Widok

Waga 5-cio miesięcznego dziecka

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Mam mały dylemat, jestem świadoma że moje dziecko ma nadwagę tj 9600 , 70 cm ( waga urodzeniowa 3385 54 cm ) lekarz nie poinformowała mnie jaka waga jest prawidłowa u takiego brzdąca. Tylko nastraszyła jakie mogą być konsekwencje takiej masy, synusia karmię cycem 5 razy na dobę, a noce przesypia całe . Czy ktoś miał podobnie ? Ile waży przeciętne 5-cio m-c dziecko ??
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
w ksiazeczce zdrowia masz na ostatnich stronach siatki centylowe. Nanies tam wage i wzrost i zobacz jaki ci wychodzi centyl. Centyl wagi do wieku i wzrostu do wieku powinien byc rowny ( no prawie) i do tego masz na tych tabelach zaznaczone normy.
Moj pierwszy syn w wieku 4,5 miesiaca wazyl 8,5 kg, Pediatra wiedzac ze karmie tylko cycem nakazala dokarmiac - czyli sloiki jak dla dziecka karmionego sztucznie. Trzoszke tego zaluje bo po konsultacji z innym pediatra ( dr. K.Marek) okazalo sie ze to nie jest zadna nadwaga tylko mleko mamy dobrze sluzylo maluszkowi :)
Nie panikuj, sprawdz centyle i skonsultuj to z innym pediatra. Z czasem nauczysz sie ze lekarze nie maja zawsze racji, sa tylko ludzmi, i czasem warto zapytac 3 roznych aby dokonac decyzji.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8
Mój synek urodził sie o miesiąc wcześnie z powodu kaplikacji ważył 3kg i mierzył 50cm dzisiaj ma już 5 miesięcy wazy 8kg i mierzy 82cm lekarze uważają ze to przez tatę który ma 197cm czy to normalne ciuchy nosi już na 6-9 bo w swoim rozmiarze sie nie mieści przez wzrost
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przepraszam 78cm
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja córeczka ważyła
6300 gdy miała 4,5 miesiąca a gdy miała 6,5 miesiąca 7500 ale należała i należy do dzieci szczupłych a długich mimo wagi urodzeniowej 4000 :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Moja Oleńka mając 5 miesięcy ważyła nieco ponad 6kg:)Też jest szczupła i długa.
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
http://siatkicentylowe.edziecko.pl/ BARDZO FAJNA STRONKA GDIE NANOSISZ WAGE I WZROST NA SIATKE CENTYLOWA.
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja Malutka wazyla ok.6.700 jak miala 5 mies na mleku sztucznym, nie martw sie na zapas:)
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakis czas temu spotkalam kolezanke.jej coreczka miala wtedy 4 miesiace i wazyla 7,7 kg.fakt wygladala jak male sumo:P,ale lekarze jej mowią,ze jesli karmi sie tylko piersią to dla dziecka nie ma tzw normy wagowej i ze nie ma sie czym martwic:)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój synek, karmiony tylko piersią, był ważony w czwartek na szczepieniu - 7500. Na bank dociągnie do 8kg gdy skończy 5 miesięcy:) Nie widać tego po nim, nie ma fałdek na rączkach i nóżkach, jest za to długi i cały taki... konkretny :)

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Od tygodnia wprowadzam Kosmośowi zupki i deserki. Dzisiaj byliśmy sprawdzić pierwsze rezultaty i Kosi przybrał 100 gr w tydzień tj waży 9700 co oznacza że najprawdopodobniej waga zatrzymała się. Jego przyrost wagi tygodniowej kształtował się nawet do 400 gr. On nie jest gruby ,nie ma tak zwanych miszelinek , ale jest mega duży i nabity :) załączam foto mojego Skarbka

