Widok

co myslicie o imieniu Alan ?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Mąz uparl sie ze naa synkowi imie, hmm sama nie wiem czy mi sie podoba....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi sie podoba u Nas to tez bylo jedno z imion nal iscie;)
image.
[url=http://www.suwaczek.pl/][img]
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mnie się nie podoba.
http://vaila.pl/
http://odbiorybudowlane.com.pl/
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
dramat!,jest tyle fajnych polskich imion
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
a co myslicie - Max ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Śrenio :-/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ŚreDnio miało być :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alan.......tragedia- dla mnie oczywiście.

Max...hmmmmmmmmm........czemu nie Maks? Maksymilian?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jest bardzo dużo Alanów,ale ładnie,mam sentyment bo pilnowałam Alanka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mnie sie podoba Alex
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mnie się osobiście nie podoba imię Alan,ale to bez znczenia,najwazniejsze zeby tobie sie podobało:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wlasnie nie za bardzo mi sie podoba, ale maz sie upiera ze on chce dac imie... ja wolalabym Alexa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Kurde z tymi facetami.... u nas było podobnie więc poszlismy na kompromis czyli musieliśmy wymyslic trzecie imię które się podobało nam obojgu:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uważam,że imię dziecka należy wybrac takie aby podobało się i Tobie i mężowi:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój przyjaciel ma na imię Alan i mnie się tak średnio podoba...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi sié podoba, bo lubié oryginalne imiona. Ja mam na imié Milena, moja siostra Marika a moj synek Natan:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Imię wybiera się nie dla rodziców :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alex tez ładne. Jak będzie następny to chyba Nikolas. Podoba mi się rownież Milan, taki odpowiednik mojego imienia, ale mąż jest na nie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
mi się Alan bardzo podoba , mamy córkę ale jakby był synek to tak właśnie chcieliśmy nazwać, tak jak Alan Wilder z Depeche Mode
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alan mi sie srednio widzi, chociaz znam kilkoro dzieci o tym imieniu.
Maksymilian to jeszcze ujdzie , ale Max to jakos mi sie z imeiniem dla psa kojarzy...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek ma na imię Alan i uważam że trafiliśmy w dziesiątkę z tym imieniem :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie podoba mi się

image
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Imię wybiera się nie dla rodziców :)"

Imię dla dziecka wybieramy rzecz jasna ale nie wyobrażam sobie dac własnemu dziecku imię tylko dlatego że jest akurat modne,popularne a nam rodzicom miało by się nie podobac.
Tak samo nie dałabym na imię tak aby podobało się tylko jednemu z rodziców,tu musi byc zgoda wg mnie.
Więc trzeba szukac tak długo aż się znajdzie takie,które będzie się podobało i mamie i tacie,innym nie musi:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agniesza, a mieszkacie w PL? bO MI SIE tak jakos dziwnie kojarzy,że kazdy bedzie mnie pytal czy mam meza obcokrajowca czy co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powiem Ci że mój synek ma 9miesięcy i z czystym sumieniem mogę Ci powiedzieć że ani razu nikt tak się mnie nie zapytał.Wręcz slysze "o ale ładne imię"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi sie nie podoba ani Alan, ani Alex, a Maxa to mialam pieska ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
ciezko wybrac imie.... mysllalam ze bedzie latwiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moniczka22 nam też było cięzko,ale nie mozesz sugerowac sie opiniami innych.To Wy musicie znalezc takie imie ktore powali was i stwierdzicie "To jest to imie dla mojego synka"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szukam jakies fajnej strony gdzie jest duzy wybor imion
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://forum.trojmiasto.pl/lista-imion-meskich-t72888,1,16.html tu masz listę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi się nie podoba.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alan to moj synek!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najpiękniejsze imię nasz syn też Alanek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiocha w pi*du
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi się nie podoba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Imię tragedyja!
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
nadawanie takich typowo niepolskich imion kojarzyło mi się zawsze z jakimś kompleksem rodziców... mi też się nie podoba. Ale jeśli Wam się podoba to opinia innych powinna mieć małe znaczenie. Też jestem zdania że Mamie i Tacie musi się imię podobać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie,najlepiej to dac dziecku na imie Stanislaw,wislawa,helena...A pozniej bedzie sie wstydzic!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Nie,najlepiej to dac dziecku na imie Stanislaw,wislawa,helena...A pozniej bedzie sie wstydzic!"


