Widok

ile przytyłyście w ciągu całej ciąży?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
i jeśli pamiętacie to napiszcie ile na+ miałyście w 15tyg.

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
zero albo kilo na plusie.bo wymiotowałam non stop i jadlam ...prawie nic
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja w 15 tc mailam na plusie juz z 10-12 kg , teraz jestem w 28 i mam jakies 17 kg na plusie ;/// od samego poczatku ciazy tylam w zastraszajacym tempie , ale na szczescie nie widac az tak bardzo ze przytylam bo w pupie i udach moze po 1 - 2 cm mi przybylo tyle co nic a brzuszek wszyscy mowia ze mam bardzo maly jak na 7 miesiac , wiec wszystko w uszy chyba mi poszlo ;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
W ciągu całej ciąży 18kg na + w 15 t.c. 4kg na +
image
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W 15tc to około kilograma, a ile w ciąu całej to się okaże :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja przez całą ciąze gdzieś 4 kilo :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
stokrotka, wow to po porodzie bylas juz automatycznie chudsza niz przed ciążą?

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w 15 tygodniu 0kg, ale do dzisiaj 5kg, tylko , ze ja troszke z grubszych jestem hi hi
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do 20tc nie przytyłam nic
póki co mam 14 kilo na plusie mam nadzięje że na tym stanie :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
5 kg schudłam 12 pozdrawiam ponoć jestem fenomenem





popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
miało być 5 kilo przytyłam schudłam 12 w 1 miesiącu





popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ciaże zaczełam z waga 70 kg, 2 dni przed porodem miałam niecałe 75. A teraz 3 tyg po waże 63 kg :) Nic tylko w ciąże zachodzić :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wow! A przy jakim wzroście stokrotko?

U mnie w sumie ok. 18 kg, w 3 miesiącu chyba kilogram na plusie... Już nie pamiętam. :-D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W trakcie ciąży - 12 kg.
W 15 tc - 4 kg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam 160 :) także niewysoka jestem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie. Dziewczyny miejcie na uwadze różnice wzrostu. Osoba niska z wagą 70 kg nie powinna przytyć w ciąży tyle, co wysoka startująca z podobną masą.
Osoby, jak to mówię, przytulniejsze:) w ciąży powinny przytyć mniej niż szczuplaki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
w 17 tyg ok 7 kg na plusie
teraz 38 tc + 20kg:) tyle , że od 34tc mam b.duże obrzeki zatrzymania wody ale czy to coś tłumaczy;//
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bigbit, dobrze piszesz, mi lekarz kazal jak najmniej przytyc w ciazy, a tu do konca 2,5 miesiaca, a juz 5kg na plusie...
image


image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie niestety najwięcej się przybrało w ostatnich dwóch miesiącach. To była jednak opuchlizna, która schodziła dwa miesiące po porodzie. I jest różnica między kilogramami "w tyłku" a zatrzymaną wodą - wszędzie. głowy do góry! :-)
Ja już po 3 miesiącach po porodzie założyłam obrączkę na palec. ;-D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja do 15 tyg 0kg a wlasciwie schudlam, mam 160cm wzrostu na poczatku ciazy wazylam 54 kg a teraz waze jakies 7kg wiecej i jestem w 32tc:) wiec w sumie nie duzo przytylam:)ale moja mama w ciazy przytyla ok 10kg wiec ja to mam raczej po niej:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w 15tc mialam 1kg na + a przez cała ciaze przytylam 14kg majac 163cm wzrostu z waga 49kg (przed ciążą oczywiscie:D)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
początek ciąży- 48 kilo, w dniu cesarki +28.
2 miesiące po 54kg.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie powieeeeem
żartuję.
w 15tc +4
potem poszłoooo. do dziś +20, a raczej się nie objadam i nie mam napadów głodu. ale też niewiele sobie odmawiam.
aa no i normalnie jestem przeciętna!! oł noł, ja nie chce być przeciętna, hehe.


