Widok

imię dla chłopca - pomożecie? :)

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Hej Kobietki. Oczekuję synka... Dla dziewczynki miałam już tyle imion wybranych, a dla chłopca - brak pomysłu.
Nie chcę nazwać dziecka żadnym z najpopularniejszych imion - czyli na pewno odpadną: Jaś, Antoś, Franek, Kuba, Filip, Wojtuś.
Akurat te imiona całkiem mi sie podobają, aaaaale nie chcę żeby po nazwisku wołali mojego syna (tym bardziej, że nazwisko słabe).
Podajcie proszę jakies propozycje, pomysły :) Będę bardzo wdzięczna!

Przeglądałam imienniki ale jakoś nic mi nie rzuciło się w oczy. Podoba mi się Iwo ale to mąż się nie zgadza, bo "Iwko, Iwko, skocz po piwko" :P
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

Masz mądrego męża.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 11

Och dziękuję, panno lukrecjo. Widzę, że intensywnie sie pani udziela w każdym wątku i wszędzie kąśliwe uwagi.
Zazdroszczę pani tak ogromnej ilości wolnego czasu :)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ciężko tak podać, jest cały alfabet imion;) Mi się podobają dla chłopca takie-lecę alfabetycznie:
Adrian
Dawid, Dominik,Dorian
Jacek
Krystian, Kacper
Łukasz,
Marcel, Marek
Oskar
Patryk
Robert
Sebastian,
Tomek
Wiktor
Te mi ładnie brzmią:) Może weź kilka jakiś i zapisuj z nazwiskiem jak wyglądają.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja mam akurat Dawida i Dominika hehe :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hm... widać wg własnej kąśliwości oceniasz Krysiu :)
Mnie imię Iwo nie podoba się i skomplementowałam zdanie Twego męża.

Ps
Jestem multitaskowcem i mój czas NIGDY nie będzie upływał jak Twój. Nie masz czego "zazdroscić".
Podpisuj wątki "Krysia" to z pewnością opinia moja w nich nie postanie ~8)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

A dla chłopaków, to akurat miałam łatwo ;)
Grzegorz - mocne, dźwięczne, ładne zdrobnienia Grześ, Grzesiu; znane mi Grzesie są czarujące chłopaki, trochę może dranie, ale czarujące, ujmujące i zdolne,
Robert - mocne, ponadczasowe, międzynarodowe, ciężko zdrabniać, ale to imię krótkie, więc właściwie nie potrzeba zdrobnień; znane mi Roberty to uparciuchy, ale wrażliwe,
Mateusz - miękkie, wręcz aksamitne imię, ładnie zdrabniane Mateuszek, Mati; znane Mateusze to zdolne bestie, nieco zarozumiałe, ale wrażliwe i czułe,
Piotr - klasyk, wraca ostatnio do łask, ale nie nachalnie, ładne zdrobnienia Piotruś, Piotrek; zdolni, uparci, kapryśni, ale bardzo uczynni, z dużą wyobraźnią i wdziękiem,
Gabriel - nieco nietypowo, pełne wdzięku i melancholii, ładne do zdrabniania Gabryś; Gabrieli nie znam, ale zawsze mi się podobało to imię :).
Powodzenia!
Nie szukajcie imienia nazbyt poważnie, bo ja np. pozmieniałam chłopakom, gdy ich zobaczyłam, bo to co wybrałam wcześniej, nie pasowało :)

Ps. Mia, powyżej przypomniała jeszcze jedno super imię:
Tomasz - ładne, zgrabne i Tomusie to fajne chłopaki :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

ja mam Mikołaja w skróćie mówimy Miki nie ma osoby która by się nie uśmiechnęła po usłyszeniu imienia wszystkim dobrze się kojarzy:))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Marceli ,Dominik ,Stanisław (Staszek ) ,Kajetan ,Pascal (Paskal) ,Denis .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Tomasz. Tomek. Tomcio. Tomus. Tomaszek
Marcel. Igor. Patryk
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szymon, Piotr, Kajetan, Adam.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nasz synek to Bartosz. Imie bardzo nam sie podobalo i podoba. Zdrabniamy Bartoszek i Bartek.
Podobno Bartek to zdrobnienie tylko od Bartlomieja. Nie wiem czy nie jest teraz na czasie bo dosc czesto je slysze .
Maciek tez ladne imie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