A jesteś taka pewna,że Twój syn nie będzie się wstydził swojego imienia???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi sie osobiscie Stasiu, Helenka itd bardzo pdobają :) ostatnio nawet slyszalam o malym Tadku i Leosiu boooskie :):) Alan dla mnie odpada zupelnie tak jak Majki, Julki, Lenki Wiktorie itd...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co do Maxa to mój synek jest Maksymilian czyli Maks
ale i tak znajdują się tacy co mu x wlepią mieszkając za granicą nigdy nikt przez x mu nie napisał ale to szczegół

Alan też ładne imie chodź ostrzegam łobuzy nad łobuzami
jestem matką chrzesną jednego i wiem co mówie heheh

a tak poważnie to nie zaleznie od tago jakie imie się nada dziecku znajdza się tacy którym się nie będzie podobało My wybieralismy imiona bardzo skrupulatnie zwłaszcza że nazwisko zagraniczne wiec nie wszystko pasuje a imie coreczki z posród 5 innych wybrał Maksiu

ba ja wam powiem ze jako dziecko plakalam ze mam na imie Aleksandra Olka matko czemu nie mogłam byc gosia anka czy karolina dopiero jak poszlam do szkoly i kazdy sie zachwycal ze mam wiele zdrobnien ze to wdzieczne imie a potem nie poczytalam troche historii i skąd i od czego ono się wzieło to teraz tak urosłam i jestem mega szcześliwa że nosze to imie i gdyby nie to że nosze je ja nosiła by je moja córka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kiedys był taki fajny wątek o imionach i ktoraś z dziewczyn fajnie napisała że takie imiona daja najczęściej ludzie -z innych sfer -patologia i takie dziwne panienki-oczywiscie nie jest tak zawsze ostatnio w autobusie patrze siedzi panienka wlosy żółte ,ubrana jakby właśnie wyszła ze śmietnika i trzyma dziecko na kolanach i za chwilkę słyszę Alanek poczekasz na mamę i Wujka Rysia a mamusia coś załatwi --wódką jechało na kilometr ale imię topowe miało dziecko i tak zaczęłam analizować że w 99 % to się sprawdza te żółte włosy mamusi i słysze Jesicca,Alex,itp.bez obrazy dziewczyny to tylko taka anegdotka
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
no lekko przegielas ......
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie też nadawanie takich imion kojarzy się z komleksami mamusiek które chcą się wyróżniać.
Mieszkamy w Polsce jest tyle ładnych imion, po co robić dziecku krzywdę. Potem jako dorosły człowiek raczej nie będzie poważnie traktowany nazywając się Alan Kowalski, Max czy Alex przez x Kowalski (czy inne polsko brzmiące nazwisko).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz te "inne" imiona zrobiły sie takie popularne, że chyba ciężko jest mówić o tym, że nadaje je głównie patologia. Widocznie taka moda.
Nasze babcie to Henryki, Stanisławy, Józefy
Nasze mamy to Bożeny, Heleny, Ewy
My to Agnieszki, Anny, Kasie
A nasze dzieci widocznie bedą Alanami, Maxami, Brajanami, Dżesikami i Kewinami ;)

