Widok

jaki rozmiar pościeli do większego łóżeczka?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Mam zamiar przesadzić córkę z łóżeczka dziecięcego na takie większe, ale jeszcze nie zupełnie duże jak dla dorosłych.

Rozmiar materaca jest tam 160 x 70 cm

I zupełnie nie wiem jaką pościel jej do tego kupić...

Takie "dorosłe" kołdry czyli 200 x 135 cm wydają mi się strasznie wielkie, pewnie się w tym utopi, no i za dużo tego będzie w tym łóżku.

Znalazłam też takie typowo dziecięce, gdzie kołderka jest 135 x 100 cm, a poduszka 60 x 40 cm - tylko czy to nie będzie jednak za małe?
Skoro łóżeczko ma długość 160 cm, a kołdra tylko 135 cm - to nawet nie starczy jej do końca... Z drugiej strony takiej dorosłej na 200 cm będzie za dużo.

Chyba że są jeszcze inne rozwiązania, o których nie wiem?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ten zestaw 135/100 to ja kupiłam dla noworodka, który urodzi się zimą, więc dla Twojej córeczki chyba będzie trochę za mały.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja też właśnie jestem w podobnej sytuacji, że będę zmieniać łóżko i zdecydowałam się na rozmiar łóżka 160x80 cm. Trochę czytałam właśnie na temat doboru kołdry i w większości znalazłam opinie że ta 140x200 cm dobrze się sprawdza. Dzieci w nich się "nie gubią" i "nie toną", jakby się mogło wydawać.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
No właśnie już sama nie wiem, mi się wydaje to ogromne do takiego łóżeczka małego...

Znalazłam właśnie takie kołdry akurat do tych łóżeczek, bo na długość 160 cm właśnie:
http://allegro.pl/koldra-poduszka-silikonowa-posciel-100x160-100-160-i2606286213.html

Tu jest akurat zestaw wypełnienie plus pościele, chociaż kolory beznadziejne i nie wiem czy będzie można w ogóle dostać jakieś inne do tego, skoro to tak rzadko występuje...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No faktycznie, rozmiarowo by pasowało idealnie, ale chyba ciężko taki rozmiar pościeli znaleźć- raczej nietypowy.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje dziecko akurat się strasznie rozkopuje i kołderka zawsze ląduje gdzieś na końcu łóżeczka, wiec tak sobie myślę że ta większa rozmiarówka może będzie dla niej lepsza bo tak łatwo się z niej nie wykopie i nie będzie marzła....
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
140x200 to juz jest normalna koldra dla doroslego. Wg mnie za duza dla malego dziecka. My mamy juz tez to srednie lozeczko czyli 160x70 ale koldre mamy ta najmniejsza. Skoro kołdra ma 135cm to dziecko tak szybko z niej nie wyrosnie, napewno nie do skonczenia 7-8 lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
zaraz pod tych najmniejszych mielismy te 140/200, moze na poczatku troche za duze, ale kupilam takie leciutkie i dzieci daly rade, dobrze jest, jak przy lozeczku jest jakas "barierka", wtedy koldra nie zsuwa sie az tak z lozeczka, choc fakt, ze jesli dzieci sie mocno kreca w lozeczku,to i tak zwala koldre ;)
ale jesli chodzi o posciele, to latwiej dostac juz na te wieksze wlasnie, to tez bylo moje kryterium wyboru rozmiaru :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koldra przeciez nie musi koniecznie zakrywac calego lozka, no a druga sprawa ze dziecku glowy chyba nie przykrywasz?:) Moja lubi miec raczki na zewnatrz wiec jest od paszek przykryta.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No niby nie po samą głowę, ale kołdrę zawsze można na końcu podwinąć do takiej długości żeby dziecko było zakryte po paszki czy po szyję. Jak mówiłam, moja córa teraz śpi w łóżeczku i ma kołderkę 120x90 (czy jakoś tak) i bardzo się rozkopuje, tak że cała kołderka ląduje w końcu łóżeczka, dlatego dla mnie zakup kołderki 140x100 raczej nie ma sensu.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heh, czyli opinie podzielone jak zwykle :)

do mnie ta większa kołdra (taka normalna) przemawia ze względu na większy wybór, do tych najmniejszych też jest w sumie duży wybór, ale to chyba jednak za małe jest rzeczywiście... najlepsze by były te takie na 160 cm długie, ale ich jest baaardzo mało niestety...