T.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pascal (Paskal) ,Denis .

zapomniałaś o Brajanie...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Mój synek ma na imię Remigiusz, wybraliśmy to imię, ponieważ jest oryginalne, ani starodawne, ani nowoczesne, ma wiele zdrobnień, na synka mówimy Remcio, Remek, Remiś .Nie byliśmy do końca przekonani dokonując wyboru a teraz nie wyobrażamy sobie, żeby mógł nazywać się Staś, jak planowaliśmy na początku.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dariusz - zawsze mi się podobało i tak nazwałam syna - imię rzadko spotykane - zwykle był jedynym Darkiem w szkole/przedszkolu :-)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8
Tadeusz - Tadzio, piękne imię dla synka. Ma wiele zdrobnień i świetnie pasuje dla małego słodziaka.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

a mój jest Leonard :) mały leoś duzy Leon a oficjalnie Leonard :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Eryk twarde męskie imię dla FACETA z charakterem a zdrobnien tysiace od eryczka po erusia czy ERYSIA
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Ja uwielbiam imiona Piotr, Wojtek, Hubert i Krystian.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

I Olek też jest super!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Moje ulubione imiona to:
Mieszko
Tomir
Sambor
Kazimierz
Wojciech
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jak moj syn trafi do jednej klasy z Samborem to bedzie go kopac :P
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 18

Dlaczego miałby to robić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo ma patologicznych rodziców najwyraźniej.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

My mamy Igora. Trochę trudno o zdrobnienia, mówimy Igi, Igorek. Pasuje do nazwiska i charakterów w rodzinie.

Podobaly nam się jeszcze Darek, Michał, Adam, mężowi Borys a mi Bruno. Ale pierwsze 3 mamy już w rodzinie, a na dwa ostatnie zabrakło nam odwagi;)

Igorki to fajne zadziorne przekorne chłopaki, pełne iskry:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Borys i Igor sa fajnymi imionami. Lubie tez imie Wit.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Haha nie z mojego diswiadczenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonimie . sory ale coś z Tobą nie tak. Nawet jeśli chlopiec miałby patologicznych rodziców to nie powód do agresji a tym bardziej do stosowania przemocy wobec niego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ktoś nie czyta ze zrozumieniem. Wyjaśniam:
1. Jakaś osoba napisała, że jej dziecko biłoby kogoś z powodu imienia.
2. Taki pogląd jest patologiczny. To nie jest normalne, zatem rodzic, który tak pisze musi być patologiczny - nie rodzic, który daje dziecku na imię Sambor albo jakkolwiek inaczej.

Dobrze, że jednak większość czyta ze zrozumieniem... pozdrawiam
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