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie w 13 tc 3 kg na plusie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
smith... takie wątki nie mają sensu, zawsze znajdzie się ktoś kto przytył więcej niż ty i ktoś kto z rozbrajająca dumą stwierdzi że ani grama nie przytył... Wszytko zależy od naturalnych predyspozycji i nie ma tu wyznacznika. Można podać wzrost, wagę obliczyć wskaznik bmi ale co z tego? Jeśli dziewczyna która ma 163 cm i całe dorosłe życie ważyła nie wiecej niz 50 kg (tak jak ja) nagle bo tak rzeczywiście było przytyła do 60 to odczuje to bardzo ze względu na swój niski wzrost. ale wysokie dziewczyny ledwie się zaokrąglą... Ja paradoksalnie najwięcej przytyłam na samym początku. Teraz na co miesięcznej wizycie dochodzi mi ok 1 kg. Obecnie w 22 tygodniu ważę 62 kg. Nie zmieniłam nawyków żywieniowych, nie zmieniłam trybu życia a i tak przytyłam... Liczę na to powiedzenie : łatwo przyszło, łatwo poszło :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
łatwo przyszło, łatwo poszło :)
to będzie moje motto!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadzam się z kobyłką - nie porównujcie się z innymi dziewczynami, bo każda z nas jest zupełnie inna! Chyba, że po prostu zaspokajasz swoją ciekawość.
ja w 15tc miałam 5kg na minusie, bo wymiotowałam jak kot! tyć zaczełam dopiero ok 20tc - w 12 tygodni przybrałam 10kg i od 3 tygodni waga ani drgnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a dla mnie ma sens, bo tak jak warbuziaczek pisze jestem po prostu ciekawa :)

dużo jest w sieci kalkulatorów obliczających miesiąc po miesiącu przyrost wagi a jak widac o kant .... z nimi

image

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja właśnie kończę 15t.c. i na razie mam niecały 1 kg na plusie... a przed ciążą byłam przeciętnej budowy
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W 15 tc -6 kg, ogólnie do dniu porodu przytyłam 8 kg, a wychodząc ze szpitala ważyłam mniej o 12kg:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w 15 tc nie pamiętam, ale na finishu miałam +18
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w 15 tyg miałam 4 kg na +
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam narazie 12 kg na plusie, ostatnimi czasy moja waga zaczela wariować...ostatnio 1kg w ciagu tygodnia!!! Już się boje jak bede wyglądać za 5 tyg...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasia, późnij będzie dobrze :)
pod koniec ciąży rośnie juz tylko dziecko a ty nie :) np u mnie tak było: od jednej do drugiej wizyty moje dzieciątko przybrało prawi 1kg, ale ja przybrqałam tylko 0,5 kg :) od razu się buzia uśmiacha :)
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie to wyglądało tak: 15 tydzień to duży spadek wagi, 4kg mniej niż przed zajściem w ciążę, ale potem "nadrobiłam" i dobrałam jeszcze 10kg. Mój wzrost to 180cm.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam nadzieję,że to maluszek rośnie i a nie tylko mamusia:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok 16 kg przez cala ciaze

przed ciaza wazylam ok 50 kg
w 15 tc - 53 kg
20tc - 55,5
26tc - 58
29tc - 59
34tc - 62,5
38tc - 66
39tc - 65,5
40tc - 65
41tc - 66
(urodzilam w 42tc)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
pierwsza ciaza 30 kg - zgubilam wszystko w 4 m-ce
druga ciaza 12 kg - zostalo mi 4 kg i obrzydliwy brzuch
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w 15TC zero na plusie
teraz 27TC 3kg na plusie
Ciekawe ile do samego końca mi przybędzie
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
eniemi- oj chciałabym też te moje 20kg zgubić w 4 m-ce po porodzie zazdroszcze Ci.... ale zobaczymy jak to będzie narazie się tym nie martwie tylko czekam na poród:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jestem w 17 tygodniu, póki co przytyłam ok 4kg, mam 170cm i wyjściowo ważyłam 51kg, w sumie widać u mnie tylko brzuszek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w ciąży w sumie więcej schudłam jak przytyłam :P