http://yfrog.com/1xdsc00559mj
image[/url]
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 13
Aniu, nie panikuj przecież widziałam Kosmusia wczoraj i po prostu Twoje jedzonko mu służy. Chyba najwidoczniej tylko nie lubi jak go mamusia budzi do ważenia ha ha. Złote, grzeczne, wesołe i cudne dzieciątko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chcialam zerknac ale pod tym linkiem nic nie ma :D
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
mój synek miał 6,5 miesiąca jak ważył 9100.
do zakochania jeden krok :) bo miłość zwycięży wszystko :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale słodziak:))))) nic się nie martw na gołe oko widać że synuś zdrowiusieńki:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja Maja na też 5 miesięcy i też waży 6700 i doktórka powiedziała że ma za małą wagę. Jest na sztucznym mleku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
hej moja corka za 2 dni konczy 5 miesiecy i wazy 9,4 kg i ma 74cm urodzila sie z waga 4.5i 60 cm tez przesypia calutkie noce i jak narazie jest wszytsko dobrze. moim zdaniem nie ma powodow do zmartwien. lekazr musi Cie poinformowac o prawidlowej wadze do wzrostu dziecka. Wtedy bedziesz wiedziala czy wszytsko jest okey.

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
moja córcia Maja ma skończona 5 mies i waży 9 kg jest w górnej granicy centyli a i nawet troche powyżej. sama juz nie wiem czy mam sie martwic czy nie. ale ona tak na samej piersi była i tez tak tyła
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Moja jak miała 4,5 miesięcy ważyła 7300 - karmiona sztucznym mlekiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek mając 6 mies ważył ok. 9,5 kilograma, urodził się przeciętny, 3600.

Też nie wiedziałam co robić, nie miałam wrażenia, że go przekarmiam, jadł pięknie, ale nawet nieco mniej niż podawały różne tabelki.

Mama zawsze mi mówiła, że dziecko samo sobie reguluje wagę (zdrowe, oczywiście). I z moim maluchem tak było. Kiedyś nabierał masy jak szalony, za to po roczku ma za mało czasu na jedzenie, cały dzień biega, gdyby nie te kilogramy z początku zycia, to miałby chyba już niedowagę. Z końcówki siatki centylowej wagowo zaczyna zblizać się do środka, te zapasy po prostu były mu potrzebne na teraz :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój Borysek obecnie ma 5 miesiecy i 6 dni i wazy 7830g :) wczoraj mieliśmy wizytę:) ?A urodził się z wagą 3790g :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
a moja Mała waży 6,400 karmiona i cycem i sztucznym, plus słoiczki od jakiegoś m-ca:) Nocy nie przesypia....a gdzie tam, budzi się kilka razy na cyca, w nocy nie daje butli. Jest drobna, je często ale mało. Nawet sztucznego mleka zbyt wiele nie chce pociagnąć. Każde dziecko jest inne:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
nasz długas jest poniżej środka siatki centylowej - jeśli chodzi o wagę ;) i na samej górze - jeśli chodzi o wzrost ;)


mając 4,5m-ca ważył 7040g :] karmiony mieszanie :]


(przy roczku miał wagę 9990g i wzrost 85cm)


