Widok

czy podajecie waszym pociechom noworodkom herbatkę np z kopru włoskiego

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
tak sie zastanawiam czy moge juz podawac jakies herbatki, oprócz mleka, zeby malą trochę przyzwyczaić. zaczynają się kolki, mala ma miesiąc, karmię piersią i z powodu malo pokarmu dokarmiam modyfikowanym.

prosze o wasze rady, co podajecie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja podawałam synkowi herbatkę z kopru Hipp jak skończył dwa tygodnie(herbatka jest po pierwszym tygodniu).też miał trochę problemy brzuszkowe.Z herbatką koperkową trzeba jednak uważać,bo za dużo może zaszkodzić.Ja podawałam 1 lub 2 razy dziennie po 50ml.
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja tez troszeczke podawałam czasem jak mala skonczyla chyba 2 tyg .ale wlasnie jak napisała annika trzeba uwazac bo potem jej zaszkodzila .
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
najlepiej podawać jak dzidzia długo nie robiła kupy, wtedy herbatki pomagają. Ale nie trzeba dawać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja tez podawalam od 2 tygodnia bo bolal malego brzuszek a jak zaczynaja sie kolki to polecam herbatke ziolowa PLANTEX po niej jest duuuzo lepiej i mozna od 1 tygodnia podawac:)
image

Zamówienia na kartki i zaproszenia:
http://www.facebook.com/FotoMaxKarolSzczudlinski?ref=bookmarks
www.fm-wedding.pl fmwedding@inte
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może dlatego ma kolki, że mieszasz naturalne mleko z modyfikowanym?

"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nam kilka położnych odradzało. Po pierwsze - podobno koper tylu samym dzieciom pomaga, co szkodzi. Po drugie - najgorsze problemy z brzuszkiem miewają dzieciaki pojone taką ilością cukru, która jest w tych granulowanych Hippach, BoboVitach itp, po trzecie - jeśli dopajać malucha, to najlepiej wodą, a najczęściej wcale nie jest to potrzebne.

Na problemy z zaparciami mieliśmy podawać prawdziwy napar z rumianku w ilości JEDNEJ ŁYŻECZKI.

A najbardziej na problemy z brzuszkiem pomógł probiotyk - Dicoflor.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mojemu synkowi podaję od 3 tygodnia jego życia jedną saszetkę herbatki Plantex i 50 ml herbatki rumiankowej HIP. Mój mały praktycznie od początku ma kolki.Nasz lekarz odradził mi podawania herbatki z kopru włoskiego, bo ponoć wzmaga ona gazy, a maluch i tak miał już problem z odgazowaniem się. W naszym przypadku na kolki najlepiej działa Sab Simlex - niestety niedostępny w aptekach w Polsce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
brzuszek ja moze boleć po modyfikowanym
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Ja dawalam koperkowa po 2tygodniach od urodzenia malego jak tylko zauwzzylam ze sie prezy i nie moze puscic baczkowOd tamtej pory 2xdziennie mu podawalam i nigdy nie mialam problemu z kupka,czy kolkami;)
image.
[url=http://www.suwaczek.pl/][img]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
karmie piersia wiec nei ma potrzeby dopajania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
zgadzam się z Dziewczynami - lepiej unikać herbatki koperkowej, bo może narobić więcej szody jak pożytku... nie wiesz jak Twoje dziecko na nią zareaguje...

może wzmagać kolki(widziałam na własne oczy w szpitalu na Plankach u Synka Koleżanki - teraz już Chrzestnej Gabrysia, pielęgniarki zabronił podawać tej herbatki, bo wzmaga gazy, Małego musiały kilka razy odgazowywać rurką - bo miał meeega kolki i nic nie pomagało)...

poza tym po co takie maleństwo faszerować cukrem/glukozą???? jeszcze ma na to czas... poza tym są dzieci, którym to też może szkodzić...



