Widok

herbatka na laktacje - jaka polecacie ?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
j. w :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Herbatka Bocianek. Jest super. Do dostania tylko w szpitalu na Zaspie na oddziale położniczym lub na allegro.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
właśnie znowu załapałam dola :(((( chyba mi pokarm zanika :/ chociaż piję napary z anyżu...


tym razem ściągnęłam tylko 30ml mleka z obu piersi :((((((( i to po całej nocy!!! (wcześniej było to po 50-80ml, raz w szpitalu udało się nawet 100)


wcześniej piłam herbatki Hipp, a teraz napary z anyżu - tak jak zalecała nasza położna ze SR
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
karmiąc piersia piłam bardzo dużo9 herbatki Hipp i w ogóle duzo wody, karmiłam Bartka 1.5 roku.

życze wam dziewczyny tego samego z calego serducha.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja też nie miałam pokarmu z jednej piersi odciągnęłam za pierwszym razem ( w drugiej dobie) dosłownie 3krople a z drugiej 7ml, zaczęłam odciągać regularnie co ok 3h z każdej piersi po min 10-15 min, nawet jak nic nie leciało...i piłam hippa, teraz synek ma już 2tyg i karmie tylko piersią, a raczej dwoma:P mleko wręcz tryska...a mały przybiera ładnie
życze powodzenia i dużo samozaparcia...opłaca się
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Agusia, spokojnie, herbatki i laktator dają rezultaty. Ja miałam nawał pokarmu po 21 dniach, dopiero potem zaczęło go być więcej, ale tylko na pierś przeszłam w 2 miesiącu życia małej.

Z herbatek: Herbapol "Herbatka dla kobiet karmiących", BOCIANEK, Hipp granulowany jest jak dla mnie mniej skuteczny. Z domowych metod - kminek na mleku - na mnie działał.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli może jeszcze będę miała więcej pokarmu?


bo jak widzę takie marne rezultaty ściągania - to zniechęcam się do karmienia piersią :/ no bo co to jest te 30ml? śmiech na sali...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
po pierwsze to sie nie denerwowac bo wowczas jest mniej pokarku albo calkiem zanika a po 2 to regularnie oddciaga pokarm odpowiednia metoda minutowa( juz nie pamietam jak to bylo ale chyba 7.7,5,5,3,3 co 3 godz)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dwa razy dziennie stosowałam 7-7-5-5-3-3 i musiałam się oderwać myślami od rodzinki wypominającej mi brak pokarmu ;-)
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gosia - dziękuję za pocieszenie :) w takim razie nie poddam się tak łatwo i powalczę jeszcze o tego cyca ;)


a czy koniecznie trzeba tak rozdzielać czas na odciąganie (7-7, 5-5, 3-3 albo 5-5, 3-3, 2-2)?
czy można od razu 15/10 minut lewa pierś, 15/10 minut prawa?


o tych systemach ściągania pokarmu mówiła mi dziewczyna, z którą leżałam w sali na Klinicznej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia
polecam bezalkoholowe Karmi na laktację - wersja classic, działa!!
Przetestowane nie tylko przeze mnie. Spróbuj.
Miałam też kryzysy laktacyjne, odkąd od czasu do czasu strzelę sobie piwko:) nie mam tego kłopotu.
Poza tym ilość mleka w piersiach zależy także od wieku dziecka.
Moje skończy zaraz 7 miesięcy, ściągam mleko 3 razy dziennie po 200-240 ml. Niestety mam niejadka i i tak tego nie przejada, więc mrożę, jakby się córci odmieniło:) Ale to temat pewnie na inny, nowy wątek.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja kupowałam herbatkę Bocianek w Vitalii w Gdyni
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
HIPP
No i najlepszym sposobem jest czeste przystawianie do piersi maluszka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja po około 3 miesiącach też przechodziłam mały kryzys i już myslałam że będę musiała dokarmiać, ale zastosowałam starą i znaną metodę czyli bawarkę:)
piłam 2 dziennie przez jakieś 3 dni i po tych 3 dniach dostałam takiego nawału mleka że mi sie wylewało, jak po porodzie;)

polecam bawarkę, ale nie można jej pić za dużo i za często bo przestaje działać.

pozdrawiam:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
herbatka bocianek najlepsza, hipek to lemoniada ; ) i system 77 55 33 na zmiane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja odciągałam od razu po 10-15 min nic o schematach wcześniej nie słyszałam... teraz mam CYCE tak pełne że czasem synusia chce utopić:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a co to jest system 77 55 33 na zmiane?