waga urodzeniowa 3820g i 56cm długości :]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja jak miała 5 miesięcy ważyła 6kg
Teraz ma ponad 10 miesięcy i około 8,5 kg waży a mierzy 70cm więc dość krótka jest, a co za tym idzie, nie wygląda na szczuplaczka :)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja jak miała 4m-ce i tydzień wazyła równe 8 kg. Owszem jest papuśna ale lekarka nie kazała się przejmować. jak zacznie raczkować i chodzić to sie "wyciagnie". No i wcale dużo nie je. Musze powiedzieć, że się cieszę, bo syn był /i jest nadal/ chudzielcem a teraz mam cudne oponki do całowania ;-P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
No właśnie ja się martwię bo mój wnioski wazy 6 kg ,skończył 5 cy martwię się że za mało a córka karmi tylko piersia i mowi ze pierś wystarczy i że maly wazy 9k ma 65 cm
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek ma niespełna 5mcy, 2 tygodnie temu ważył 8630, urodził się 2 tyg przed terminem z wagą 3840. Karmię go piersią, na żądanie. Jest duży 70cm, nie przypomina ludzika z reklamy Michelin. Ja miałam dokładnie taką samą wagę w jego wieku, z wysokiego centyla zeszłam około roku. Do dzisiaj nie mam problemów z wagą, jem wszystko a ważę 52kg przy 170cm.
Nie martwiłabym się.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Różne źródła podają,że jeżeli dziecko je tylko mleko mamy,to nie ma dla niego górnej granicy wagi,bo to są składniki,które nie odkładają się "na dłużej".Jak zacznie się więcej ruszać to na 100% zgubi swoje zapasy. Ja na twoim miejscu bym się nie martwiła,tylko dalej karmiła piersią na żądanie plus powolutku zaczęła rozszerzać dietę zaczynając od warzyw (możesz sobie odpuścić u niego wszelkie kaszki,kleiki i soki),ale to naprawdę powolutku.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
heh..a mój niespełna 5 miesięczniak ważył miesiąc temu 9100 g :)
urodził się z wagą 4270g
pediatra nic nie mówi na ten temat dziecko jest zdrowe i dobrze się rozwija
karmię tylko cycem
pewnie jak zacznę mu dawać inne rzeczy to przystopuje a jak zacznie raczkować to juz w ogóle waga stanie ;)
tak było z MIśka...cały czas papuśna, lekko lżejsza od Mrysia a jak zaczęła raczkować i łazić to waga stanęła w miejscu i mam w domciu od tamtej pory śliczną, szczupłą dziewczynkę
też była karmiona tylko cycem do 6 miesiąca

nie masz się czym przejmować
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
przy cycku nie ma czegos takigo jak nadwaga - co innego jak jest problem z tarczycą (ale tu powinny być też inne objawy) i dziecko nadmiernie przybiera na wadze;
Mój synek urodził się z wagą 3130 (spadek do 2890 w szpitalu) a teraz ma 7920 (w środę ważony) i nie uważam aby był gruby :) a jest tylkona cycku: w ciagu dnia ma do 6 karmien a w nocy 1 lub czasami 2;
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Maja gdy się urodziła: 54cm i 3410g

teraz ma 64cm i waży 8kg i też tylko na cycku. Nic się nie martw. Tak jak dziewczyny piszą- zacznie się ruszać, to będzie miał jak to spalać, a teraz to na pewno nie jest nadwaga, skoro cycochy idą w ruch :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Madzia wazy teraz 6200 (w srode wazona), a 5 miesiecy skonczy za 3 dni. Ped. powiedziała ze to ciut za mało
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dodam, że karmiłam tylko piersią. Od środy zaczełam podawać inne jedzonko, bo ped. kazała. A urodziła się z wagą 3350, 56 cm. (Teraz od główki do pupy ma 43 cm, u nas tak mierzą)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć Daria Twoja mala Madzia wazyla tyle co moja coreczka co teraz ma 5 miesięcy 6300,widze rok minąl i ile teraz twoja mala wazy?Pozdrawiam Wioletta Sumera xxdabkowskayy@wp.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
napisałam maila
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córcia za tydzień konczy 5m i waży 7 kg.Pielęgniarki mówią że kawał baby..Karmiona jest na piersi.No cóż lubi sobie pojeść😊
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Jakie zabawki edukacyjne polecacie? (28 odpowiedzi)

Chcę kupić jakieś zabaweczki Amelce ale nie mogę się zdecydować co jej kupić, za dużo tego...

Biorezonans opinie (6 odpowiedzi)

Witam mam pytanie czy któraś z was korzystała kiedykolwiek z biorezonansu ?? Chciała bym go...

urlop wychowawczy a zaległy urlop wypoczynkowy :) (14 odpowiedzi)

witam, Mam takie pytanko może już był przerabiany ten temat, Jestem obecnie na urlopie...

do góry