Gabryś też miał mega kolki - ale nigdy nie dałam mu tej herbatki - wiedząc jak może zadziałać...


u nas pomogła zmiana mleka sztucznego(Młody był karmiony mieszanie) :] rurki windi też przynosiły ulgę :] espumisan i sab simplex - pierwsze nie pomagały, drugie użyliśmy 2-3 razy - była poprawa, ale później zmieniliśmy mleko i kolki się skończyły :]
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
oczywiscie,mozesz podawac,ale podobno powoduje kolki,wiec lepiej nie

ja proponuje rumiankowa hippa

przy mleku modyfikowanym nalezy dopajac dziecko




image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miśka - jakim mlekiem dokarmiasz? u nas kolki były po Bebiko 1 ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
enfamill premium 1
czyli moze faktycznie nie dawac jej tej herbatki z kopru hippa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hippa na 100% nie dawać, parzonej na 50% ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
no wlasnie, dalam malo a juz efekty uboczne, gorzej niz bylo,
kurcze chcialam dobrze:( a chyba pogorszylam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a nie mówiłyśmy/pisałyśmy? szkoda, że musiałaś przekonać się na swoim Maleństwie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
na kolki polecam Bobotic. W zasadzie polski Bobotic i Espumisan ma podobny skład do Sab Simplexu.

W Boboticu simetikonu jest 66,66 mg/ml
A w Sab Simplexie jest 69,19 mg/ml, dodatkowo zalecają podawać w większych dawkach.

I w tym jest ta cudowna różnica?
Nie wiem na czym ma polegać fenomen tego specyfiku. Dodatkowo w Sab Simplexie jest aspartam, który podobno jest rakotwórczy (brrrr)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja dawałam najpierw ruminkową bobvity ale jak mała skończyła 1,5 miesiąca i przeszła na sztuczne mleko potem wprowadziłam koperkową bobovity ale teraz blanka za bardzo nie pije ani jednej ani drugiej, jak wypije 100 ml na dzień to już cud...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja prubowałam dopajać wodą ale mały nie chciał.Kilka razy wipił troszke koperkowej jak zdawało mi się że może brzuszek.Ogólnie jak dajzesz cyca to raczej wystarczy(mimo mm).Mój zawsze wolał z cyca się napić.Teraz jak jest większy też woli z cyca się napić.Jak mu dałam 2 razy owocowe picie to potraktowal jak jedzenie wypił na raz to co wlałam.
Natomiast mojej siostry maluch był do roczku na cycu ale mimo wszystko pił litrami.Doslownie.Lekarka powiedziała,że jak pije mniej niż 5 litrów to dobrze.
Moja mama namawiała mnie do podawania wody z miodem żeby zrobił kupke.Kiedyś często stosowane.Teraz miód zabroniony u maluchów bo uczulający.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

ja dawałam herbatkę na kolki z Holle, pomagały dosyć, w sumie widziałam znaczącą różnicę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Daj sobie na spokój z tą ordynarną reklamą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie nie nie.... wystarczy trochę poczytać aktualnych artykułów na temat herbaty z kopru itp... to ze kiedyś się tak robiło to nie znaczy ze to jest ok...
Kopru włoskiego nie powinno się podawać dzieciom poniżej 4 roku życia. Co do przepajania wodą to jest to rozszerzanie diety. Zarówno dziecka na mm jak i kp nie ma potrzeby przepajać wystarcza im mleko. Takie dodatkowe przepajanie może doprowadzić do niedoborów w diecie malucha oraz prowadzić do małego przybierania na wadze. Mleko jest bardziej kaloryczne i wartościowe tak wiec jest dla dziecka o wiele lepsze (maluch potrzebuje kalorii aby rosnąć).
Jeśli chodzi o problem z brzuszkiem, pomagają:
masaże brzuszka, regularnie najlepiej po karmieniach zgodnie z ruchem wskazówek zegara
ciepłe termoforki na brzuszek, polecam szczególnie z pestkami wiśni, można dostać w sieci
jelsi ma gazy to specjalne rurki
no i w przypadku jeśli jest podejrzenie nietolerancji laktozy (gdy kolki nie pojawiają się jedynie wieczorem ale na przykład występują po karmieniach cały dzień) podanie kropli zawierających w sobie enzym laktazę, na przykład Delicolu. Krople te podaje się do każdego posiłku oraz pomagają maluchowi trawić mleko. Dzięki temu nie wzdyma mu się brzuszek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Kot w domu. Kilka pytań. (18 odpowiedzi)

Pytanie do tych, którzy mają kociaka w domu. Macie kota z rodowodem czy tzw. "dachowca". Jak się...

Przeprowadzka - jaką firmę polecacie? (52 odpowiedzi)

Hej! Jaka firmę przeprowadzkową polecacie?? Za dwa tygodnie mnie to czeka i chciałabym...

dr Włodzimierz Sieg-opinie prowadzenie ciąży (20 odpowiedzi)

Jak w temacie proszę o opinie o tym lekarzu, zmieniam ginekologa w połowie ciąży i jestem...

do góry