście:) ciążowego nie powtarzałabym przecież codziennie....ale myślałam, że te testu owu będą jednak dawały bardziej czytelny i jasny wynik, a tak to w sumie do końca nie wiadomo o co chodzi:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no nie wiadomo... bo ja miałam bladą 2 krechę 13, 14 i 15 dc; następnie wyraźną 16 i 17 dc - a temperatura skoczyła dopiero 20 dc (choć zgodnie z instrukcją owu powinna nastąpić 17 lub 18 dc - czyli skok powinien być teoretycznie 19 najpóźniej)... Ważne, żeby się przytulać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbijam w oczekiwaniu na wieści od Moniki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam!

Obawiam sie że Ewwa że niestety nie pomogło odstraszanie.
Dzis tak bludno plamię, niewiele tego ale jest.Brzuch mnie nie boli, niew iem co jest grane.
Jutro rano zrobie test, boje sie rozczarowania..
Trzymajcie mocno kciuki.
Tak bardzo chciałabym zobaczyć te 2 kreski!!!


www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
(*) (*)-spij córeczko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
monika987 trzymam kciuki :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
monia ja też trzymam kciuki cały czas (pewnie z 10 razy to już mówiłam hehe) i czekam na wyniki testu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to nic że już to mówiłaś hehehe najważniejsze zeby się udało

Jutro jka tylko bedzie pozytywny napewno powiem wam o tym jak bedę już w pracy, no a jesli będzie negatywny to pewnie odezwę się dopiero w domu.

Jak myślicie, nie powinnam się już łudzić skoro brudzę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurczę... trudno powiedzieć... u każdej chyba inaczej @ się zaczyna... jeśli nie jest jak zwykle, to na razie się nie martw...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
masz racje, ale jak jutro zrobie test i okaże się negatywny to przynajmniej bedę na 100% pewna ze to własnie rozkręca się @.

A jak Ty się czujesz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przestałam przejmować się na razie tą całą cytomegalią... Co będzie to będzie... I powiem szczerze: będzie mi bardzo bardzo smutno jak się okaże, że nie mam teraz swojej fasolki.
U mnie nie ma na razie żadnych anomalii... @ spodziewam się w okolicach 1 lutego, a jak nie będzie, to 2 robię test... Ciekawe czy zdążę???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
życzę Ci z całego serca żebyś juz pod serduszkiem miała swoją wyczekaną fasolkę!!
Trzymam mocno kciuki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmmm... tracę trochę nadzieję, bo jakaś nerwowa jestem i pochłaniam czekoladę - czyli jak zwykle przed @ :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurcze, ale nie łam się dopóki nie przyjdzie @ musimy mieć nadzieję!

Ja wierzę... i Ty też musisz:-)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiem wiem... tylko ta czekolada i nerwy to jakbym na własne oczy zobaczyła @ :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cholera, mam nadzieję zę to nie to, ze to nie ta wredota!!!

Trzymaj jutro mocno kciuki:-)

www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
(*) (*)-spij córeczko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no u mnie niestety chyba znowu się nie udało, od soboty miałam nadzieję, bo sobota to był pierwszy termin "okresowy" +/- 2 dni.
no i do dziś liczyłam, że @ nie przyjdzie. ale już czuję, że właśnie przyłazi :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czasem plamienie w terminie miesiączki (o ile ona faktycznie nie przychodzi) może oznaczać nawet ciążę...coś o tym czytałam...także nie trać nadziei:) a nawet jeśli nie pojawi się jutro ta druga kreseczka to też jej nie trać! kurcze, przecież się uda - jak nie teraz to następnym razem! ale trzymam kciuki bardzo, bardzo, bardzo mocno!:))
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się lekko wtrącę tylko, bo wiem że ja nie z tego wątku, ale czytam sporo różnych wątków i chciałam napisać coś do Was w związku z początkiem okresu, że może to niekoniecznie okres tylko działanie hormonów i że mimo wszystko warto zrobić test ciążowy. Moja przyjaciółka starała się o dzidziusia, ale pojawił się okres. Jednak ona czuła że coś jest inaczej niż zwykle i mimo wszystko zrobiła test ciążowy - wyszły 2 kreski. Pobiegła do lekarza, stwierdził ciążę i podał luteinę. Wszystko u niej teraz OK, termin na czerwiec.

