Widok

dziewczyny jaki kupic aparat?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
dziewczyny chce kupić aparat fotograficzny(lustrzankę) jaki model i marke polecacie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem bardzo zadowolona z Nikona D80. Polecam zestaw z dwoma obiektywami.
image

HappyMum :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
d80 jest ok :) na początek:) może z jakimś w miarę uniwersalnym powiedzmy obiektywem typu 18-200 vr, plus jakiś jasny do kompletu. Ale wszystko zależy do czego chcesz go stosować.
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Betrisa
zepsuł mi sie moj stary aparat a chce zainwestowac w cos lepszego aby robic fotki mojej dzidzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja polecam Sony &350. również z dwoma obiektywami.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sony to szjas. sprzet dla ludzi co za duzo reklam sie naogladali.
tylko nikon lub canon!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a dlaczego szajs? co z tymi aparatami jest nie tak?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zuzka a dlaczego szajs
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sony nie jest firma ktora zajmouje sie lustrzankami. aparaty wygladaja okropnie, sa slabo wykonane. profesjonalisc/fotograficyi nie uzywaja sony tylko nikona i canona. nigdy nie widzialam fotografa z sony.

dlaczego nikon i canon tak nachalnie nie raklmuja sie? bo nie potrebuja tego, a sony co robi...reklama w progranmie z martyna, w tv itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kazdy chwali swoje...dobry fotograf potrafi zrobic porzadne zdjecie kazdym aparatem
w fotografii nie jest najwazniejsza marka apartu...



imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie sony tylko nie sony!!!

Do robienia zdjęć dziecka to bym ci poleciła jakiś jaśniejszy obiektyw do fotografii portretowej, W domu światła mniej a lampa to nie to samo:) czyli szukaj z przesłoną chociaż 2,8 ale może zmiennoogniskowy, bo przydaje się czasem zblizonko zrobić., Tylko jasne obiektywy są droższe. Pucha to już nie ma aż takiego znaczenia jeżeli szukasz małoobrazkowych, ważniejszy obiektyw. Myślę że D80, D90 jak najbardziej.
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Betrisa
dziekuje za twoja okinie.
widze ze zajmujesz sie fotografia i wiesz co mowisz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sony to tak naprawde minolta, wykupiona przez sony przed kilku laty. Sony wprowadzilo do minolty najnowsze rozwiazania technologiczne z czego zreszta sony slynie, i owszem, jest to pol profesjonalny aparat dla amatorow. Dla zawodowcow sa wyzsze modele. A reklama - stac ich na to, a ze sa nowi w tej branzy to wcale sie temu nie dziwie.
Ja posiadam Sony i nie narzekam, przetrwala pustynie, tropik i dwoje dzieci :) a zdjecia robi rewelacyjne. Ale zdjecia to juz w wiekszej mierze oko i reka fotografa :)

Do pstrykania fotek dziecka hot-shot to lepiej zainwestowac w jakis kompaktowy automat canon lub sony, nie lustrzanke.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a nie mowilam , ze profesjonalisci nie sa za sony ;)

pracuje w sklepie z aparatmi, sama mam d80 i 3 obiektywy(nie kitowe) sony ma slabe szkla o w ogole sa slabo wykonane. te aparaty kupuja prostaki po obejrzeniu tandetnego programu z martyna. mysla ze ona na co dzien uzywa tego aparatu i ze jest super. tak naprawde to sony sponsoruje ten program wiec musi poudawac ze strzela fotki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
zgadzam się, sony na pewno nie przetrwa tyle co nikon,Nikon specjalizuje się w produkcji aparatów i wszystkiego z nimi związanego.
A SOny... to aparaty, telewizory i cały sprzęt RTV

Mój mąż właśnie kupił aparat na okazję dzidzi w domu :) zasięgał wszędzie języka i wszyscy jednogłośnie polecali Nikona...
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zuzka - dziekuje za "sony kupuja prostaki"
zycze ci szczescie w zyciu i abys na swej drodze nie spotykala ludzi z aparatem sony, a pozostalym zycze aby nie spotykali takich sprzedawcow jak ty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
boshe...prostackie to sa twoje wypowiedzi zuzka
no i co ze masz nikona i 3 obiektywy( i to nie kitowe);PPP????




imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
pisze co zaobserwowalam, tak was to boli?
same wyzywacie sie nie raz na tym forum, a ktos napisze co wywnioskowal z obserwacji i odrazu atak.
oMG co za baby
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no comment .......
kazdy swoj ronum ma i czyta i swoja ocene da ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
;PPP Milego dnia;)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
bo pewnie masz dobry obiektyw a to podstawa:)

