Widok

czy ugotowane mięso można mrozić?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam
Ugotowałam dziś indyka dla mojego malucha i po zmiksowaniu zamroziłam w pojedynczych porcjach. I tak siedzę i się zastanawiam czy można...Warzywa, że można to wiem, bo robię regularnie. Któras mroziła ugotowanego indyka? Ile może takie mięso poleżeć?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podłączam się do pytania, też jestem ciekawa. Czy warzywa na pewno można mrozić? każde? No i jak długo może być zamrożone?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mozna mrozic mieso w formie surowej i ugotowanej. Warzywa tez, pełno przeciez mrozonek warzywnych. Nie wiem ile moze polezec
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mrożę...co prawda nie same mięso ale jakieś danie

mroziłam gotowane pulpeciki w sosie pomidorowym na przykład...często i gęsto mrożę kotleny mielone , schabik i karkówkę w sosie

czasem mam jazdę na gotowanie i zrobię więcej więc zamrażam porcyjki i w ten sposób mam gotowe jedzonko na następny tydzień

tak samo pomroziłam Małżowi jedzenie przy poprzedniej ciąży na czas porodu i mojego pobytu w szpitalu
image
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, mi chodziło o jedzonko dla Maluszka. Czy mogę ugotować, potraktować blenderem i zamrozić :)
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja tak robię Jaśkowi nigdy nic nie było :)
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pewnie, że można!
Ja Wiki nawet zupy po ugotowaniu mroziłam!
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
dla Miśki też mroziłam i mrożę...zupki najczęsciej

mrożenie to najbezpieczniejszy sposób przechowywania żywnosci
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a w czym mrozicie - tzn mozna w tych sloiczkach po obiadkach? czy np pojemniki plastikowe?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki dziewczyny :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
sara nie mozna zamrazac w szkle!!!! :):):) bo peknie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w plastikach zwykle albo w takich specjalnych woreczkach do zamrażania
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drogie moje :)

Zamrożone gotowe potrawy można przechowywać 2-4 miesiące.
Dla dziecka trzymałabym się dolnej granicy.

Co do pojemników to podpowiem Wam, że przy starszej córce korzystałam tylko i wyłącznie z pojemników jałowych z apteki kupowanych wiecie w jakim celu najczęściej :)

Są w dwóch rozmiarach więc dopasować porcje również mozna.

Jeszcze jedno. Żółtko, masło i świeże dodatki typu zioła nie dawajcie do zu[y jeśli wiecie że będzie mrożona. Lepiej zawsze podać takie dodatki na świeżo.

Mięso w zupce mrożonej czy daniu nie ma wpływu na to czy mozna mrozić czy nie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie zaleca się mrożenia w pojemnikach na mocz
Pojemniki do mrożenia powinny mieć certyfikaty bezpieczeństwa , które świadczą o tym, ze może być w nich prechowywana żywność
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
no własnie tez mi to szklo srednio pasowalo - ale wczesniej wyczytalam ze ktoś mrozil :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też mroziłam w słoiczkach :) tylko dawałam wtedy mniejszą porcję.
Nigdy nic się nie stało :-)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez mrozilam zupki Mlodej, gotowalam kilka smakow i mrozilam, a niania rozmrazala rano :)
Bardzo lubilam ten system :)

Mrozilam w woreczkach i dodatki typu jajko, maselko czy oliwa z oliwek zawsze dodawalam "na swiezo" po rozmrozeniu :)
Zupki były z mięskiem zawsze

Nie wyobrazam sobie bez mrozenia pierwszego roku zycia Mlodej jak juz pracowalam :) Zawsze mialam pelny zamrazalnik zupek w roznych smakach :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez jestem na etapie gotowania i wolalabym mrozic

mrozicie w woreczkach taka papke? jakos nie moge sobie tego wyobrazic :) a po rozmrozeniu nie jest bardziej wodniste?
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie jest wodniste jeżeli się rozmraża w lodówce ,ja mrożę truskawki i po rozmrożeni jak świeże ale pod warunkiem jak są rozmrażane w lodówce a nie na zewnątrz . przecież jabłka też są mrożone ,a przed sprzedażą rozmrażane w odpowiedniej temperaturze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Można zamrażać w szkle, wystarczy zostawiać miejsce i nie pakować pod korek bo wtedy rzeczywiście może pęknąć ;) ja mrożę, zapełniam w 2/3 objętości i nigdy nic się nie stało :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ty pękniesz z głupoty. Ja mam całą zamrazalki słoików z zupka i nie pęka jakoś nigdy. Nie wolno tylko do samego czubka dawać jedzenia bo nabierze trochę wody wtedy może faktycznie coś się stać ja zapełniam do 3/4 słoiczki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Posłuchajcie. Mrozcie! To świetny sposób. Zróbcie zupę lub obiadek. Zblendujcie trochę jeśli dzidzia wieksza lub na gładka papkę jeśli mała lub Zblendujcie po rozmrozeniu jak wolicie. Zioła możecie od razu lub po i tak dają aromat. Po zblendowaniu lub nie przelejcie gorąca zupę do wyparzonych sloiczkow lub opakowan specjalnych. Polecam słoiki po obiadkach już gotowych. Przeczytajcie składy może zrobicie podobne a zaoszczędzicie :D potem czekamy na to aż ostygną i zamknąć szxzelnie i do zamrazalki. Tylko pamiętajcie nie do pełna 3/4 daje ja nigdy nie wybuchło i nie pękło jakąś dziwna osoba która się nie zna napisała że pękną a to bzdura! Polecam gorąco słoiczki! Wyjmijcie sloczek rano do lodówki po rozmrożeniu daje do podgrzewacza słoik i gotowy obiad w parę minut a nie muszę codzień siedziec w garach. Do dzieła pozdrawiam wszystkie mamy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

- no frouzen
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Gdzie w trójmieście biżuteria Colibra? (19 odpowiedzi)

jak w temacie.

Jakie lozko kolejne polecacie? (6 odpowiedzi)

Witam, Bylo sporo watkow o lozeczkach ale nie znalazlam tam interesujacej mnie odpowiedzi, a...

gdzie kupię piłeczki do basenu "suchego" (20 odpowiedzi)

jak w temacie , na allegro widziałam ale z gdańska nie znalazłam ; czy widziałyście gdzie w...

do góry