Widok

Wysypka na twarzy niemowlaka

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
W 4 tygodniu dostał wysypki na twarzy. Najpierw przypominały potówki, teraz krostki są czerwone. Występują głownie na policzkach a teraz pojawiły się także w okolicach szyi i karczku. Są o tyle dziwne ze czasami bledną (najczęściej na spacerze) a nasilają się, jeśli synek leży na lewym boku wtedy nasilają się na lewym policzku lub, jeśli go dotykamy przy karczku przy kąpieli wtedy tam się nasilają. Nie wiem czy go swędzą, ale nie zauważyłam żeby się drapał czy cos w tym rodzaju.
Od 4 dni stosuje dietę eliminacyjną, ale bez rezultatów. Zanim pojawiła się wysypka jadłam nabiał, pomidory i nic nie było.

Nie mam pojęcia, co to jest. Czy mam to natluszcac np. maścią cholesterolowa, linomagiem czy raczej wysuszać Sudokrememe? Na razie przemywam przegotowana wodą. Każdy sugeruje co innego. Jedni alergię pokarmową inni zapalenie skóry.
Proszę o pomoc. Bardzo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a nie lepiej skonsultować to z lekazem


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lekarz przepisał wapno i nie ma żadnych efektów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
to najprawdopodobnij wysypka hormonalna - sama zejdzie choć dość długo to trwa ok. miesiaca
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
to wyglada na hormony albo na potwoki niech ci lekarz da masc pośladkową:)działa cuda na wszystko od wysypki hormonalnej(ktora mial moj mały),po potowki czy odparzenia na pupie:)
A jezeli to potowki mozesz sprobowac smarowac je spirytusem tym co na pepek ja tak robilam:) bo maly mial ich full

Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Słuchaj mam ten sam problem od czwartku, mój maly ma 3 tygodnie. Dziś byliśmy u pediatry i to wysypka hormonalna, wiec na pewno u ciebie jest to samo. Niczym nie smaruj, myj samą woda przegotowaną, poczekaj jeszcze trochę i jesli do 6 tygodnia nie zejdzie to konieczie idź do pediatry, bo może to skaza białkowa a dieta nie wystarczy.

Mi lekarz kazał się pokazać za tydzień jesli nie zaczną pomału znikać te krostki.

A sudokremem, ani maścią pośladkową nie wolno twarzy smarować bo zawiera cynk i dziecko może sobie wetrzeć w oczy - to mi powiedzieli jeszcze jak bylam w szpitalu.

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
MOZE TO SKAZA BIAŁKOWA, U MNIE PRZYNAJMIEJ TAK BYLO ALE DZIECIACZEK MIAL 5 MIESIECY DOSTAL TAKIE KROSTKI I OKAZALO SIE ZE TO SKAZA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uważam tak samo jak Zuzka jr. Nie smaruj niczym, bo to i tak nie pomoże. Wysypka hormonalna zejdzie sama. Zobaczysz, pewnego dnia dziecko sie obudzi bez wysypki. Jeśli nigdzie indziej nie ma zmian i nie ma suchej skóry to mało prawdopodobne, aby miał alergię pokarmową. Zresztą to trochę za wcześnie na takie rozpoznanie.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamo Janka nie martw się, to na pewno trądzik noworodkowy (niemowlęcy - poszukaj w googlach). Moja obecnie 7 tyg córeczka miała identyczną wysypkę. Pojawiła się w 4 tyg, zniknęła samoistnie w 6. Żadnej diety nie stosowałam, bo w organizmie malucha występują zmiany hormonalne i dieta raczej nie pomoże :o) Fakt, krosteczki nie wyglądają estetycznie, ale to kwestia czasu, że znikną. Przemywaj buzię przegotowaną wodą albo solą fizjologiczną, nic więcej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Trądzik niemowlęcy (łac. Acne neonatorum) – bezbolesna dolegliwość skóry, występująca w pierwszych miesiącach życia dziecka. Czas trwania to zazwyczaj kilka dni do kilku tygodni. Przyczyna powstawania trądziku niemowlęcego nie jest znana. Charakteryzuje się on pojawieniem się w okolicach twarzy, szyi, czoła małych krostek, które przypominają potówki i które mogą zamienić się w czerwone plamki. Co znamienne, w miejscach ogrzanych (np. na policzku, na którym dziecko śpi) trądzik jest bardziej widoczny, krostki robią się czerwone. Podczas ochładzania zaś (np. na spacerze) krostki przybierają kolor skóry i wydaje się, że trądzik zanika.

