Widok

Wazektomia - co i gdzie?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Nie wiem czy trafiłam z kategoria ale typowo męskich spraw tu nie ma :)

Znacie jakieś sprawdzone miejsce gdzie można poddać się zabiegowi?
Jak znoszą JE faceci? Nie zdarzają się wpadki? :p
Jaki jest koszt?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedyś troszkę drążyłam temat, w trójmieście jest chyba jedna klinika w Gdyni, która robi tego typu zabieg, ale bardzo chwalona. Koszt ok 2000zł. Metoda jest w 100% pewna, o ile się odczeka ten początkowy okres zanim organizm się oczyści z plemników. Faceci też podobno sobie chwalą :)

http://forum.trojmiasto.pl/Wazektomia-t459017,1,50.html tu masz poprzedni wątek
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
zarówno w w Gdyni, jak i w kilku miastach w Polsce zabiegi wykonuje dr Siwik, który jest prekursorem wazektomii w Polsce (robi ją od 12 lat). Byłem u niego na zabiegu w listopadzie ub. roku. Zabieg trwał kilkanaście minut, był bezbolesny. Jakbyś chciała więcej się dowiedzieć nt. zabiegu itd. to zapraszam na maila: neomag.neomag@o2.pl
Mam kupon zniżkowy o wart. 200zł, czyli wówczas zabieg kosztuje 1800zł. Oddam go za darmo. Jeśli jesteś zainteresowany/a pisz na maila.

O wpadkach nic nie słychać, po to się robi 2 badania po 8 i 12 tygodniach, aby upewnić się, że ma się "0" plemników w nasieniu.

