Widok

ile na komunię ile na chrzciny??

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny tak się złożyło że moja chrzesniaczka ma w maju komunię i poraz drugi również w maju zostanę chrzestną i w związku z tym mam pytanie ile teraz daje się na komunię a ile na chrzciny, ewentualnie na komunię mogłabym dać prezent tylko nie wiem co, pomóżcie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
up
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kiedyś dawało się złoty łańcuszek z medalikiem albo kolczyki... :P

na chrzciny dawało się dziecku łyżeczkę (srebrną lub złotą) - aby nigdy mu jedzenia nie zabrakło :)



za moich czasów komunijnych to dziecki cieszyły się z rowerów ;)

a teraz to tylko kasa albo sprzęt elektroniczny :/

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no tak ale czy jak kupię wieże na komunię np za 400 zł czy to nie bedzie za mało???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wg mnie - robisz taki prezent na jaki Cię stać :) stawki nie ma :) (przynajmniej nic o tym nie wiem)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,wykonuję portrety,karykatury i metryczki dla dzieci na zamówienie.Jeśli jesteś zainteresowany napisz na meila orzeszek200@wp.pl badz gg 994119.Poniżej podaje przykłdowe moje zdjęcia:

http://yfrog.com/n922999246j

http://yfrog.com/6e80134172j

http://yfrog.com/49angelinahj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiedziałam, że teraz jest jakaś zwyczajowa "stawka" na tego typu okazje...

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślisz, że dziecko będzie smutne bo dostało wieżę za 400 zł a nie za 2000??
Czy o to w tym chodzi?

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chodzi o to żebym się nie wygłupiła z prezentem ale ani też nie przesadziła w drugą stronę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my na komunie kupujemy skuter, a na chrzciny to daje sie z 500

ale kazdy daje ile uwaza i nie ma co sie tym przejmowac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
malinowa to super prezent kupujesz przecież skuter to z 2500, tyle to w życiu bym nie dała na komunię jak dla mnie za dużo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a na ślub samochód z salonu!!!!



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja dla mojego chrześniaczka kupiłam COŚ TAKIEGO.Mam nadzieję , że kiedyś stanie się dla Niego cenną pamiątką
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
są rodziny bogate - gdzie prezent dla takiego dzieciaka za 500-1000zł wydaje się drobiazgiem...

są rodziny mniej zamożne, gdzie prezent za 400-500zł jest uważany za drogi :)

wiem, że w wielu rodzinach np. jest zbiórka na komputer albo super rower(nie z hipera)


mimi26 - zastanów się na ile Ciebie stać i taki zrób prezent :) a jeśli ktoś uzna, że powinnaś więcej wydać... cóż...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mimi a rozważałaś kupno aparatu fotograficznego? To tez calkiem fajny prezent.
Jak ja chrzcilam swoja corke to ona dostala zloty medalik, lancuszek i krzyzyk plus jakies ciuszki. Ale niestety czasy coraz brutalniejsze dla chrzestnych ale pamietaj ze robi sie prezent na miare swoich mozliwosci, zeby pozniej nie wymagano od ciebie jeszcze wiecej w sensie wiecej niz to na co cie stac.

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja słyszalam ze teraz najmodniejszy prezent dla dziecka na 1 komunie to

1) laptop
podobno tylko to sie liczy, koniecznie trzeba dolaczyc paragon zbey dzieciak mogl sie pochwalic ze jego lapotp kosztowal np 4 tysiace

2) operacja plastyczna
np na odstajace uszy
takie "defekt" (prszepraszm ze tka to ujelam) podobno negatywanie wpływa na psychike dziecka wiec mozna to naprawic


boze co sie teraz porobilo z tymi dziecmi
ja dostalam zloty medalik i 100 zł i byłam zachwycona
no tak ale moja kimunia byla prawie 20 lat temu...ehhh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja w tym roku też mam komunię mojej chrześnicy i postanowiłam jej kupić złoty łańcuszek z medalikiem i mp3. Przeznaczam na to tak ok.500,00 zł.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ehhh no wlasnie madziu, kiedys bylo inaczej.... Ja tez dostalam medalik, lancuszek i nawet zegarek a pieniedzy uzbieralam tyle z przyjecia, ze wystarczylo na pojscie do fryzjera, zeby obciac wlosy i kupic sobie bluzke hihi ale mysle, ze my bylismy szczesliwsi bo bylismy takimi dziecmi z "podwórka" a nie dziecmi cywilizacji :-(

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chrześniakowi na chrzciny kupowałam złoty łańcuszek z medalikiem, do pierwszej komunii mam jeszcze 4 lata, ale też już jestem tym przerażona, jak widzęco się teraz kupuje, a jeszcze mój chrześniak wszystko ma.