Znaljoma ma minolte ale analoga. Kupiła właśnie jeden z wyższych modeli sony, bo jej obiektywy od minolty pasowały i nie chciała dwa razy wydawać. Jest strasznie niezadowolona. Może to też kwestia przejścia z analoga.
Nie jestem uprzedzona ale jakoś sony zarzuciło rynek tymi lustrzankami tak poszło na masówkę i chyba niedopracowało wielu rzeczy. Pewnie,że można być zadowolonym jak się aparat dobrze "oswoi" tylko według testów jeszcze sony trochę brakuje ale goni goni:) i widać,że się zawzięli :)
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Betrisa - analogowe obiektywy minolty i owszem pasują do Sony ale skoro to są analogi to chyba jest oczywiste, ze będą tylko chodziły na manulau ;) Ja miałam Minoltę potem D6 i nie byłam z niego zadowolona dlatego kupiłam Alfe - plus taki że wszystkie obiektywy z Minolty pasowały (choć częśc na manualu tylko chodziła)

Sony wprowadzając na rynek lustrzanki (TANIE ) dało możliwość KOWALSKIEMU wczuć się w rolę zawodowego fotografa - trzymającego w ręku półprofesjonalną lustrzankę - prostą i wygodną w użyciu.
Minusem tego jest fakt, że KOWLASKI z tym aparatem już nie potrzebuje usług ZAWODOWEGO fotografa.
I tu nie ważna jest jakość zdjęć - ważne jest że KOWALSKI może się pochwalić Całemu światu jaki to z niego "fotograf" a z czasem zaczyna robić coraz lepsze zdjęcia i kupować coraz lepsze obiektywy i inne gadzety
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja sis jest fotografem i zajmuje się fotografią wykorzystywaną w grafice komputerowej używa Nikona i Canona.
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy Canon 350D i jak na potrzeby domowe, głównie właśnie do robienia zdjęć dziecku jesteśmy bardzo zadowoleni
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie zajmuję się fotografią zawodowo, robię zdjęcia tylko dla przyjemności i na wyjazdach rodzinnych
mam Sony i nie czuję się PROSTAKIEM...

Zuzka,nie wiem w jakich szkołach uczą słowa PROSTAK i jego znaczenia.... ale na pewno nie w tych z jakimś poziomem;)

również życzę powodzenia w dalszej obsłudze tych PROSTAKÓW, których obsługujesz w sklepiku;)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a tak naprawdę to panasonic lumix modeli nie podam bo tych lumixów jest od groma robi całkiem fajne fotki jak ktoś woli na małpce robić:) bo lustrzanka to dla niektórych może być utrapieniem i na siłę nie ma co obstawiać za lustrzanką właśnie.
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zuzka sprzedawca obslugujacy prostakow z Sony to naprawde wyjatkowo prostacko wypadla ;) . Troche oglady zanim sie zacznie obrazac innych. Bo chyba kto tu jest prostakiem widac od razu...

Nigdy nie mialam Sony i miec nie zamierzam, ale takie teksty dzialaja mi na nerwy.