A może twrade meskie mimie Kazimierz (Kazio ) Mirosław (Miruś) Stanisław (Stasio)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kazimierz jest rowniez fajny. Ja lubie twarde imiona i wydaje mi sie, ze do takich nalezy rowniez Wladyslaw i Ziemowit. Z tym powrotem do staromodnych imion mozna sobie troszeczke poszalec i nadac wlasnie takie staropolskie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
My też mieliśmy taki problem, szczególnie z pierwszym synkiem :) Mężowi podobały się same popularne imiona typu Kubuś, Antoś, Jasio, które dla mnie kompletnie odpadały, bo chociaż lubię nasze nazwisko, to chyba po to ma się imię, żeby wszyscy go tak nazywali :) ewentualnie mąż proponował jakieś bardzo długie, męskie typu Jarosław, Przemysław (Przemek), Stanisław, które moim zdaniem jakoś tak źle brzmiały w połączeniu z nazwiskiem (krótkie, dwusylabowe na "D"). W końcu, przeglądając jakieś rankingi, mieliśmy swoje typy: Eryk (twarde, ale rzadkie i ładne), Dorian (ładne, dobrze nam się kojarzy), Błażej (zrezygnowaliśmy, ponieważ ma polskie znaki, a mąż pochodzi z Irlandii, tam jest też część rodziny, więc no), Maksym (fajne, ale i tak wszyscy by pewnie mówili Maks, więc tak czy inaczej byłoby takich kilku w przedszkolu), Remigiusz (piękne zdrobnienia - Remek, Remuś, ale jednak nie za bardzo lubimy imiona z końcówką "usz"). Stanęło więc na Eryku - w 2014 bardzo rzadkie imię, jeszcze nie spotkaliśmy innego Eryka, wszystkim imię się podoba i my też jesteśmy zadowoleni. Potem w 2016 urodziła się córeczka Nastia - piękne, aż dziwne czemu tan rzadkie imię, a niedługo, na początku lipca będziemy mieli kolejnego synka, tym razem wybór padł na Dorianka :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moi chłopcy mają na imię Patryk i Adrian :) może nie jakieś wymyślne, ale Patryk jest jedynym Patrykiem na osiedlu i w zerówce, a Adrian jedynym Adrianem na osiedlu i w przedszkolu :) Może i jestem tradycjonalistką, ale sory - po prostu nie ciągnie mnie do jakichś Alanków, Brajanków czy innych Dżastinów, bo po prostu mamy ich pełno na osiedlu i zwykle są to dzieci niepracujących, młodych matek, na które zarabiają mężowie. Lubię bardziej tradycyjne imiona, ale oczywiście poza pierwszą 30 rankingu. Teraz w brzuszku siedzi córeczka, która urodzi się niedługo, na początku lipca i damy jej na imię Klaudia :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
O kurde, mam Alanka,34 lata ,urodziłam w wieku 26 lat,pracuje nie pobieram zasiłków...nie wkladajmy wszystkich do jednego worka,dziwne stereotypy jakies się tu wymyśla, ale ok to ja też spróbuję...
Znam Patrykow 3, jeden jest ok, 2gi ćpun, 3 ćpun....to znaczy że wszystkie to ćpuny?
Adrianow znam kuzyn i kolega, jeden złodziej,oszust, 2gi, nierób alkoholik......i mam.oceniac innych po tych co znam??? Nie sadzę!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dosyć trudny wybór, też miałam problem szczególnie z drugim synkiem :) Pierwszego nazwaliśmy Kornel - rzadkie, ładne imię pasujące i do chłopca i do mężczyzny, dostał je po swoim pradziadku, który był wspaniałym człowiekiem, a zmarł rok przed porodem Kornela. Rodzina, jak powiedzieliśmy jak damy małemu na imię, oczywiście nie była zachwycona, próbowała nas namówić na Kubusia albo Antosia, ale nie daliśmy się przekonać i teraz jesteśmy zadowoleni. Teraz, za jakiś tydzień przyjdzie na świat drugi synek, dla którego długo szukaliśmy imienia. Myśleliśmy nad: Piotrkiem, Borysem, Emilem, Konradem, aż wreszcie stanęło na Erneście, którego właściwie podsunął nam Kornel :) Jak zapytaliśmy czy podoba mu się imię Konrad dla braciszka powiedział "lepiej Erni, fajny jest". Chodziło o postać z Ulicy Sezamkowej, my oczywiście na Erni się nie zgodziliśmy, bo raczej nie można kierować się zachcianką 3 latka przy wyborze imienia dla dziecka, ale Erni - Ernest i akurat to imię nam bardzo przypadło do gustu :) Teraz z niecierpliwością czekamy już ostatni tydzień na małego "Erniego" :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

mnie pomogło http://imion.eu - fajna lista, ułatwia przeglądanie imion
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wybór imienia może być bardzo trudny, zwłaszcza jeśli chcemy, aby było wyjątkowe. Nie da się ukryć, że dzięki temu nasz maluch może wiele zyskać. Przemyślcie więc wszystko dokładnie. Tutaj https://kobiecystyl.pl/rzadkie-i-nietypowe-imiona-dla-chlopcow-jakie-wybrac/ macie rzadkie i nietypowe imiona dla chłopców. Można się posiłkować takim zestawieniem. Decyzja oczywiście musi być podjęta wspólnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

pomóżcie-pomysł na własny biznes (101 odpowiedzi)

podpowiedzcie,co mogłoby wypalić w małym mieście,myślę,by wreszcie wziąć sprawy w swoje...

Dr Bogdan Koprowski . (30 odpowiedzi)

Czy któraś z was leczyła się u tego lekarza lub prowadziła ciąże jakie macie opinie ?

kartony na paczki (3 odpowiedzi)

Gdzie kupić solidne kartony ? Ktoś coś poleci ? w dobrej cenie ?

do góry