Mimo to podpisuję się pod wcześniejszymi wypowiedzami - dajesz tyle ile możesz, a poza tym nie o to chodzi. Prezent to tylko dodatek, dziecko musi to zrozumieć - tutaj ważna rola rodziców i księży przygotowujących dzieci do komunii.

imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też w tym roku mam komunię mojej chrześniaczki i chce jej podarować złoty łańcuszek z medalikiem...i chyba to wszystko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My dajemy ok.500zł i na tym sie miało skonczyc, ale stwierdziłam,że Chrzesniak nie bedzie miał zadnej pamiatki i prawdopodobnie dokupimy mu jeszcze albo sam medalik albo medalik z łańcuszkiem.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój chrześniak ma komunię i ja mu kupuję wypasiony zegarek, taki żeby mógł z nim pływać i szaleć. To zwyczajowy prezent, do tego niedrogi bo kosztuje 100-150 zl. Myślę, też żeby symbolicznie dać mu różaniec albo jakieś "delikatne" wydanie biblii, np tzw. "Brytyjkę"

image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
...my deajemy 300,00 i dokupimy jeszcze jakiś album o papieżu albo cos w tymstylu...bez przesady...:)
sprzedam suknię- jednoczęściowa, góra dopasowana, ręznie wyszywane zdobienia, dół szeroki z podpinanym trenem- typowa suknia balowa:)oczywiście wystapiłam w niej jako panna młoda, ecri , fajnie wygląda na zdjęciach i w tańcu robi wrażenie- roz\miar 36- 38
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja bym na chrzciny nie dała kasy, wolałabym zeby dziecko jak bedzie troszke starsze miało jakas pamiatke od chrzestnej, a po za tym tak naprawde nie wiadomo na co rodzice wydaja ta kase. Ostatnio coreczka mojej dobrej kolezanki na chrzest dostała wozek od chrzestnego, a od chrzestnej piekny duzy portret małej, album pamiatkowy i ciuszki, mysle ze to w zupelnosci wystarczy.
Co do komuni to to juz wiekszy problem, ja ponad 10 lat temu to sie cieszyłam ze złotego łancuszka od chrzestnej, pierscionka od rodziców, a kasy to uzbierałam na rower tylko i to taki zwykły i naprawde byłam szczesliwa. Mysle, ze w tamtych czesach cieszylismy sie z kazdych prezentów, teraz wiekszosc dzieci tez sie cieszy, dopoki nie zobaczy, ze kolega z podworka nie dostał 10X drozszego prezentu... No coz takie czasy... 500zł to dla mnie masakryczna suma jak na prezent... No chyba ze sie ma naprawde jednego chrzesniaka i sie na niego nie załuje. Ale moim zdaniem 200-300zł i jakis fajny album z papiezem (jak ktos wyzej pisal) czy ogolnie album pamiatkowy to w zupelnosci wystarczajacy prezent. Co do wiezy to nie kazde dziecko bedzie sie cieszyc, bo teraz 3/4 ludzi słucha muzyki z komputera, wiezy nie uzywajac, aparat cyfrowy to fajny prezent i dobrej klasy cyfrowke np. Kodaka dostanie sie w promocji za 300zł - 400zł (sama ostatnio kupowałam z kumpela) :) W Euro AGD był w promocji za 299 zł + dodatki (karta, ladowarka,pokrowiec) wyszło za wszystko około 450zł :)
image
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my byliśmy wczoraj na Komunii.
Kupiłam młodej komplecik biżuterii ze srebra, delikatne kwiatuszki, bardzo ładne :) Do tego bomboniera, kwiaty, życzenia. Była zachwycona, bo to jej pierwsze kolczyki w życiu, no i z łańcuszkiem. Dostała jeszcze aparat cyfrowy, komórkę, szwajcarski zegarek, biały zegarek itp Nas na razie nie stać na takie prezenty, ale zdecydowałam się na prezent zamiast kasy. Będzie miała pamiątkę i będzie wiedziała, że to od nas, a kasa szybko zniknie.

image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój Chrześniak miał Komunię 5 lat temu, ja byłam wtedy tuż po studiach i nie miałam kasy na drogie prezenty, do tego on ma bogatych dziadków, którzy nie wiedzą już co mu kupować (co roku dostaje coraz bardziej wypasiony telefon komórkowy, na Komunię kupili mu kamerę cyfrową, itp), i ja chciałam kupić mu coś "mądrego", kupiłam mu encyklopedię multmedialną PWN za 200 zł i uważam, że prezent był OK :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
300-500 zł na komunię ? Ja zwyczajowo tyle daję na ślub....

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A nie prościej zapytać rodziców co lubi dziecko? Może marzy o robocie z lego? Może o jakiejś grze (nie komputerowej - np twister) Może zbiera sobie na jakiś wyjazd?
Wydaje mi sie, że za bardzo generalizujecie - nie dla wszystkich dzieci prezent jest lepszy jeśli jest droższy, za to dla każdego najlepszy jest ten, o którym marzył.
Moi rodzice chrześniakowi na komunię kupili dobrą lornetkę i był bardzo zadowolony.

