Widok

Zmiana smoczka, pomocy :)

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Moja córeczka jest smoczkowa, mamy smoczki TT
Mała ma 4 miesiące, a wciąż ssała te do 3 miesiąca.
Dziś kupiliśmy jej nowe również z TT tylko "rozmiar" większe, czyli 3-6
Podanie jej tego smoczka wyglądało tak jakbym jej podała jakąś okropną rzecz do jedzenia :)
Nic ją nie przekonuje, nie chce nowego i pluje nim w rekordowych odległościach :)

Co zrobić ? Przecież nie możemy być wciąż na smoczku do 3 miesiąca :)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To może w ogóle bez....?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bez to wrzask jeden wielki :)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ciekawe jak to bedzie u nas bo Mała ma swój ulubiony smoczek 10 innych leży w szufladzie bo jej nie pasuja. Mam marzenie,że do zmiany na wiekszy zdąże ja od smoczka odzwyczaić:-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest duzo wiekszy moze, buzia za mala, wiesz o co mi chodzi

Martek, ty nawet nie wiesz ile bym daLA, ZEby mloda chcial ssac smoczek, a ona odmowila i to bardzo, a jednak uspakajaloby to ja, bo niestety w dzien na drzemki to placze bardzo i marudzi itp...
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja bezzsmoczkowa od początku i świadomie i dajemy radę. Ale miałam chwile załamania i probowałam jej wetknąć smoczek - a dziecko mądrzejsze i nie chciało :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja tez miałam plan od poczatku bez smoczka ale niestety w chwili załamania wcisnełam go jej do buzi, no i z planu nici:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas do 2 miesiąca było bez smoczkowo, pluła nim. Jednak pobyt w szpitalu swoje zrobił i smoczka zaciągnęła.

Może faktycznie buźka za mała nawet na tego smoczka od 3 miesiąca, tym bardziej, że Amelka jest z tych mniejszych dzieci

Poczekamy zobaczymy
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie musisz az tak dokładnie podawać smoczek według wieku.
Jak pouzywa go 2/3 miesiące dłużej, nic się nie stanie.

Nasz smoczkowy był do 7 miesiąca życia, a czasami siegał po te do 3 miesięcy i tylko z takimi zasypiał.

Młoda pewnie nie lubi wiekszego gabarytowo smoka .
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki dziewczyny, wystraszyłam się, że będziemy uziemieni przy tyc małych smoczkach :) Może uda nam się w ogóle nie przeskoczyć na większy rozmiar i oduczymy ciągnięcie "dydka" :)
Ania, jak to zrobiłaś, że mały po 7 miesiącu przestał ssać smoczek ?
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sama już nie pamietam,,,jakoś systematycznie chowaliśmy go przed Jankiem, zajmowaliśmy go, jak go szukał.
Do spania najgorzej było;/- ale trwało to jakieś pare nocek, aż po prostu padł bidok bez dyda...Potem już poszło.

To nam się tak wydaje, że to będzie trauma, ale jak się za to zabierzesz porządnie, to maluch zakuma.
Też zależy od dziecka. Jedne wcale nie dydają, nie czują takiej potrzeby, a drugie same kiedyś odrzucą:)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tośka miała pierwszego smoka aventovego do 9 m-ca, potem gdzies go zapodziała i kupiliśmy większy, przyjął się od razu, z tym , że miała wtedy całe 2 zęby ( a właściwie 1, bo po połowie jedynek). Nic na siłę.
Acha, nadal karmię piersią i smok nam w tym nie przeszkodził a mi daje w nocy cenne minuty snu, czasami wcisnę jej na chwilę zanim się wybudze, zeby ją wpuścić na "pastwisko".
image
---
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kasiu- Amelka dość długo (chyba z tydzień) próbowała się przekonać do większego smoczka. Krzywiła się niemiłosiernie!!! a teraz bez problemu:) kwestia przyzwyczajenia pewnie:):):)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasiu u nas to samo cały czas smoczek do 3 miesiąca TT. Też nie chce tego większego pluje na odległość :) dziś pani logopeda mi powiedziała żeby na siłę nie przestawiać że jest po prostu za duży do jej małej buźki więc się nie cisnę ze zmianą na większy :) Poza tym ten 3-6miesiąca jest straszne wielki na zewnątrz i całą prawię buźkę córci zakrywa :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
styczniówko- bo Twoja Olcia drobinka to nic dziwnego, że Jej zza tego smoczka nie widać:) moja Amelka też śmiesznie wygląda z takim dużym smokiem a przecież kawała babki z niej widziałaś:)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mojej ten smok wchodzi na nos ;) więc faktycznie musi być za duży i pewnie to jej nie pasuje, ale śmiesznie o wygląda jak plunie dosłownie na metr tym smokiem :)
Tak samo jak jej marchewka nie smakuje to niezły "bałagan" narobi :)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mysmy tez długo uzywali smoczka do 3 miesiecy.. ( co prawda innej firmy)
potem w koncu zrobił sie za mały i wtedy bezproblemowo przeszlismy na wielksze..

a potem smoka zastapił mis i go odstawilismy..

niby dlaczego nie mozna uzywac tego mniejszego dłuzej ?

zawsze mi sie wydałało ze nie mozna jedynie tych wiekszych za wczesnie zeby sie dziecko nie zadławiło..

jezeli dzicku pasuje ten mniejszy bym sie nie stresowała tak małe dzieci nie maja jeszcze zebów wiec na zgryz to chyba nie ma wplywu..
tworzenie i projektowanie stron internetowych - http://www.ascomi.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Danag, masz rację dlatego pozostajemy przy tym małym smoczku, a kiedyś wymienimy na ten większy, jak już ten 0-3 będzie naprawdę za mały :)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może zmień na Avent rozmiar 0-6 m-cy? Może TT też ma taki rozmiar? Avent ma rozmiary 0-6 - ale ma też 0-3 i 3-6.
Moja nadal używa smoka 0-6 m-cy, bo ten następny jest taki ogromny, że nie dziwię się, że go nie chce - nie mieści się jej w buźce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Smoczek to nic złego trzeba tylko umiejętnie korzystać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasia, my mamy smoczki MAM. I tak się ostatnio zastanawiałam, bo ciągle mamy rozmiar 0-2 :) No i Jaś go lubi. Była u mnie kumpela i miała smoczek MAM, ale 2-4, no i porównałyśmy i "dyndolek" był identyczny, ale tarczka była troszkę większa. Natomiast mam nieużywane jeszcze od 6+ smoczki MAM i one są większe zarówno "dyndolek" jak i tarczka i tak sobie myślę, że za jakieś 2tyg, jak Jasiek skończy pół roczku, to będziemy próbowali przesiąść się na ten 6+, ale póki co jedziemy na 0-2 :)))
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I nawet wcale na za mały ten smoczek nie wygląda :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

okulista dziecięcy pilne (20 odpowiedzi)

gdzie mogę udać się z dzieckiem z 8 latkiem do okulisty , potrzebuje bardzo dobrego- młody ma...

szczepionka na HPV (29 odpowiedzi)

Wczoraj byłam z córką na obowiązkowym szczepieniu i przy okazji zapytałam o dodatkowe...

ile lat miało wasze dziecko gdy nauczylo sie jezdzic rowerem (28 odpowiedzi)

Obecnie syn ma 4 lata nie potrafi, nie chce jeździć, lubi biegowy i tak mu pozostało. Czy...

do góry