Trądzik niemowlęcy ustępuje samoistnie.

Ponieważ nie są znane przyczyny powstawania trądziku niemowlęcego, nie ma konkretnego lekarstwa na tę dolegliwość. Zaleca się wysuszanie skóry - stosując np. miejscowo krochmal. Można również przemywać skórę dziecka naparem z rumianku.

żródło: Wikipedia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja przechodzę u Tośki to samo. Od dwóch dni ma wysypane czoło i poliki. Wygląda okropnie. Przemywam wodą i cierpliwie czekam.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam podobnie, w domu krostki zlewały się w czerwone plamki a na dworzu jasniały. Mały miał także suchą skórę na rączkach i nóżkach. Byłam z tym u dwóch lekarzy i tak naprawdę żaden nie wiedział co to jest tzn. gdybali, że to może jest trądzik dziecięcy a może uczulenie na proszek. W każdym razie wyeliminowałam z diety nabiał a ciuszki zaczęłam prać w płatkach mydlanych ręcznie ( nie jest to problem bo ciuszki sa małe). Po około 2 tyg. krostki zniknęły, ja zaczęłam jeść w niewielkich ilościach nabiał a ciuszki prać w jelpie. Obecnie mały ma 3 miesiące i super cerkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny!Kochane jesteście. Teraz mónj synek wygląda jak jeden wielki pryszczulek, w dodatku te upały, mam nadzieje,że jak się zrobi chłodniej to również wpłynie pozytywnie na wysypkę czyli poprostu zniknie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zobacz czy nie przegrzewasz Małego.

Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MOże wykąp synka w krochmalu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
maj maly mial ta wysypke czasem az mial ropne krostki,to byla wysypka hormonalna ,pediatra przepisala mu masc robiona na zamowienie w aptece

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesli to skaza białkowa to własnie po pierwszym - drugim m-cu się pojawia - krostki zejdą po ok 4-6 tygodniach, one nie swędzą, zresztą taki maluch nie umie sięjescze na szcescie drapać
Zrób foto buzi - zobaczymy - moze któres z naszych dzici miało coś podobnego......

Napewno nie smaruj buzi kremami ze sterydami!!!!!! krostki zejdą rzeczywiscie po kilku dniach ale to jest niebezpieczne dla malucha.

Mozze to byc tez wysypka od nowalijek - pierwsze warzywa wciagają najwiecej azotanów z ziemi - mój synek miał nawet wysypkę jak ja zjadłam sałatę, a pomidory są tez najczestszym alergenem u dzieci, obok truskawek, selera, czekolady , orzechów.

jesli stosujesz dietę eliminacyjną na baiłko patrz uwaznie na produkty spozywcze, np masło roślinne czesto zawiera tez serwatkę białka mleka, płatki sniadaniowe, kisiel itp. - mogą mieć śladowe ilości białka mlaka z linii produkcyjnej..... itp. itd.
moze być tez wysypka po wędlinach sklepowych - mój mały ma 1,5 roku i nieststy jemy wedliny pieczone w domu....

POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam taki sam problem z moja córeczką oglądało ją 3 pediatrów i każdy miał inny pomysł m.on. skaza bialkowa, atopowe zapalenie skóry, rumień niemowlęcy. Krostki znikneły od kiedy zaczęłam ją kompać w Oilatum, a buźkę smarować kremem Oilatum. Może być także Balneum.

image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mój Karolek też coś takiego ma...
wczoraj było tak goraco... no i cała buźka w krostkach
dziś chłodniej ... prawie nic nie widać

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
hop

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
up
image
image
[url=http://pier
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
up

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Iwonka, ale ten czas leci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam!mam ten sam problem z moim dzieckiem czy jesteś w stanie coś mi podpowiedzieć!Dzięki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj

Moja córcia też tak miała - nic z tym nie robiłam, przemywałam wodą i samo zeszło.