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Herbatka Bocianek REWELACJA!!!!!!!. Jest super. Ja nie znalazłam w żadnej aptece kupowałam na allegro.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sara - ponoć ten system ściągania pokarmu laktatorem zwiększa laktację :)

7-7, 5-5, 3-3 "czyli laktatorem ściągasz 7 minut jedna pierś potem 7 minut drugą pierś, 5 minut pierwsza pierś i 5 minut druga, 3 minuty pierwsza, 3 minuty druga. W sumie ściąganie trwa 30 minut. I nieważne czy leci czy nie. W ten sposób udrożnisz piersi. I najlepiej ściągać co trzy godziny..."


znalezione w sieci :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewwa - normalnie u położnych można kupić "bocianka"? (nie znam tego szpitala ;))


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, na allegro jest "bocianek"Dar natury i "bocianek" Medela, którą polecacie, sypaną, czy expresową? a może któraś piła kawkę na laktację?

I jak można zakupić herbatkę na Zaspie?

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
idziesz na odzial ploznictwa i tam peilegniarki sprzedaja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja piłam tylko Hippa i Inkę

karmiłam 13 miesięcy
pokarmiłabym jeszcze ale lekarz kazał mi przestać ze względu na drugą ciążę
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dobrą alternatywą dla Bocianka, który jest bardzo dobry jest herbatka Herbapolu pruszków Herbatka mlekopędna fit IV
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Agusia dzieki za wyjasnienie systemu :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdyby któraś z Was szukała herbatki lub kawki Bocianek - to można kupić w QQ KIDS na Zaspie :) http://qqkids.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też piję herbatkę z Herbapolu Pruszków na laktację:) i jestem zadowolona. Pomimo wcześniejszych problemów z brakiem mleka, karmię piąty miesiąc:) Chcę karmić tak do 9-tego i myslę, że dam radę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zdecydowanie polecić mogę herbatkę laktacyjną Herbapol Pruszków - skutecznie wspomaga laktację i pozwala spokojnie karmić dziecko piersią oraz nie jest gehenną jeśli idzie o smak.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja pi;lam Bocianka i karmilam dom 11 miesiąca takze polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdzie można kupić tą herbatkę Herbapolu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
w aptekach, chociaż nie wszędzie ją sprowadzają, bo jest kilka Herbapoli i apteki niekoniecznie biorą z Pruszkowa (Lublin, Kraków i Pruszków bodajże)
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
rózne są opinie... ja piłam bocianka... potem rossmanowskie... ale tera ponad butle wody dziennie pije.

Podobno woda, woda i jeszcze raz woda i bedzie dobrze....

i tak robie i jest dobrze. A walczyłam o pokarm mocno...
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Boooooooże - jak teraz sobie przeczytałam moje posty w tym wątku - z października... 30ml z obu piersi po nocy!!!!!!!!!!!
ściągam mleko do tej pory(dzisiaj musiałam kupić nowy laktator - Medela oczywiście ;) - bo stary padł) :P i 3 posiłki dziennie Gabryś ma z mojego mleka :) (czyli wszystkie mleczne) :)))))

(o karmieniu piersią u nas nie było mowy)


nie poddałam się :)

herbatki piłam chyba wszystkie:

image

image

image

image

image

image

:)

bardzo dobrze smakują w połączeniu z melisą :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupiłam kminek (nienawidze go) ale czego sie nie robi dla dziecka :)
Wsypałam go do młynka i zmieliłam. Do szklanki dodałam syrop gęsty malinowy i pół łyzeczki kminku no i wodę. Wypiłam to jednym chaustem. Sok malinowy zniwelował obrzydliwy posmak kminku.
Po paru dniach juz sie przyzwyczaiłam do tego smaku.

