Widok

Torba na Zaspe

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
co trzeba zabrac? Ma ktoś listę?
czy trzeba zabrac podklady? ubranka dla Dzidzi? itd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Listy nie mam ale z tego co pamiętam: podkladow nie zabieraj bo są w szpitalu, ubranka dla dzidzi też. Sugerowałabym jednak zabrać rożek - pewnie się dziecko trzyma. Położne zawijają dziecko w kocyk ale wtedy jest mniej stabilne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbilam ci watek
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ubranka lepiej mieć też swoje. Po porodzie położne ubierają w szpitalne ale już następnego dnia rano, po kąpieli malucha, sugerują aby przebrać dziecko w swoje. Miałam rożek ale w przypadku jego braku są donoszone kocyki i tetry. Na miejscu czeka też krem do pupci dla dziecka, parafina do ciała, sól fizjologiczna i waciki. Położne zajmują się pielęgnacją pępuszka.Trzeba mieć swoje pampersy i chusteczki wilgotne też się przydadzą.
Dla siebie koszule nocne, szlafrok (choć było tak goroąco, że nawet go nie rozpakowałam), kosmetyki, ręczniki, podkłady do toalety i duuuużo wody. Przekąski może donieść ktoś z rodziny (widziałam jak jedna z dziewczyn jadła schabowego na korytarzu :)) Dla połoznic jestvwspólna, mała lodówka i czajnik. Podkłady dają. Herbatę na laktację w razie potrzeby można kupić na miejscu. Laktator jakiś krąży po salach ale lepiej na wszelki wypadek mieć też swój. I trzeba powalczyć o karmienie piersią! Wiele położnych przy pierwszych niepowodzeniach sugeruje dokarmianie a zmuszenie po tym maleństwa do trudów cyca jest prawie niewykonalne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy ktoś może się wypowiedzieć jak obecnie wygląda sytuacja na zaspie? co należy zabrać ze sobą do szpitała?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rodzilam w czerwcu były jedynie gaziki i sól dla dziecka, dawali te duże podklady kwadratowe na łóżko i paczke podpasek bella. Dzieci nie kąpią wiec rzeczy do kąpieli nie ma co brać. Reszta standardowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla dziecka trzeba miec ciuszki pampersy chusteczki mokre i jakis kocyc, rozek czy cos w tym stylu. A dla siebie piżamy,siateczkowe gatki (wlady poporodowe są, maty ochronne na łóżko są) kosmetyczke, ręczniki do kąpieli klapki i kubek sztućce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzięki dziewczyny, ciekawi mnie: 'Dzieci nie kąpią' -czyli..położne nie myją dzieci 'pod kranem'? przez te 2-3 doby?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przez 24 godziny dzieci nie są myte, a potem na życzenie mamy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W 2016 myli na prośbę mamy teraz rodziłam w czerwcu i nie myli wogóle przez trzy dni pobytu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czemu nie myje się już dzieci ???? O co chodzi ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja rodzilam rok temu w Gdyni i rowniez maluch nie byl myty. Poloznik (jest tam jeden pan) mowil, ze zmienilo sie ostatnio podejscie w tej kwestii i najlepie zeby dziecko przez skore dostalo jak najwiecej skladnikow z mazi plodowej,a ponadto zapewnia to dodatkowa ochrone skorze dziecka po porodzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

podejscie podjesciem -rozumiem np nie myć w pierwszej dobie, ale 2/3 dni? jakoś to ...trochę dziwnie brzmi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Tania, sprawdzoan firma kurierska (12 odpowiedzi)

Dziewczyny muszę wysłać wózek 3 w 1 na drugi koniec Polski, jaką firmę kurierska...

Małe mieszkanko jak sobie radzicie!! :) (116 odpowiedzi)

Troszkę inny wątek mam nadzieje że znajdą się też rodzinki które mieszkają w 1 pokojowym...

Potrzebny psycholog (33 odpowiedzi)

Mam pewne problemy i chcę udać się do psychologa. Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego z...

do góry