Bardzo mocno trzymam za Was kciuki, bo wiem jakie to szczęście doczekać się fasolki i jak niecierpliwie się na nią czeka. Mam nadzieję że i Wy powskakujecie niebawem do wątków na październik/listopad.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki Gosia :) wiem, że tak jest. wprawdzie test robiłam już w sobotę i wyszedł negatywny, ale że to różnie z testami bywa, to jeszcze nie przesądzałam sprawy. dopóki nie dostanę całkiem okresu też nie przesądzam, ale już czuję, że mi się @ zaczyna i na razie wszystko jest tak jak zwykle :(
no nic, zobaczymy, co będzie dalej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
KOCHANE NIE GRATULUJCIE JESZEZ ALE ZROBIŁAM TEST I ZOBACZYŁAM 2 KRESKI, TA DRUGA TAKA BLADA ALE JEST.
kURCZE NIE WIEM CO MYŚLEĆ BO ZNOWU BRUDZĘ:-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
śmigaj robić betę!!! Jeśli jesteś z Gdańska, to jedź na zaspę do szpitala, bo tam wynik jest po 3 godz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ależ mam dobry humor dzięki dobrym wieściom od Ciebie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurcze niestety nie jestem z trójmiasta.
Poczekam do jutra zobacze co z testem.
Jak cos to pojade na szpital w Wejherowie, tam też ponoć robią.
TYlko te plamy mnie martwią.
Cieszę się:-)
Myślisz ze to prawda, boje się ze się zroczaruje...
Ale nie tylko jak widziałam tę kreske, moja teściowa też
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmmm... nie chcę wydawać osądów. Ale mam ogromną nadzieję i wierzę, to to będzie prawda :) Trzymam więc kciuki nadal i czekam na wieści ostateczne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monia superr :) trzymam kciuki bardzo bradzo mocno, aby to była ciąża. Ja dziś odbieram 2 betę i idę do lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o kurcze, no to co, chyba się udało...?:))))))
ja serio czytałam, że czasem plamienie zamiast okresu może oznaczać ciążę, no a skoro pojawiła się druga blada kreseczka...:D leć na bętę a my trzymamy kciuki!!!
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zobacze co jutro rano pokarze test, oby 2 kreske:-)
Jak coś odrazu umówię się do lekarzaa, powiem jak sprawa wygląda, jestem juz po jednej stracie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
będzie dobrze!!!
kurczę, ale też chciałabym teraz być... ehh...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie mogę o niczym innym teraz myśleć..:-)
Chciałabym żeby była już środa rano.

Ewwa nie martw się, napewno Ci się uda, ja trzymam mocno kciuki!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie dziwię Ci się wcale... ja nie wytrzymałabym do następnego dnia, gdybym była na Twoim miejscu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
NIE DENERWOWAŁABYM SIĘ AŻ TAK GDYBY NIE TE PLAMY.
BO SKORO ZOBACZYŁAM DWIE KRESKI TO CHYBA JUTRO NIE ZNIKNĄ?!

DZIEWCZYNY TAK BARDZO CHCIAŁABYM ZEBY TO BYŁA PRAWDA...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
GRATULKIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale się cieszę :-D
sredeczne gratulacje Monia-pamietam jak ja się jarałam całe 3 dni jak zobaczyłam 2 kreski :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zrób w razie co jutro 2 test-ale myślę, że zostałaś Mamusią :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
OBYŚMY SIĘ NIE MYLIŁY:-)
MI TEŻ SIĘ TAK WYDAJE,ALE ZOBACZYMY JUTRO...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wydaje mi się, że jest mała szansa na to, żeby test wykazał ciążę gdy jej nie ma...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tzn szansa jest raczej znikoma, a nie mała :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jejejejej Monika cudownie!!!! serdecznie gratuluję!
plamienia w czasie przewidzianego okresu się zdarzają, więc bądź dobrej myśli! najlepiej idź szybko do lekarza, żeby dał Ci coś na podtrzymanie ciąży, jeśli plamienia się utrzymują...

