Widok

jaką dawkę wit D dostają wasze dzieci

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
witam mam do was pytanie jak długo dostawały wasze dzieci wit D, my bierzemy taka w kapsułkach , Maja ma za 7 dni 7 miesięcy i bierzemy raz dziennie, nie odstawialiśmy na okres lata , dziś jednak byłam z mała na spacerze i tam inne mamy powiedziały mi ze w okresie lata nie podawały dzieciom , bo ronież ta wit jest w mleku , zawsze pytałam pediatry czy mamy dalej brać i tak i teraz już zglupiałam ufam pani doktor ale wiem ze za duza dawka tej wit moze miec zły wpływ a jak jest u was? dziękuje za odpowiedz a ja maję karmiłam przez 5 i pół miesiaca swoim mleczkiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dawałam 1 kapsułkę VitaD :)

też mieliśmy zalecenie - odstawić jak tylko dni będą bardziej słoneczne(wiosną)

wystarczy, żeby dziecko przebywało na powietrzu :)

:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje a wiesz jakie mogą być skutki uboczne podawania w za dużej dawce wit D-
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witamina D w nadmiarze (dawka czterokrotnie większa od zalecanej) jest toksyczna. Objawy przedawkowania to biegunka, bóle głowy, nudności, szybkie i częste zmęczenie, częste oddawanie moczu, ból oczu i brak apetytu. Może pojawić się napięcie mięśniowe, powiększenie wątroby i śledziony oraz śpiączka i nadpobudliwość. W dłuższej perspektywie zwiększa się ryzyko zawału, miażdżycy i kamicy nerkowej. Z kolei zbyt duża ilość wapnia osadza się w tętnicach, nerkach, uszach, płucach i sercu, co powoduje niekorzystne ich zmiany. Może skutkować również opóźnieniem w rozwoju dziecka.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje mają 5 miesięcy i od miesiąca nie dostają. Latem sporadycznie.

Co do niepodawania latem to pamiętajcie że wit. D uwalnia się pod wpływem słońca jednak ylko wtedy kiedy nie używamy filtrów ochronnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja podawalam malej do 3miesiaca zycia
takze juz zeszlej zimy odstawilismy wit D

zalecenie lekarza, ponoc wystarczajaca ilosc jest w mleku
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja mała ma półroku

kilkakrotnie pytałam pediatry czy mam jej latem podawac wit D bo wlasnie podobnie jak Ty slyszałam ze czesc osob latem odstawia

pediatra powiedziała ze w Polsce to nie ma nie wiadomo jakiego słonca zeby zaprzestac podawania i mam latem normalnie jedna kapsulke podawac (i jeszcze wysmiała te babeczki co to witamine odstawiaja, dziecko przed słoncem chowaja i jeszcze filtru 30 czy nie daj Boże 50 używaja)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i bądź tu Matko mądra ;) co lekarz to opinia ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Taaaaaaaa
Tylko potem w badaniach wychodzi kto ma racje. Witamine zawsze mozna "nadrobic". Nadmiar zbic bardzo trudno. Moja mała ma zaburzoną gospodarkę wapniową przez takie przedobrzenie ktore wynikało z płaskiej potylicy córci......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja zaczeła 9 miesiąc znowu zaczełam podawać codziennie w okresie letnim gdzie było słońce co drugi dzień
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki, no własnie bądz tu mądry , idziemy w tym tygodniu do lekarza to jescze raz zapytam , napawde co lekarz to inna opinia, a czy mozna zrobić jakieś badanie z krwi , które by powiedzialo czy mała ma odpowiednią dawkę wit D w organizmie, MamoMarty a na jakiej podstawie i z czego to wyszlo ze twoja córeczka ma zaburzoną gospodarkę foforowowapniową, z gory dziękuje za odpowiedż, pytam bo moja maja uordziła sie w 38 tyg , dostała najpierw 2,4 i 6 punktów apgar, miała niedotlenienie -nieoddychała , w szpitalu zrobiono nam usg mozgowia, rowniez sama zrobiłam sama i na zlecenie pani neurolog , narazie jest ok ale nielismy wylewu ale moja mala cały czas jest mniejsza niz inne dzieci , rownież wczesniej na zlecenie pani doktor mimo ze karmilam piersia wprowadziłam inne produkty ale moja lekarz wszytsko robi na oko, bez wczesniejszych badań , martwie sie o corkę bo miała cięzki start , teraz sama zrobiłam usg brzuszka i okazało sie ze ma powoekszone ukm ale dala nam tylko skierowanie na badanie moczu mimo ze starszy brat ma wade nerki och szkoda gadać moze polecisz spr pania doktor moze być prywatnie, chodzimy na rehabilitacje na polanki i na śląską ale jak bym nie wyprosiła to nie wiem czy pani doktor by nam dala skierowanie och szkoda słow dziekuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może zmień pediatrę na takiego, do którego będziesz mieć zaufanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest badanie na poziom wit D, tylko nie zawsze lekarze chce przepisywać, bo to drogie podobno... Choć jak poprosisz, to powinien przepisać.
My robiliśmy takie badanie i jak zobaczyłam, że jest w normie, a nawet blisko górnej granicy, to zaczęłam dawać rzadziej. Lekarz zalecił 1 kroplę dziennie, a ja daję co 2 dzień... W sierpniu nie dawałam wcale, bo lekarz kazał przestać, ale od września znów daję (nie codziennie).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mamomajki, a gdzie chodzisz do pediatry?
Teraz doczytałam, że twój bobas, to wcześniak. Mój też (35tc, waga 1650gram, ale było wszystko OK poza wagą). Ja chodzę do przychodni Kołobrzeska i mojej lekarce ufam bezgranicznie prawie. Jest starszą osobą i zna się na rzeczy (prywatnie, w rodzinie sama miała wcześniaka). Kiedy inny pediatra zasugerował, że moja mała ma miękką główkę i radzi zwiększyć dawkę wit D., moja stwierdziła, że to raczej wcześniacze jest, ale dla mojego spokoju zaleciła właśnie zrobić badanie na poziom wit D3.
Pani doktor jest niezwykle pomocna i otwarta - jak miałam nagły wypadek i poszłam do niej bez rejestracji, to przyjęła mnie i kazała przyjść na kontrolę po dwóch dniach również bez rejestracji. I każdego dnia jest w tej przychodni prawie całe dnie... Nazwisko: Białynicka-Birula.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuje , też mysle nad zmianą , a chodzimy do przychodni przyszpitalnej przy szpitalu św.wojciecha na zaspie , lekarka pani doktor kondera, jutro zadzownie na kołobrzeska i zapytam o pania doktor, pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja pytalam pediatre to mowila ze podaje sie do 3 roku zycia mala ma 25 msc i dalej podaje 1 krople dziennie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej nam się sprawdza Estabiom Baby, przekonuje składem probiotyk + prebiotyk + witamina D3. Nie ma problemu również z podaniem ponieważ są ta kropelki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Gdzie mozna poogladać filmy online?? (36 odpowiedzi)

Znacie jakąś darmową stronke z fajnymi filmami online?

in vitro (4 odpowiedzi)

Dzień dobry. Przeszłam 2 implantacje in vitro, niestety bezskutecznie. Mam pytanie, kto...

Jaki fotelik samochodowy polecacie? (93 odpowiedzi)

Witam. Chodzi mi o taki fotelik dla rocznego dziecka. Chcialabym aby posluzyl nam jak najdlużej....

do góry