Mi sie to akurat też nie podoba, osobiście mam Madzię ;) zawsze na czasie, zawsze ładne ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
mi, podobnie jak rumiankowi kojarzy sie jedynie z depeche mode i choc bylam wielka fanka zespolu, przez wiele, wiele lat, a imie Alan nawet mi sie podoba, to ja raczej wybralabym jakies polskie imie, mamy ich mnostwo fajnych.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mamaalanka, narazie nie wstydzilam sie jeszcze za imie mojego syna, nikt też do tej pory nie zasugerował mi ,że ego imie jest smieszne , czy dziwne. Z resztą dlaczego miałoby dziwic w Polsce polskie imię ????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alan wogóle mi się nie podoba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oli_AG a niby z czym przegięłam napisalam jak jest nikogo nie uraziłam bo napisałam że 99% to imiona nadawane przez patologie więc w czym problem -czy Ty tego nie zauważyłaś ,że tak jest ???chyba nie ale wśrod znajomych noramlnych znajomych nie mamy żadnych udziwnień typu Alan,Alex,Brajan ani Jesici---także chyba to nie są dośc popularnbe imiona jak na normalne społeczeństwo???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A Jesica to hipopotamica, ta od Wojciechowskiej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nic, hitem w którejś z klas, które uczyłam jakieś 3 lata temu, był Brajan:)

Nie dośc , że nie grzeszył mądrościa, to jeszcze ksiązka była mu nieznaną rzeczą;)
Miałam praktykanta, który studiował w Stanach i śmiał się, że imię to należy czytać " BREJDŻAN":l)

Dziwi mnie jak rodzice czasami chcę zabłysnąc oryginalnym imieniem i dają dzieciom jakieś pokrętasy!No bo jak koleżanka spyta jak ma na imię maleństwo w wózeczku, to przecież lepiej brzmi Brejdźan czy Ala, albo Andżelyka, aniżeli jakies tam polskie starustwo-Janek czy Stasiek:)

hehe

Szok, i cyrk na kółkach!
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiesz jeśli ktoś jest moim znajomym to jest normalny z nienormalnymi ludźmi się nie zadaje
i nie uważam żeby nadawane imiona były wyznacznikiem patologi wiec moze z takimi tekstami warto się ugryść w jezor... bo można komuś zrobić przykrość
i napewno nie neguje ludzi za imiona które dają potomstwu
przestane lubić Chylińska bo dała córce na imie Estera nie jej sprawa może kiedys dziecko ją za to potępi albo będzie przeszczęśliwe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nasz synek jeśli będziemy go mieli będzie nosił imiona Alan Adam (Alan na "cześć" pewnej osoby, która bardzo pomogła w życiu mojemu M.; Adam po nieżyjącym teściu) także ja jestem za Alanem :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alan bardzo ładne imię.
Nie sugerowałabym się tym co piszą inni.
Najważniejsze, że imię podoba się rodzicom i nie ośmiesza dziecka.
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.youtube.com/watch?v=H4rdM4B4qyc
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
imiona takie sobie ale jak już musicie tak dziecko nazwać to chyba lepiej Aleks a nie Alex bo o ile się orientuję w języku polskim X używa się tylko w wyrazach zapożyczonych i nie wiem po co udziwniać imiona
tak więc Maksymilian, Aleks, itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bardzo brzydkie - jest pytanie, jest odpowiedź
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga76 ty moze sie nie wstydzisz,ale on pozniej bedzie.Przyklad moj maz.Ma 30 lat i na imie Witold.Niby zwykle polskie imie,ale zazwyczaj nosza je nasi dziadkowie.Byl okres ze wstydzil sie go,jak byl maly koledzy sie z niego smiali,wiadomo jak to dzieci,pytali co to za imie.Wszyscy wtedy mieli na imie Michal,Marcin,Tomek itp.Teraz juz nie przejmuje sie tym.Ja uwazam ze imie Alan jest tak samo polskie jak Agnieszka,Julia itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
swoją drogą typowe imiona to :
Stanisław
Wiesława
Bogusława
Bogdan
Mirosław itp.

Reszta, to spolszczone imiona łacińskie, hebrajskie, greckie itp. itd.

Pewnie za 20 lat Alan będzie wydawał się tak samo polski jak teraz Ania.