ale na pewno będzie dobrze! raz jeszcze gratuluję gorąco! :)

mam nadzieję, że w końcu i ja kiedyś się z Wami podzielę tą wieścią, na razie @ znowu przylazła :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja -dwisia cholera myslałam ze sie uda tym cyklem hmmm, ale sie nie poddawaj :))

Monika trzymam kciuki zeby to była fasolina :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki Stokrota :)

nie poddajemy się, więc trzymaj kciuki dalej :)

no niestety u mnie testy owu nie zadziałały tak "cudownie" za pierwszym razem, jak o niektórych... :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
* u niektórych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja na parę dni przekonam się czy na mnie zadziałały...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
*** za parę dni :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja dwisiu nie martw sie, ja nawet tych testow nie stosuje, bo inaczej nerwy bym stracila...a do tego jestem niecierpliwa.
dalej probowac i wyluzowac.wiem mi tez latwo nie jest, ja dzis badania mialam, i za tydzien na wizyte, ale mam nadzieje, ze bedzie ok i cos wyjasni.
ja rowno 2 miechy nie mam @ juz, teraz zaczyna mnie pobolewac np piersi, ale przechodzi...a moj lekarz powiedzial, ze moze zajsc do zaplodnienia w drugiej fazie cyklu, ja nie nastawiam sie juz na nic i luzuje calkowicie. mam nadzieje, ze wyniki badan beda ok,
a moniko, mam nadzieje, ze jestes w ciazy, czasami takie planienie jest wynikiem zagniezdzenia sie jajeczka w macicy...
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja podejrzewam, że będziemy potrzebowali jakiegoś "wsparcia" medycznego, dlatego chcieliśmy spróbować z testami, żeby wiedzieć, na czym stoimy mniej więcej, zanim zaczniemy chodzić z tym po lekarzach...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika gratulacje- te plamienia to może być poprostu zagnieżdżenie się zarodka:)) więc nie denerwuj się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Izulucha, no to może jesteś w ciąży? :)

ja generalnie też się luzuję zawsze - przynajmniej tak mi się wydaje ;) i zakładam, że będzie co ma być, zresztą mam tyle innych rzeczy do myślenia, że na szczęście nie jest to takie trudne. ale na wycelowaniu w odpowiedni czas mi zależało, stąd testy... może jeszcze przyniosą efekty...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
raczej nie, a i na pewno nic nie czuje...

pewnie, ze przyniose, a ja ucze sie cierpliwosci przez to wszystko...
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
raczej nie, a i na pewno nic nie czuje...

pewnie, ze przyniose, a ja ucze sie cierpliwosci przez to wszystko...
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wszystkie się uczymy... :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a u mnie jest tak - jak spóźnia mi się @ 1, 2 dni to sobie myślę - a może...? kurcze fajnie by było:) potem dostaję @ i przez chwilę jestem rozczarowana....a na drugi dzień sobie myślę - boże jak dobrze, że to jednak nie to...przecież to taka zmiana w życiu, taka odpowiedzialność, chyba jeszcze nie jestem gotowa...hehehe:)) także na razie na luzie...ale zobaczymy co powiem za rok, jeśli nie będzie efektów.....
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jejeu ale ten wątek dlugii juz moze tak by nastepny zalozyc hehe :)

gratuluje dwóch kreseczek :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Racja wątek się rozciągnął:-)

jeszcze nie dziękuje kochane, jak jutro zobacze też 2 kreski wtedy raczej będe już pewna.
Pomyślaąłm ze pójde jutro do lekarza.Czy to może za wcześnie.
Kurcze dziewczyny chyba nie słyszałyście o żadnym przypadku kiedy te dwie kreski zniknęły.Już sobie nadziei narobiłam

JA-DAWISIA kochana głowa do góry wierzę ze w następnym cyklu się uda, musi się udać. Przeciez każda z nas mam prawo być szczęśliwą mamusią.