ja nawet nie mam porównania tak naprawdę, bo Młoda cały czas śpi w "kubraczkach" czyli w tych takich śpiworkach jakby zapinanych na zamek na długość 110 chyba, więc nie mam pojęcia jak się będzie zachowywać w zwykłej kołdrze... chociaż jak ją widzę w naszym łóżku pod naszą kołdrą długą na 200 cm to jakoś sobie nie wyobrażam jak ona to tam u siebie ogarnie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja mam 135x100 chyba taka standardowa z ikei. I te koldry wcale nie sa takie male wedlug mnie. Idealnie miesci sie do lozeczka, nie spada, nie zsuwa sie. A taka wielka koldra to jakos sobei nie wyobrazam w tym malym lozeczku. Koldra ma byc duza po to zeby ja podwinac? Jak dziecku bedzie za cieplo to i tak znajdzie sposob zeby sie rozkopac wg mnie, a ta duza koldra to wieksza szansa ze ja calkiem wykopie z lozka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Planuję zakup łóżeczka z barierkami ochronnymi więc mam nadzieję że tak łatwo nie wykopie. Poza tym jeżeli okaże się nawet za duża to zawsze mogę kupić mniejszą. Ta duża zawsze się przyda, a kupować małą żeby potem leżała albo odsprzedawać...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Redlaw, nie kupuj na razie nic, tylko zmien lozeczko i przykrywaj ja ta kolderka co ma, mysle, ze na poczatek wystarczy, zawzemozesz przyryc ja dodatkowo kocykiem na wierzch, zeby kolderka mniej "wedrowala", a jesli nadal miesci sie w te spiworki, to niech tak sobie spi jak w malym lozeczku. ja wlasnie tak mialam na poczatku i wystarczylo, a Ty przynajmniej zobaczysz, jak mala bedzie sie zahowywala w ogole w wiekszym lozku..
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam tez kumpelke, ktora kupila dziecim po prostu takie normalne, ale dzieciece spiworki, bo kazda koldra ladowala noca na podlodze..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie ona oprócz tych śpiworków nie ma ani jednej kołderki :) od zawsze tak spała :)

a teraz jak się dowiedziała, że będzie miała nowe łóżko to koniecznie chce mieć swoją kołdrę jak mama i tata - i nawet już sobie wybrała wzór pościeli... nie dała się oczywiście namówić na żadne księżniczki, kubusie puchatki czy inne kotki - tylko ona musi mieć koniecznie z autami, tak jak chłopaki ;)

więc jak już obiecałam - to muszę kupić, tylko jaką....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To może kup mały zestaw, jak się nie sprawdzi to może wykorzystasz dla drugiego dziecka, a dla córki kupisz komplet duży.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
haha ;) tez mamy w auta ;) ale u mnie Marta ma brata, zazwyczaj oboje chca to samo :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My tez mamy z barierkami a mimo to widze ze czasem jej mala koldra zwisa juz z tej barierki:P Z mala koldra bedzie miala wiecej miejsca dla siebie hehe:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale mała to w sensie taka 135 x 100 cm?

czy te takie niestandardowe 160 x 100 cm?
o ile znajdę takie z autami ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja stałam przed takim samym dylematem dwa miesiące temu, i moja decyzja padła na kołdrę 135x200 przy łóżeczku 70x160 http://www.klups-gostyn.pl/lozeczka2c.html , i wcale nie żałuję swej decyzji a do tego dokupiliśmy taką kratkę http://fanlidla.pl/gazetka/2012.01.23.dzieci/4452,Odchylana,kratka i wszystko gra, żadna kołderka nie spada :)
imageimage


popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak 135x100. Mamy poszewki z Ikei. Kupilabym taki rozmiar zeby latwo bylo kupic poszewki, bo jesli mowisz ze ten co znalazlas jest niestandardowy to moze byc ciezko cos dobrac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a swoją drogą to trochę dziwne, że prześcieradła 70 x 160 to żaden problem, a kołder to już takich nie ma...