Co oczywiście nie zmienia faktu, że się podobać nie musi. :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie ze tak.gdyby wszyscy mieli taki sam gust to kazdy by mial na imie Stas i Zosia:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wybieralam dla mojego miedzy Allan a ALeks, został Aleks ale przez ks a nie x, alex ma na imie syn brata mojego taty ale mieszka w Rpa a my jestesmy w polsce wiec jest aleks,
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najważniejsze żeby imię pasowało do nazwiska. Jeśli nazwisko jest "amerykańskie" to ok, ale jeśli to nazwisko typowo polskie z końcówką ski, cki to będzie brzmieć fatalnie np. Alan Jajkowski, Alan Szamocki. Sama sobie odpowiedz, czy ma to ręce i nogi.

Swoją drogą, jakoś nie słychać żeby np. Brytyjczycy albo Niemcy nadawali swoim dzieciom imiona typu Stanisław albo Mieczysław. Oni jakoś nie muszą zapożyczać imion z innych krajów. Polscy rodzice widać muszą. Jeśli jednak bardzo chcemy aby nasze dziecko nosiło wyjątkowe imię nazwijmy je Bjorn albo Liv bo te wszystkie Alexy Dżesiki i Alany są już bardzo pospolite.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ali_ no to z tą Chylińską dałaś przykład-niech Cię ......hihi chyba nie czytasz ze zrozumieniem napisałam w pierwszym wątku ze nikogo nie chce urazić i nie zawsze tak jest że imię przekłada się na patologię -poprostu zaobserwowałam takie zjawisko i tyle a hitem roku jest z ALEXA zrobić ALEKSA ---no ja pierdziele co za czad-----bo przecież nie mógł być zwyczajny Aleksander tylko przeinaczone imię zachodnie ludzie mają to niektorzy pomysły buuuuuuuuuuuu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedyś jak pracowałam w szkole specjalnej to był chłopiec o imieniu Alan i nazwisko Baran.
http://vaila.pl/
http://odbiorybudowlane.com.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super i to jest kolejny przykład inteligentnych rodziców---niedosyć że Baran to dolożyli mu super imię :) ręce opadają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MNIE SIE NIE BARDZO PODOBAŁO TO IMIE ALE ODKAD MAMY ALANA W RODZINIE TO WAM POWIEM ZE PASUJE DO NIEGO TO IMIE PO ZATYM JA JESTEM TYPEM CZLOWIEKA ZE JAK PODOBA MI SIE DZIECKO TO I IMIE JEGO TEZ HEHE WIEM ZE TO DZIWNE :)

NASZ RODZINNY ALAN JEST SLODKI :)

