Widok

bol glowy w ciazy

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
co stosujecie na bol glowy w ciazy??wiem,ze nie mozna brac zadnych tabletek przeciwbolowych dlatego moze ktoras z Was ma sprawdzone rady jak pokonac ten uporczywy bol..oklady mi niestety nie pomagaja :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja brałam Paracetomol, bo można, ale też bez przesady z ilością :)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Straszne bóle głowy w ciąży miałam do około 16 t.c - czasami trwały cały tydzień ;( mi pomagał zimny okład, cisza, ciemność i w razie bólów nie do zniesienia Apap;
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rowniez bralam paracetamol ale tylko jak juz naprawde nie dalo sie wytrzymac.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kupiłam maść "świątynia niebios" ale na moje straszne bóle głowy pomaga jesli posmaruje skronie jak tylko wyczuje, że ból ma sie pojawić-polecam, też poleciła mi jedna z forumek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bemaz, a co to "świątynia niebios" i gdzie można ją dostać?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wlasnie co to za masc i gdzie mozna ja kupic?ja mam takie bole glowy,ze umieram caly dzien,niedosc iz nie jest to rowniez zbiera mi sie na wymioty.kiedys bym wziela ketanol a teraz nic ;/ czasami z nim moge sie polozyc i wtsac i to jest najgorsze :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.aptekaeskulap.pl/balsam-swiatynia-niebios-masc-35-g-p-307.html
Jak dla mnie to nic rewelacyjnego taki AMOL w maści
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja na początku ciaży też próbowałam z amolem, ale to taki pic na wode, nie wiem czy to pomagało czy sugestia działała
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozwiązanie jest bardzo proste http://www.prestige-vt.pl/dobre-sposoby-na-bol-glowy/ polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poczytaj http://www.prestige-vt.pl/dobre-sposoby-na-bol-glowy/ wszystko dokładnie wyjaśnione.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na moje bóle głowy w ciąży pomogła słaba kawa. Okazało się, że mam za niskie ciśnienie i lekarz kazał pić. pomogło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym nic nie brała bez rozmowy z lekarzem... Wiadomo w ciąży im mniej leków tym lepiej. Nawet ziołowe herbatki mogą zaszkodzić...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sa leki ktore nie sa szkodliwe w ciazy.oczywiscie nie nalezy przesadzac i łykac za kazdym razem jak tylko cos lekko zaboli.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi chodzi o bol glowy,ktory jest nie do wytrzymania a sa takie ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
domyslam sie ze są. to moze powiedz o tym swojemu lekarzowi...bo moze jest jakas konkretna przyczyna.a przed ciażą tez mialas takie bóle?czy dopiero w ciazy?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przed ciaza tez mialam ale nie takie silne,czeste i dlugie ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:( to moze teraz po prostu ciaża powoduje ze sa silniejsze i dluzsze...Wiesz to taki czas,ze organizm potrafi rozne "cuda"pokazac...niestety:/ i trzeba sie z tym pomęczyc...:(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez miewalam bole przed ciaza, w I ciazy praktycznie zupelnie o nich zapomnialam . teraz jestem w 16 tc i bole od poczatku sa nie do zniesienia. w I trymestrze lekarz radzil , aby mimo wszystko unikac lekow. jednak po usg stwierdzil, ze gorzej wplywa na plod moj bol niz tabletka. mam ciagle skurczona macice - ktora tak reaguje na bol. teraz jak tylko boli mnie glowa mam brac tabletke( paracetamol) jednak mi pomaga z tych tabletek i to niezawsze tylko panadol max - jest z kofeina. bole trwaja kilka dni i nie konczy sie na jednej tabletce - przy czym po kazdej mam gorsze wyrzuty sumienia. mam nadzieje , ze to minie , choc i tak bardzo boje sie o dzidziusia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja przed ciążą tez miałam straszne bóle głowy, ale brałam 2 apapy i przechodziło.

W ciąży tak ok 12 do 16, 17 tc tez mnie męczyły, więc jak juz pisałam stosowałam tą maść niebios, a jak nie pomagała to brałam 1 apap.


W tej chwili jak ręką odjął od 3 tc. nic, bóle minęły i mam nadzieje, że nie powrócą !!!
Nasza Kochana Lenka
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a może uciski? Pogadaj z jakimś fizjoterapeutą na temat ucisków głowy. Odpowiednie punkty, odpowiedni nacisk i czas uciskania- i ból głowy mija. Sprawdziłam na własnej skórze :) A potem sama możesz sobie to robić.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jakie masz ciśnienie??
Może za wysokie lub za niskie i stąd ten ból?
maritiki@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli chodzi o moje ciśnienie to norma - jak dla mnie. zawsze mialam niskie wiec jesli wskoczy juz ponad 115/75 - to juz zaczyna boleć . jak mam 100/ 60 jest OK.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli twój lekarz ignoruje r óżne dolegliwości jakie cię dopadają w czasie ciąży to zmień lekarza dla dobra swojego i dziecka. Polecam świetnego lekarza który prowadził moją ciążę, jest to dr Michał Witkowski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ból głowy w ciąży może być dość uciążliwy, ale istnieją pewne sposoby łagodzenia go, które nie obejmują stosowania tabletek przeciwbólowych. Oto kilka sprawdzonych metod:

Odpoczynek: Regularne odpoczywanie i sen mogą pomóc zmniejszyć nasilenie bólu głowy. Staraj się regularnie odpoczywać i spać odpowiednią ilość godzin.

Masaż: Delikatny masaż skroni i karku może pomóc w rozluźnieniu napiętych mięśni i złagodzeniu bólu głowy.

Stosowanie zimnych okładów: Stosowanie zimnych okładów na czoło lub skronie przez kilka minut może przynieść ulgę w przypadku bólu głowy.

Picia wystarczającej ilości wody: Pamiętaj o regularnym spożywaniu odpowiedniej ilości wody, ponieważ odwodnienie może przyczynić się do wystąpienia bólu głowy.

Unikanie czynników wyzwalających: Spróbuj zidentyfikować czynniki wyzwalające ból głowy, takie jak stres, zmęczenie czy nadmierna ekspozycja na jasne światło lub hałas, i staraj się ich unikać.

Akupresura: Stymulacja punktów akupresurowych na dłoniach, stopach lub twarzy może pomóc w złagodzeniu bólu głowy.

Jeśli ból głowy jest bardzo nasilony lub nie ustępuje pomimo prób łagodzenia go, warto skonsultować się z lekarzem lub położną, którzy mogą zalecić dalsze kroki i zapewnić fachową pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Czy jechać z półrocznym dzieckiem na wakcje za granice? (27 odpowiedzi)

dziewczyny pomóżcie, mam dylemat. We wrześniu z narzeczonym mamy ślub, nasza córeczka będzie...

ile miesiecznie wydajecie na zycie? (7 odpowiedzi)

ile na jedzenie, ile na rachunki, ile na kredytu/pozyczki, ile na dziecko itp

rodzice chrzestni-kiedy zapytać? (20 odpowiedzi)

Tak sobie myślę kiedy prosi się by dana osoba została rodzcem chrzestnym naszego Maluszka? Jak...

do góry