patrząc ogólnie - przybyło mi 5 kg od wagi sprzed ciąży :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zgubiłam wszystko i dodatkowo 4kg, ale dopiero teraz mieszczę się w jeansy, bo jednak brzuszek nadal jest... Może trzeba było zainwestować w pas poporodowy :/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w ciąży przytyłam 10 kg , a teraz po ciąży zostały 3 kg do zgubienia .Mam 176 cm wzrostu .Też zastannawiam sie nad pasem bo tylko flaczek na brzuszku jest, bo pozatym nigdzie nie weszło- taka rozciagnieta skóra:)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w calej ciazy 20kg:]
w 15 tyg plus 6 kg

po porodzie pol roku minelo zanim weszlam w ciuchy sprzed ciazy tzn glownie chodzi o spodnie...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
xyz124-niestety ale ten flaczek na brzuszku zostanie juz na wiecznosc:]
mozesz byc niewiem jak szczupła teraz,ale flaczka sie nie pozbedziesz,bo to nie tluszcz ktory mozna "zgubic" nosząc pas,cwicząc itd....
oczywiscie pas go zmniejsza.ja tez nosilam.zaczelam jakies 1,5 miesiaca po porodzie i flak sie zmniejszył,ale nie zniknie.nie ma szans na plaski jedrny brzuszek spowrotem :/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
a ja przytłam 28 kg w ciazy :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
;D
moja kolezanka z pracy urodzila rok temu drugiego syna majac 35 lat.przytyla 35 kg :P
szokkkk......
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, flaczek może zginąć. Ja również po porodzie miałam taki mały flaczek, a później płaski brzuszek.
Koleżanka która rodziła 2 mc ma brzuszek płaściutki.
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja 12 książkowe w całej ciąży :)
Teraz to dopiero będzie....... Przy bliźniakach to pewnie ze 20 albo i więcej... Chociaż nigdy nie wiadomo :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kobitki głowy do góry, jest możliwość zgubienia fałdki na brzuszku i jestem tego żywym przykładem, nie wierzę w diety cud tylko ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia:) Zawsze wieczorem kiedy mała już śpi robię serię ćwiczeń tzw brzuszków po 10 powtórzeń i cztery serie. Zajmuje to dosłownie 15 min a efekty rewelacyjne. Także to że zostaje oponka po porodzie to mit jak się chce to się ją zgubi:)

Dodam że w ciąży przytyłam 18 kg, przed ciążą ważyłam 54kg teraz 58kg i mam brzuch płaski:)
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzisiaj z ciekawości weszłam na wagę :) zeszło ze mnie już 8 kg :) czyli ważę 3 kg mniej niż przed ciążą ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
12kg w całej ciąży
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
pierwsza ciąża- przez cały okres ponad 30kg do 16 tygodnia około 5 kg, ale potem poszło jak z bata co krok to do przou z wagą.
teraz 16 tc 4kg i ostro się pilnuję by nie tyć jak z pierwszym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W 15 tc. -4kg, obecnie -3kg jak tak dalej pójdzie, to po porodzie będę ważyła dużo mniej niż przed ciąża.

PS. Dzidzia rozwija się prawidłowo, podobno jest duża (w 24 tc. 890g), więc nie ma problemu :-)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w pierwszej ciąży w sumie 12 kg