NIE POWIEM KIEDYS CZYTALAM COS CO KOLEZNAKA NAPISALA O TYM IMIENIU JAK DZIECI WP RZEDSKZOLU NAZYWAŁY DZIECKO I IMIENIU ALAN ALE NIE BEDE TU PISAC ;/ BO DZIECI NICZEMU NIE WINNE BO CIEZKO BYLO IM WYPOWIEDZIEC TO IMIE :)
MOJ SYNEK DO KUZYNA MOWIL SWEGO CZASU JAK NIE MOGL ZAPAMIETAC ALLADYN :)
Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj to teraz sie usmiałam.... hahaha
no cóż , myślę ,ze jednak np Witek lepiej brzmi ... ;)
a tak na serio to bez sensu jest ta dyskusja, kazda mama co innego uważa za ładne i odpwoiednie dla jej dziecka. A my przecież nie wybierzemy imienia za autorkę tego wątku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co dziwnego jest w aleksie?? aleksander to zupelnie inne imie, jak mozna to porownac!!!!!!!!! jestem w polsce i pisze po polsku , mi sie takie imie podobalo i tyle, a Ty jak nzawalas sowje dziecko?
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co ma dzesika do allana? allan to fancuskie ime a :dzesika " to ameranskie, tez nie rozumime tego porownania, dlaczego najbardziej przemadrzale sa tak malo inteligetne mamy?????
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
olciaprincessa-no ja też podzielam Twoje zdanie że jesteś najmądrzejsza na świecie -no a przede wszystkim na tym forum-powem Ci w sekrecie że nie mam żółtych włosów-nie jestem patologią a dziecko nazwałam tak zupełnie poprostu normalnie-może dlatego że bardzo je kocham i nie chcę żebyś ktoś kiedyś go krzywdził i mówił że mama go nie kochała i nazwała jakoś dziwacznie :)a kto Ci powiedział ,że jestem inteligentna co???ja nigdy nic takiego nie mówiłam-w przeciwieństwie do Ciebie bo Ty chyba wiele razy to podkreślałaś na forum??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bedzie sie nazywal Dominik Maksymilian :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Świetny wybór:-) bardzo ładne imiona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
haha taka wojna się rozpętała a Ty na koniec wybierasz tak piękneeeeeeeeee imięę :) hihi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jestem ogolnie anty dawania imion angielskich. jak widze brajan czy dzesika to az mnie trzesie.
ale sie niez godze, anglicy daja imiona z innych jezykow, moze nie z polskiego wiec chyba jesr to zwyczaj w kazdym kraju.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Doszlismy do konsensusu, bo siie mezowi zaczelo podbac imie Dominik...Teraz za to wysluchuje od swojej mamy,ze jej sie to imie nie podoba, bo lepsze byloby Mikolaj, ze Dominik to takie twarde imie... masakra poprostu...Za to moja kolezanka dziaisj miala cesarke i urodzila się Nadia:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Piszesz " Nie wiem czy mi się podoba" a jakby napisaly wszystkie ze ladne to by Ci sie spodobalo? Co ludzie powiedza??? moze kieruj sie sercem a nie ludzmi? Moj chrzesniaczek ma na imie Alan i bardzo mi sie to imie podoba, wiele innych mniej ale nie mam prawa negowac wyborów innych mam i ojców bo to tylko i wylacznie ICH DECYZJA. Nie rozumiem jakim prawem inni pietnuja wybory imion... pamietajcie ze Wasze wybory tez moga kogos przyprawiac o zawrot glowy, moze troche tolerancji??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to dopiero historia....:))całą ciążę walczyłam z mężem, że nigdy nie dam dziecku na imię Alan, no to się uparł Dominik lub Maksymilian:)))przystałam na Dominik, śpi teraz słodko i jest cudowny:)))życzę owocnych negocjacji.Ps.Dominik to bardzo ładne imię:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Imię bardzo ładne. Gdziekolwiek by Alan nie powędrował w świat, każdy obcokrajowiec z łatwością wymówi jego imię. Imię niekombinowane jak niektóre. A jak już czytam o tych patologiach ,to mnie głowa boli. Ktoś widzę "bardzo mądry i inteligentny" napisał,że 99% to patol..... Ludzie- znam kilku Alanów i pochodzą z normalnych kochających się rodzin. Nie słuchajcie nikogo,tylko jak Wam serce dyktuje,że tak powinien nazywać się Wasz syn ,to mu dajcie na imię Alan.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
mam Alana i NIGDY nie żałowałam wyboru, jest to imię mega proste, a co w nim takiego amerykańskiego to nie wiem :D w dodatku nazwisko typowo polskie z końcówką "ski", a w którym miejscu to amerykańskie imię nie pasuje do polskiego nazwiska nie wiem, hmm wybór imienia świadczy o patologii w domu hmm ciekawe podejście :) to będę miała podwójną patologię bo jeżeli będę miała drugiego syna to będzie miał na imię Aleks, lubię krótkie i proste imiona, mając Aleksandra nazywalibyśmy go i tak Aleks. Już się nie mogę doczekać :D
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mnie się nie podoba, zwłaszcza dlatego że każdy Alan, którego znam, to straszny łobuz i to w takim najgorszym znaczeniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mi też się Alan w ogóle nie podoba. To imię przypomina mi damskie Dżesiki, Wanessy, Nikole i Andżeliki. Ale wiadomo że najważniejsze aby się mamie podobało i dobrze kojarzyło :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dobry wybór, Alan mi się osobiście nie podoba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dla mnie te wszystkie alany, maxy i alexy to wciąż takie typowo polskie tęsknoty do zachodu. Widać jeszcze długo będziemy tak mieli... A już te alany, maxy i alexy kowalskie, lewandowskie czy malinowskie to wisienka na torcie ;)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
A dopiero teraz przeczytałam post asiuni. Droga forumowiczko gdyby ci nie zależało na amerykańskich naleciałościach to wybierając imię krótkie i proste nazwałabyś syna Adam ;) co notabene po "amerykańsku" brzmi tak samo ale przez to nie jest już tak czadersko "zagraniczne" ;) a zdrabniając imię Aleksander użyłabyś formy Olek a nie Aleks ;) i tak chwała Ci za brak x :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój syn ma na imię Alan-Alanek. Dałam tak na imię mojemu dziecku ponieważ najbardziej mi się podobało (wybaczcie ale imiona typu Jasiu,Walenty,Stasiu mi się nie podobają).Nie pochodzę z rodziny patologicznej,tym bardziej wybierając imię dziecku myślałam tylko o mojej rodzinie a nie co kto pomyśli....każdy ma oczywiście swoje zdanie ale wybaczcie czytając to co piszecie o imieniu mojego dziecka czuje sie urażona...ja nikogo nie obrażam jak jakaś matka chce dac dziecku imie Jaś....i jeszcze raz napiszę imię Alan nie dają tylko rodziny patologiczne....Jesteśmy szczęsliwą ,uśmiechniętą i radosną rodzinką.....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Też chciałam Alan ale koleżanka powiedziała, ze w szkolę mogą go przezywać Anal i wybrałam inne imię
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
imię jak imię ,nigdy nie zrozumie ludzi którzy pytają innych czy im się podoba ,co to ma do rzeczy to ich czy wasze dziecko będzie nosiło to imię .A już ten ostatni wpis mówi sam za siebie tylko prostaki i głupki sobie dorobią przezwisko do imienia (tak na marginesie ile twoja koleżanka ma lat 10-11 że tak skwitowała to imię )