Pozdrawiam

PS. Wazektomia to najlepsza rzecz na świecie. Szczerze polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wazektomia. Czym grozi nowoczesna antykoncepcja dla mężczyzn
Zgodnie z wynikami jednego z badań, niemal u jednego na pięciu mężczyzn występują jakieś efekty uboczne, takie jak krwawienie, zapalenie wsierdzia (infekcja najgłębszej warstwy otaczającej ściany serca), innego rodzaju infekcje, a nawet gangrena (powikłanie infekcji).
Możesz w konsekwencji cierpieć na przewlekły ból moszny, tak jak jeden na siedmiu mężczyzn.
Może u Ciebie wystąpić zapalenie jąder (orchiepididymitis), które dotyka 4% pacjentów, którzy poddali się wazektomii
U jednego na 100 mężczyzn wystąpi związana z krwiakiem opuchlizna przewodu za jądrami.
U jednego na 10 mężczyzn powstaną guzki wielkości grochu w mosznie, zwane ziarniakami nasiennymi, które mogą wymagać usunięcia chirurgicznego.
Dość częste są infekcje, rozwijają się u jednego na 300 mężczyzn.
Możesz cierpieć na schorzenie zwane "powazektomijnym zespołem bólowym", będące połączeniem zapchania najądrza, ziarniaków nasiennych, a nawet uwięźnięcia nerwu.
Wazektomia może spowodować problemy z erekcją (jak to miało miejsce w przypadku 1 na 10 mężczyzn w pewnym szwajcarskim badaniu).
Wiele badań nad nowymi rodzajami wazektomii obejmującymi stosowanie zacisków i wazektomię bez skalpela jest słabej jakości, a gdy metody te poddano badaniom naukowym (w randomizowanych, kontrolowanych badaniach) większość technik wykonywania wazektomii powodowała te same działania niepożądane.
Metoda zwana przerwaniem powięziowym (Fascial imposition) obciążona jest większą ilością komplikacji pooperacyjnych niż inne techniki.
Wazektomia może wpłynąć na Twoje libido - przyczyny mogą być zarówno fififizjologiczne, jak i psychologiczne, jak to odnotowano w przypadku jednego na pięciu mężczyzn we wspomnianym powyżej szwajcarskim badaniu.8 W wielu przypadkach fakt, że mężczyzna nie może już zostać ojcem, może doprowadzić do utraty libido i poczucia, że "nie jest już mężczyzną".
Istnieje niewielkie ryzyko, że zabieg może Cię zabić. Każda operacja, nawet najprostsza, niesie ze sobą ryzyko. W jednym badaniu współczynnik śmiertelności wyniósł dwa na 160 tys. przypadków - jeden na skutek znieczulenia ogólnego, a drugi na skutek krwiaka moszny.
Możesz w ten sposób podwyższyć swoje ryzyko zachorowania na raka prostaty, zwłaszcza z czasem. Chociaż kwestia ta jest dyskusyjna. W kilku badaniach wykazano, że mężczyźni, którzy przeszli wazektomię, mieli ponad dwukrotnie wyższe ryzyko zachorowania na raka prostaty niż ci, którzy się jej nie poddali, co więcej, ryzyko zdaje się wzrastać dziesięć lat po operacji. Ponieważ wazektomia zmienia profil hormonalny, podnosząc poziom testosteronu we krwi, może to być przyczyna podwyższonego ryzyka zachorowania na raka prostaty.
Wazektomia może się okazać nieodwracalna. Duży odsetek mężczyzn, którzy poddali się odwróceniu wazektomii, produkuje plemniki, ale też przeciwciała przeciwko plemnikom, co sprawia, że nie mogą mieć dzieci. Płodność wydaje się zależeć od tego, jak szybko odwrócisz wazektomię i od innych czynników, takich jak to, czy wciąż jesteś ze swoją pierwotną partnerką.
Jeśli nie zdecydujesz się na poddanie się operacji, której nie potrzebujesz, to poniżej opisujemy najbezpieczniejsze alternatywy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8
Tak to jest jak "technik" bierze się za medycynę.
Taką analizę o podobnych rezultatach można również zastosować dla wizyty u dentysty.
Sporo niedopowiedzeń. Jak np. to, że znakomita większość ewentualnych skutków ubocznych mija po tygodniu... Ale po co się silić na wyjaśnienia...
Natomiast spadek libido to już w ogóle komedia, ponieważ badania wręcz pokazują, że częstotliwość seksu wzrasta. Proponuję zapoznać się z wynikami z USA, które zostały w tym roku opublikowane...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Arniiff, no może ty się zapoznaj z najnowszymi badaniami, które potwierdzają np.że wazektomia zwiększa ryzyko rozwinięcia się złośliwego i śmiertelnego nowotworu prostaty odpowiednio o 22 i 19%. Pewnie sam doktor Siwik by to potwierdził.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mój mąż zrobił 2 lata temu. I jesteśmy bardzo zadowoleni:) Mi nie służyły tabletki anty, mąż nie lubił prezerwatyw, mamy już trójkę dzieci, więc było to dla nas idealne rozwiązanie. Mąż nie odczuwa z tego powodu jakiegoś dyskomfortu. Wszystko jest tak jak przed:)
Koszt 2000 zł plus badanie krwi, wszystko trwało może pół godziny, bólu jakiegoś większego mąż też nie odczuwał. Robił u dr Mateusz Siwik. Komfort psychiczny po jest bezcenny :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Potwierdzam - u nas juz 4 lata minęły od zabiegu - komfort psychiczny - bardzo duzy - zabieg także u dr Siwika - mąż po prosty wyszedł na godzinkę z pracy - sam zabieg mało skomplikowany.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Robiona w Warszawie u dr Siwika w zeszłym październiku - wszystko super. Bez żadnych komplikacji :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
W Gdyni dr Siwik przyjmuje kilka razy w miesiącu. On ma największe doświadczenie - zabiegi wykonuje od kilkunastu lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
A jak to jest z legalnością takiego zabiegu? W Polsce sterylizacja chyba nie jest legalna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Wazektomia jest w pełni legalna ,nie jest tylko refundowana przez NFZ.Podwiązanie jajowodów można zastosować tylko z przyczyn zdrowotnych u kobiet .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dzięki za odpowiedź :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
W Polsce wazektomia nie jest zabroniona, a co nie jest zabronione, jest dozwolone :)