Na chrzciny kupiłam dużego misia - dla mnie łańcuszek to żaden prezent dla małego dziecka -nie pobawi się nim, a po latach wcale nie musi cieszyć.
Do teraz mam kolczyki z komunii - nigdy ich nie ubrałam, magnetofon, który wtedy dostałam służył mi bardzo długo, podobnie jak puchowy śpiwór, który mam do dziś.
Skutera nigdy bym nie kupiła dziecku w wieku 9 lat - mam i wiem czym może grozić taka jazda małolata.

Rower, dobre rolki, porządna piłka (do kosza, nogi), rakieta tenisowa, kilka lekcji jazdy konnej w niedalekiej stadninie, aparat, ew. kamera odtwarzacz mp3, konsola do gier (chociaż tego nie popieram), hulajnoga elektryczna, zestaw głośników i najbardziej pożądany przez dzieci - komputer.

Może warto sie złożyć z innymi gośćmi? Zamiast samemu mocno uszczuplać budżet w myśl zasady - droższe jest lepsze?

Czasem karnet do aquaparku ucieszy najbardziej.

Spełnij marzenie chorego dziecka www.trzebamarzyc.org

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
istny cyrk... a jak czytałam rok temu o modzie na limuzyny do kościoła... matko i co takie dziecko rozumie z tej komuni? Że jak kościól odbębni to prezenty dostanie...

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupiłam dla chłopca na komunię album na monety dwózłotowe, kilka pustych miejsc napełniłam dwójkami. Album kosztował na allegro 70zł, do tego bombonierka i kwiaty. Mam nadzieję,że młody zainteresuje się zbieraniem ,,dwójek".

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mar-chew popieram....

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
świat oszalał, a wy jesteście jego nieświadomymi ofiarami ... ludzie nie o to chodzi !!! Prześcigacie w kupowaniu prezentów, spędza wam sen z powiek ile wydacie na to kasy, oby tylko się pokazać ... że jesteście dobrze sytuowani ... bo racjonalnie patrząc to tak wygląda.
Sami zaplątujecie się w sidła pułapki, kupujecie prezenty nie adekwatne do wieku, jak dla mnie sami stawiacie dziecku wysoką poprzeczkę i przy okazji sobie ... a potem za parę lat dziwicie się, że z dzieckiem są problemy wychowawcze, że ma ogromne wymagania, że robi wam przykrości, że staje się niewdzięczne ... Oczywiście nie każde dziecko takie się staje, ale w dużym procencie taka droga wychowawcza tak się kończy ...
Z całym szacunkiem wydarzenia takie jak chrzciny, komunia, ślub to są przełomy w życiu - to jest coś co już się nie powtórzy są to wydarzenia rangi duchowej ... warto by było duuuużo zainwestować w dialog i dobre przygotowanie do tego wydarzenia, o zrozumienie istoty sensu bo w całej tej bieganinie konsumpcyjnej zapominacie po co przystępuje się do tych sakramentów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadzam sie z toba calkowicie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja na komunie swojemu chrześniakowi kupiłam aparat fotograficzny za ok 550zł. Prezent bardzo ucieszył małego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na chciny dałabym łyzeczke srebrną z grawerek - data urodzin, imię, waga, wzrost i godzina + ksiazeczke taką specjalna do wpisywania się i z wierszykami o chrzcie

na komunię ostatnio dalam kuzynce 200zł, ale nie byłam chrzestną, od chrzestnej to chyba około 500zł
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaaa jak byłam chrzestną to na komunię dałam chrezsniakom:
jednemu rower
drugiemu wieżę

a do tego taka encyklopedię dla dzieci sześciotomowa tematyczna ( biologia, historia, astronimia, i coś tam jeszcze)
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadzam się z komentarzem misi....
A dodatkowo ludzie zapożyczą się, wezmą kredyt a kupią żeby sie pokazać. MASAKRA!
[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
image
[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Daj to na co Cię przede wszystkim stać i co uważasz a nie co Ci powie ktoś... :)
[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]
image
[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dlaczego chcesz dawać kasę? Czy nie lepiej jakiś prezent ja ostatnio kupiłam srebrny smoczek, ale teraz widziałam jeszcze lepszy prezent - pozłacany samochodzik Swarovskiego za 130zł https://allegro.pl/prezent-na-chrzciny-dla-chlopca-auto-swarovski-au-i7639868888.html i masz spokój. Nie będzie dylematu za mało itd..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Wesele

wieczór panieński (21 odpowiedzi)

Witam! Dobra to trochę z innej beczki. Czy ma ktoś pomysł na ciekawy wieczór panieński, bo muszę...

jaki prezent,upominek na rocznice slubu POMOCY! (67 odpowiedzi)

Pomóżcie mi, co możemy kupić moim rodzicom na rocznicę ślubu. Może jakis fajny upominek... nie...

dobry...i nie drogi dentysta (49 odpowiedzi)

Hejka szukam dentysty dobrego ale żebym nie straciła majątku !!! mam sporo ubytków i pochłonie mi...

do góry