może to dobry pomysł na nowy biznes? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy koldre ta 100 na 135 ale do tapczanika juz mi sie za mala wydala wiec kupilismy z nowym lozeczkiem posciel z ikei plus ta koldre 150 na 200 i maly sobie dobrze radzi z nia plus wieczorem ma wielka frajde jak sie zakopuje pod nia itp:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmmmm... To może rzeczywiście kupię tą większą... Jakby co to rzeczywiście można gdzieś schować na później gdyby się okazało, że sobie nie radzi...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
według mnie 100x135 cm powinno w zupełności wystarczyć, o rozmiarach pościeli można poczytać na blog.hippo-sklep.pl
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zobacz sobie na stronie sklepu Trelemorele pościel do łóżeczka, można ściągnąć rozmiary
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój syn ma 4,5 lat i kołderke rozmiar 90x130 i sam mnie prosił żebym mu kupiła większa kołderke bo ta już jest za mała
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupiłam http://www.akmestudio.pl/posciele-do-niemowlecych-lozek/ wybór mają ogromny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiedź jest złożona ale po kolei:
Łóżeczko o takich wymiarach sprawdzi się dla dzieci w wieku od 2 do 7-8 lat oczywiście w zależności od wzrostu i budowy ciała.
Prześcieradło - będzie pasowało każde prześcieradło na gumce o wymiarach 80x160 cm
Poduszka: można zastosować poduszki 50x60 cm takie jak w Ikea ale według mnie lepszym rozwiązaniem będzie poduszka 50x80 cm zobaczcie tutaj: https://hippo-sklep.pl/poduszki_50x80.html , która wypełni całą szerokość materaca a dziecko nie będzie "wpadać" w przestrzeń pomiędzy barierką łóżka a poduszkę w trakcie snu.
Kołdra:
Ta w rozmiarze 100x135 może się sprawdzić tylko w początkowym okresie max do 3 roku życia i to też zależy jaką dziecko ma budowę. Kołry 135x200 lub 140x200 a już na pewno 160x200 będą do takiego łóżka zbyt duże. Pomijając aspekt estetyczny, dziecku będzie zwyczajnie niewygodnie. Efektem tego duża część kołdry będzie zwinięta z jednego bądź drugiego boku a jeszcze większa jej część będzie zsunięta "w nogi". Tak zwiniętą kołdrą trudno będzie dziecku samodzielnie się okryć w efekcie czego będzie spało odkryte.
Optymalna wielkość kołdry do takiego łóżeczka to w początkowym okresie dla dziecka 2-4 letniego 100x160 cm (np. takie https://hippo-sklep.pl/koldra_100x160.html ) a w późniejszym 120x160 ( https://hippo-sklep.pl/koldra_antyalergiczna/koldra_medical_amw_caloroczna.html ) lub nawet 140x180 cm ( https://hippo-sklep.pl/dziecieca_koldra_140x180.html ). Nie są to rozmiary najczęściej spotykane ale będą najbardziej praktyczne i dopasowane do potrzeb dziecka i wielkości łóżka.
Komplety pościeli oczywiście w identycznych rozmiarach jak kołdra i poduszka.

Wiele zależy od tego czego oczekujemy. Nie wszystkie z nas bowiem przywiązują uwagę do tego aby łóżko wyglądało schludnie i było w nim wygodnie. Nie każda z nas ma też czas na to by szukać idealnych rozwiązań. Chciałam tylko pokazać, że pasujące do tych łóżek pościel, kołdry i poduszki istnieją choć faktycznie zadziwiająca jest ich mała popularność i dostępność, bo wybór łóżek z materacem 70 lub 80x160 cm jest ogromny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Zamówiłam w necie http://jazcom.pl/jak-wybrac-swietna-koldre-obciazeniowa/ jest świetna,bardzo dobra cena.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Nocleg z dzieckiem w Krakowie lub okolicach (4 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone miejsca? Potrzebujemy 2/3 noclegi: dwoje dorosłych i jedno...

Co na okno do pokoju dziecięcego? (24 odpowiedzi)

Chcemy już powoli urządzać pokoik dla córeczki i zastanawiam się czy na okno najlepsze będą...

Ośrodek leczenia alkoholizmu (9 odpowiedzi)

Zan ktoś dobry ,sprawdzony ośrodek leczenia alkoholizmu? Mam ogromny problem w rodzinie i...

do góry