Jeżeli masz wątpliwości, idź do pediatry ale nie martw się. Prawdopodobnie przyczyną są hormony :-)

Pozdrawiam
image

www.dalia.corka.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja corcia jak miala 4 tyg miala podobne zmiany nasorne na polikach. jeden pediatra stwierdzil ze to potowki, drugi ze nie wie co to...i zapisywali sterydy w kremie. dermatolog stwierdzil, ze to zmiany łojotokowe bo skora jest jeszcze nie dojrzala; jednak nic nie schodzilo....dieta eliminacyjna nie pomogla, dopiero mleko bebilon pepti wyjasnil wszystko.Corcia miala skore lagodna jak baranek,bez zadnych zmian. w miedzy czasie sie okazalo, ze dziecko jest uczulone na soje- a soja sa kropione praktycznie wszystkie wedliny i na roznych produktach widnieje napis - moze zawierac sladowe ilosci soji....tak wiec corcia nic praktycznie jesc nie moze. a to ze panstwa dziecku blednie wysypka na policzkach na spacerze to moze swiadczyc o uczuleniu na roztocza kurzu,ktorych w mieszkaniu jest mnostwo!!mozna smarowac a raczej to jest najlepsze - masc cholesterolowa z wit a, ktora lekarz wydaje jako robiona na recepte(5 zł) warto sie zglosic do dermatologa lub alergologa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to wysypka hormonalna te same obiawy ma moj 6 tyg synek po malu znika nic nie rob do 8 tyg sama zniknie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój 4 tyg. synek od dwóch dni ma takie krostki na twarzy :(
Przestraszyłam się co to moze być ale trochę się uspokoiłam czytając Wasze posty. Jutro będzie u mnie położna to zapytam co z tym robić. Teraz przemywam buźkę wodą przegotowaną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas się okazało, ze to skaza białkowa. Wyeliminowałam nabiał, mam ścisła dietę i jest ok. Poza tym kąpiemy Gabrysia w emulsji Emolium i smarujemy go też kremem emolium. Ogólnie jest ok, czasem mu sie cos pojawi jak sie na coś skuszę ;(Ale przy skazie krostki są często też w zgięciach rączek i nóżek i skórka jest bardzo sucha. Nasz mały ma też od razu problemy z kupką jak zjem coś nie tak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój synek też od tygodnia ma taką kaszke na twarzy do tego ten upał, byliśmy dziś u pediatry i powiedziała ze maluszkek ma potówki a kaszka to wysypka hormonalna, lekarka powiedziała by przemywa wodą przegotowaną i 2-3 razy w tygodniu kąpa w emulsji Emolium - to samo zniknie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Franek tez miał taka wysypke hormonalną jak skonczył 3 tygodnie. Trwało to około miesiąca. Polecam przemywac buzie woda przegotowaną i krem Oilatum.
Charakterystyczne dla tej wysypki jest to, ze jest tylko na twarzy i blednie przy obnizonej temperaturze.

Jak wysypalo Franka to leciałam szybko do pediatry, prawie płaczac że zepsułam dziecko:) bo pewnie cos zjadlam. Lekarka sie ze mnie śmiała.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam na wysypkę hormonalną KREM SPECJALNY EMOLIUM, rewelacja, nasz ma gładziutką buźkę po tym jak raz dziennie po kąpieli jest tym smarowany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pediatra przepisal mi masc robina z Euceryny/vaseliny +dodatek 3% kwasu bornego. Koszt 5 PLN na recepte.
Kwas borny jest niewskazany do stosowania u dzieci do 3 rz. Ja wg, zalecen pediatry cienko smarowalam. Krostki zagoily sie w oczach! Tak po 2 dniach nie bylo ich. Nawracaly jeszcze kilka razy, ale masci wystarza na dlugo, trzeba ja tylko trzymac w lodowce.
U drugiego syna bylo to samo- te sama masc dostalam na oddziale dzieciecym w szpitalu - tez zagoilo sie w dwa dni.

Recepture na te masc znaja farmaceuci, dermatolodzy i niektorzy pediatrzy.

Wiec polecam pediatre odwiedzic i zapytac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Od początku kąpię Michała w OILATUM a buzię smarujemy parafiną ciekłą. Zapytam pediatrę o tę maść. dzięki wielkie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Aborcja w przypadku wady dziecka (322 odpowiedzi)

Zakładam wątek bo chciałabym poznać wasze opinie na ten temat. Nurtuje mnie to i nie do końca...

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

jak się przygotować do testów na prawo jazdy? (25 odpowiedzi)

Witam Za 10 dni mam egzamin na prawo jazdy. Mam pytanie odnośnie testów. Jak sie uczyłyście? Jak...

do góry