Nie mam lustrzanki, bo nienawidze duzych aparatow, zdjecia chce robic wszedzie gdzie mam ochote, bez zbednego dzwigania, zmian obiektywow itp. Lubie ladne zdjecia ale nie ma zaciecia na bycie profesjonalistka ;) . Mielismy Canona, rozwalil sie na kawalki, opinie mial bardzo dobre ;) . Teraz mamy Panasonica Lumix DMC-LX3 i to jest wreszcie to! Maz czytal mnostwo opinii na zagranicznych forach specjalizujacych sie w fotografii i wszyscy polecali ten model dla amatorow chcacych miec swietne zdjecia. Dodam, ze filmy maja lepsza jakosc niz z kamery Sony (dobrego modelu) ;) . Cena aparatu mysle, ze dobra, aktualnie na Allegro za ok 1600zl mozna kupic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie o tym aparaciku myslałam:)
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:)))) to bardzo sie ciesze :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy Canona EOS 450D, wcześniej mieliśmy 300d i napewno zawsze będziemy wierni tej marce. Najważniejsze są jednak obiektywy. Co do Sony.... mój kolega miał...sprzedał po 2 m-cach i kupił Canona. Stwierdził, że nigdy nie wpakuje się w Sony, bo ich aparaty są kiepskie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam lustro Canon 450D od półtora roku i jestem zadowolona. Polecam dokupić dużą kartę pamięci i drugi akumulator firmowy (zamienniki krótko trzymają i przymulają aparat przy użyciu flasha). Można wymieniać obiektywy albo używać jednego wspólnego do zbliżeń i panoram. Powiedziałabym, że to sprzęt półprofesjonalny – czyli nie kosztuje tyle co wypasione aparaty dla fachowców, a posiada sporo ustawień którymi jest się w stanie posłużyć ktoś trochę bardziej zaawansowany i zainteresowany tematem. Dla laika jest naprawdę dobrym modelem z trybami automatycznymi. Posiada opcje Live view, dla niektórych osób bardzo przydatną. Jedyny mankament przy Canonie jest taki, że w Polsce mają tylko jeden autoryzowany serwis w Warszawie.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja siostra używa Canona EOS 450D i jest zadowolona. Ona fotograf za miłowania po szkole fotografii. sprzedający polecił ponad 3 lata temu jej jako aparat lustrzankę cyfrową dla amatora.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja powiem tak zamiast na spacer dzwigać ciężką lustrznkę +obiektywy a do tego co chwilkę inwestować w nowe to obiektywy do tej lustrzanki zakupiłam kompakt Sony HX1 mam go 4 mc i jest rewelacyjny-parametrami jest nieco lepszy od najtańszej lustzranki(takiej w granicy 3000 zł )więc potrzeby lustrzanki nie widzę a już tymbardziej do fotografowania dziecka na spacerku iw domku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
maz pracuje w euro. jak chesz dam ci namiary to moze ci pomoze cos wybrac? jak co daj znac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ciężar to jest niewątpliwie, z tym że autorka wątku pytała o lustrzankę:) ale klocek trochę ciągnie do dołu i biegając za dzieciaczkiem fakycznie może być trochę trudno:)
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Canony sa super nie znam dokladnego modelu ale znajomi maja i jest naprawde swietny,moj maz tez sie napalil na takiego:)
image.
[url=http://www.suwaczek.pl/][img]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja polecam Lumix DMC-LX3 - do takich zadań nie ma lepszego aparatu i kamery w jednym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecamy ten sam aparat :) .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja polecam canona g11 -co prawda nie lustrzanka ale jest super, poręczny i ma świetne parametry, polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z lustrzanek polecam Nikona d90,z obiektywem 18-105 i 50ze swiatlem 1,8,jestem amatorka,dopiero ucze sie robic zdjecia lustrzanka;-)mysle ze to zestaw w sam raz na poczatek.Ale do robienia zdjec dziecia chyba lepszy jest zwykły pstrykacz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje wam za opinie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie kupuj sony tym bardziej H10. aparat jest duzy a parametry ma slabiutkie. zdjecia robi beznadziejne. znajomi go maja.

Zainwestuj w lustrzenke polecanych firm, oczywiescie pomijajac sony.

Nie sluchaj opini dziewczyn, ktore robia zdjecia kompaktami bo niewiele znaja sie na dobrych aparatach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może i tak ale h10 ma fajne macro jak ktoś lubi takie zbliżeniowe, bo macrofotografia w lustrzankach oczywiscie lepsza bez porównania ale naprawdę jak na kompakcik to fajnie robi robaczki, motylki itd ten model:)
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nikon d90 jest rewelacyjny , do tego jasny obiektyw i jest ekstra komplecik,jeśli dobrze pamiętam z opisów jak szukałam dla siebie (mam właśnie d90 i jestem mega zadowolona)d90 nie odbiega od kilku wyższych modeli nikona, które różnią się obudowami na deszcz i dosłownie kilkoma funkcjami, których nie używa się najczęściej a amatorskim fotografowaniu , a jest dużo tańszy . Warto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
d 90 jak najbardziej, bo ma lepszą matryce od niższych numerków:)
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale H10 to juz zabytek ja pisałam o HX1 który jest naprawdę rewelacją i wcale nie dlatego ,że go mam bo najpierw miało go kilka osób znajomych i rzeczywiście potwierdziły się ich zdania :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam coś w tym stylu https://e-oko.pl/aparaty-cyfrowe-lustrzanki/6322-canon-eos-80d-8714574636405.html sa to aparaty dobre jakościowo. Z bardzo wytrzymałymi bateriami, aparat kupiłam mężowi na urodziny także już są przez nas sprawdzone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam zerknąć na komis fotograficzny np. https://e-oko.pl/komis-fotograficzny
akurat w tym konkretnym na pewno doradzą, bo nie raz korzystałem z usług
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hmm sprawdź może w https://e-oko.pl/content/sklep-fotograficzny-katowice
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

gdzie usg prywatnie 3w1 brzuch tarczyca i piersi (29 odpowiedzi)

Witam jak w temacie Potrzebuje namiary gdzie zrobie usg prywatnie - cały komplet - chodzi mi o...

Piesek interaktywny-warto? (15 odpowiedzi)

Synek sobie zażyczył od Mikołaja,ale nie wiem czy warto. Taki jak on chce kosztuje 150zł,czy jest...

dom czy mieszkanie??? (411 odpowiedzi)

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie...

do góry