Widok

Wpadka na tabletkach

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
ze tak powiem fu...k kolejna moja kumpela zaliczyła wpadke na tabletkach i zaczełam się bać bez kitu a niby takie to super zabezpieczenie.
To już moja 5 kumpela masakra jakaś , kazda brała regularnie od dłużeszgo czasu, bez zapominania, bez antybiotyków, alkohol wiadomo od czasu do czasu ale bez pijaństwa wielkiego
Ciekawe od czego to zalezy bo nie sądze zeby wmoim towarzystwie nagle sie pojawiło akurat 5 kobie z tych 1 na 1000 :)
Wy tez macie takie przypadki w towarzystwie i jak tak na jakich tabletkach
ostatnio wycofali w niemczach całą serie tabletek bo miały za mało jakiegoś hormonu i nie spełniały funkcji ale to wina serii i producenta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja odstwiłam tabsy w grudniu a w lutym zaszłam praktycznie odrazu tak jak chciałam więc ...dziwi mnie fakt , ze tyle lat mi się udało :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie "wpadłam" 8 lat. W sumie to się okazało, ze być może nie zaszłabym w ciążę nawet bez żadnej antykoncepcji... Na jednostkowych przypadkach nie ma co wyciągać wniosków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie straszcie bo po porodzie poproszę o wycięcie macicy chyba :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
potwierdzam moja córeczka pojawiła się po braniu cilestu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
taaaa kiedyś czytałam o tym , dziwne , ze przez 7 lat brania tabletek nie wpadłam a zdarzało mi się zapomnieć i brałam z opóżnieniem ....sama się kiedyś zastanawiałam hehehe , nawet byłam zła pod koniec ich brania , że nie wpadłam i decyzję o ich odstawieniu musiałam sama podjąc ...kuurcze jedna z trudniejszych decyzji w moim zyciu hihihi
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
To poczytaj sobie o indeksie Pearla :) To nie jest żadne 1 na 1000 dla antykoncepcji hormonalnej... Przy idealnym stosowaniu w ciągu roku stosowania tej metody ma zachodzić w ciążę przynajmniej 1 na 100 kobiet, a przy typowym stosowaniu (więc z typowymi błędami popełnianymi przez lekarzy i kobiety), nawet 8 na 100!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja też nie znam nikogo kto by wpadł na tabletkach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I nie znam nikogo kto by wpadł na tabletkach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja brałam Yasminelle 3 lata- dzieci brak, poźniej 2 lata Cilest i tez wszystko ok.
10 mcy po skończeniu zaszłam w ciążę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
z ciekawości - może wpisujcie nazwy tabletek ;) których używały koleżanki zachodzące na nich w ciążę?

kiedyś w innym podobnym wątku chyba Cilest najczęściej się powtarzał ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no jedna z tych moich kumpeli jak potem analizowała sytuacje to doszła do tego ze brała leki na uspokojenie w któch był jakiś składkik własnie osłabiający anty
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nikt ze znajomych przyjmujących tabsy nie miał wpadki. Nie znam przypadków poza internetowymi...

Działanie tabletki anty. osłabia nie tylko antybiotyk (po jego zakończeniu przez siedem dni należy jeszcze stosować dodatkowe zabezpieczenie). Osłabia również np. paracetamo! który bierze się na np. ból głowy; wit C przyjmowana w dużej ilości, ziele dziurawca, węgiel, chrom! (w tabletkach na odchudzanie np. jest)...trzeba to wiedzieć by potem nie być zaskoczonym... :-p
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
biorę tabletki już trzeci raz z przerwami, w tym jedną na dziecko, zawsze te same - Harmonet, nie mam skutków ubocznych, biorę regularnie zawsze o tej samej godzinie (mam ustawione przypomnienie w telefonie) i osobiście nie znam żadnej kobietki co by na tabletkach wpadła

mi się wydaje, że aby wpaść na tabletkach, to albo są one nie dopasowane (np. zbyt mało hormonów w stosunku do wagi ciała), albo się zapomni lub bierze nieregularnie, albo jakieś leki, alkohol czy np. wymioty i tabletka się nie zdąży wchłonąć itp.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
brałam 7 lat tabletki - z ciażą nie wpadłam :-) nie znam osobiści nikogo kto tak wpadł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja siostra brala tabletki ,i jest z tego synek juz ma 10 lat :))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedna moja kumpela tez na Cilescie a druga na tych Yazz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja znam dwie dziewczyny, które zaszły w ciąże chociaż brały tabletki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak ja leżałam w szpitalu po porodzie to w pokoju ze mną była babeczka ok 37 lat która miała już dzieci chodzące do podstawówki i urodziła synka a też brała tabletki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam jednego syna na Cileście, drugi już bez;) bardziej planowany:)
wiem, że jest jeszcze jedna kobietka z tego forum która ma synka też "z Cilestu":)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie znam nikogo, kto wpadł na tabsach, sama barałam 2 lata ale niestety miałam skutki uboczne i musiałam przerwać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Wakacje z dziećmi (124 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...

do góry