W drugiej na początku wystrzeliłam 10 w pierwszym trymestrze, bo przez nudności jadłam sporo. Potem był zastój jak zaczęłam jeść normalnie. Tak więc, to że sie na początku dużo przytyło nie oznacza,że do końca tak samo będzie przybierało.Teraz 36 tc i mam
+12, pewnie około 14 max 15 będzie.
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja przytyłam w ciągu całej ciązy 20kg potem (po 6 miesiącach ) pięknie schudłam i mieściłam się w me ulubione spodnie. Niestety po roku przestałam karmić piersią i... przytyłam kolejne 5 kg, jedząc jak zwykle -bez szaleństw kulinarnych. Jedynym ratunkiem dla mnie jest ponownie zajść w ciążę i potem wziąć się solidnie za siebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jestem w 14 tygodniu i już 11 kg przytyłam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W pierwszej 14 kg (42 tygodnie ciąży), w drugiej 12 kg (41 tygodni ciąży).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Startowałam z wagą 70kg przy wzroście 174cm, w okolicy 16 tc miałam już na plusie z 5 kg- gwałtownie zmieniłam nawyki żywieniowe (pszenne bułki z masłem wiejskim i pasztetem w ilościach hurtowych). W całej ciąży +24kg, mała miała 3250. Dopiero urodziłam, na dzień dzisiejszy zeszło już 8,5kg (karmię piersią drugi tydzień).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
24 tc, +3kg (start z 65kg przy 171cm)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W 1 ciąży +13 kg
W 2 ciąży +14 kg
Obecnie koniec 28 tc i +7kg zobaczymy jak będzie na koniec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

minus dwa :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W pierwszej ciazy 49kg+13kg (syn 4kg), w drugiej 53kg+13kg(syn 3,7kg), teraz 20 Tc. (Bedzie trzeci syn)+5kg, waga wyjsciowa 60, po drugim dziecku waga zeszla do 53 kg, karmilam piersia moich chlopcow, rodzilam naturalnie ...porody kazdy wywolany w 38 tyg. ciazy (rozwarcie 3-4 cm i skurcze nieregularne) potem przytylam przez okres 6 lat do 60 kg. Jestem malutka 152 cm.mam 40 lat, pozdrawiam wszystkie przyszle i obecne mamusie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ile przytyłyście w ciąży ? Tzn od wagi początkowej do wagi końcowej ? I ile prawidłowo powinno się przytyć w całej ciąży ? I jakie jest wasze zdanie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ostatnio rozmawiałam na ten temat z moim ginekologiem jak i dwoma położnymi. I każdy powiedział, że przyrost wagi w ciąży jest bardzo indywidualny. I o ile nie jest on spowodowany nadmiernym jedzeniem to nie powinno się tym martwić. Każdy organizm reaguje inaczej, to hormony dużo tu działają. Jak to Pan doktor powiedział "Jedna Pani pojdzie do porodu z waga mniejsza niz przed ciaza, druga +5kg a trzecia +30kg " I kazdy przypadek jest okej jesli jestes pod kontrola lekarza plus sama wiesz, że nie opychasz się albo nie wciskasz w siebie fast foodów. Ja w 21 mam +8kg (no zmienia się raz6,5 raz 8 raz 9 i to w zaleznosci od dnia leci góra doł) i nie powiedziałabym że widać to po mnie. Fakt mam brzuszek ale nie jest wielki a reszta ciałą wygląda lepiej niz przed ciaza. Moja siostra chudzina w ciazy przytyla 30 kg. Brzuch do porodu miala jakby w 6 miesiacu max byla, troche buzia opuchnieta ale tak to w zyciu bym nie powiedziała. To tez duzo woda moze miec w tym udziału.
Polecam sprawdzić sobie ten kalkulator wagi w ciąży - możesz wyliczyć tam swoje bmi. I sprawdzić czy Twoja waga mieści się w normach. Ogólnie im mniej się waży, to z reguły mozna więcej przytyc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Co na parapetówkę ... (57 odpowiedzi)

gdy ludzie mają już wyposażenie z poprzedniego mieszkania :( do 150zł bubububbb

Ginekolog Katarzyna Zielińska - opinie (32 odpowiedzi)

Czy ktoś ja zna, miał z nią do czynienia? Chodzę do niej, ale nie mogę jej rozgryźć... Przyjmuje...

Jaki wózek polecacie (26 odpowiedzi)

Cześć niebawem rodzi i jeszcze zakup wózka jest przede mną, podobają mi się maxi cosi mura4,...

do góry