Nie wiem, moze to placebo ale się udało przetrwałam kryzys i karmię piersią do teraz. Dodam że u mnie pokarmu jak na lekarstwo. nIgdy nie miałam możliwości zrobienia zapsów, nie wiem tez co to jest nawał pokarmu....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak dla mnie ten laktator to bzdura bo może i mleko jest ale sciaganie mleka laktatorem to nie to samo powinnas jak najczesciej przystawiac dziecko do piersi, a zdarzaja sie przejsciowe kryzysy w laktacji. Ja piłam herbatke Hippa laktatora uzywałam tylko kilka razy i karmiłam 13 miesięcy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nikolaaa - pisałaś do mnie?

jeśli tak - u nas nie ma innej opcji :) jeśli chcę, by Gabryś dostawał moje mleko - to tylko ściągnięte :P

ponieważ na początku mieliśmy za dużo różnych problemów i koniec końców On już nie umie ssać piersi :P cycuś to wróg śmiertelny, mega histeria przy przystawianiu itd.
byliśmy w poradni laktacyjnej na Zaspie ;) także wierz mi - u nas innej opcji brak...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaaa no chyba, że tak ;P zwracam honor :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kminek faktycznie działa na pobudzenie laktacji, ale po się męczyć z mieleniem, szczególnie, że smak ma faktycznie paskudny. Przecież herbatki na laktację mają w swoim składzie też kminek. Ja piję herbatkę Herbapolu Pruszków. Nie jest droga i w smaku całkiem fajna, a co najważniejsze działa. Przez moment miałam problem z laktacją, a teraz wszytko wróciło do normy :).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mlodamama - ja tez Herbapol :-)) Uwazam, ze jest najlepszy. Brałam Lactinal, ale dzieciaczek źle reagował. Hipp z kolei dla mnie nie był dobry a Herbapol jest idealny:-))
Miałam kryzys pierwszego miesiąca (tak mi podpowiedziała moja mama) i brakowało mi pokarmu - szukałam właśnie wtedy różnych metod. Ale jak już znalazłam to teraz cały czas ziółka piję, bo mi smakują a moja córcia wcina tylko moje mleczko :-))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bardzo dobrze smakuje herbatka na laktację (fitomix, rossmannowa) z torebką melisy :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może i smakuje lepiej ale melisa z tego co wiem właśnie lekko hamuje laktację i polecana jest przy nawale pokarmu właśnie żeby go nieco zmniejszyć. Przed mieszaniem ziół trzeba sprawdzić jakie mają działanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odświeżam. Prenalen wprowadził ostatnio zestaw witamin prenalen laktacja, jak myślicie czy witaminy komponowane specjalnie na kres laktacji mogą się również przyczynić do zwiększonej produkcji mleka??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam femaltiker, saszetki do rozpuszczania w mleku, ze slodem jeczmiennym. Mi pomogły
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jaki ma smak ten femaltiker?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy ja wiem... nie próbowałam, więc powiedzieć nic nie mogę, ale na pewno mogą poprawić kondycję i samopoczucie mamy, a jak wiadomo odpowiednio nastawiona psychika to połowa sukcesu w karmieniu :)
a jaki skład ma ten prenalen?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz też mają saszetki na laktację, prolaktan, kupiłam ostatnio, smak świetny bananowy, no i rzeczywiscie po kilku dniach laktacja się rozkręciła i już karmię bez stresu ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A Jak on stoi cenowo? Bo on line widzę, że nie jest drogi ale doliczając przesyłkę to już będzie, a jak stacjonarnie kosztuje w aptece?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koło 20stu złotych za opakowanie, dostaniesz w każdej aptece stacjonarnej i internetowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stacjonarnie też około 20-22 zł, nie ma tragedii, zwłaszcza, ze pomaga już kilka saszetek i nie trzeba go pić cały czas.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem zdania, że najsmaczniejszy jest Lactosan mama ze słodem jęczmiennym. U mnie zdecydowanie poprawił laktację. Do tego efekt był szybko widoczny i zdecydowanie wpłynął na komfort życia całej rodziny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Obniżenie /wypadanie macicy (1227 odpowiedzi)

Dziewczyny, które macie obniżenie /wypadanie macicy jak sobie radzicie? Ćwiczycie czy operujecie...

Fajne i ciekawe przystawki - przekąski :) (71 odpowiedzi)

Mój mąż ma za tydzień urodziny, ze wzgledu że mam małe dziecko potrzebuje szybkich i ciekaweych...

Spodziectwo, jest ktoś w temacie? (97 odpowiedzi)

Szukam mam synków ze spodziectwem, są tu takie?

do góry