Dla osób zainteresowanych wazektomią, posiadam kupon zniżkowy/rabatowy o wartości 200 zł na zabieg wazektomii do doktora Siwika. Kupon oddam za darmo. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: neomag.neomag@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Witam Czy ma pan ten kupon do dr Siwika nadal Chce meza wyslac na taki zabieg z gory dzieki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli chcesz uzyskać więcej info o wazektomii- jak wygląda zabieg, gdzie go najlepiej wykonać- zapraszam na wazektomia.warszawa.pl Ogólnie zabieg jest bezbolesny, mało inwazyjny. Mój mąż niedawno się na niego zdecydował, a ja cieszę się, że w końcu mogę odstawić hormony!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

mój mąż poddał się wazektomii po przeczytaniu tego artykułu https://zdrowie.trojmiasto.pl/Antykoncepcja-to-nie-tylko-babska-sprawa-Czym-jest-wazektomia-i-jakie-niesie-ryzyko-n123715.html i naprawdę jest bardzo zadowolony, jakość życia seksualnego podniosła się zdecydowanie :) Teraz nie boimy się, że zajdę w ciążę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mój facet robił zabieg u Jerzego Michajłowskiego w Gdańsku i pełna satysfakcja. Zabieg przebiegł bardzo sprawnie i mimo naszych obaw obyło sie bez powikłań. A jakość tego co robimy w łóżu to już wogle niebo a ziemia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Byłem 3 lata temu w Warszawie u dr Siwika. 15 lat robi te zabiegi, także ma doświadczenie. Wizyta trwała 20 minut. 10 minut sam zabieg. Najlepiej wydane 2000 w moim życiu:) Dla krytyków: mam dwójkę dzieci, nie zdradzam żony, nie mam odchyleń, nie mam problemów z erekcją. Po prostu założyłem rodzinę w liczbie jaką chciałem i przyszedł czas, aby wziąć kwestie antykoncepcji na siebie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kupony już u Siwika nie obowiązują, ale mają promocję grudzień styczeń i 400 mniej, więc nawet lepiej niż kupony wychodzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mogę polecić wazektomię w warszawie http://veritamed.com/aktualnosc/1118/Wazektomia-Bez-Skalpela-meska-antykoncepcja świetne centrum medyczne, wazektomia przebiegła bez komplikacji i atrakcyjna cena jak na stolicę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam:
https://wazektomia.warszawa.pl/robert-kulik-wazektomia/
zabieg wykonany 3 lata temu. Zero komplikacji. Na drugi dzień normalnie w pracy byłem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzisiaj technologia jest tak zaawansowana, że zabieg jest niemal 100% bezpieczny i błyskawiczny, tylko gojenie trwa kilka tygodni. Mój szwagier robil sobie u Michajłowskiego w Gdańsku na Aniołkach i jest bardzo zadowolony - zreszta mial stracha jak nie wiem, ale w koncu sie przekonal jak poczytał ze doktor pracowal wczesniej w Szwecji wiec światowa klasa zabiegów :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

W Szwecji akurat służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia, więc to żadna nobilitacja tam pracować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kinga taka słabą reklamę to sobie w d*pe wsadz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ehh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

jak się przygotować do testów na prawo jazdy? (25 odpowiedzi)

Witam Za 10 dni mam egzamin na prawo jazdy. Mam pytanie odnośnie testów. Jak sie uczyłyście? Jak...

okulary:) (30 odpowiedzi)

Musze zakupic dla siebie okulary, co mozecie polecic Vision czy raczej male rodzinne zalady...

Obniżenie /wypadanie macicy (1227 odpowiedzi)

Dziewczyny, które macie obniżenie /wypadanie macicy jak sobie radzicie? Ćwiczycie czy operujecie...

do góry