(16 lat temu) 29 sierpnia 2009 o 20:57
My nie kupowaliśmy wszystkiego - łóżeczko, leżaczki i nosidła mamy pożyczone. Sporo ubranek pożyczyliśmy, trochę dostaliśmy, trochę kupiliśmy i na bieżąco dokupujemy i oddajemy kolejnym rodzicom te za małe (część zostawiamy dla kolejnej planowanej pociechy). Uważam to za naprawdę dużą oszczędność, poza tym sporo rzeczy się nie sprawdziło i nie wyrzuciliśmy pieniędzy w błoto.
Dokupiliśmy materac 140x70cm, w Akpolu, kokos i gryka - za około 90zł, był to jeden porządniejszych dostępnych modeli. Jeśli chodzi o kosmetyki czy pieluchy to chyba nie ma się tu co rozpisywać, bo każda matka kupuje innej firmy, poza tym były już wątki o kosmetykach. Kupiłam chustę elastyczną w chusta.pl za 159PLN, póki co dziecku się nie podoba i chusta czeka na lepsze czasy...
Jeśli chodzi o wózek, tutaj mogliśmy zaszaleć dzięki dotacji od dziadków i planowaniu drugiego potomka. Wzięliśmy Emmaljungę, Edge Duo Combi - wózek miał być wysoki, z dużą gondolą, dobry na polskie drogi, wytrzymały i być w "systemie" który można kompletować. W sumie zapłaciliśmy 4200PLN, w tej cenie mieści się bardzo porządnie wykonany: 1. stelaż z koszem na zakupy - przekładana regulowana rączka, 2. bardzo duża wodoodporna gondola z moskitierą i okryciem przeciwdeszczowym (której można użyć osobno jako kołyski czy nosidła) oraz opcją kilkustopniowej wentylacji w gondoli raz różnym kątem podparcia pod plecki siadającego dziecka, 3. wodoodporna spacerówka, 4. okrycie nóżek do gondoli i do spacerówki, 5. baza iso-fix do samochodu pod fotelik, 6. fotelik 0-13kg z funkcją kołyski i nosidła, 7. adapter do wózka żeby można było wpiąć fotelik do stelaża, 8. torba, 9. odpinana parasolka przeciwsłoneczna, 10. pościel do wózka (to akurat była wielka pomyłka bo okazało się że to dwie niewymiarowe poszewki ;/). Kupowaliśmy to w Akpolu i zaoszczędziliśmy około 1000PLN w stosunku do MAMA i JA, cenowo wyszło podobnie jak w bobowozki.pl
0
0