Ewwa trzymam mocno kciuki pisz co i jak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do lekarza idź koniecznie jeśli nadal masz krwawienie lub coś Cię niepokoi... a tak, to na razie nie ma po co, bo i tak nic Ci raczej nie powie. Teraz musisz betę zrobić i powtórzyć, żeby zobaczyć jak rośnie :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak jutro będę kreski dwie to napewno pójde bo jeszcze plamię, niepokoi mnie to strasznie. Wiem ze sreduszka nie będzie, ale zobaczy czy jestem w ciąży i pewnie coś na te plamienia poradzi.

Chyba nie panikuje za bardzo, co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie nie, idź koniecznie do lekarza jeśli plamisz jak najszybciej... ja bym poszła na Twoim miejscu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurcze EWWA już chciałabym wiedziec.Dlaczego ten czas tak wolno leci...

Czuję tę samą adrenaline kiedy patrzyłam na test jak byłam w ciąży z Nikolą-ale byłam wtedy szczęsliwa:-)
Wierzę że moja córeczka nademną czuwa:-)
A jak tam się sprawy mają u Ciebie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurcze EWWA już chciałabym wiedziec.Dlaczego ten czas tak wolno leci...

Czuję tę samą adrenaline kiedy patrzyłam na test jak byłam w ciąży z Nikolą-ale byłam wtedy szczęsliwa:-)
Wierzę że moja córeczka nademną czuwa:-)
A jak tam się sprawy mają u Ciebie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Będzie dobrze... na szczęście już wieczór, za parę godzin pójdziesz spać i miejmy nadzieję, że będziesz spała do rana :) - wtedy czas szybciej minie :)

A u mnie??? Hmmm... zaczęły mnie boleć piersi, a w podbrzuszu nadal mam uczucie jak na @. W poniedziałek zrobię test (no chyba, że wcześniej @ przybędzie).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
takie objawy miałam podczas pierwszej ciąży, pamiętam że całyczas biegałam do łazienki bo wydawało mi sie ze @ przyszła, le na szczęście tylko mi sie wyd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
staram się cierpliwie czekać, ale powoli zaczynam tracić nadzieję :(

Monia, może jednak rozpoczniemy nowy wątek, bo ten strasznie długo się ładuje???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
masz racje ale pod jaka nazwią TESTY OWULACYJNE II?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, nazwa dobra :)
tylko wklej na początku link do tego wątku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kupiłam testy owulacyjne i udało sie za pierwszym razem.
Jeszcze 3 m-ce i wreszcie poznam tego małego człowieczka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co z monika 987? :)Bo sie nie doczytalam posta po styczniu... jest dzidzia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słonko, to jest wątek sprzed roku. Potem tytuł "test owulacyjny" został zmieniony na "starające się" ;-). Monika była prekursorką naszego wątku hehehe!

A teraz ma śliczną córeczkę!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie bylam od starajacych sie I wiec nie wiezialam...doszlam do Was pozniej ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wow, ale stary wątek :)
wspomnienia...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a co myślicie o mikroskopie owulacyjnym? Bardziej się opłaca niż testy paskowe?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przeczytajcie sobie tutaj https://www.exitdoor.pl/dzieci/test-ciazowy/ Wszystko jest dobrze wyjaśnione.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Amniopunkcja - do osób które już to przeszły (285 odpowiedzi)

Z uwagi na poprzednią ciążę z silnym podejrzeniem wady genetycznej, którą poroniłam w 13...

Co w pracy po urlopie macierzyńskim? (17 odpowiedzi)

Witam, może któraś z Was mi powie co wg przepisów może pracodawca. 2 lipca kończy mi się urlop...

Gdzie kupie tanio fotelik samochodowy? (39 odpowiedzi)

Jak w temacie. Potrzebny mi fotelik dla córci 9-18kg, najlepiej żeby kosztował max 350zł i był...

do góry