Albo dorabianie sobie ideologii -Ma na imię Nikola to musi być patologia żenada .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zgodzę się z tym, że dorabianie przezwiska do imienia jest żenujące ale niestety takie zjawisko występuje, czy nam się to podoba czy nie. I z tym trzeba się liczyć. I o ole dorosły najprawdopodobniej machnie ręką, o tyle niektóre dzieci mogą takie coś przeżywać i cierpieć z tego powodu. Co zaobserwowałam pracując w szkole, chłopcy są o wiele bardziej skorzy do wymyslania przezwisk niż dziewczynki. Nie wiem czemu, ale tak jest.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czym Alan różni się od Adama? Adam to imię hebrajskie :) też wykorzystywane jako imię amerykańskie i tam jest np. Adam Tayler, a tu Adam Kowalski i nagle pasuje? :) Adam jest tak samo polskie jak i Alan :) po prostu "wtargnięcie" imienia Adam do naszego słownika imion miało miejsce x lat temu stąd traktujemy je w obecnej chwili jako "swoje", a Alan jako nowe, problem jest w tym że imiona Biblijne nam odpowiadają, a już te które mają "nalot amerykański" którego akurat ja nie wyczuwam już nie :) Z Aleksandrem właśnie jest jeden problem nie podoba mi się zdrobnienie Olek, pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A i jeszcze jedno Alan to niestety nie jest imię amerykańskie, najprawdopodobniej celtyckie, Adam jest hebrajskie więc oba są "zagraniczne"
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem profesorem pracuję na uniwersytecie. Mój syn ma na imię Alan. Gdy się urodził 30 lat temu imię to było w Polsce rzadkie. Nie piszcie więc o patologii, mopsach itd. Serdeczności
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też jestem za imieniem Alan, bo tak damy z mężem na imię naszemu synkowi, "nasze" podwórkowe imiona są też ładne, ale żadne nam nie przypadło na tyle żeby dać je małemu. A co do patologicznych rodzin, że one nazywają swoje dzieci w oryginalny sposób, to pewnie są zapamięrywane przez to, że to bardziej rodzice zwracają na siebie uwagę niż samo dziecko, gdyby to "normalnie" zachowująca trzeźwa, nie ubrana na różowo kobieta zawołała swoje dziecko "Brajana, Dżesikę" to pewnie nikt by nie zwrócił uwagi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak dla mnie słabo, a jeszcze jak nazwisko typowo słowiańskie kończące się na -ski, Alan Kowalski np słaaaabo brzmi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Moje dziecko to Alan Kowalski i co.....?słabo...?nie rozumiem was....lepiej dać Stanisław.....
Imię albo się podoba albo nie i koniec po co te urażające komentarze...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jak dla mnie każdy nazywa sowje dziecko jak chce i nikt inny nie ma prawa tego krytykować. Istotne jest tylko to aby imie nie było obraźliwe a to czy dziecko nazwiemy Ala, Kacper czy Mikołaj to już nasza sprawa i tak na prawdę człowiek który poznaje osobę o tym imieniu automatcznie koduje że te imie własnie pasuje do danego człowieka.
Ja akurat nie nazwałabym syna Alan ale wg mnie to ładne, normalne imie. Mój synek to Ksawery..jest wiele przeciwników tego imienia ale ja mam to w nosie. To moje dziecko a imie też nie jest jakies udziwnione...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
I prawidłowo, ale jak ktoś pyta na forum o opinie innych, to siłą rzeczy będą i te pozytywne, i te negatywne. Ja sobie w ogóle nie wyobrażam sytuacji, że miałabym pytać a co za tym idzie sugerować się opiniami innych przy wyborze imienia. Jedynym wyjątkiem jest mąż, bo dziecko jest nasze wspólne :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Autorko tematu, nie wiesz czy ci się to imie podoba, twój mąż się upiera...

on pisze na karteczce imie które jemu się podoba, ty piszesz na karteczce imie które tobie się podoba, później losujecie... i już :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mąż ma w pracy kolegę Alana i mówią na niego... Anal... Więc trzeba trochę pomyśleć żeby dziecko nie wstydzilo się w przyszłości swojego imienia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a gdzie pracuje twój mąż? bo chyba nie w kancelarii prawnej? pomijam fakt zwracania się do dorosłego faceta w taki sposób, nie wazne jak się nazywa, to kwestia poziomu osoby która ma ubaw tak się do kogoś zwracac...a co do alanków, brajanków, nikolek i wansek...sa juz doniesienia naukowe, ktore potwierdzaja, ze dzieci o takich imionach pochodza z rodzin o niskim statusie społecznym...jak macie nauczycieli wsrod znajomych/rodziny, zapewne potwierdza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja pracuje jako nauczyciel i nie potwierdzam tych ,,doniesień" naukowych. Znam jednego Alana i jest on synem dyrektora szkoły. Mi osobiście bardzo podoba sie to imię i zastanawiam się czy nie nazwać tak swojego synka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od kiedy naukowcy zajmują się imionami w Polsce?;pp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Imie jak imie, znam jednego Alana, spoko gosc :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie synek ma na imię alanek i jestem bardzo zadowolona bo to takie niespotykane imię. Każdy mówi że ładnie się nazywa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Adwokat- rozwód- podział majatku (59 odpowiedzi)

Szukam bardzo dobrego adwokata z trójmiasta, który zajmuję się rozwodami i podziałem majątku....

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

Dr Jerzy Łożyk - czy ktoś był ? (21 odpowiedzi)

Witam, mam pytanie, czy któraś z Was była na wizycie u dr Jerzego Łożyka? Jak tak to jaka...

do góry